Dodaj do ulubionych

Lozano na prezydenta

IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.05.02, 18:05
To nie jest żart ! Traktuję moją propozycję bardzo poważnie. Do wystawienia tej
kandydatury skłonił mnie piatkowy artykuł z "GnP", gdzie obecny prezydent
miasta opowiada się za budową Krzemowej Doliny w Szczecinie. Moim zdaniem
dowodzi to kresu możliwości działania nie tylko obecnego Zarządu, ale również
całej dotychczasowej klasy politycznej miasta. Zarówno z lewa, poprzez centrum,
aż do prawej strony sceny politycznej. Pan Runowicz (niestety) buja w obłokach.
Zamierzenia może są i dobre, ale dostrzegam w nich brak rozeznania w silnych i
słabych stronach naszego miasta. A to dyskwalifikuje go jako zarządzającego
Szczecinem. W całym województwie jest mniej informatyków, managerów znających
się na nowych technologiach, niż na 1 kilometrze kwadratowym Krzemowej Doliny.
Nie ma szkół kształcących profesjonalistów związanych z nowoczesną gospodarką.
Wreszcie nie ma klimatu na powstawanie ( i upadanie !!!) nowych, prężnych firm.
Opowieści, że można z bezrobotnych stoczniowców zrobić specjalistów od
programowania obiektowego, a z drobnych kupców administratorów sieci, można
włożyć między bajki. Z "gruszkami na wierzbie" dlaeko się nie zajedzie.
Z lektury gazet wynika dla mnie jasno, że jednym z niewielu ludzi, którzy mają
kwalifikacje do rządzenia miastem jest pan Lozano. Zna sytuacje szczecińskiej
gospodarki. Potrafi wskazać jej słabości, a to właśnie pozwoli na określenie
celów (racjonalnych i osiągalnych) dla miasta. Potrafi zebrać wokół siebie
grupę współpracowników, stara się wspomagać miejscowych przedsiebiorcow. I co
chyba w obecnej sytuacji najważniejsze CHCE MU SIĘ COŚ DLA TEGO MIASTA ZROBIĆ.
Tylko tacy ludzie, profesjonalni, twórczy i głodni sukcesu dają szanse rozwoju
Szczecina.
Brałem udział we wszystkich dotychczasowych wyborach do samorządu, ale jak nie
pojawi się kandydatura osoby takiej jak pan Lozano, to skreślę wszystkich !
Jeśli znajdzie się jednak taka osoba to deklaruje swój głos i 5 godzin
społecznego rozlepiania plakatów kandydata :))

P.S. Nie znam osobiście dr Lozano
Obserwuj wątek
    • Gość: Kostia Lozano na prezydenta IP: *.xtra.pl 13.05.02, 18:14
      Panie Rep.

      Czy Ty naprawde powaznie polemizujesz z koncepcja "krzemowej doliny"
      Prezydenta ? Tu nie ma z czym polemizowac to schizofrenia. Zbadac tego
      Runowicza. To kraina absurdu.
      Ja proponuje "Jaskowa Doline " w Szczecinie. A moze zbierzmy sie, My
      Szczecinianie i pospiewajmy sobie przy ognisku tralala, harcerz z harcerka
      tralala....

      Lozano jest OK, jest bardzo OK ale proponuje go na doradce Silnego Polityka
      ktory powienien byc Prezydentem tego miasta, jezeli maja nastapic jakies
      znaczace zmiany. Taki Polityk musi wystapic nawet wbrew swojej tzw "bazie
      wyborczej". Taka jest potrzeba chwili.
      A Runowicz tralala, Krzemowa Dolina tralala

    • franekkk Re: Lozano na prezydenta 14.05.02, 08:20

      1. popieram w calej rozciaglosci
      2. problemem moze byc cykl "popieramy dra lozano" w gw:
      wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=722879&dzial=szs010108

      wydawalo mi sie ze na papierze bylo wiecej artykulow
      problemem bo to artykuły w gw:((
      3. polemizujac: potrzeba nam w koncu fachowca a nie znowu polityka!!
      4. tez nie znam osobiscie tego dra
      5. nie jest niemcem nie jest murzynem wiec chyba w miare do zaakceptowania dla
      rodzinnych polakow:))
      • Gość: uotr Re: Lozano na prezydenta IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 14.05.02, 08:42
        franekkk napisał(a):

        > 3. polemizujac: potrzeba nam w koncu fachowca a nie znowu polityka!!

        Zgadzam sie w calej rozciaglosci

        > 4. tez nie znam osobiscie tego dra

        Ja znam i nawet pracowalem chwile w jego zespole 1,5 roku temu

        > 5. nie jest niemcem nie jest murzynem wiec chyba w miare do zaakceptowania dla
        > rodzinnych polakow:))

        Jest Meksykaninem - to moze niektorym wystarczyc :(
        • Gość: Jazzek Re: Lozano na prezydenta IP: 212.244.79.* 14.05.02, 11:47
          Meksykanin? To dobra nowina, bo jest to człowiek tak bardzo z zewnątrz, że
          widzi to czego rodzimi miłośnicy (i przeciwnicy też) Szczecina nie widzą lub
          dostrzec nie chcą. Zapewne też nie jest jeszcze uwikłany w interesy ciemne z
          panami B., J. albo P. Jeden problem natury formalnej: czy nasze prawo zezwala
          na jego udział w wyborach?

          A Krzemowa Dolina pana R. to jest po prostu żartobliwa nazwa żwirowni w
          Bielinku. Daliście się nabrać, hie hie... :)
        • Gość: Kostia Re: Lozano na prezydenta IP: *.xtra.pl 29.05.02, 21:43
          Gość portalu: uotr napisał(a):

          > franekkk napisał(a):
          >
          > > 3. polemizujac: potrzeba nam w koncu fachowca a nie znowu polityka!!
          >
          > Zgadzam sie w calej rozciaglosci
          >
          > > 4. tez nie znam osobiscie tego dra
          >
          > Ja znam i nawet pracowalem chwile w jego zespole 1,5 roku temu
          >
          > > 5. nie jest niemcem nie jest murzynem wiec chyba w miare do zaakceptowania
          > dla
          > > rodzinnych polakow:))
          >
          > Jest Meksykaninem - to moze niektorym wystarczyc :(

          Nie , najlepszy bylby Elvis Presley!
    • Gość: Leon Re: Lozano na prezydenta IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 29.05.02, 19:31
      Gość portalu: rep napisał(a):

      > Tylko tacy ludzie, profesjonalni, twórczy i głodni sukcesu dają szanse rozwoju
      > Szczecina.

      To jest ciekawa propozycja ;)
      • Gość: Laufer 1 I to jest nasz szczeciński problem IP: *.xtra.pl 30.05.02, 07:25
        Ktoś szalony proponuje eksperyment. Naukowiec (nie wątpię , że zdolny i
        twórczy) miałby byc Prezydentem organizmu z budżetem rocznym ok. 250 mld
        dolarów.
        I to jest nasz szczeciński problem. A czym on zarządzał ? Tacy ludzie są
        dobierani na świecie przez Polityków na doradców. I z tym się zgodzę, ale
        decydować to nie to samo co wykładać.
        Był już eksperyment z Jurczykiem, Koćmielem, Wieczorkiem, Rujnowiczem itd itd



        Szczecin miastem eksperymentów kadrowych. A może profesor Flejterski, a może
        prof Lubińska, a może prof. Urbańczyk, Zarzycki,
        Panowie to nie są Politycy umiejący przewidywać skutki decyzji to bardzo być
        może cenni doradcy. DORADCY.



        • Gość: ERYK Re: I to jest nasz szczeciński problem IP: *.siec.anax.pl 30.05.02, 10:38
          organizmu z budżetem rocznym ok. 250 mld
          > dolarów.
          KURDE 250 MILIARDÓW $ NORMALNIE KRAINA SZCZĘŚCIA!!!

          • Gość: Jeż Re: I to jest nasz szczeciński problem IP: 195.117.237.* 13.06.02, 19:03
            Gość portalu: ERYK napisał(a):

            > organizmu z budżetem rocznym ok. 250 mld
            > > dolarów.
            > KURDE 250 MILIARDÓW $ NORMALNIE KRAINA SZCZĘŚCIA!!!

            Niezła kasa!

        • Gość: Mirek UWAGA ŚMIERDZI &# 8211; WĄTEK POLITYCZNY IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.02, 08:36
          > Ktoś szalony proponuje eksperyment.

          Szalonym może być ktoś kto nie wyciąga wniosków z przeszłości.
          Jeśli ludzie ukształtowani w czasach PRL, zastępując we władzy swoich
          znienawidzonych poprzedników, zafundowali nam wyłącznie „powtórkę z rozrywki”
          to każdy normalny człowiek wyciągnie z tego właściwy wniosek. Bądź spokojny.

          > Naukowiec miałby byc Prezydentem organizmu z budżetem rocznym ok. 250 mld
          dolarów.

          Rozumiem „Laufer 1” twój wilczy apetyt choćby na roczny, zasobny szczeciński
          organizm ale co miałbyś konkretnego do zaproponowania swoim potencjalnym
          wyborcom?

          > A może profesor Flejterski, a może prof Lubińska, a może prof. Urbańczyk,
          Zarzycki,
          > Panowie to nie są Politycy umiejący przewidywać skutki decyzji

          Musisz przyznać, że szczecińska kasta polityczna przez 12 lat autonomii
          pokazała wyraźnie swoje oblicze, swoje możliwości i z jakich członków się
          składa. Czy dobrze rozumiem, że chciałbyś aby szczecińskie autorytety naukowe
          nie wychodziły przed szereg i lojalnie ukrywały się w cieniu takich
          szczecińskich polityków jak np.: Tałasiewicz, Trokowski, Tarnowski,
          Turbaczewski, Chudzyński, Wieczorek, Jerzyk, Ziółkowski, czy Plewka?

          > I z tym się zgodzę, ale decydować to nie to samo co wykładać.

          ... a wykładać to nie to samo co rozkładać, prawda?
          • Gość: Pogodny W tytule już jest polityczny !!! IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.02, 11:13
            Gość portalu: Mirek napisał(a):

            Mirku.

            Zgadzam się z Tobą, że "szczecińska kasta" pokazała co umie w zarządzaniu, czyli
            raczej negatywnie to oceniasz. Ja zdecydowanie negatywnie to oceniam. Np :
            ostatni przetarg na sprzątanie budynku (niestety tylko budynku) Urzędu Miejskiego.

            Natomiast, Mirek jestem zdecydowanie przeciwny naukowcom we władzach niech piszą
            badają i proponują politykom i menadżerom. Taka ich rola. A Ci sobie wybiorą z
            tych wielu koncepcji i propozycji.
            Polityka nie śmierdzi. To ważna rzecz, decydująca o naszym codziennym życiu.
            Zgadzam się, że na pewno nie ta ekipa , o której piszesz czyli Ci wychowani w
            tamtym systemie , ale również nie naukowcy.
            Wypracujmy kompromis.Zastanowię się i odezwę się jeszcze w tej sprawie. Na pewno
            nie Lozano ani żaden inny naukowiec. Niech doradzają.


            • Gość: Leon Re: W tytule już jest polityczny !!! IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 04.06.02, 18:53
              Gość portalu: Pogodny napisał(a):

              > Zastanowię się i odezwę się jeszcze w tej sprawie. Na pew
              > no nie Lozano ani żaden inny naukowiec.

              A jak myślisz, dlaczego szczecińskich polityków nie traktuje się poważnie np. w
              Warszawie? Wskaż choćby jednego przygotowanego zawodowo polityka funkcjonującego
              na szczecińskiej arenie cyrkowej?
              Nie zakładaj, że przygotowaniem jest ciągłość kadencyjna bo ona owszem daje
              doświadczenie w utrwalaniu zachowań lecz nie daje podstawowego przygotowania do
              pełnienia mandatu politycznego. Czas skończyć w Szczecinie z tym, że politykiem
              się tu zostaje bo się chce i już! Czas na kadry choćby wykształceniem
              przygotowane do pełnienia stanowisk publicznych. Osobiście wolę wykształconych
              idiotów od idiotów bez wykształcenia i jakiejkolwiek specjalizacji, którzy tak
              samo znają się na ubezpieczeniach, przeładunkach i chemii nieorganicznej.
              • Gość: Kostia Zwariowałem. Przyznaję racje. IP: *.xtra.pl 04.06.02, 21:05
                Gość portalu: Leon napisał(a):

                > Gość portalu: Pogodny napisał(a):
                >
                > > Zastanowię się i odezwę się jeszcze w tej sprawie. Na pew
                > > no nie Lozano ani żaden inny naukowiec.
                >
                > A jak myślisz, dlaczego szczecińskich polityków nie traktuje się poważnie np. w
                >
                > Warszawie? Wskaż choćby jednego przygotowanego zawodowo polityka funkcjonująceg
                > o
                > na szczecińskiej arenie cyrkowej?
                > Nie zakładaj, że przygotowaniem jest ciągłość kadencyjna bo ona owszem daje
                > doświadczenie w utrwalaniu zachowań lecz nie daje podstawowego przygotowania do
                >
                > pełnienia mandatu politycznego. Czas skończyć w Szczecinie z tym, że politykiem
                >
                > się tu zostaje bo się chce i już! Czas na kadry choćby wykształceniem
                > przygotowane do pełnienia stanowisk publicznych. Osobiście wolę wykształconych
                > idiotów od idiotów bez wykształcenia i jakiejkolwiek specjalizacji, którzy tak
                > samo znają się na ubezpieczeniach, przeładunkach i chemii nieorganicznej.

                Leon (w/g mnie) ma rację. I tyle.


                • aszczecin Re: Zwariowałem. Przyznaję racje. 05.06.02, 09:01
                  Gość portalu: Kostia napisał(a):

                  > Gość portalu: Leon napisał(a):
                  >
                  > > Gość portalu: Pogodny napisał(a):
                  > >
                  > > > Zastanowię się i odezwę się jeszcze w tej sprawie.
                  > >
                  > > Osobiście wolę wykształconych idiotów od idiotów bez wykształcenia
                  > > i jakiejkolwiek specjalizacji, którzy tak
                  > > samo znają się na ubezpieczeniach, przeładunkach i chemii nieorganicznej.
                  >
                  > Leon (w/g mnie) ma rację. I tyle.

                  Liderów przemian nie da się znaleźć tam gdzie nie ma ich od wielu lat.


    • Gość: Ja Re: Lozano na prezydenta IP: *.ja.kosmita.z.space.net.pl 10.06.02, 18:30
      Gość portalu: rep napisał(a):

      > Brałem udział we wszystkich dotychczasowych wyborach do samorządu, ale jak nie
      > pojawi się kandydatura osoby takiej jak pan Lozano, to skreślę wszystkich !
      > Jeśli znajdzie się jednak taka osoba to deklaruje swój głos i 5 godzin
      > społecznego rozlepiania plakatów kandydata :))

      Ciekawa propozycja.
      Może warto się przyłączyć?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka