Dodaj do ulubionych

Postęp zachodu czyli

30.12.22, 09:03
Kontrola i demoralizacja z ogłupiająca pop kultura .

Za każdym razem gdy mówią o konieczności czegoś ze względu na postęp wzrasta tylko i wyłącznie kontrola władzy. Paradoks idei wolności zachodniej polega na tym że u samych swych podstaw była podszyta idea Lewiatana Hobbesa. Człowiek człowiekowi wilkiem i państwo musi to uporządkować.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Postęp zachodu czyli 30.12.22, 09:07
   Dziś żyjemy już całkowicie w takim momencie historii gdy rozwój technologii nijak nie przekłada się na postęp w życiu mas, za to postęp w kontroli mas wzrasta do kwadratu. W zasadzie tylko o to chodzi elitom władzy. Jakby wiedziały że dla nich już nie ma drogi do przodu w byciu liderem pozostaje więc tylko zagonić kurki do swojego kurnika
   • dotera Re: Postęp zachodu czyli 30.12.22, 09:15
    Po wojnie pojawiło się AGD w domach. Jak i same domy były lepszej jakości. Obecnie wszędzie jest kryzys mieszkaniowy i nic nowego od czasu plazmowych telewizorów nie widać. Jest tylko postęp technologii informacyjnych, które ze swej natury nie mogą wytworzyć nic nowego tylko bardziej kontrolować to co jest.
    • dotera Re: Postęp zachodu czyli 30.12.22, 09:20
     Także opieka zdrowotna się załamała, niezależnie czy w wąskich specjalnościach jest postęp . Po części z powodu chorób cywilizacyjnych , ale też i sama medycyna się skomercjalizowała i niedługo będzie jak estetyczna o tym jak ulepszyć człowieka niż jak go uratować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka