zapom 29.01.13, 12:37 jeśli ci politycy od razu są na nie to oczywiście do niczego nie dojdą. samospełniająca się przepowiednia. pewnie całe spotkanie stracą na obrzucanie się winą za przeszłość Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
arkonka2008 Utracone marzenia 29.01.13, 12:50 Bardzo trudno rozstać się ze swoimi marzeniami a jeszcze trudniej kiedy te marzenia to wspomnienia dawnej świetności, fajerwerków zwiazanych z wodowaniami kolejnych tysięczników z blichtem chwili choć za tą nadętą chwilą wodowania stała cięzka praca tysięcy szeregowych pracowników stoczni. Po tych kilku latach przerwy w funkcjonowaniu stoczni jej powrót na rynek producentów statków jest nie realny w świecie który uciekł zbyt daleko i w dodatku odbudowanie całej sieci kooperacji jest jeszcze mniej realne. Zadam proste pytania na, które nie ma pozytywnej odpowiedzi - kto będzie finansował działalność stoczni, kto będzie dokładał do nierentownej produkcji (bo jak by była rentowna to stocznia do dnia dzisiejszego by funkcjonowała), kto będzie właścicielem majątku stoczni (to sprawa istotna z punktu banków jeżeli takowe się znajdą do wyłożenia grubych setek milionów). Czy nie lepiej bozbyć się złudzeń i marzeń i zająć się sprzedażą terenów postoczniowych poważnegu deweloperowi który będzie w stanie zagospodarować te tereny tak jak to zrobił Roterdam czy Amsterdam. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ccc Re: Utracone marzenia IP: *.globalconnect.pl 29.01.13, 13:02 Proponuję sprzedać te tereny panu Golemie, podobno jako jedyny ma pieniądze i jest poważnym inwestorem, a poza tym biegli rzeczoznawcy będą wiedzieli jak to wycenić, a i jest w razie czego jest do dyspozycji stolik w knajpie Pod Kogutem. Radni będą na pewno za, a może jak Wały, oddadzą mu to bez przetargu.... I po herbacie........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KL Re: Utracone marzenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.13, 14:10 dla wielu w Szczecinie stocznia staje się podobną traumą jak Smoleńsk.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: twarda wazelina Re: Utracone marzenia IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 14:30 Pan Nitras już dawno komunalizował tereny po stoczni. Sprzedał rusztowania do budowy statków swoim kumplom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kwiatkowski Re: Utracone marzenia IP: *.ias.bredband.telia.com 29.01.13, 15:07 Stocznia, jak stocznia, to w koncu nie zaden high tech, tylko masowce i kontenerowce, moze i dobre jako zajecie dla niewyksztalconych ciecinian, ale gorsza zbrodnia na intelekcie i narodzie bylo zniszczenie przemyslu lotniczego w Polsce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grzegorz Re: Utracone marzenia IP: *.globalconnect.pl 29.01.13, 17:31 a był taki? Produkcja PZLu, to ułamek produkcji okrętowej ... PS. a o produkcji statków, na pewno wiesz tyle co w Wiadomościach powiedzieli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Utracone marzenia IP: *.xdsl.centertel.pl 29.01.13, 15:15 Gość portalu: twarda wazelina napisał(a): > Pan Nitras już dawno komunalizował tereny po stoczni. Sprzedał rusztowania do b > udowy statków swoim kumplom. Odpowiesz za te oszczerstwa szujo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Utracone marzenia IP: *.liberty-it.co.uk 29.01.13, 15:26 hahahahaha.... ...juz wiedze jak prokuratura i policjanci pracuja nad sprawa tego nikczemnego oszczerstwa. Pracuja na dwie, a czasami i trzy zmiany!!! hahahahahahaahahahahahaah Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Utracone marzenia IP: *.xdsl.centertel.pl 29.01.13, 15:50 Gość portalu: asd napisał(a): > hahahahaha.... > ...juz wiedze jak prokuratura i policjanci pracuja nad sprawa tego nikczemnego > oszczerstwa. > Pracuja na dwie, a czasami i trzy zmiany!!! > hahahahahahaahahahahahaah Jeden już przepraszał Senator Krzysztof Zaremba przegrał apelacje ze spółką Master i będzie musiał przeprosić za stoczniowe rusztowania. Chodzi o słowa z z ubiegłorocznej konferencji prasowej podczas której Zaremba powiedział że "stoczniowe rusztowania kupili koledzy panów z Platformy Obywatelskiej: Gawłowskiego, Nitrasa i Marcinkiewicza. Senator musi przeprosić spółkę m.in. na antenie Radia Szczecin, TVP info i na łamach dziennika Rzeczpospolita. Słowa senatora nawiązywały do dorocznego spotkania branży morskiej "Herring Meeting", na którym panowie siedzieli przy jednym stoliku. Kiedy jakiś czas później jeden z przetargów na rusztowania stoczniowe wygrała spółka Master Zaremba sugerował, że to właśnie dlatego, że jej właściciele znają się z czołowymi działaczami Platformy Obywatelskiej. Wyrok przed sądem pierwszej instancji zapadł 3 miesiące temu. Wtedy sąd stwierdził że rzeczywiście istniały kontakty między politykami, a przedstawicielami spółki, ale nic nie wskazywało na to że te powiązania towarzyskie miały wpływ na działalność spółki, a w szczególności na sprawę nabycia rusztowań stoczniowych. Od decyzji sądu odwołał się Zaremba - teraz jednak sąd wyższej instancji stwierdził, że apelacja jest bezzasadna. W wyroku zmniejszył tylko kwotę nawiązki, jaką senator zapłacić ma na Caritas - z 20 do 10 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny. Zaremba zapowiada dalszą walkę. Chce, żeby sprawą zajął się Sąd Najwyższy. www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=61853 Nadal ci do śmechu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Utracone marzenia IP: *.liberty-it.co.uk 29.01.13, 17:34 hahahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Czlowieku, az mnie brzuch boli... ile ty masz lat???????????? A teraz na serio, zglos tego goscia do prokuratury i daj mi zanc (na: lol76 malpa gazeta.pl) o przebiegu sprawy :) Chetinie o tym poczytam. aaaaahahahahahahahahahaahahaahahahhahhahaahahhahahahahahahahahahaa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komunalizacja Miasto = firma IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 17:12 Miasto będzie może budować fabrykę? Na biurowiec to się nie nadaje - 100 lat zanieczyszczania gruntu. Wymiana będzie kosztować więcej niż warty jest cały teren. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: Miasto = firma 29.01.13, 18:08 Cały pomysł wygląda mi raczej ja to, że politycy się zorientowali, że nie będzie wielkiej firmy jaka będzie ich sponsorować z państwowej kasy i być w ich strefie wpływów, trzeba więc łapać to co jest, czyli grunt, by chociaż tam mieć wpływy dla siebie, nie dla Warszawy. Cała sytuacja wobec obecnych najemców jest chora. Jak ci ludzie mają prowadzić dalej biznes skoro co chwile każdy polityk debatuje nad tym jak ich pozbawić pracy w imię marzenia o kolejnej wielkiej stoczni? Trzeba tym co już działają zapewnić jak najlepsze warunki do dalszego wzrostu. Nie stawiać dalszych przeszkód. Zapewnić stabilność i zejść z drogi. Skończyć z wizjami co tam powinno być na ich miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komunalizacja Re: Miasto = firma IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 19:30 Ale przecież takie standardy najmu terenu panują praktycznie wszędzie na rynku. Spróbuj podpisać umowę pod jakąś mniejszą lub średnią inwestycję z okresem wypowiedzenia 15 lat. Tylko pewnie biznesmen nie daje sobie odebrać pałacyku, bo zawarł umowę jego dzierżawy na 30 lat i nikt nie chce pałacyku licytować. Komunalizacja to chory pomysł. Jeszcze bardziej chore jest to, że twór jak Silesia, zamiast zostać pogoniony w podskokach zarządza jak zarządza majątkiem. Na tym terenie już powinno być 90% wynajęte... a jest !!! Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: Miasto = firma 30.01.13, 00:55 Nie mówię o 15 latach wypowiedzenia, ale sam przyznasz, że 2 miesiące w przypadku terenu przemysłowego jest kulą u nogi. Przecież ci co tam działają nie dostaną nawet kredytów z tak wielką niewiadomą czy ich firma w 2 miesiące nie będzie musiała zniknąć. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Mam pomysł!!! ;) 30.01.13, 01:21 Dobrze, ze nareszcie lokalni politycy tym sie zainteresowali - to pierwszy krok, bo niczyj teren był rozgrabiany... w sumie na szkode miasta! Mam nadzieje, ze nie tyle beda uchwalac CO tam ma byc, co postaraja sie uporzadkowac sprawy prawne tego terenu, a wtedy dopiero najlepiej byłoby prowadzic konkretne rozmowy z przedsiebiorcami. Teraz skoro teren ma zagmatwana historie zaden powazny inwestor tu nie wejdzie. Trzeba zrobic pprzadek, a potem mozna bedzie rozmawiac... Nie chciałbym by politycy decydowali konkretnie, bo oni akurat na niczym sie nie znaja, ale maja taka moc, by uporzadkowac sytuacje... nastepnie nalezy rozesłac wici, gdzie tylko sie da o tym, ze mamy tu taki wspaniały industrialny teren. Zachecic do rozmów, ale takze nie z politykami, tu widziałbym raczej osoby, które potrafia poprawnie przeprowadzic analize kazdej oferty... z korzyscia dla miasta i mieszkanców - mozna ustalic pewne wazne elementy. Taka oferte wówczas zaprezentowac i wtedy nasi politycy powinni zajac sie tym, by udało sie takie inwestycje tu zainstalowac i ruszyc z produkcja - bo widze tu jednak produkcje, przemysł... Politycy i urzednicy powinni spelnic role katalizatora, straznika, a w zadnym razie nie sa kompetentni do tego, by decydowac o tym terenie.... niestety nie maja ani stosownej wiedzy, doswiadczenia, a jeszcze najczesciej sa sterowani przez rózne układy i grupy nacisku. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: Mam pomysł!!! ;) 30.01.13, 08:06 To wcale nie jest dobrze, że politycy się zainteresowali. Sępy też się interesują padliną. Nie jest tajemnicą, że gdy silesia, spółka jaka nie jest zlokalizowana tutaj i jest daleka od szponów lokalnych polityków, zajęła teren to nie było to im na rękę. Teraz mowa o komunalizacji jest właśnie chęcią odzyskania tego wpływu. Komunalizacja oznacza stołki i targi. Tymczasem powinni oni stać od tego jak najdalej. Jeśli te firmy co tam działają sobie radzą to to jest najlepszy inwestor jaki może być i nie trzeba szukać jakiegoś który ich wykręci z interesu zajmując cały teren. Wielkiej firmy nie buduje się z dnia na dzień jedną decyzją o wprowadzce do Szczecina. To mit, jaki właśnie politycy chcą upowszechniać wsród ludzi gadką o "inwestorze". Poza tym już się przekonaliśmy dwa razy, że jeden duży jest gorszy niż wielu małych. Upadek jednego dużego na którym wszystko się opiera jest zbyt groźny dla stabilności tego miasta. Teraz są to lokalne firmy i trzeba im pomóc, zabierając od nich politykę jak najdalej i zapewniając im stabilne warunki na lata. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 i wszystko jasne 31.01.13, 00:14 Z tego co widze i slysze cala "komunalizacja" nie ma nic wspolnego ze stocznia i jej dobrem czy tez dobrem miasta a chodzi po prostu o to by stworzyc lokalnie twor obsadzona znajomymi krolika jaka bedzie ciagnac ogromne fundusze unijne przeznaczone na tzw rozwoj. To zwykly skok na unijna kase na jaki ma ochote PO i SLD pod przykrywka stoczni. Niewiele wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grzegorz Re: Utracone marzenia IP: *.globalconnect.pl 29.01.13, 17:27 na jakiej podstawie twierdzisz, że świat uciekł daleko .... bo tak twierdzą nasze sprzedajne najmimordy uważające sie za dziennikarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menel Re: Utracone marzenia IP: *.dynamic.chello.pl 11.10.13, 21:43 www.youtube.com/watch?v=kZnzF-FC2Pc&list=UUUDd0yi6qDxKTCO6vsIavww Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PawelA Re: Utracone marzenia IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 18:20 Zasadniczo się zgadzam, to momentu o tym deweloperze. To nie jest tren na budownictwo. Za to jest to świetny teren na rozwijanie przemysłu. Uwierz mi jest kupa niewielkich, kilkunastoosobowych firm zajmujących się różnego typu tematyką przyokretową, które byłby wniebowzięte mogąc zakupić tam teren z halami i resztą osprzętu. Gdyby ów teren miał oczywiście uregulowany status prawny, był w normalnych cenach i nie dopuszczano by wszelkiego typu gastronomików i pociotków do udziału w przetargach. A to już jest czyste science-fiction w przypadku naszego grodu i dzielnego menago w pomarańczowym sweterku, teraz w hipsterskich okularkach. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Utracone marzenia 30.01.13, 02:40 Obawiam sie niestety, ze wykrzykujac Bóg, Honor, Ojczyzna... masz racje zostanie to sprytnie i zgodnie z prawem przechytrzajac stosownie podzielone... i skończy ten teren jak wiele innych w naszym uroczym miescie.... gdzie uczciwy inwestor moze odkupić dopiero z drugiej-trzeciej ręki przeplacajac! Tu przykłady można mnożyć ... jak sie okazuje tanio, to może kupic tylko osoba, która zna odpowiednich polityków. Szkoda, bo tu chodzi o miasto i jego mieszkańców... Odpowiedz Link Zgłoś
zbysio45 Re: Trwa wyjątkowa sesja w sprawie stoczni. "Poli 29.01.13, 15:28 Gdzie sa winni tego skandalu z likwidacja stoczni i marnotrawstwa majatku narodowego ?Jeden Nitras to zamało bo brakuje byłego ministra gospodarki GRADA oraz samego TUSKA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pisio46 Re: Trwa wyjątkowa sesja w sprawie stoczni. "Poli IP: *.xdsl.centertel.pl 14.03.13, 22:43 stocznia wcześniej padła i wówczas radni powinni byli pójść po rozumek do głowy. niektórzy jak n.p. Wieczorek są przy korycie od kilkunastu lat i raptem niby zaskoczeni tym co aktualnie zastali. krótko mówiąc zamiast w duperele, inwestować tak by miasto zyskało miejsca pracy i dochody, chodżby tak jak to się dzieje w Goleniowie, Stargardzie. warto dodać, że to spółka z Polic buduje od kilku lat statki na dawnym nabrzeżu papierni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit12 Re: Trwa wyjątkowa sesja w sprawie stoczni. "Poli IP: *.ip.shentel.pl 14.03.13, 23:12 Porównaj sposób uzgadniania warunków zabudowy, kwestii uzbrajania terenu, ustalania obciążeń podatkowych lub zobowiązań pomiędzy gminą a przedsiębiorstwami, pomoc ale i egzekwowanie różnych obowiązków (ułatwienia ze strony samorządu w działalności ale i udział firm np. w programach wsparcia dla szkół). Szczecin jest baaardzo zapóźniony a kultury podejścia do przedsiębiorstw w UM Szczecin nie pozbyła się podejrzliwości wobec wroga klasowego :D Odpowiedz Link Zgłoś
ok-cham Polityczne pogaduchy... 30.01.13, 07:02 ...jak zwykle oderwane od rzeczywistości. Rozmawiają: ci, co kiedyś wbili stoczni nóż w plecy, oraz ci, którzy pod populistycznymi hasłami przez lata blokowali wszelkie próby jej uratowania, a także ci, którzy uznali, że najlepszą metodą ratowania stoczni jest ignorowanie jej problemów. Do kompletu brakuje jeszcze byłych stoczniowych tuzów związkowych, dla których czas się zatrzymał na latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i zupełnie im nie przeszkadzało, że największy zakład przemysłowy w mieście zamienia się w skansen. Wszyscy wspólnie wykopali stoczni grób, a teraz okazjonalnie debatują nad ekshumacją trupa. Wg nich wystarczy powiedzieć "Stocznio, my ci mówimy wstań!" i to zastąpi brak inwestorów i kapitału, zaś dorzucenie nieboszczki na plecy podatników w regionie zrobi z niej atrakcyjną i bezpruderyjną pannę do wzięcia. Odpowiedz Link Zgłoś
exman Re: Polityczne pogaduchy... 30.01.13, 07:50 ok-cham, w zasadzie wyczerpałeś temat, brawo :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ! Nitras! Ciebie już uderzyli! I to nie w piersi! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.13, 07:39 www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nitras-dostal-deska-w-glowe,109398.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc ludziska w Szczecinie pamietliwe IP: 195.124.114.* 30.01.13, 08:20 tak szybko nie zapomna Nitrasowi i kolezkom tego co zrobili a umoczone sa praktycznie wszystkie opcje polityczne ... jasne ze majatek jest i trzeba cos z nim zrobic pytanie tylko czy scenariusz sie nie powtorzy ... poza tym patrzac na Technopark w warunkach szczecinskich Klaster = Uklad wiec raczej nie tedy droga ... Odpowiedz Link Zgłoś
anika31 Re: ludziska w Szczecinie pamietliwe 30.01.13, 10:59 Co ciekawe wszyscy juz zapomnieli o Kraftporcie, który nadal jest dzierżawca ogromnej części Stoczni, z praktycznie zerowym czynszem i prawem pierwokupu. Jak wiemy cała sytuacja jest dziwna i dopóki nie będzie uregulowana praktycznie na tym terenie niewiele lub nic można zrobić. Silesia gospodarzy bardzo przyzwoicie i moim zdaniem lepiej niech wyspecjalizowany rządowy fundusz dalej zajmuje sie tym majątkiem. Nasze samorządy zarówno wodzieradzkie jak i miejsce nie maja absolutnie ani jednego sukcesu gospodarczego, jak na razie za co sie wzięły to zepsuły wiec proponuje aby lepiej skupiły sie na techno parku, wolnej strefie i tworzeniu miejsc dla potencjalnych inwestorów. Jak na razie wszyscy buduje fabryki w powiatach ościennych. Pan Nitras prawdopodobnie juz pracuje na swoje miejsce na licie do Parlamentu Europejskiego i stad taka dbalość o "kolegów" Reasumując Panowie lokalni politycy proszę trzymać dlako łapki od Stoczni. Trzeba było działać wcześniej jak wasi koledzy z Trzymiasta. Teraz juz po zawodach przespaliście swój czas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grzegorz Re: ludziska w Szczecinie pamietliwe IP: *.globalconnect.pl 30.01.13, 16:47 chyba się szaleju napiłaś, pisząc, że Silesia gospodarzy przyzwoicie. Przez to ich gospodarzenie pojawił sie właśnie problem z Kraftportem oraz wzbogaciły się głównie firmy handlujące złomem (zdobytym w ramach "porządkowania terenu"). Odpowiedz Link Zgłoś
dziewski "Niech klasa polityczna uderzy się w piersi" [P... 30.01.13, 21:40 W Polsce, a szczególnie u nas w Szczecinie są działania zakulisowe, których celem jest doprowadzenie Polski do gospodarczego i politycznego upadku - być może do całkowitej likwidacji Polski. Upadek naszego przemysłu, PGR-ów w tak krótkim okresie czasowym, jest tego dowodem. W Polsce są ogromne obszary nie zagospodarowanej ziemi i nikomu to nie przeszkadza, nikt nie próbuje tego zmienić. Sejm zamiast gospodarką kłóci się o usankcjonowanie anomalii seksualnych. Zamiast podjąć działania do wyprostowania skrzywień natury, przez siły destrukcyjne, ludzie usiłują zaliczyć je do poprawnych. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: "Niech klasa polityczna uderzy się w piersi" 30.01.13, 23:07 ale mnie rozsmieszyl twoj wywod. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Trwa wyjątkowa sesja w sprawie stoczni. "Poli IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 17:56 www.wszczecinie.pl/spotkania,spotkanie_z_piotrem_semka,id-12658.html Odpowiedz Link Zgłoś
aysy.1 a co na ten temat mówi eselde ? 15.03.13, 06:06 to był rząd millera. czy były minister piechota nie powinien być gościem honorowym na tej sesji ? Odpowiedz Link Zgłoś
rozkoszny_bobasek "Niech klasa polityczna uderzy się w piersi" 18.03.13, 16:21 Z pożytkiem dla ew. stoczni i mieszkańców Szczecina powinni raczej palnąć sobie w pusty łeb. Odpowiedz Link Zgłoś