Gość: ania IP: 81.144.230.* 12.01.06, 10:26 A ja bym wolala zostac rozsypana w Tatrach w okolicach Morskiego Oka, a nie w Ogrodzie Pamieci... A wy?? Malo fajne miesce... Tona ludzi rozsypana w jednym miejscu... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: e. Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.01.06, 11:02 albo prosto z Koziego w Doline Gasienicowa.. Odpowiedz Link Zgłoś
zona.pijaka Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym 12.01.06, 11:23 A ja zaproponuje znajomym wykonanie im w pełni wirtualnego cmentarza w internecie. W pełni zautomatyzowany, w pełni interaktywny - taki, jakiego jeszcze w Polsce i Europie nie ma. Tylko jeszcze nie wiem co taki interaktywny wirtualny cmentarz powinien mieć - by chwycił wszystkich Polaków za serce. No może nie wszystkich - myślę że pewne osoby nie powinny mieć możliwości ogłaszania się tam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXL Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.internet.v.pl 12.01.06, 17:56 A ja bym wolał z Tarnicy we wszystkie cztery strony świata:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W SZOKUJĄCA CENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 16:40 360 tys. zł. i 100 tys. zł za te dwie inwestycje TO SZOKUJĄCA CENA (szczególnie 360 tys. za ścianę urnową). Podejrzewam, że wkradł się jakiś BŁĄD W OPISIE. Tego rodzaju inwestycja budowlana to rząd wielkości 50-80 tys. złotych. PROSZĘ TO SPRAWDZIĆ. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 17:18 Tu nie ma scian urnowych, ale sa GROBY URNOWE, duzo mniejsze od normalnych. Przeciez wystarczy 40-50 cm aby wlozyc urne do grobu, a na tym polozyc plaska mala plytke z imieniem i nazwiskiem. W Szwecji sa kwatery, ladnie oddzielone zywoplotem, dla ROZNYCH mozliwosci. Jesli ktos zyczy sobie malutka plytke, to pochowany jest w innej kwaterze niz ten ktory chce zakopac trumne czy wystawic sobie grobowiec. Nawet pod malutka plytka znajdzie sie miejsce na kilka urn, bo pierwsza zakopuje sie gleboko (personel cmentarza wierci dziure w ziemi, co jest szczegolnie dobre kiedy sa mrozy). Dzieki temu cmentarze wygladaja jednolicie i nikt nie musi wysadzac sie na grobowiec czy czuc sie gorzej wobec "sasiadow" bo moze zostac pochowany w skromniejszej kwaterze. Ten "ogrodek pamieci" nazywa sie po szwedzku MINNESLUND, co oznacza zagajnik pamieci, bo na szwedzkich cmentarzach jest duzo drzew. Przy chowaniu w minneslund NIE JEST OBECNA RODZINA, PONIEWAZ TA POZEGNALA ZMARLEGO W KOSCIELE, przed spaleniem. Prochow sie nie rozsypuje, tylko uchyla kawalek murawy i pod nia wsypuje sie prochy z urny, w jedno miejsce. Nikt nie wie gdzie bliski zostal pochowany, wie tylko ze w "zagajniku". Zapobiega to chodzeniu po trawniku w celu polozenia kwiatow i DEPTANIA po innych prochach...a takze nie ma zwiedlych, starych kwiatow bo kto ma je uprzatac??? Kwiaty wstawia sie do strumyczka specjalnie zbudowanego w tym celu, sa setki roznych rozwiazan, jedno ciekawsze od drugiego. Do zniczy przygotowane jest inne miejsce, cos w rodzaju rozgalezionego swiecznika. Zagajnik pamieci jest najpiekniejszym miejscem na calym cmentarzu bo tam zawsze stoja olbrzymie ilosci swiezych kwiatow i pala sie znicze. Personel cmentarza dba o to zeby wyrzucac stare kwiaty, aby bylo miejsce na swieze i piekne. No i na koniec niespodzianka: Miejsce na cmentarzu NIC NIE KOSZTUJE! Przeciez to jest CMENTARZ KOMUNALNY, czyli dla nas wszystkich! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 126p Re: Zapraszam do Szwecji ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 17:36 No tak, to jest piękne! Co innego przyjemność zajmowania miejsca w jednej komorze urnowej z zona pijaka. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 19:09 A jak ktoś nie ma rodziny, to też musi wykupić całą niszę z miejscem na 4 urny??? "... W piątek na Cmentarzu Centralnym otwarte zostaną trzy ściany urnowe. Wykupienie niszy na 30 lat (w każdej jest miejsce na cztery urny) kosztować będzie 2800 zł plus 200 zł za złożenie urny i wykucie kamiennej tabliczki z nazwiskiem zmarłego ..." Odpowiedz Link Zgłoś
swantevit Re: Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 19:15 sv.wikipedia.org/wiki/Kvibergs_kyrkog%C3%A5rd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MAR Re: SZOKUJĄCA CENA IP: *.um.szczecin.pl 13.01.06, 08:56 To nie jest błąd. Tyle to kosztowało. Niestety.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yaro Re: SZOKUJĄCA CENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 12:46 za 180tys pln postawiłem dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym czterospadowym dachem o pow 140m2 i kubaturze 600m3 na sporej działce. Więc coś tu nie gra z tą cena za kawałek sciany ze zdjęcia.... Odpowiedz Link Zgłoś
swantevit wybrane cmentarze w Szwecji 12.01.06, 19:17 sv.wikipedia.org/wiki/Kategori:Svenska_begravningsplatser Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: wybrane cmentarze w Szwecji 12.01.06, 19:24 A ja tez znalazlam stronke z budowy i otwarcia nietypowego MINNESLUND w ksztalcie łodzi wikingów! Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: Gaik pamięci w Szwecji 12.01.06, 19:24 ostergarnslandet.se/mlund/index.htm Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: Groby urnowe w Sztokholmie - Leśny cmentarz( 12.01.06, 19:39 www.svenskakyrkanjonkoping.se/kyrkogardar/urngrav.asp W grobie urnowym jest miejsce na 6-9 urn. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: Groby urnowe w Jonkoping - Leśny cmentarz 12.01.06, 19:43 Pomylka w poprzednim wpisie, bo w Sztokholmie jest tez Lesny cmentarz ... www.svenskakyrkanjonkoping.se/kyrkogardar/alternativa_gravplatser.asp A to groby alternatywne, chyba chodzi o nietypowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nitka 72 Re: Groby urnowe w Jonkoping - Leśny cmentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 19:50 Zupełnie inaczej wyglądają takie cmentarze. Nie działają tak przygnębiająco jak te u nas - to moje odczucie. A może to tylko dlatego ,że to coś nowego. Jednak jestem za kremacją w 100% dla mnie to większy szacunek dla zmarłego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wera Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 20:22 a dlaczego ja mialabym bedac w Tatrach chodzic po Tobie - malo to przyjemne, przyznaj. Odpowiedz Link Zgłoś
jednapani Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym 12.01.06, 20:39 Mozna prochy wysypac do przepasci ... tam ludzie nie chodza... albo do strumyka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jedenpan Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 22:58 lepiej do szamba Odpowiedz Link Zgłoś