Dodaj do ulubionych

deutsch wirtschaft :)

07.12.12, 03:55
budowa nowego lotniska w niemczech, w berlinie.
gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,12999335,Pechowe_lotnisko_w_Berlinie__Wady_opozniaja_otwarcie_.html
u niemców opóźnienia, błędy projektowe, błędy w planowaniu, błędy w wykonaniu. świat się kończy jak niemcy tak robią.
Obserwuj wątek
    • exman Re: deutsch wirtschaft :) 07.12.12, 04:49
      Bardzo świeży news, bardzo ...
      • aysy.1 Re: deutsch wirtschaft :) 07.12.12, 05:39
        exman napisał:

        > Bardzo świeży news, bardzo ...
        tu chodziło o myśl a nie news, exman.
        z samego rana nie w humorku ?
        • exman Re: deutsch wirtschaft :) 07.12.12, 05:59
          ty mnie tu aysy z humorkiem nie podjeżdżaj bo to nie na temat :)
          • aysy.1 Re: deutsch wirtschaft :) 07.12.12, 06:31
            exman napisał:

            > ty mnie tu aysy z humorkiem nie podjeżdżaj bo to nie na temat :)
            w każdym razie miłego dnia i dobrego nastroju aż do wieczora !
    • Gość: Manfred Re: deutsch wirtschaft :) IP: null 07.12.12, 06:31
      Po pierwsze: Deutsche Wirtschaft, po drugie: dowiedz się najpierw ilu Polaków pracowało przy budowie tego lotniska, no i ile maszyn budowlanych i narzędzi i na ile milionów euro ukradziono z tej budowy.
      • aysy.1 Re: deutsch wirtschaft :) 07.12.12, 06:36
        Gość portalu: Manfred napisał(a):

        > Po pierwsze: Deutsche Wirtschaft,
        dziękuję za sprostowanie oczywistej pomyłki z tym "e"
        > po drugie: dowiedz się najpierw ilu Po
        > laków pracowało przy budowie tego lotniska, no i ile maszyn budowlanych i narzę
        > dzi i na ile milionów euro ukradziono z tej budowy.
        co chcesz prze to powiedzieć? my jesteśmy winni opóżnieniom w budowie tego lotniska ? poważnie to twierdzisz ?
        • Gość: zynik Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.12.12, 10:20
          smiem pojsc o krok dalej. wszystko co wadliwe w niemczech to wina emigrantow. gdyby rasa panow byla wolna od przybyszow ich kraj bylby oaza pieknych ludzi z kwadratowymi szczekami i silnymi rencyma niezaleznie od plci, a kazdy z nich zamiast VW z awaryjnym silnikiem mialby rodzinnego Leoparda ktory w rankingu zdarzeniowym mialby 6 gwiazdek na 5 mozliwych. az prawa reka rwie sie do gory z zachwytu na sama mysl
          • Gość: Manfred Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.adsl.alicedsl.de 07.12.12, 11:22
            I po co te kpiny? Polacy ze swoją ułańską fantazją i "jakośtobędzie" nie potrafią pracować systematycznie i według procedur. Np. Polak-spawacz pracujący przy budowie platformy naftowej pospawał co mu kazano i przy okazji jakieś konstrukcje obok, ale wg harmonogramu przeznaczone do spawania w innym terminie i inną techniką. Tak żeby zaoszczędzić innym chłopakom roboty. Nie potrafił zrozumieć że taka budowla jest obliczona i zaprojektowana według ścisłych zasad, a on swoją nadgorliwością po prostu mógł narazić ludzkie życie, za co został pogoniony a jego nadgorliwe spawy zostały odspawane.
            W jakim innym kraju drogi pękają po dwóch miesiącach po oddaniu do użytku? Gdzie place zabaw i fontanny oddaje sie do użytku w grudniu?
            Tak więc z tymi oskarżeniami wobec Niemców trochę ostrożniej proszę bo przy inwestycji wartej kilka miliardów euro(!) mogły się wydarzyć różne wpadki., za to w Polsce i przy polskim systemie pracy to lotnisko byłoby budowane 20 lat i kosztowało trzy razy tyle.
            • Gość: zynik Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.12.12, 16:49
              a tego Leoparda w jakim kolorze bys zamowil?
            • hsps Manfred, chopie, jestes chory 07.12.12, 19:05
              Nie widziales na oczy (z bliska) zadnego projektu realizowanego przez niemieckich managerow. A szczegolnie jesli managerow udaja URZEDNICY (Beamte). To jest wiecej niz tragedia. I zaden cud, ze ten projekt sie wysypal. A twoje insynuacje dot. kradziezy i rzekomo z tego wynikajacych opoznien sa po prostu ... ZENUJACE. Sukces albo porazka takiego projektu rozstrzygaja sie na innym poziomie niz kilka podp...lonych wiertarek (jesli w ogole). Cieniutki jestes. I prymitywny.
              • Gość: Manfred Re: Manfred, chopie, jestes chory IP: *.adsl.alicedsl.de 08.12.12, 16:13
                hsps napisał:
                A twoje insynuacje
                > dot. kradziezy i rzekomo z tego wynikajacych opoznien sa po prostu ... ZENUJAC
                > E. Sukces albo porazka takiego projektu rozstrzygaja sie na innym poziomie niz
                > kilka podp...lonych wiertarek (jesli w ogole). Cieniutki jestes. I prymitywny.

                Wyczytales co chciales wyczytac, nie napisalem ze to Polacy kradli, choc wsrod zlodziei z pewnoscia trafili sie i nasi rodacy. A ginely nie tylko wiertarki ale i ciezki sprzet budowlany.
                Co do zarzutow pod adresem niemieckich menagerow i ich winy za opoznienie budowy lotniska czesciowo tez masz pewnie racje, ale na porazke zlozyly sie nie tylko bledne decyzje menagerow(jak usilujesz tu zasugerowac) ale najzwyklejszy brak pieniedzy - po prostu sie przeliczyli. Dlatego m. in. planowane jest wprowadzenie oplaty za wjazd do centrum Berlina(jak w Londynie) bo skads trzeba wziac na zalatanie ponad miliardowej dziury.
                Co do cienkosci i prymitywizmu - pozwol ze sie nie odniose, nie zwyklem emocjonowac sie wpisami w internecie.
                • hsps Re: Manfred, chopie, jestes chory 08.12.12, 16:42
                  "...ale na porazke zlozyly sie nie tylko bledne decyzje menagerow(jak usilujesz tu zasugerowac) ale najzwyklejszy brak pieniedzy..."
                  Nie usiluje sugerowac tylko jestem przekonany. Widzialem z bliska projekty "ciagniete" przez urzednikow panstwowych :)
                  Co to jest: "najzwyklejszy brak pieniedzy"? Jesli ich zabraklo (co traci paranoja, bo takie projekty sa zarzadzane przez olbrzymia grupe specjalistow, ktorzy maja sie zajmowac tematem pieniedzy) to jednak jest to wina managementu a nie przyslowiowego spawacza.
                  Widac, ze mialem racje, nigdy sie nie otarles o prace w projekcie na poziomie wiekszym niz zakup kwiatow dla mamusi, ktorych nie kupiles ze wzgledu na najzwyklejszy brak pieniedzy. :)
                • Gość: Vlad.H. Re: Manfred, chopie, jestes chory IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 08.12.12, 18:20
                  Manfredzie nie przesadzaj - sprzet budowalny najczesciej kradna miejscowi, owszem moga dziac w porozumieniu z Polakami,Litwinami, Ukraincami, Bialorusinam, Rosjanami, Wegrami, Czechami, Rumunami, Bulgarami, Serbami, Czarnogorcami, Bosniakami, Slowakami ipewniekilku innymi narodowsciami jednak daleki bylby o oskarzanie Polakow wlasnie o bledy projektowe, bledy technologiczne czy po prostu o marnotrawienie pieneidzy na tym projekcie. Jestesmy podwykonawacami podwykonawcow - jasne ze trzeba znalezc kogos do bicia i bedziemy to my oraz kilka innych nacji ktorych Niemcy sie boja ale nie przesadzajmy - Niemcy nie sa az tak glupi jak to sugerujesz ze to my podwdzilismy im miliardy Euro.

                  Korupcja i nepotyzm sa powszechne - mam okazje obserwowac glupich managerow w mojej firmie i mysle ze po prostu tak juz jest teraz - managerowie maja w tej chwili zero wiedzy za to dobra autoprezentacje...
            • Gość: Vlad.H. Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 07.12.12, 19:19
              > Np. Polak-spawacz pracujący przy
              > budowie platformy naftowej pospawał co mu kazano i przy okazji jakieś konstrukc
              > je obok, ale wg harmonogramu przeznaczone do spawania w innym terminie i inną
              > techniką. Tak żeby zaoszczędzić innym chłopakom roboty. Nie potrafił zrozumieć
              > że taka budowla jest obliczona i zaprojektowana według ścisłych zasad, a on swo
              > ją nadgorliwością po prostu mógł narazić ludzkie życie, za co został pogoniony
              > a jego nadgorliwe spawy zostały odspawane.

              I po co tak klamac? Nigdy nie byles nawet kolo wykwalifikowanego spawacza - zwlaszcza takiego ktory ma specjalistyczne uprawnienia - wiedzialbys jak wyglada praca i proces technologiczny.

              Chetnie zapoznam sie faktami dotyczacymi tego o czym piszesz.

              Znam dwoch spawaczy i nie sa to chlopy ktore cierpia na jakis odruch spawania wszystkiego co niepospawane.
              • Gość: Manfred Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.adsl.alicedsl.de 08.12.12, 16:03
                Gość portalu: Vlad.H. napisał(a):

                > Chetnie zapoznam sie faktami dotyczacymi tego o czym piszesz.

                Ale jakie fakty cie konkretnie interesuja? Zdjecia, dokumentacja techniczna? Nie posiadam niestety. Opowiesc znam od kogos kto byl swiadkiem tego zdarzenia.

                > Znam dwoch spawaczy i nie sa to chlopy ktore cierpia na jakis odruch spawania w
                > szystkiego co niepospawane.

                Nie napisalem ze wszyscy polscy spawacze maja nawyk spawania wszystkiego co niedospawane, ale akurat w tym przypadku byl to Polak.
                • Gość: Vlad.H. Re: deutsch wirtschaft :) IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 08.12.12, 18:14
                  > Ale jakie fakty cie konkretnie interesuja? Zdjecia, dokumentacja techniczna? Ni
                  > e posiadam niestety. Opowiesc znam od kogos kto byl swiadkiem tego zdarzenia.

                  Wystarczy cos co bedzie mialo pozory wiarygodnosci - owszem sam widze ze czasem mentalnosc na zachodzie odbeiga od naszej i czesto sam kupuje sobie rozne drobiazgi potrzebne o wykonywania pracy w sposob bardziej efektywny natomiast jak znam zycie to ani ja ani nikt inny nie rwie sie do wykonywania cudzej pracy a juz zwlaszcza ta gdzie wystepuje rygor technologiczny - spawacz z uprawnieniami a pewien poziom wiedzy ktory umozliwia mu wykonywanie pracy - jednym z elementow tej pracy jest wlasnie nie robienie czegos niezgodnie z technologia.

                  > Nie napisalem ze wszyscy polscy spawacze maja nawyk spawania wszystkiego co nie
                  > dospawane, ale akurat w tym przypadku byl to Polak.

                  Napisales, zasugerowales to wpost okraszajac stosownym komentarzem.

                  Siedze w NL i widze jak to wyglada z pierwszej reki - Polacy sa cenieni nie tylko za wiedze i doswiadczenie ale tez wlasnie za zdolnosc rozwiazywania problemow, za to ze nie jestesmy pasywni, ze przejawiamy inicjatywe.
    • adams96 Re: deutsch wirtschaft :)to chyba zemsta Honekera 07.12.12, 17:03
      MOZE TO ZEMSTA ZA LIKWIDACJE NRD?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka