Dodaj do ulubionych

a na warszewie był biskup

14.09.09, 16:26
Chcę Was prosić, abyście się księdzem Dariuszem podzielili" - tymi słowami
arcybiskup Andrzej Dzięga oficjalnie przekazał wiadomość o odejściu
wieloletniego proboszcza warszewskiej parafii księdza Dariusza Knapika.

Główny powód niedzielnej wizyty metropolity na Warszewie był jednak inny.
Najmłodsza potomkini Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka - córka Anna Maria -
została w tym dniu przyjęta do wspólnoty Kościoła. W ceremonii chrztu
uczestniczyli brat Prezydenta - ks. Andrzej Krzystek oraz proboszcz parafii
ks. Dariusz Knapik. W kazaniu arcybiskup Dzięga pokreślił ważną rolę jaką musi
spełniać tutejsza wspólnota wspierając działania głowy miasta „Otaczajcie
Waszego brata w wierze" - głosił „Ciężar spraw publicznych wpływa i na
małżonkę i na całą rodzinę pana Prezydenta Piotra, dlatego niech się tutaj
poczują jak u siebie w domu a Wy miłością braterską ich otaczajcie". Odniósł
się również do odpowiedzialności za losy miasta nie tylko włodarzy świeckich i
kościelnych, ale każdego z mieszkańców. „Patrzmy z nadzieją na to miasto,
patrzmy z nadzieją na Pomorze, patrzmy z nadzieją na Polskę dopóki są rodziny,
które potrafią przyjąć dar życia z godnością [...]" kończył swoje kazanie
metropolita.

Liturgię zamknęły wyjaśnienia dotyczące dalszych losów obecnego proboszcza
Parafii św. Antoniego. Od chwili objęcia najwyższego stanowisko w diecezji w
lutym br. arcybiskup Dzięga rozglądał się za ludźmi, którym będzie mógł
powierzyć zadania w archidiecezji. Podczas wizyty na Warszewie w maju tego
roku został mile zaskoczony efektami działalności księdza Darka zarówno pod
względem wizerunku zadbanego kościoła jak i życia samej parafii. Dlatego,
chcąc wykorzystać zdolności organizacyjne warszewskiego proboszcza, powierzył
mu nowe zadanie - prowadzenie finansów archidiecezjalnych na nowo utworzonym
stanowisku ekonoma. „Z pełnym skutkiem zadbamy o to, aby kontynuować troskę
ks. Dariusza o Parafię" - dodał oswajając tym samym zebranych z myślą o
nadchodzących zmianach.
Obserwuj wątek
    • Gość: twarda wazelina Re: a na warszewie był biskup IP: 188.33.54.* 14.09.09, 16:57
      O ku... To się jakoś nazywa?
      Czy jego ekscelencja też tak ochoczo przybędzie do parafii na chrzciny dziecka
      , które mieszka wraz z innymi w dziurze z pleśnią na Stołczynie, bo czeka w
      kolejce na przydział mieszkania , które poza kolejnością dostał uczciwy
      parafianin Krzystek ?
      Czy Nitras robił za ojca chrzestnego
      • rewers10 Re: a na warszewie był biskup 14.09.09, 17:04

        dajesz, to masz, nieważne,że nie ze swojego
    • swarozyc Re: a na warszewie był biskup 14.09.09, 18:54
      Blisko, bliziutko tronu..jak zawsze..
      a wy matoly mozecie sie co najwyzej pogapic na blichtr i posluchac obludnych a
      zatrutych slow..
      • Gość: kasa Re: a na warszewie był biskup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.09, 09:49
        skromnie dopytuję, czy Warszewo to już ziemia święta i czy z
        pielgrzymką się tam wybrać można!
        • Gość: taksobiedymam Re: a na warszewie był biskup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.09, 10:52
          w wielu środowiskach to naturalna procedura - wchodzić kościołowi
          centralnie (patrz nawet szeroko rozumiana lewica).
          Druga sprawa ,że inni by chcieli ale nie są przed majestat
          dopuszczeni.
          i ostatnia sprawa czy to nie na Warszewie rozpościerają się włościa
          kościelne ,,w stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim"???
          • Gość: Mieszkaniec Re: a na warszewie był biskup IP: *.szczecin.pl 15.09.09, 11:05
            To jak działka zostanie za to przekazana?
            • Gość: alex-0_0 Re: a na warszewie był biskup IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.09, 13:30
              Gość portalu: Mieszkaniec napisał(a):

              > To jak działka zostanie za to przekazana?


              w centrum po "Centrum"
              • arstxx Re: a na warszewie był biskup 15.09.09, 13:34
                Gość portalu: alex-0_0 napisał(a):

                > Gość portalu: Mieszkaniec napisał(a):
                >
                > > To jak działka zostanie za to przekazana?
                >
                >
                > w centrum po "Centrum"

                Czyżby były jakieś plany wydzielenia w Szczecinie Watykanu-bis?
        • Gość: tamtejszy Re: a na warszewie był biskup IP: *.chello.pl 15.09.09, 14:08
          Podobno zdarzył się już jakiś cud -baby gadają.
          • Gość: stefan Re: a na warszewie był biskup IP: 62.69.220.* 15.09.09, 14:16
            baby gadaja a kury znoszą po 4 jajka na raz!
            • Gość: anna.k. Re: a na warszewie był biskup IP: *.internet.szczecin.pl 15.09.09, 14:23
              a psy i tak dalej d....i szczekają
          • Gość: twarda wazelina Camorra IP: 188.33.50.* 15.09.09, 14:43
            Mafia wykorzystuje sposobność chrzcin do ukrytego spotkania bossów i ich
            cnsiliere. Przy okazji można w beciku przekazać dwa kilo koki.
            I uzyskać błogosławieństwo dla pomyślności akcji.
            Po skłonieniu się Najświętszej Panience, można przejść do zakrystii i omówić
            strefy wpływów i podział ziemi , działek i nieruchomości. Po prawej z racji
            zasług i wpływów stanął Soldati ,ostanio mianowany na Cappo Crimine Combinerka.
    • Gość: as A kto jest ojciecem chrzesnym małej? IP: 62.69.220.* 15.09.09, 14:54
      • Gość: T Re: A kto jest ojciecem chrzesnym małej? IP: 188.33.50.* 15.09.09, 15:49
        Tak jak to miedzy ludźmi z miasta .Wszyscy wiedzą , ale boja się wymówić to słowo.
      • Gość: gosc Re: A kto jest ojciecem chrzesnym małej? IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.09, 20:23
        miedzy innymi brat księżulek
    • Gość: gafa Re: a na warszewie był biskup IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.09, 20:21
      Jakas wierna dusza powiedziala,co na tej prywatnej mszy nieopacznie sie
      znalazla,ze arcybiskup sam prawie owo dziecie obfotografowal :)
      A bylo tyle miodu z ust jego ,ze mozna bylo zygnac pod ambona
      • Gość: aaron Re: a na warszewie był biskup IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.09, 23:30
        No cóż,wiadomo że Krzystek jest wspierany przez kościół i PO więc
        następną kadencję ma jak w banku
        • Gość: gosc Re: a na warszewie był biskup IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.09, 09:12
          mam nadzieje,ze to mu nie pomoże!!
          • Gość: bal na gnoj.... Re: a na warszewie był biskup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 12:21
            flaszeczki, bankiety przyjemne spędzanie czasu, a póżniej na Golęcinie
            nie wszystkim i nie wszystkie zabiegi wykonują!
    • red.kazik miasto prywatne 16.09.09, 13:08
      ech!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka