Dodaj do ulubionych

Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym?

02.10.09, 21:46
Czy ktoś z Was założył dla swojego maluszka taką polisę? Podobno
wpłaca sie tam jakieś pieniążki systematycznie, a po latach uzbiera
sie niezła suma. Co o tym myślicie? Jesli ktoś taką polisę już ma,
poproszę o poradę.
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 04.10.09, 07:47
      Mamy plan systematycznego oszczędzania w BPH. To nie jest polisa, pieniądze są
      lokowane na funduszach inwestycyjnych które sami wybraliśmy. Z perspektywy 3 lat
      posiadania polecam, to inwestowanie całkiem nieźle im idzie mimo krachu na
      giełdzie i kryzysu w międzyczasie. Na PSo w BPH nie ma konieczności wpłat
      comiesięcznych choć oczywiście można, nie ma limitu górnego, jest dolny musi być
      wpłacone przynajmniej 600 zł rocznie.
      • katarzynarcz Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 21.10.09, 13:08
        www.finanse.egospodarka.pl/27032,Oszczedzanie-dla-dziecka,1,48,1.html

        tu jest ciekawy artykuł na ten temat.

        A jeśli potrzebujecie fachowej porady na ten temat to prosze o
        kontakt. Zajmuję sie takimi planami zawodowo a jednocześnie jestem
        matką 2 dzieci, więc wiem o czym mówię;-)

        pozdrawiam

        Katarzyna
        503863373
    • moskirz alior 21.10.09, 22:36
      załozylismy zu fundusz w aliorze.. ustaliliśmy minimalną kwotę wpłat na
      600 rocznie i od nas zalezy ile wpłacimy w miesiącu.. raz wiecej raz
      mniej.. srenio wychodzi 50zika miesięcznie..
      • kakorb Re: alior 07.12.12, 21:38
        CZY KTOŚ MI MOŻE POMÓC BO CZUJĘ SIĘ JUŻ BEZSILNA...
        1. Mam rachunek w Alior Bank firmowy gotówkowy: www.aliorbank.pl/pl/wlasna_dzialalnosc/rachunki/rachunek_gotowkowy
        2. do rachunku mam wydaną kartę Master Card Bussiness
        3. podczas zakładania konta w oddziale bankier poinformował mnie, że nie ma możliwości zrezygnowania z ubezpieczenia karty i że jest ono obowiązkowe.
        4. Na stronie Alior Bank jest informacja że ubezpieczenie karty wydanej do mojego rachunku obejmuje „nieuprawnione transakcje, rabunek gotówki wypłaconej kartą, zwrot kosztów odtworzenia utraconych dokumentów, kluczy, telefonu komórkowego.” Zostałam także o tym poinformowana o tym podczas zakładania rachunku.
        5. W TPiO, strona 11/13 pozycja 11 w tabeli odniesienie numer 9 jest napisane, że „Opłata nie dotyczy karty debetowej World Business MasterCard. Pakiet nie jest dostępny dla karty debetowej World Business MasterCard.” A ja nie mam karty World Business tylko zwykłą biznesówkę MasterCard.
        6. Zdarzyła się kradzież z mojego rachunku (nieuprawniona transakcja, kartę miałam cały czas przy sobie). Złożyłam reklamację, zastrzegłam kartę, zamówiłam nową, poinformowałam policję, zawiadomiłam ubezpieczyciela. Wszystko zgodnie z OWU i regulaminami banku.
        7. Dzisiaj (7.12.2012) dostałam informację od ubezpieczyciela że nie mogą mi wypłacić odszkodowania ponieważ nie mają podstawy do wypłaty odszkodowania, bo moje ubezpieczenie nie obejmuje karty MC Debit Bussines…
        8. wciąż czekam na rozpatrzenie reklamacji w banku- na co mają 60 dni roboczych...

        Więc:
        1. Dlaczego poinformowano mnie że ubezpieczenie jest obowiązkowe i obejmuje transakcje o których piszę powyżej, kartą którą posiadam?
        2. Kto pokryje moją stratę skoro bank kazał mi płacić za ubezpieczenie do karty, która według ubezpieczyciela tym ubezpieczeniem nie jest objęta?

        Oczywistym jest, że jeśli ubezpieczyciel podtrzyma swoje stanowisko, żądam od banku pokrycia w całości mojej straty w związku z wprowadzeniem mnie w błąd.
        Nie interesują mnie wyjaśnienia, że to podmiot zewnętrzny, na który nie mają wpływu, bo ubezpieczenie kupiłam i płaciłam w Aliorze i to w Aliorze mi powiedziano to co napisałam powyżej.

        ... Co mam robić? Może ktoś miał taką sytuację?
    • natala_rydz Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 23.10.09, 16:56
      ja mam założone już 2 takie polisy, dla synka i dla mojej półrocznej
      córeczki:) Kontakt dostałam od koleżanki ponad rok temu na tym
      właśnie forum:) Jestem bardzo zadowolona, wpłacamy raz na rok,
      zmieniamy sobie w międzyczasie układ środków i mamy fajną Panią,
      która nam w tym pomaga. Jeśli chcesz, to podam Ci kontakt do niej
      ale na maila, napisz tylko na jakiego. Spotkanie nie kosztuje, a
      może akurat Ci się spodoba, my z mężem jesteśmy zadowoleni.
      • fajnymalykrzys Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 25.10.09, 17:00
        bardzo ciekawy temat i akurat teraz mnie interesuje:) Czy mogłabym
        prosić również o ten kontakt? A czy polecana przez Ciebie osoba
        przychodzi również do domu?
        • kwiatek3636 Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 26.10.09, 23:14
          POLISA DLA DZIECKA TO SUPER INWESTYCJA PISZE TU JAKO MATKA ALE I AGENT
          UBEZPIECZEŃ MAŁO KOGO STAĆ TERAZ ABY ZAPEWNIĆ DLA DZIECKA ODPOWIEDNI POZIOM NA
          STUDIACH ( KOSZTY NAUKI, ZAKWATEROWANIA POMOCY NAUKOWYCH ITP.) TAKA POLISA TO
          SUPER ROZWIANIE KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ MIESIĘCZNIE/ KWARTALNIE/ LUB RAZ NA ROK PRZY
          WPŁATACH KWARTALNYCH SA TO JESZCZE KWOTY DO PRZEGRYZIENIA DLA WIĘKSZOŚCI Z NAS
          ALE PRZEZ TE SYSTEMATYCZNE WPŁATY MOŻNA ODŁOŻY DLA DZIECKA DOŚĆ POKAŹNĄ KWOTĘ
          TYLKO RADZĘ PRZEZ PODPISANIEM UMOWY Z FIRMĄ UBEZPIECZENIOWĄ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD
          KILKOMA KWESTIAMI :
          - NA JAK DŁUGI CZAS PODPISUJEMY UMOWĘ ( NIE OPŁACA SIĘ REZYGNOWAĆ )
          - WARUNKI UBEZPIECZENIA ( KRUCZKI)
          - CO OFERUJE KONKURENCJA ( CZĘSTO ZA TĄ SAMĄ KWOTĘ MAMY WYŻSZĄ SUMĘ
          UBEZPIECZENIA LUB DODATKOWE PROFITY)
      • ooola2 Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 15.03.10, 20:20
        Czy też mogę prosić o kontakt na maila
    • m_zon_warta Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 10.03.10, 23:52
      Witam serdecznie. Pracuję w WARCIE i zajmuję sie sprzedażą ubezpieczeń na życie.
      Towarzystwo ma taki produkt - jest to indywidualne ubezpieczenie posagowe.
      Powiem szczerze, że wykupienie takiej polisy dla malucha jak najbardziej się
      opłaca. I nie mówię tego tylko dlatego, że pracuję dla tej firmy.
      Ubezpieczyć można dziecko od 0 - 18 roku życia. Zakończenie umowy ubezpieczenia
      musi przypadać pomiędzy 18 a 25 rokiem życia dziecka.
      Przedmiotem ubezpieczenia jest życie Ubezpieczonego (rodzic, opiekun prawny)
      oraz dożycie współubezpieczonego (dziecka). Co oznacza, że wplacają cskładki
      systematycznie odkładamy pieniądze, które wraz z końcem okresu ubezpieczenia
      trafią do rąk naszego dziecka. Dodatkowo do ustalonej przez klienta sumy
      ubezpieczenia w każdą rocznicę zawarcia umowy, dopisywana jest suma
      ubezpieczenia nabywana za składkę jednorazową, pochodzącą z udziału w
      wypracowanym przez ubezpieczyciela zysku.
      Do umowy podstawowej można dokupić umowy dodatkowe. W przypadku zgonu
      ubezpieczonego w okresie ubezpieczenia ubezpieczyciel przejmuje opłacanie
      składek. Tak więc umowa nie wygasa, a dziecko w dalszym ciągu ma zapewnioną
      ochronę i kapitał na koniec okresu ubezpieczenia.
      Przy zakupie dodatkowej umowy Renta Posagowa w przypadku zgonu ubezpieczonego
      dziecko będzie otrzymywało miesięczną rentę do końca trwania umowy, w wysokości
      2 lub 4% sumy ubezpieczenia.
      Można również ubezpieczyć dziecko od inwalidztwa w wyniku nw.
      Nie chciałabym tutaj Państwa zanudzać zbędnymi definicjami. Uważam, że taką
      polisę warto mieć. W razie jakichkolwiek pytań jestem do syspozycji. Pozdrawiam :)
    • 11gdawm Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 11.03.10, 12:49
      Zwróćcie uwagę na to, że przy polisie na życie ubezpieczone powinno być życie
      rodzica, a nie dziecka, a dziecko powinno być uposażonym lub/i ubezpieczonym od
      choroby i nieszczęśliwych wypadków. Często przy polisach "dla dzieci" ubezpiecza
      się ich życie a pieniądze są potrzebne gdy zabraknie rodziców a nie dzieci. A
      poza tym zbieranie systematyczne "na przyszłość" w jakiejkolwiek formie zawsze
      ma sens :)
      • basiapron Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 16.04.10, 11:33
        ostatnio natknęłam się na ofertę ingsmart, dotyczy całej rodziny, myślę że warto
        czegoś w tym stylu szukać
    • andrzej_szczecin234 Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 06.02.11, 22:04
      Polisa dla dziecka to jak najbardziej dobry pomysł, sam korzystam. Tylko trzeba dobrać taki produkt żeby 100% wpłacanej składki było odkładane. Można przeczytać o tym np. w tym artykule na stronie polisa dla dziecka
      • magdziula_r uważam, że warto oszczędzać 14.02.11, 21:34
        i systematycznie wpłacać jakieś kwoty na przyszłość dziecka w zależności od obecnych możliwości możesz wpłacać 50, 100 i więcej miesięcznie :-)
        ja akurat mam Pewny Start Dziecka w BZWBK, ale są i inne możliwości
        w razie pytań zapraszam na priv gazetowy
    • sweetdeal Re: Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym? 30.06.11, 19:42
      My rónież korzystamy z planu oszczędzania w BPH, jesteśmy zadowoleni i polecamy. Założyliśmy plany dla dwójki dzieci, wszystko jest bezpieczne i fajnie rośnie. Także pomysł fajny, bo jak widać w naszym kraju jest coraz gorzej, a nie coraz lepiej - więc jakoś maluchom trzeba pomóc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka