Dodaj do ulubionych

Engels o Polakach

24.01.23, 20:01
Jednocześnie nie protestował, gdy jego bliski współpracownik i przyjaciel Fryderyk Engels wypowiadał się o Polakach w sposób skrajnie rasistowski. „Im więcej rozmyślam nad historią, tym jaśniej widzę, że Polacy są narodem skazanym na zagładę, którym można tylko dopóty posługiwać się jako narzędziem, dopóki sama Rosja nie zostanie wciągnięta w wir rewolucji agrarnej. Od tej chwili Polska nie będzie już miała absolutnie żadnej racji bytu. Polacy nie zapisali się nigdy w historii niczym prócz waleczności i głupich bijatyk. (...) Wniosek: odebrać na zachodzie Polakom wszystko, co się da, obsadzić ich twierdze – zwłaszcza Poznań – Niemcami pod pozorem ochrony, pozwolić im gospodarować, posyłać ich w ogień, ograbiać do cna z żywności ich kraj, zbywać ich widokami na Rygę i Odessę, a gdyby udało się wprawić w ruch Rosjan – sprzymierzyć się z nimi i zmusić Polaków do ustępstw. Każda piędź ziemi, którą oddamy Polakom na granicy od Kłajpedy do Krakowa, zniszczy całkowicie pod względem militarnym tę i tak już okropnie słabą granicę – pozostawi bez osłony całe wybrzeże Bałtyku aż do Szczecina" – pisał Engels do Marksa 23 maja 1851 r.

www.rp.pl/historia-swiata/art19284281-karol-marks-pruski-agent


STare scenariusze są cały czas aktualne. Komunizm to była pruska agentura. I tak samo agenturą sa ruchy antyrosyjskie w naszej czesci tzw trojmorza. Celem jest posłać nas na wojnę z Rosją zeby przejac nasze ziemie. ROsję podzielić i przejąc ich zasoby.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Engels o Polakach 24.01.23, 20:04
   Na tej samej zasadzie Marks popierał powstanie styczniowe. ZYdzi bardzo popierali powstanie styczniowe. Szlachta traciła na nim swoje majątki, które oni przejmowali. Idea wybicia elit polskich realizowana jednoczesnie przez Niemcy i ZSRR w Katyniu. Po to by przejac nad nami wladze. Jak mają ja obecnie.
   • dotera Re: Engels o Polakach 24.01.23, 20:07
    Za rewolucjami liberalnymi stoją anglosasi. Za komunistycznymi prusacy. Zapalnikiem i realizatorem obydwu są Zydzi
    • dotera Re: Engels o Polakach 24.01.23, 20:09
     Rewolucje lutowa opłaciła ameryka. A nasteonie przejeli nia Niemcy wysylajac wierchuszke komunistyczna pociagiem. Posrednikami byl nieodmiennie jeden narod w postci trzeciej kolumny w naszym regionie.
     • dotera Re: Engels o Polakach 24.01.23, 20:12
      Polacy są tylko przyczółkiem do obalenia Rosji. Po to tylko jestesmy USA potrzebni. Nieodmiennie mamy potrzebe zrobić sobie kuku wbrew wszelkim prawodlom geopolityki zapisanych juz w starozytnych traktatach.
  • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 07:32
   W historii oddolne były może jakieś bunty chłopskie. Od początku kapitalizmu, wszystko zaczynając od reformacji i Lutra było sterowane odgórnie. Czy to rewolucja francuska czy powstania kozaków. Wywiady już wtedy były rozwinięte odpowiednio. Sam fakt ze jakiś Marks sobie pisał w najwiekszych gazetach i nikt mu nic nigdy nie zrobił w 19 wieku jest smieszny. W tamtych czasach do wiezienie szedłeś za złe zdanie o władzy.
  • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 07:54
   Bakukin o Marksie

   Sam będąc Żydem, Marks miał wokół siebie, w Londynie, Francji, a szczególnie w Niemczech ciżbę mniej lub bardziej intrygujących, obrotnych, spekulujących Żydów. Jak zawsze i wszędzie byli to agenci handlowi lub bankowi, pisarze, politycy, korespondenci gazet różnych odcieni - jedną nogą w banku, drugą w ruchu socjalistycznym, z ich zadami spoczywającymi na niemieckiej codziennej prasie - możecie sobie wyobrazić jaką , przyprawiającą o mdłości literaturę, produkowali.
   Cały ten żydowski światek, który tworzy jedną sektę nastawioną na zysk, którą tworzą krwiopijcy (w "kapitalistycznym" sensie tego słowa - Arminius), który jest jednym żarłocznym pasożytem, ściśle i poufale ze sobą powiązany nie tylko poza granicami narodowymi ale także bez względu na polityczne opcje i poglądy - ten żydowski świat w dniu dzisiejszym stoi zarówno do dyspozycji Marksa jak i Rothschilda. Jestem pewien, iż Rothschild ze swej strony docenia wielce cnoty i zalety Marksa, Marks zaś odpłaca mu się instynktowną życzliwością i wielkim szacunkiem względem niego.
   Może się to wydawać dziwne? Coż bowiem może łączyć komunizm i wielkie banki?
   Oh! Marksistowski komunizm dąży do ogromnej centralizacji w państwie. A gdy takowa zaistnieje, musi powstać centralny bank państwowy. A gdy takowy bank powstanie, naród żydowski o skłonnościach pasożytniczych, spekulujący na pracy ludzi - zawsze znajdzie sposób aby wyjść na swoje."

   Czym to się różni od wspolczesności? Marksizm jest wtłaczany tylko i wyłącznie odgórnie przez uniwersytety , ma poparcie mediów, promuje go globalny miliarder Soros.

   Roznica jest tylko jedna. Przejeli etykietkę anarchizm. W 19 wieku anarchiści byli pierwszymi antysemitami. Po kontrkulturze lat 60tych zamieniono ich w histeryczne dzieci , ktore dziś w miastach malują grafitii z panteonem wielkich Zydow, ktorych nikt nie zna oprocz nich. Idea squatow wziela sie zapewne stad ze oni lubia nieruchomości w miastach i udostepniaja czasem swoim uzytecznym idiota do szerzenia demoralizacji.
   • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 08:03
    Wątek litratury tez jest ciekawy . Mają obsesję jej przejmowania jak i całej kultury. Tak jak Holywood jest ich i wszyscy w Holywood są demokratami, tak u nas przejęli po 89 wszystkich aktorów pisarzy hurtowo i zaprzegnieto do Unii W i GW. Oczywiscie kultura ktora wpaja autoagresję i wstyd do wlasnej przynaleznosci etnicznej, oraz demoralizację i obsesje seksualna. Wspolczesnie nie widać poetów , w krytyce politycznej sami poeci! Z takimi wierszydłami ze nie wierzysz ze ktos to mogl chciec wydrukować łącznie z samym autorem.
    • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 08:09
     Dlatego wpadli na pomysł zeby poddac cancel culture rosyjską kulturę. To jest jedyna kultura niezalezna od nich. I jedyne panstwo od 19 wieku.. Dlatego jest nieustannie wpajana nienawiść do Rosji. Na KP kuriozale artykuły o potrzebie rozliczenia się z najwybitniejszym pisarzem wszechczasów Dostojewskim.
     • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 08:19
      Nawet w pop kulturze widać roznice miedzy przytlaczającymi wzorcami przez nich promowanymi a kulturą rdzennych europejczyków. Filmy CBS są grzecznymi romansami w ktorych przewija się watek czesto upadku firm rodzinnych. Filmy reszty to agresywny korporacjonizm , obsesja seksualna, przemoc służb ktore już przejeli. W latach 60tych jak ich jeszcze nie mieli promowali anarchizm, teraz jak już je mają wysyp seriali o kolejnych służbach USA w ktorych nieodmiennie jeśli się pojawi jakiś blondyn z niebieskimi oczkami jest bezdomnym albo pokurczem.
   • dotera Re: Engels o Polakach 25.01.23, 08:43
    Historia powtarza się jako farsa i dziś nowy Kapitał napisał Harrari. Zyd , homoseksualista z Izraela promowany przez Facebook i inne tego typu korporacje. Znow materializm promowany w celu sprowadzenia ludzi do poziomu zwierząt. Centralne planowanie z wizją matrixu ktory stworzy nową rasę nadludzi homo deuxów. Tyle ze zauwazyli ze ludzie nie są w stanie zyc bez religii, wiec materializm promują w formie panteizmu, co ma zaletę gdyż panteizm oddaje myslenie kobiece a celem jest pusyfikacja spoleczenstwa przecież. Cel jest nieodmiennie ten sam . Stworzyć wyższą kastę zarządzającą planowo pańszczyznianymi. Taki jest prawdziwy sens nowoczesności. COfnąć nas spowrotem do czasów kapłanów egipskich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka