Dodaj do ulubionych

Pozbycie się lęku

21.01.23, 20:31
" Nie chlubą jest uciec przed śmiercią, lecz uśmiechnąć się gdy i ona się do ciebie uśmiecha."

Cytat Marka Aureliusza cytowany przez Gladiatora.

Są dwie składowe pozbycia się lęku . Obie są o wojownikach. Trzeba postarać się o silne ciało, bo nikt nie jest odważny gdy jest zmęczony. to o sile życia. I przeciwnie uśmiechnąć się do niebycia. STrach jest bo za bardzo coś czegoś chcemy od życia. A one ma swoją logikę opartą na przemijaniu.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Pozbycie się lęku 21.01.23, 20:43
   Mieszczański model życia opiera się na nihilizmie i lęku . Uznał bowiem prawdę wojowników za atawizm. Podczas gdy ten atawizm jest jak podstawa. Otwiera możliwości szybkie właśnie do czegoś więcej. Postęp mieszczański nie jest postępem tylko regresem w ucieczkę przed życiem i śmiercią i zagubienie w gabinecie krzywych luster. Jeśli zrozumie się prawde ryscerskie nie będzie już chodzić o rycerskość tylko o otwarcie wrót do wyższych wartości.
   • dotera Re: Pozbycie się lęku 21.01.23, 20:48
    Jest to poradzenie sobie z najbardziej przyziemną kwestią życiową, a nie tkwienie w niej. Ale wlasnie poradzenie sobie z tym pozwala szybko poradzić sobie z tymi wyższymi ważniejszymi. Bez niej są tylko iluzje. Mieszczanin uwielbia żyć w iluzjach, produkować iluzje, myslac ze robi coś wiecej niż te atawizmy. Konczy jednak na postmodernizmie w ktorym nie ma zadnej prawdy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka