Dodaj do ulubionych

spanie w soczewkach

10.08.08, 16:40
Niestety kilka razy w miesiącu (3-4) zdarza mi się zasnąć w soczewkach (zwykle
przed telewizorem). Budzę się po ok. 2-3h z bardzo piekącymi oczami. Po
wyjęciu soczewek i odczekaniu kwadransa ból znika. Czy poza dyskomfortem
narażam oczy na coś jeszcze? Noszę jednodniówki- tzw. "moisty" od J&J.
Obserwuj wątek
    • wypowiedz.eksperta Re: spanie w soczewkach 10.08.08, 20:59
      Witam

Faktycznie spanie w tego rodzaju soczewkach nie jest dobrym
      pomysłem.
      Można nabawić się infekcji oczu np zapalenia rogówki lub Ostego
      czerwonego oka.
      Soczewki tego typu tj hydrożelowe nie są przystosowane do spania.
      Lepiej unikać spania w nich.

Pozdrawiam
      • Gość: Mika Re: spanie w soczewkach IP: *.chello.pl 29.08.08, 20:20
        a pure vision? mozna spac? czasem mi sie zdarza np. w pociagu. nie
        odczuwam żadych dolegliwosci. ale czy na pewno bez szkody dla oka?
    • wypowiedz.eksperta Re: spanie w soczewkach 30.08.08, 10:29
      Witam

Soczewki PureVision są wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego
      i przeznaczone są do trybów noszenia dziennego, elastycznego i
      ciągłego bez zdejmowania.
      Co oznacza, że zaśniecie w soczewkach nie powinno powodować zadnych
      kłopotów.
      Ale zawsze na wizycie kontrolnej w gabinecie warto informować
      specjalistę że zdaża się zasypiać w soczewkach.

Pozdrawiam
      • Gość: Mika Re: spanie w soczewkach IP: *.chello.pl 30.08.08, 13:42
        przy zakupie mówiono mi, że mozna je włożyć i na 30 dni zapomnieć.
        spać etc!
        uważam, że to przesada.
        ale kilka godzin snu od czasu do czasu gdz nie ma warunków na
        wymiane?
        • Gość: pan gustaw Re: spanie w soczewkach IP: *.dotplex.de 03.09.08, 00:16
          Miałem podobny problem. Okulista polecił mi soczewki Air Optix Night&Day z Ciba
          Visio. Są silikonowo-hydrożelowe i mają najwyższą przepuszczalność tlenu do oka.
          Można je nosić dzień i noc przez 30 dni. Jak na razie to się sprawdza. Oczy nie
          bolą i nie są zaczerwienione.
          • Gość: Gracjan Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 13:18
            Rzeczywiście w zwykłych soczewkach nie polecałbym spania, oko podczas snu jest
            wówczas niedotlenione, soczewka na oku wysycha i możesz doprowadzić do
            uszkodzenia rogówki oka, Air Optix Night&Day są bardzo dobre do użytku 24h/ na
            dobę, ich struktura silikonowo - hydrożelowa przepuszcza o 5x więcej powietrza
            niż zwykłe soczewki
            • Gość: Ala Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.08, 13:12
              A nosił ktoś z was te Air Optix Night&Day ? co o nich myślicie ?
              • Gość: wiolos Re: spanie w soczewkach IP: *.foebud.org 08.09.08, 18:54
                oo ja nie słyszałam o takich soczewkach. Czy ta nazwa wskazuje na to że można
                je nosić non stop dzień i noc? Są to soczewki dobowe czy może miesięczne? Ale
                byłoby fajnie gdyby były miesięczne. Mogłabym się pozbyć w końcu okularów na
                "drugą" część dnia. A jakiej firmy są to soczewki?
              • Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 08.09.08, 21:48
                Nosze je 8 miesiecy i praktycznie juz zapomnialem, ze mma wade wzroku, sa na tyle bezproblemowe , ze musze sobie dokladnie zapisywac date wymiany bo normalnie zapominam ze mam na oku soczewki. Zmieniam je raz w miesiacu i tyle. Ale przez pierwsze miesiace czulem je bardzo, oko musialo sie przyzwyczic do soczewek calodobowych.
                Polecam je bardzo, komplet na 6 miesiecy na oboje oczu kosztuje okolo 410 zl ( chociaz w tym miesiacu podobno podrozaly o 30 zl ).
                • Gość: Agata Re: spanie w soczewkach IP: *.eranet.pl 09.09.08, 22:45
                  Również polecam te soczewki, produkuje je Ciba vision, zawsze miałam problem z
                  tzw. suchym okiem. Odkąd je noszę problem zniknął :) super sprawa
                  • Gość: wiolos Re: spanie w soczewkach IP: *.server4you.de 12.09.08, 12:18
                    Świetnie jak byście jeszcze mi powiedzieli gdzie dostanę te Air Optixy??? Fajnie
                    że cena jest bardzo przystępna. I mam nadzieję że będę mogła je nosić:). Też
                    chciałabym zapomnieć że mam wadę wzroku:) A jeszcze pytanie czy jest do nich
                    jakiś specjalny płyn? Czy mogę kupić np najtanszy? Czy musi być też z ciba
                    vision? A w ogóle to może polecacie szczególnie jakiś płyn?
                    • Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 12.09.08, 21:49
                      Idziesz do optyka i zamawiasz, czeka sie max 5 dni.
                      Co do plynu: on przy tych soczewkach jest potrzebny tylko doraznie, jak bedziesz musiala wyjac soczewke, bo oko sie podrazni , itp, wiec chyba moze byc kazdy, mi przy tych soczewkach srednie opakowanie starcza na 8 miesiecy.
                      Acha przy zakladaniu musisz uwazac, bo sa strasznie przezroczyste i delikatne, latwo je uszkodzic paznokciem albo zgubic. To taka błonka delikatna, nie tak jak te dzienne.
                      • arkadychemik Re: spanie w soczewkach 13.09.08, 10:54
                        Czy wyście powariowali !! żeby nosic soczewki ciągle trzebabyc pod dokładną obrerwacją okulisty!!! Z tymi soczewkami nie ma żartów, owszem jest to doskonał alternatywa, soczewki zrobione są z najlepszych materiałów Ale soczewki do ciągłego noszenia nie nadają się dla wszystkich. Zalecam udac się do okulisty w cel aplikacji tych soczewek.
                        Co do pyny używanego 8 miesięcy to przesada... płyn po otwarciu może ma byc zużyty w ciągu: Renu, optifree - 6msc, zeiss 3msc. Powodzenia.
                        • Gość: Rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 13.09.08, 18:42
                          A czy ja mowiłem ze nie? Najlepiej te soczewki zamawiąc na poł roku w salonach, gdzie za zakup jest darmowa wizyta w zakladowego okulisty ( np. vision express). Choć Ja sadze ,że najlepiej czuje, kiedy wszystko z moimi oczami jest ok. Do okulistow jestem zrazony: Prawie wszyscy na wieśc że chce nosic night&day czyli dalodobowe to mi prawie na sile odradzają, jakbym po tym mial stracic wzrok...
                          Co do plynow: dzieki za rade, nie wiedzialem, po prostu przy tych soczewkach tak malo sie go zuzywa, ze na tyle starcza nawet male opakowanie.
                          • Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.08, 15:28
                            Czemu odradzają Ci night and day ? Podają jakieś powody ?
                            • Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 15.09.08, 20:30
                              Bo podobno to niezdrowe:) Ze soczewek nie powinno sie nosic cala dobe :)
                              Bo te soczewki to chwyt marketingowy :)
                              Itp.
                              Czyli zrzedzenia.
                              • Gość: renegat Re: spanie w soczewkach IP: *.versanet.de 16.09.08, 17:44
                                Międzynarodowa firma jak Ciba Vision miałaby okłamywać ludzi? hehe Ktoś Ci
                                naopowiadał śmiesznych rzeczy nie wiem czemu tylko. Soczewki kontaktowe są w
                                Polsce zarejestrowane jako produkt medyczny. Mają atesty, znaczek na opakowaniu
                                CE, bez którego opakowanie nie może być wypuszczone na rynek. Soczewki jak leki
                                mają instrukcję użytkowania. I na pewno są bezpieczne i dostosowane do noszenia
                                non stop przez miesiąc mówię tutaj o Air Optix Night&Day. A to w takim razie co
                                powiesz na soczewki kupowane w internecie nałogowo przez ludzi które są
                                3miesięczne a słyszałem nawet i o 6miesięcznych. Te według ciebie są zdrowsze?
                                Oczywiście takich nigdy nie nosiłem i też nie polecam. Natomiast Air Optix
                                Night&day są soczewkami do ciągłego noszenia przez miesiąc. Skąd wiem? Bo je
                                noszę i jestem zadowolony!
                                • Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.08, 12:27
                                  To dziwne, że niektórzy odradzają te soczewki, przecież są one używane nawet w
                                  szpitalach, jako soczewki opatrunkowe, więc jednak o czymś to świadczy :)
                                • olulu Re: spanie w soczewkach 17.09.08, 15:22
                                  W soczewkach Air Optix Night&Day można spać w nocy i jest to dozwolone, ale nie
                                  zmienia to faktu,że bezpieczniej jest je ściągać na noc ponieważ ryzyko infekcji
                                  u osób noszących soczewki w trybie ciągłym jest większe niż u osób noszących w
                                  trybie dziennym.

Jeżeli już porównujemy soczewki do leków. To te super bezpieczne leki często
                                  mają długą listę możliwych działań ubocznych...a mimo wszystko uznane są jako
                                  bezpieczne. Tak samo spanie w niektórych soczewkach jest dopuszczalne co wcale
                                  nie znaczy, że jednak ściąganie ich na noc nie jest bezpieczniejszym
                                  rozwiązaniem i dlatego powinno się je ściągać jeżeli jest taka możliwość.
                                  Myślę, że nikt rhemkowi nie naopowiadał śmiesznych rzeczy tylko starał się go
                                  ostrzec przed możliwymi konsekwencjami.
                                  Jeżeli ktoś prowadzi regularny tryb życia, śpi w nocy i ma możliwość umycia rąk
                                  przed pójściem spać no zdrowsze dla niego jest ściąganie soczewek na noc.

Natomiast dla osób które czasem są 24h na nogach i nie mogą ściągnąc soczewek,
                                  przebywają czasami w warunkach gdzie można umyć rąk żeby ściągnąć soczewki to
                                  dla nich są te soczewki.
                                  Dla tych osób zdrowsze jest chodzenie 24h w soczewce która się nadaje do
                                  ciągłego noszenia i zdrowsze jest spanie w tej soczewce niż ściąganie jej
                                  brudnymi rękami
                                  • Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.08, 15:16
                                    Ale wiesz w jakimś celu zostały jednak zrobione soczewki które można nosić cały
                                    miesiąc bez zdejmowania i jeżeli taki produkt wypuszcza się na rynek jako
                                    produkt medyczny to jest on na pewno odpowiednio przetestowany. Fakt używania
                                    tego typu soczewek jako opatrunek po operacjach wzroku sam mówi za siebie, więc
                                    hm skutki uboczne ? to już temat raczej dla optometrysty ...
                                    • Gość: pisanka Re: spanie w soczewkach IP: *.dotplex.de 18.09.08, 16:54
                                      A ja noszę te soczewki i jak na razie to jestem bardzo zadowolona z nich.
                                      Polecam je wszystkim dookoła bo są bardzo wygodne nie czuć ich praktycznie na
                                      oczach, które się w nich nie męczą.
                                    • olulu Re: spanie w soczewkach 19.09.08, 13:06
                                      Wiem, że jednak w jakimś celu zostały zrobione takie soczewki nawet napisałam w
                                      jakim celu...zostały one zrobione dla osób, które chcą nosić soczewki ale nie
                                      mogą ich regularnie ściągać bo ich tryb życia na to nie pozwala.

Moim zdaniem to, że coś jest stosowane jako opatrunek nie mówi samo za siebie,
                                      że można w tym chodzić bez przerwy przez 30dni bez żadnego ryzyka infekcji. To
                                      tak jak zastosowanie plastrów na skaleczoną skórę ma oczywiste działanie
                                      ochronne. Natomiast przyklejenie sobie plastra na zdrową skórę na dłuższy okres
                                      czasu nie ma działań korzystnych za to ogranicza dostęp tlenu do skóry i może
                                      doprowadzić do odparzenia.

hm skutki uboczne to temat tak samo ważny dla pacjenta jak i specjalisty, w
                                      końcu to osoba nosząca soczewki będzie je odczuwać...( jeżeli się pojawią)

Nie uważam, że spanie w soczewkach jest niezdrowe, tylko że zwiększa ryzyko
                                      infekcji dlatego powinno się tego unikać jeśli jest tylko taka możliwość
                                      • Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.xpcom.pl 19.09.08, 13:44
                                        Ja w nich śpie i żadnych infekcji nie mam.
                                        Śpi sie w nich tak rewelacyjnie , że często zapominam,że mam jakiekolwiek soczewki.
                • Gość: Emi Re: spanie w soczewkach IP: *.elartnet.pl 21.09.08, 23:38
                  A ja mam pytanie o ich trwałość - tj. czy jednak da się je ściągać codziennie i
                  mimo to starczają na 30 dni?

Jestem zainteresowana takimi soczewkami, bo, jak się wydaje, są dużo
                  delikatniejsze i tym samym mniej inwazyjne dla oka, a także sporo tańsze od
                  jednodniowych. W zwykłych, nawet dwutygodniowych, niestety dociągam do max. 9
                  godzin, potem moje oczy mówią dość. A już długa praca przed komputerem albo
                  zadymione czy suche pomieszczenie (np. pociąg) to dno. A kropelki - po co
                  uzależniające krople, jak można używać delikatniejszych soczewek.

Ale jeśli po kilkukrotnym ściągnięciu niszczą się - to może nie ma sensu....
                  • Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 22.09.08, 17:03
                    Niestety sa bardzo delikatne i nie za abrdzo nadaja sie do codziennego sciagania. Juz 2 razy zdarzylo mi sie podczas dodatkowego sciagania uszkodzic je paznokciem, sa tak delitne, ze zwykle nieswiadome nacisniecie paznokcia je przecina...
                    • Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.08, 17:20
                      Dokładnie, jeżeli kupujesz te airoptix night&day to lepiej ich nie ściągać za
                      często, są specjalnie dostosowane do ciagłego noszenia, przepuszczania większej
                      ilości tlenu, dlatego są tak delikatne
                  • olulu Re: spanie w soczewkach 22.09.08, 23:31
                    oczywiście, że można je ściągać i wytrzymają 30 dni.

To są soczewki w których można spać a nie których nie można ściągać!

• Gość: rhemek Re: spanie w soczewkach IP: *.broadband.pl 23.09.08, 05:54
                      A nosilas je przy sciaganiu codziennym czy to tylko wypowiedz teoretyczna?
                      Bo to pewna roznica.
                      Po prostu nie wydaje mi sie, by ta soczewka wytrzymala 30 zdjec i nakladan. A w kazdym razie na pewno byloby trudno jej w takim trybie noszenia nie uszkodzic.
                      • Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 17:06
                        Też jestem tego samego zdania, te soczewki są przeznaczone do noszenia non stop
                        przez co wiadomo mają inną strukturę niż soczewki na dzień, są cieńsze, dlatego
                        łatwe do uszkodzenia przy czestym zdejmowaniu
                        • olulu Re: spanie w soczewkach 26.09.08, 00:15
                          Tak, nosiłam te soczewki i przez większość dni je ściągałam i dały radę.

Mają inną strukturę bo są zrobione z innego materiału
                          Nie są cieńsze bo mają identyczną grubość jak soczewki Air Optix ( można to
                          sprawdzić na stronie producenta)

Te soczewki są tak samo przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, przedłużonym
                          jak i w trybie ciągłym. Można je ściągać na noc codziennie lub można w nich spać
                          (jeżeli specjalista stwierdzi, że oczy to tolerują)

T

• Gość: Amanda Re: spanie w soczewkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 11:34
                            A jak Twoje wrażenia po ich noszeniu ?
                            • Gość: ewcia Re: spanie w soczewkach IP: *.cweg.stud.uni-goettingen.de 29.09.08, 15:18
                              ja osobiście nie noszę jeszcze Air Optix night&day ale się do tego przymierzam.
                              Namawia mnie do nich znajoma, która zaczęła je nosić. Powiedziała że są na
                              prawdę świetne. Nie odczuwa dyskonfortu oczu po miesiącu nie ściągania soczewek.
                              Głowa jej nie boli oczy się nie czerwienią. Za miesiąc mam wizytę i chyba też
                              zmienię swoje na te night&day bo to przecież wielka wygoda
                              • Gość: Sara Re: spanie w soczewkach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.08, 15:42
                                A wiesz może jak wygląda sytuacja ze ściąganiem tych night & day ?
                                Można je zdejmować tak jak miesięczne codziennie a np zakładać tylko na dzien ?
    • p.graczyk Re: spanie w soczewkach 09.08.22, 13:27
      Spanie w soczewkach kontaktowych nieprzystosowanych do tego faktycznie może objawiać się sporym dyskomfortem. Może warto rozważyć zakup soczewek całodobowych?
      Polecam artykuł: zielonkaoptyk.pl/aktualnosci/czy-mozna-spac-w-soczewkach-kontaktowych-44

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka