Dodaj do ulubionych

Urodziłam bez peruki

30.05.12, 23:19
Witajcie,
Jestem juz od 3 lat w peruce. Całą ciążę martwiłam się, jak będzie wyglądał mój poród i pobyt w szpitalu, czy wytrzymam w peruce? czy w chustce, śledziłam posty na ten temat. Zdarzyło się tak, że w czasie ciąży pod peruką w cudowny sposób odrosły mi niemal wszystkie włosy, tak, że w szpitalu zdecydowałam się na zdjęcie peruki i paradowałam w krócutkich włoskach, czułam się komfortowo. I to było wspaniałe uczucie i niesamowicie praktyczne, zwłaszcza że okazało się że miałam komplikacje, i ja i dziecko, w szpitalu spędziłam 3 tygodnie...
Teraz, gdy córeczka ma 7 tygodni, właściwie odkąd wróciłam do domu obserwuję apogeum wypadania, włosy lecące garściami wszędzie... nie do wytrzymania psychicznie chociaż jestem weteranką i choruję od dziecka - nie mogę przestac tego przeżywać. Radość z narodzin maleńkiego dziecka przysłania mi ten dramat, i taki straszny zal że z fajnej gęstej fryzurkijak J. Brodzik robi mi sie nakrapiane jajo na głowie. Jak żyć , jak funkcjonować, jak się znowu pokazać sąsiadom za chwile nagle w długich włosach? Przerażenie. Zaczęłam nosić opaski. Zastanawiam się czy nie przestać karmić piersią, co sprawi zeby zatrzymać wypadanie?
Jakie są Wasze spostrzeżenia? Przecież to nie wygląda na nagły atak choroby, tylko uwarunkowanie hormonalne.... Czy zdecydowac sie na antykoncepcje czy lepiej nie? Może przerwać laktacje? Zadaję te pytania lekarzowi rodzinnemu bo jest łebski ale on odsyła do reumatologa, a ja przecież nie mam RZS więc raczej nie pomoże.
Tak samo boję się szczepień u dziecka, zeby nie "obudzić" jej systemu immunologicznego, żeby tylko ona nie miała tej choroby... co robić?
Obserwuj wątek
    • majeczka262 Re: Urodziłam bez peruki 01.06.12, 13:18
      Przede wszystkim gratuluję smile
      Nie da się w 2 zdaniach Ci doradzić,co robić?
      Jak wiesz,, hormony robią swoje, to normalne,że włosy po ciązy Ci wypadają.
      Błagam, nie wiń za to swojego maleństwa.
      Jeżeli możesz to karm piersią,bo jeżeli Twój dzidziek ma tendencję do alergii,to dopiero zaczną Ci się schody,jak będziesz próbowała przejść na inne mleko.
      Co do sąsiadów, Laska, a co ludzie powiedzą?
      A co Cię to interesuje,grunt,żebyś Ty się nie stresowała.
      W dobie,gdzie ludzie sobie przedłużają włosy, paznokcie,wszczepiają implanty Ty się zastanawiasz,co powiedzą.
      Ja bym to olała,a jeśli nie czujesz się z tym komfortowo,to kup sobie sztuczną krótką a potem sobie przejdziesz na długą.
      Ciesz się macierzyństwem i nie martw głupotkami,bo życie jest za krótkie i wystarczająco skomplikowane,abyśmy się tak wszystkim stresowały.
      Jeżeli masz jakieś pytania, jest Ci smutno, chcesz pogadać to mój numer gg 5926126
      PS.A skąd wiesz,że dziecko po Tobie odziedziczy chorobę, w mojej dużej rodzinie jestem jedynym takim przypadkiem,skąd mi się to wzięło???
      Przytulam
      • muchelek Re: Urodziłam bez peruki 02.06.12, 23:39
        Dziękuję.
        Absolutnie nie winię dziecka,takie myślenie w ogóle nie wchodzi w grę.
        Mam dwie córki i są dla mnie całym światem, długo na nie czekałam.
        Jedynie ta straszna niemoc mnie obezwładnia. Teraz mam tak gęste włosy i fajne ze az żal patrzeć jak tonami sypią się. Chodzę juz w opasce bo zaczeło się od obrzeży głowy, z przodu i nad uszami ale dzisiaj juz zobaczyłam plac u góry więc niedługo nie będzie już wyjścia.
        To chyba najgorszy czas - przejściowy. Ludzie nie poznają mnie bo wczesniej chodziłam w długich włosach, nie wszyscy wiedzą, a teraz czas odwiedzin.... Chyba najlepiej jak się jest od dłuższego czasu w peruce, wtedy cały świat sie do ciebie przyzwyczaja.
        Miałam nadzieje że skoro przyczyną są zawirowania hormonalne po ciąży, to może za pomocą hormonów możnaby zwalczyć lub złagodzic proces wypadania. Mój ginekolog twierdzi, że tabletki antykoncepcyjne nie szkodzą a wręcz działają zbawiennie w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, a wiec moze i przy AA byłyby wskazane? Może ktos ma podobne doświadczenia.
        Moja peruka, za którą dałam fortune (Rokoko, second hair) po 3 latach zaczęła pękac od srodka na mocowaniach, nad czołem się siepie, było to juz denerwujące. Włosów ma aż za wiele, jest gęsta i przez to dosc ciężka ... Majeczka napisz jak często zmieniasz peruki, czy mozna dac do naprawy? Ja jestem ze Szczecina a kupowalam w Warszawie, teraz nie mam szans żeby tam pojechać. No i napisz proszę jak dajesz sobie rade z 3 dzieci, życiem codziennym, czy w domu chodzisz z gołą głową? Co z wyjazdami, wczasami itp.
        Jeszcze raz dziękuję.
        • amellia2012 Re: Urodziłam bez peruki 03.06.12, 00:06
          Witam serdecznie,
          mam ten sam problem, poszukuje osób z którymi mogłabym wymienić się doświadczeniami, jeśli chciałaby pani porozmawiać to mój nr skype: asia9112, proszę o kontakt będzie mi niezmiernie miło, pozdrawiam
        • explore Re: Urodziłam bez peruki 03.06.12, 00:44
          Przykro mi, ale Cię zmartwię. Remisja podczas ciąży dotyczy wszystkich chorób autoimmunologicznych, na 100% rzs, natomiast po porodzie następuje nawrót choroby i to bardzo silny. Choruję i na rzs i na łysienie plackowate, teraz totalis, wiem to od swojego reumatologa i znowu Cię zmartwię, nie znam reumatologa, który zająłby się łysieniem plackowatym. Zostawiają to dermatologom. Zresztą na tarczycy też mam zacieki zapalne, ale to domena endokrynologa itd. Nie sądzę by były to hormony. Po prostu choroba zatrzymała się na czas ciąży, a teraz wróciła ze zdwojoną siłą do swojej aktywności.
          W innym poście znajdziesz, iż biorę Polcortolon i cyklosporynę, są efekty odrastania włosów, ale czy będą trwałe nie wiem, mam taką nadzieję smile Mimo, że leczę się na rzs od 9 lat i biorę leki immunosupresyjne, te same, którymi leczy się łysienie plackowate, rzut łysienia pojawił się w momencie silnego stresu i trwa do dziś. Łatwiej leczyć rzs niż łysienie. Pozdrawiam Cię ciepło i radości z macierzyństwa życzę, na czas karmienia zapomnij o leczeniu, a jak odstawisz dziecko od piersi, zacznij ponownie walkę z łysieniem, życzę, żeby była skuteczna wink
          • majeczka262 Re: Urodziłam bez peruki 03.06.12, 10:55
            Pytasz jak radzę sobie z 3 dzieci, raz miałam wpadkę,jak młody mnie nie uprzedził i wrócił z kolegą ze szkoły,a tu otworzyła im łysa baba.
            Mąż na początku nie wiem, bał się, nie chciał mnie urazić i omijał obszar głowy szerokim łukiem.
            Teraz mnie klepie, gładzi i wiem,że tym akceptuje,choć czasem w kłótni mi dowali,że nie mam włosów.
            W zasadzie w peruce chodzę 3 rok,bo wcześniej to były pojedyncze placki,którymi się nie przejmowałam,albo zakola,a 3 lata temu wszystko i brwi i rzęsy.
            Teraz przede mną wyzwanie,bo idę na wesele i boję się,czy mi się nie zsunie, nie spadnie itd.
            Mam peruki sztuczne,bo nie stać mnie na natural, na fundusz od zeszłego roku biorę,ale po roku wyglądają okropnie,jak kupowałam to co 3mce,a teraz myślę,że będę co pół roku wymieniała, raz na nfz, raz za własną kaskę.
            Mnie to osłabia,że zanim mi wypadły miałam włosy do pasa...
            Zszokowałaście mnie tym,że przy tym macie reumatoidalne zapalenie stawów.
            Ja w zeszłym roku złamałam rękę,a w zasadzie mi pękła kość, nie wiadomo z jakij przyczyny.
            Od tamtej pory jak nie bark,to kręgosłup,albo ręce mnie bolą, jadę na pochodnych diklofenaku i tolperisie,oraz plastrach rozgrzewających i innych.
            Biorę leki antykoncepcyjne,ale ciekawi mnie, jaki wpływ AA ma na stawy????
            To moja ostatnia zdobycz na nfz
            [img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/aj/vf/muhl/TXVvCK0q0hzzqwXL9X.jpg[/img]
            Mi troszkę włoski rosną,ale nie na całej głowie,dlatego nie mogę łazić bez,ale po mieszkaniu chodzę normalnie,dopiero jak mam wyjść to się "fryzuję"
            • weterenka Re: Urodziłam bez peruki 06.06.12, 05:00
              Hej Muchelek,a może dołączysz do Nas na nk-Pozytywnie nastawieni(ŁP).Jest Nas tam trochę,łapiemy fajny kontakt,służymy radą i pomocą,wymieniamy się doświadczeniami...Mając kontakt z ludźmi z tym samym problemem znosi się go lepiej,wiem to po sobie.W ciąży też miałam las na głowie.Zawalił mi sie świat jak dostałam universalis,wtedy moje przyjaciółki z aa bardzo mi pomogły.Co do antykoncepcji guzik daje.Często biorę tabletki,bo mam skłonność do torbieli na jajnikach i efektów zero.Pozdrawiam cieplutkosmile
            • explore Re: Urodziłam bez peruki 16.06.12, 14:46
              Piękną masz fryzurkę. W życiu nie wpadłabym na to, że to peruka. Bardzo podoba mi się grzywka. Swojej nie znoszę i w ogóle jej nie noszę. Dwa lata w chustkach na głowie. Mam nadzieję, że chociaż na chwilę będę mogła uwolnić się od chustek, włosy odrastają nierównomiernie, ale bardzo chciałabym latem pochodzić z jeżykiem na głowie. Są takie fajne, miękkie, muszą się tylko wyrownać. Jak nie wypali, zapytam gdzie kupowałaś sobie wloski.
              AA nie wpływa na stawy. Stawy leczą a AA nie. Ewidentnie miałam nacieki zapalne wokół mieszków włosowych (histopatologia), ale wszyscy jak to widzą rozkladają ręce i zachodzą w głowę, co to jest. Tak samo miewam nacieki wokół stawów. Leki na rzs powinny działać i na włosy, a nie działają. Na pewno jest proces zapalny w organizmie i to silny, indukowany przez przeciwciała. Być może są jakieś nieodkryte, które ukierunkowują swoją aktywność na owłosienie.
              Takie trzaskanie kości, o którym mówisz, kojarzy mi się z osteoporozą i sterydoterapią oraz niskim poziomem witaminy D. Podobno każdy w naszej strefie klimatycznej ma jej niedobór, ja mam deficyt mimo suplementacji. A wit D też wpływa na włosy.
              • matylda778 Re: Urodziłam bez peruki 25.05.13, 13:49
                Dziewczyny rozumiem ze wasze dzieci są zdrowe? urodziły się z włoskami? Ja niedługo rodzę -to moje pierwsze wyczekane dziecko i bardzo się boje aby nie miala tego dziadostwa. Dodam ze mam brwi i czesc rzes wlosy na ciele ale glowa masakra wlasciwie prawie nic, nosze peruki od 10 lat. Nikt w mojej rodzinie nie chorowal na to g...wiec raczej tego nie odziedziczylam...U mnie w ciazy wlosy nie odrosly wlasciwie wszystko stoi czyli jak bylo przed ciaza tak jest i teraz ....
                  • annovi Re: Urodziłam bez peruki 30.07.13, 20:26
                    Włosy straciłam po pierwszej ciąży - wszystko wypadło mi w ciągu pól roku. W drugiej ciąży tylko w minimalnym stopniu odrosły włosy - potem wypadły. Rodziłam drugie dziecko w peruce. Potem miałam jeszcze dwie operacje - zawsze w peruce na głowie. Nie jestem w stanie pokazać się łysa publicznie - nie mogę.
                    Mimo że minęło już prawie 8 lat nadal jest ciężko - chociaż coraz rzadziej. Kolejna świeczka na torcie dziecka a dla mnie kolejny rok bez włosów. Niestety ciężko mi o tym zapomnieć. Oczywiście wiem że to nie jego wina. AA mam od dziecka. Moje dzieciaki na szczęści zdrowe. Miały wszystkie szczepienia i również te dodatkowe i nic im nie zaszkodziło.
                    Noszę perukę z rococo. Przyklejam ją i niczym się nie przejmuję no może tylko silnym wiatrem ale wtedy zakładam dodatkowo coś na głowę i jest ok. W domu zawsze w chustce. Pierwsza rzecz jaką robię jak wracam do domu to zdejmuję włosy. Włosy zmieniam co ok 2,5 roku. Strasznie droga impreza. Nie opłaca się naprawiać - zrobienie nowej mikroskóry poszerza włosy o 2 rozmiary i nie da się ich nosić!!!
                    Żadna antykoncepcja mi nie pomaga oraz inne leki na które kiedyś wydałam kupę kasy. Od dłuższego czasu niczym się nie leczę. Nie ma leku na tą chorobę. Wydaje mi się że jedynie może mi pomóc całkowite odizolowanie się od stresu i słońce. To pierwsze to chyba niemożliwe. Jestem strasznie nerwowa.
                    • bebe1230 nie na temat :) do anowi 03.08.13, 19:03
                      robimy chyba wlosy w jednym czasie...teraz zamawiałm, odbiór w październiku....moje też już"'umierają"mam je też 2,5 roku jedyna renowacją było doplatanie włosów...w sumie włos jako włos jest dalej ładny ale właśnie rozkleja mi się ta otoczka do której lepce lepię...coraz więcej ich wyłazi..mam tylko nadzieję że zrobią mi takiego samego "mercedesa" jak ostatnio i że bedę nimi zachwycona....oby...smile
                      pozdrawiam Cie bardzo serdecznie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka