Dodaj do ulubionych

Konsolidacja PAM-u i AR-u

IP: 212.180.161.* 27.11.04, 05:14
magazynier na rektora!!!
Obserwuj wątek
          • Gość: kanibalistyk Re: kanibalistyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.04, 13:27
            znam nawet z innych krajow i wlasnie modle sie by ta miernota "awansowala"
            wyjazdem na zachod (wroca po 14 dniach chyba ze zmienia obyczaje) a w ich
            miejsce przyjda "ruskie" ktore choc pierwsze dwa lata moze choc uczciwie
            przepracuja. absolwenci ak.med w polsce nastawieni sa tylko i wylacznie na
            lapowki a nie na leczenie. jak jestes jednym z nich to nie zabieraj glosu w
            imie choro pojetej solidarnosci zawodowej, ja niestety mialem i mam do
            czynienia z ich niekompetencja i wrecz chamstwem
            • Gość: nikt wazny MIERNOTA IP: *.LANx.pl / *.LANx.pl 27.11.04, 17:43
              Wiesz, jak czytam to co napisales, to mi sie wlosy na glowie jeza... Nie wiem
              co studiujesz, ekonomie, geografie, turystyke... A moze jestes absolwentem IKF-
              u, bo gdybys mial choc odrobine pojecia o tym jak wygladaja studia medyczne i
              ile jest na nich pracy, to chyba bys sie ugryzl w jezyk. Bo obawiam sie, ze
              jedynym przejawem chamstwa na tej stronie jest twoja wypowiedz. Nie uwazam, ze
              wszyscy lekarze sa zyczliwi, ale imi wiecej bedzie takich osob jak ty, tym
              mniejsze skrupuly beda mieli lekarze w braniu lapowek... Ja nigdy nie wezme,
              ale dla ciebie... Hmm kto wie, czy nie zrobilbym wyjatku.

A co do polaczenia... To chyba jakis koszmar. Kto sie bedzie leczyl u lekarza z
              dyplomem AR. Ja bym do takiego nie poszedl, wiec kto pojdzie? To chyba kolejna
              okazja, zeby rzucic przyszlym lekarzom klode pod nogi. A tak, zeby nie mieli za
              latwo z LEPem:)
              Fuzja jest dobra tylko dla studentow AR, bo polskich lekarzy i tak beda chcieli
              za granica.

Aha, co do lekarzy z importu... Nich nawet beda swietnymi fachowcami, ale co
              sie dogadasz z nimi to juz Twoje. Przez dwa lata o ktorych wspomniales radze
              sie powaznie zastanowic czy zrozumie co ci dokladnie dolega albo co ma wyciac.

A jak ci sie tak bardzo podobaja rosyjscy lekarze, to moze w ogole przeniesiesz
              sie na wschod.... Tam bedziesz ich mial pod dostatkiem.
              • Gość: kanibalistyk Re: MIERNOTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.04, 19:40
                no widzisz zaczynasz mowic jak pan/i doktor. to ile wezmiesz na poczatek
                odemnie? moze 5tys co pewien znany lekarz w pewnym znanym szpitalu w szczecinie
                za operacje czy jestes "pampersem" i tylko 2tys? podziekuj kolegom i kolezankom
                po fachu za takie opinie. nie mam studiow jestem chamem po zawodowce wiec spij
                spokojnie, jestes lepszy
                • Gość: kanibalistyk Re: MIERNOTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.04, 23:52
                  przepraszam panie nikt wazny jeszcze jedno - zapomnialem no ale mi wolno jak
                  sam stwierdziles intelektem nie blyszcze. takie pytanko - jak ty widzisz sie
                  za granica (lub twoi ludzie po fachu) w sprawach jezykowych? z tego co
                  zauwazylem studenci PAM jezykiem obcym nie wladaja na przykladzie wlasnej
                  przebytej choroby ktora rozpoznano w stanach (zalozmy ze rozdrabnialem tam
                  azbest abys mial satysfakcje). osobiscie musialem tlumaczyc wypis ze szpitala
                  (sic!) odwiedzajacym mnie jak muchy studentom na obchodach bo te biedne
                  sierotki choc checi (jeszcze) mialy to wiedzy braklo. wynika z tego ze
                  jednak "ruskie" nie przyjda (choc byly w korwicie i wiedzialy co i jak usuwac)
                  bo najpierw wy wyjechac musicie a to bedzie z wymienionych powodow przez ciebie
                  (vide wschodnie nacje w poscie wyzej) szalenie utrudnione.
                  aha jesli chodzi o technike to polskie uczelnie sa w XIXw (nie mylic z XXI!!).
                  dostelem przy wypisie w Seattle zdjecia RTG z przebiegu operacji i z opisem
                  kazdej czynnosci (taki wrecz komiks). na koncu dodano zdjecie finalne. w polsce
                  NIKT nie rozumial nawet jak to trzymac gdzie gora gdzie dol. odrazu zrobiono mi
                  fotke nasza stara dobra maszynka z lat 50-tych i wtedy jasnosc nastala... az do
                  drugiej operacji w polsce gdzie mi ja spieprzono. z tego co wiem gdyby to stalo
                  (choroba) mi sie w kraju juz bym nie zyl, wiec prosze cie troche skromnosci bo
                  tych waszych tekstow o wyzszosci polskiej medycyny to juz nawet u arabow nie
                  chca sluchac. dziekuje za chwile uwagi...
                  • Gość: lek z usa Re: MIERNOTA TO TY JESTES IP: 155.37.231.* 29.11.04, 18:28
                    to ty nie widziales jeszcze prawdziwych baboli jakie robia amerykanscy lekarze
                    a takowych w polsce nie widziale ( pomimo ze jestem po pamie )
                    zachwyciles sie komiksem z ktorego i tak nic nie rozumiesz
                    a mentalnie to ty jestes nadal w komunie znam takich co to wdaje im sie ze w
                    polsce nalezy im sie a poza krajem nawet jak musza zaplacic to jest wporzadku

a tak wlasciwie porownaj sobie place
        • wedrowiec2 Re: Konsolidacja PAM-u i AR-u 27.11.04, 14:28
          Akademia Rolnicza nie ma kierunku kształcącego weterynarzy, ale są cztery
          wydziały z pełnymi prawami akademickimi.
          W Pomorskiej Akademii Medycznej mamy trzy wydziały, ale tylko dwa mają pełne
          prawa akademickie. W związku z tym PAM ciągle był na hipotetycznej liście
          akademii medycznych przeznaczonych do likwidacji. Po przyłączeniu akademii
          budgoskiej do uniwersytetu w Toruniu nasze szanse na utratę miejsc pracy
          wzrosły. Utworzenie Uniwersytetu spowoduje powstanie uczelni zatrudniającej
          ponad 200 samodzielnych pracowników nauki i o dużym potencjale badawczym. Dzięi
          temu wzrosnie ranga uczelni, kóre będą mogły nazywać się uniwersytetem a nie
          akademią, która to nazwa zarezerwowana jest (zgodnie z projektem Ustawy o
          Szkolnictwie wyższym) dla pośledniejszych uczelni.
    • Gość: ex Połączyć wszystkie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.04, 03:09
      Wszystkie szczecinskie uczelnie panstwowe powinny sie polaczyc i stworzyc
      jeden, bardzo silny osrodek. Wtedy miasto przyciagneloby wiecej studentow oraz
      kadry i weszloby w koncu do rankingow uniwersyteckich. mamy kilka uczelni
      rozstrzelonych po roznych katach nie wiadomo po co, nie majacych szans na
      konkurowanie z osrodkami w innych duzych miastach. czas to zmienic i stworzyc
      silny uniwersytet.
    • masaladosa Re: Konsolidacja PAM-u i AR-u 28.11.04, 06:52
      polaczenie wymuszone jest przede wszystkim zapisami nowej ustawy o szkolnictwie
      wyzszym zgodnie z ktorymi pam stracilby prawa akademickie poniewaz nie
      zatrudnia 60 profesorow i zdaje sie ze musialby nawet nazywac sie wtedy szkola
      wyzsza
      ale nawet pomijajac powyzsze wystarczy porownac obie uczelnie pod wzgledem
      liczby studentow wydzialow z pelnymi prawami i samodzielnej kadry naukowej aby
      zobaczyc ze to pam na tym polaczeniu zdecydowanie zyskuje
      ja jestem ciekawy jak bedzie wygladal statut nowej uczelni i jak rozwiazane
      zostan sprawy finansow-pam np wnosi mniej a jest kosztowny
      i jak z kwestia osobistych ambicji profesorow przede wszystkim z pamu
      czy np staniowisko rektora bedzie obsadzane na zasadzie rotacji?
      czy tez wzmocniona zostanie rola prorektorow ktorzy de facto beda mieli
      rektorskie prerogatywy? w tych ambicjach wlasnie upatruje najwiekszych
      przeszkod na drodze do tego sensownego skadinad ruchu...

mdosa
    • Gość: STUDENTKA AR Re: Konsolidacja PAM-u i AR-u IP: *.asternet.pl 29.11.04, 17:00
      A ja nie chce zadnego univ tym bardziej z PAMem!!!!przyszlam na akademie
      rolinicza i taki dyplom chciala bym dostac,jakos to ze bym skonczyla uinv mnie
      nie satysfakcjonuje,choc AR nie ma za duzo kasy przpadajacej na 1 studenta to
      jak pam sie z nami polaczy to wszysko pojdzie na nich bo medycyna jest
      drozsza...pozatym czy kozystali bysmy my z ich paracowni a oni z naszych??
      wkoncu to nasze labolatoria sa a nie ich....ja tam sie nie zgadzam:D
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka