Dodaj do ulubionych

Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym

IP: 81.144.230.* 12.01.06, 10:26
A ja bym wolala zostac rozsypana w Tatrach w okolicach Morskiego Oka, a nie w
Ogrodzie Pamieci... A wy?? Malo fajne miesce... Tona ludzi rozsypana w jednym
miejscu...
Obserwuj wątek
    • Gość: e. Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.01.06, 11:02
      albo prosto z Koziego w Doline Gasienicowa..
      • zona.pijaka Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym 12.01.06, 11:23
        A ja zaproponuje znajomym wykonanie im w pełni wirtualnego cmentarza w
        internecie. W pełni zautomatyzowany, w pełni interaktywny - taki, jakiego
        jeszcze w Polsce i Europie nie ma. Tylko jeszcze nie wiem co taki interaktywny
        wirtualny cmentarz powinien mieć - by chwycił wszystkich Polaków za serce. No
        może nie wszystkich - myślę że pewne osoby nie powinny mieć możliwości
        ogłaszania się tam.
      • Gość: XXL Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.internet.v.pl 12.01.06, 17:56
        A ja bym wolał z Tarnicy we wszystkie cztery strony świata:-)
    • Gość: W SZOKUJĄCA CENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 16:40
      360 tys. zł. i 100 tys. zł za te dwie inwestycje TO SZOKUJĄCA CENA (szczególnie
      360 tys. za ścianę urnową). Podejrzewam, że wkradł się jakiś BŁĄD W OPISIE.
      Tego rodzaju inwestycja budowlana to rząd wielkości 50-80 tys. złotych.
      PROSZĘ TO SPRAWDZIĆ.
      • pia.ed Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 17:18
        Tu nie ma scian urnowych, ale sa GROBY URNOWE, duzo mniejsze od normalnych.
        Przeciez wystarczy 40-50 cm aby wlozyc urne do grobu, a na tym polozyc plaska
        mala plytke z imieniem i nazwiskiem.

        W Szwecji sa kwatery, ladnie oddzielone zywoplotem, dla ROZNYCH mozliwosci.
        Jesli ktos zyczy sobie malutka plytke, to pochowany jest w innej kwaterze
        niz ten ktory chce zakopac trumne czy wystawic sobie grobowiec.

        Nawet pod malutka plytka znajdzie sie miejsce na kilka urn, bo pierwsza
        zakopuje sie gleboko (personel cmentarza wierci dziure w ziemi, co jest
        szczegolnie dobre kiedy sa mrozy).

        Dzieki temu cmentarze wygladaja jednolicie i nikt nie musi wysadzac sie
        na grobowiec czy czuc sie gorzej wobec "sasiadow"
        bo moze zostac pochowany w skromniejszej kwaterze.

        Ten "ogrodek pamieci" nazywa sie po szwedzku MINNESLUND, co oznacza
        zagajnik pamieci, bo na szwedzkich cmentarzach jest duzo drzew.
        Przy chowaniu w minneslund NIE JEST OBECNA RODZINA, PONIEWAZ TA POZEGNALA
        ZMARLEGO W KOSCIELE, przed spaleniem.
        Prochow sie nie rozsypuje, tylko uchyla kawalek murawy i pod nia wsypuje sie
        prochy z urny, w jedno miejsce.
        Nikt nie wie gdzie bliski zostal pochowany, wie tylko ze w "zagajniku".
        Zapobiega to chodzeniu po trawniku w celu polozenia kwiatow i DEPTANIA po
        innych prochach...a takze nie ma zwiedlych, starych kwiatow bo kto ma je
        uprzatac???
        Kwiaty wstawia sie do strumyczka specjalnie zbudowanego w tym celu, sa setki
        roznych rozwiazan, jedno ciekawsze od drugiego.
        Do zniczy przygotowane jest inne miejsce, cos w rodzaju rozgalezionego
        swiecznika.
        Zagajnik pamieci jest najpiekniejszym miejscem na calym cmentarzu bo tam zawsze
        stoja olbrzymie ilosci swiezych kwiatow i pala sie znicze.
        Personel cmentarza dba o to zeby wyrzucac stare kwiaty, aby bylo miejsce na
        swieze i piekne.

        No i na koniec niespodzianka:
        Miejsce na cmentarzu NIC NIE KOSZTUJE! Przeciez to jest CMENTARZ KOMUNALNY,
        czyli dla nas wszystkich!
        • Gość: 126p Re: Zapraszam do Szwecji ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 17:36
          No tak, to jest piękne!
          Co innego przyjemność zajmowania miejsca
          w jednej komorze urnowej z zona pijaka.
          • pia.ed Re: Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 19:09
            A jak ktoś nie ma rodziny, to też musi wykupić całą niszę
            z miejscem na 4 urny???



            "... W piątek na Cmentarzu Centralnym otwarte zostaną trzy ściany urnowe.
            Wykupienie niszy na 30 lat (w każdej jest miejsce na cztery urny) kosztować
            będzie 2800 zł plus 200 zł za złożenie urny i wykucie kamiennej tabliczki z
            nazwiskiem zmarłego ..."
            • swantevit Re: Zapraszam do Szwecji ... 12.01.06, 19:15
              sv.wikipedia.org/wiki/Kvibergs_kyrkog%C3%A5rd
      • Gość: MAR Re: SZOKUJĄCA CENA IP: *.um.szczecin.pl 13.01.06, 08:56
        To nie jest błąd. Tyle to kosztowało.
        Niestety..
        • Gość: yaro Re: SZOKUJĄCA CENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 12:46
          za 180tys pln postawiłem dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym czterospadowym dachem o pow 140m2 i kubaturze 600m3 na sporej działce. Więc coś tu nie gra z tą cena za kawałek sciany ze zdjęcia....
    • swantevit wybrane cmentarze w Szwecji 12.01.06, 19:17
      sv.wikipedia.org/wiki/Kategori:Svenska_begravningsplatser
      • pia.ed Re: wybrane cmentarze w Szwecji 12.01.06, 19:24
        A ja tez znalazlam stronke z budowy i otwarcia nietypowego MINNESLUND
        w ksztalcie łodzi wikingów!
        • swarozyc Re: wybrane cmentarze w Szwecji 12.01.06, 19:25
          Ha det, Pia!
      • pia.ed Re: Gaik pamięci w Szwecji 12.01.06, 19:24
        ostergarnslandet.se/mlund/index.htm
        • pia.ed Re: Groby urnowe w Sztokholmie - Leśny cmentarz( 12.01.06, 19:39
          www.svenskakyrkanjonkoping.se/kyrkogardar/urngrav.asp
          W grobie urnowym jest miejsce na 6-9 urn.
          • pia.ed Re: Groby urnowe w Jonkoping - Leśny cmentarz 12.01.06, 19:43
            Pomylka w poprzednim wpisie, bo w Sztokholmie jest tez Lesny cmentarz ...

            www.svenskakyrkanjonkoping.se/kyrkogardar/alternativa_gravplatser.asp
            A to groby alternatywne, chyba chodzi o nietypowe
            • Gość: nitka 72 Re: Groby urnowe w Jonkoping - Leśny cmentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 19:50
              Zupełnie inaczej wyglądają takie cmentarze. Nie działają tak przygnębiająco jak
              te u nas - to moje odczucie. A może to tylko dlatego ,że to coś nowego. Jednak
              jestem za kremacją w 100% dla mnie to większy szacunek dla zmarłego.
    • Gość: wera Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 20:22
      a dlaczego ja mialabym bedac w Tatrach chodzic po Tobie - malo to przyjemne,
      przyznaj.
      • jednapani Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym 12.01.06, 20:39
        Mozna prochy wysypac do przepasci ... tam ludzie nie chodza... albo do
        strumyka...
        • Gość: jedenpan Re: Nowe formy pochówków na Cmentarzu Centralnym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 22:58
          lepiej do szamba
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka