Dodaj do ulubionych

Radni województwa bronią Elektrowni Dolna Odra

21.02.12, 16:05
Zamkneli stocznie, zamkna elektrownie potem zamknie sie ZCh Police i te kilka (nascie) tysiecy ludzi zatrudni w kolejnych SuperHiperMarketach (bo nic innego chyba u nas ostatnio nie powstaje)... Szczecin stanie sie idealnym miejscem do zycia... czasami zal czytac co sie u nas w regione dzieje... czy samorzad/rzad naprawde wierzy ze zamykajac wszystkie duze zaklady w okolicy dlugo da sie funkcjonowac?
PZDR!
Obserwuj wątek
    • Gość: mickey mouse Do Donaldu IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.12, 16:41
      Donaldu!
      Dlaczego masz w dupie nasz region?
      Dlaczego nie ukarano winnych wydzierżawienia terenów po byłej stoczni firmie Kraftport?
      Dlaczego lokalni klakierzy milczą w tej sprawie i nie nagłasniają, że Kraftport nie wpłacił do tej pory nawet 1 zł za dzierżawę terenów?
      Dlaczego nie zwróci sie Piotrowskiemu i zarządowi holdingu jego własności? Przecież uniewinniono cały były zarząd holdingu?
      Dlaczego ten (nie)rząd stosuje mafijne metody rządzenia, taktując podatki jak haracz i nie inwestuje ich właściwie tylko przepuszcza?
      Dlaczego, żeby dostać posadę w firmie państwowej trzeba być kumplem lub krewnym świstaka?
      Dlaczego?
      Dlaczego Donaldu nie lubisz zachodniopomorskiego?
      Dlaczego?
      • Gość: Donaldu Re: Do Donaldu IP: 46.115.2.* 22.02.12, 01:56
        Stocznia rzeczna w Szczecinie nie mogła by i tak konkurować na Wolnym Rynku ze skośnooką konkurencją z Korei i Chin Ludowych. A kaczystowskie dopłaty do każdego kontenerowca budowanego dla niemieckiego armatora były nielegalnym dumpingiem zabronionym w UE. Po za tym dopłacanie z naszych POdatków po 10 000 000 pln do każdego statku dla Niemca to głupota która w konsekwencji przekłada się na wzrost podatków czy wydłużenie wieku emerytalnego. Ponoć podczas upadku SS była sztuczna mgła i słychać było strzały z łuków

        A co do Elektrowni Dojna Odra to właśnie Jarosław Zbawiciel zamiast sprzedać zakład Endesie za grubą kasę ( a jak zagraniczniak wydaje grube miliony to nie po to by je stracić lecz po to by zakład się rozwijał i przynosił kolejne zyski ) uwłaszczył związkowców w tym państwowym koncernie gdzie dla PGE Dojna Odra to kula u nogi .

        Niestety tylko w kapitaliźmie i Wolnym Rynku jest nasza nadzieja dlatego mzamierzam powołać na ministra finansów Janusza Korwina Mikke by ten sprzedał wszystko co państwowe a chorzy i bezrobotni niech spadają do Meklemburgii po zasiłki
    • Gość: mysza niestety, sami sobie tego piwa nawarzyli... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.02.12, 17:13
      Kiedy parę lat temu pracownicy ZEDO wynegocjowali sobie z zarządem niespotykane na tę skalę w Zach-Pom przywileje (np. zachowanie pracy przez 10 lat , a w przypadku zwolnienia odprawa w wysokości do 10letnich poborów, wysokośc wynagrodzeń znacznie odbiegającą od realiów wojewdztwa) w branży stwierdzono, że jedyną możliwością restrukturyzacji, tego zakładu jest jego likwidacja
      Teraz pokazują się skutki tego pyrrusowego zwycięstwa - ale wtedy związkowcy trąbili o sukcesach swoich i swojego negocjatora

      Gdyby ktoś miał sieć sklepików i w jednym z nich podpisałby ugodę, że nie może zwolnić sprzedawców przez 10 lat (chyba ,że z odprawą w wysokości tych 10letnich zarobków, które i tek są 2-3 razy wyższe niż w okolicznych sklepikach), to jakie miałby wyjscie w sytuacji, gdy potrzeba sklep odnowić - tylko zamknąć taką budę, która generuje zbyt wysokie koszty, a obok ewentualnie postawić nową

      nothing personal - just business
    • jur56 Radni województwa bronią Elektrowni Dolna Odra 21.02.12, 20:15
      Bardzo ładnie , tylko kto za to zapłaci .
      • sveiser Re: Radni województwa bronią Elektrowni Dolna Odr 22.02.12, 02:02

        Oni nie bronią elektrowni lecz bronią swych notowań w kolejnych wyborach . Ot taka bolszewicko socjalistyczna propaganda w wykonaniu populistów .


        A jak rząd się zmusi do dokładania / ratowania DO to wszak zmusi sie go do podniesienia wieku emerytalnego czy podatków . Z pustego to i Brudziński nie nabruździ
    • Gość: smon Re: Radni województwa bronią Elektrowni Dolna Odr IP: *.play-internet.pl 22.02.12, 11:10
      też się boję o część zakładów w regionie, bo bez nich będzie ciężko z pracą, a przy okazji więcej ludzi będzie zmuszonych wyjeżdżać za granicę, na szczęście w Policach jest dobra sytuacja ekonomiczna i oddaliła się perspektywa upadku firmy, oby innym też się tak wiodło
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka