Dodaj do ulubionych

Co dalej z kinem Kosmos?

30.01.03, 08:49
A budynek "Kosmosu" jest czyja własnością? Jeżeli ma właściciela
to chyba on i tylko on powinien podjąć decyzję co dalej z tym
budynkiem zrobić - po kiego tu pani konserwator i to wojewódzki!
Coś chyba chodzi o jakieś grube miliony. I tak właściwie
to "Kosmos" jest jakimś zabytkiem? Czyją decyzją stał się
zabytkiem?
Obserwuj wątek
    • Gość: Jaro Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: 217.153.19.* 30.01.03, 16:45
      Jeśli ta pani dalej ma zamiar blokować rozwój tego miasta, to
      może powinniśmy się zastanowić, jak daleko mają sięgać
      uprawnienia konserwatora zabytków?
      • Gość: Gradus Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: *.biomag.uni-jena.de 30.01.03, 17:13
        Bardzo dobrze, ze nie chce sie zgodzic na wyburzenie
        Kosmosu. Ten budynek jest calkiem ladny i stanowi pewna
        wartosc historyczna. Trzebaby go tylko odremontowac.

        Budynek Kosmosu to nie to samo co bloki z wielkiej plyty
        czy hotel Arkona, ktorych sa w Polsce tysiace i po
        rozbiorce ktorych nie byloby zalu. Budynkow typu Kosmos
        nie ma zbyt wiele i dzieki temu ma on swoja wartosc.

        Pozdro.
        • Gość: rado Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: zuw2:* / 111.111.51.* 01.02.03, 17:14
          Gość portalu: Gradus napisał(a):

          > Bardzo dobrze, ze nie chce sie zgodzic na wyburzenie
          > Kosmosu. Ten budynek jest calkiem ladny i stanowi pewna
          > wartosc historyczna.

          jasne jest sliczny. wartos ctanowi jak nowa huta. po co nam skansen socjalizmu
          w srodku miasta? przeciez ta firma i tak chce zbudowac tam kino. a tak umrze
          sobie to paskudztwo smiercia nauturalna. moze ja mam wam ufundowac bilety i
          pokazac jak toto wyglada w srodku?

          Trzebaby go tylko odremontowac.
          >
          > Budynek Kosmosu to nie to samo co bloki z wielkiej plyty
          > czy hotel Arkona, ktorych sa w Polsce tysiace i po
          > rozbiorce ktorych nie byloby zalu. Budynkow typu Kosmos
          > nie ma zbyt wiele i dzieki temu ma on swoja wartosc.

          to jest dokladnie ten sam styl co arkona i cala wyzwolenia. takich budynkow
          jest mase. ok. jeslikomus podoba sie mzajka to powiedzieli ze moga ja wlaczyc
          do nowego budynku. byloby fajne polaczenie z nowoczesnoscia. z takimi ludzmi to
          miasto nigdy sie nie rozwinie.
          pozdrawiam rado
    • Gość: katarzyna kmita-architekt Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: *.centrum.kv.net.pl / 192.168.2.* 30.01.03, 21:46
      Niedawno wyprowadzilam sie ze Szczecina i co rusz dowiaduje sie
      o jakies niepokojacych mnie zmianach-architektoniczno-
      historyczno-spolecznych.Ostatnio posypala sie w gruz szczecinska
      Sciana placzu-obiekt architektury miejskiego krajobrazu ktory od
      najmlodszych lat kojarzyl mi sie nierozerwalnie z moim miastem-
      Szczecinem.Teraz chcecie wyburzyc Kosmos.Obecnie mieszkam w
      Krakowie tutaj calkiem niedawno calkowicie odremontowano i
      zmodernizowano kino ktore jest wiekowo podobne do Kosmosu-kino
      Kijow.Jest ono teraz pod wzgledem technicznym jednym z
      najnowoczesniejszych w Polsce i komus sie to oplacalo i oplaca-
      odbywaja sie tu premiery, festiwale i inne imprezy kulturalne o
      swiatowej randze.Szczecin coraz latwiej i chetniej pozbywa sie
      tego co jest nim samym-calym charakterem tego miasta,jego
      historia,dusza i wspomnieniami-zastanowcie sie ilu z nas bylo
      tam na pierwszych randkach?!Z drugiej zas strony nie moge sie
      oprzec wrazeniu ze nie chodzi tu wcale o Kosmos sam w sobie,jego
      potrzebnosc czy bezuzytecznosc.W maju ma zostac otwarte w
      Szczecinie Multikino spolki ITI-czy nagla decyzja o usmierceniu
      Kosmosu nie wynika przypadkiem z tego faktu?bo skoro ludzie nie
      chodza w Szczecinie do kina i trzeba zmodernizowac funkcje
      Kosmosu to po co otwierac kompleks kinowy z kilkunastoma salami
      jesli swieci one beda pustkami?Czy na pewno to co nowsze jest
      lepsze i kinie chodzi glownie o to zeby sie najesc Popcornu??!
      • Gość: rado Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: zuw2:* / 111.111.51.* 01.02.03, 17:21
        Gość portalu: katarzyna kmita-architekt napisał(a):

        Ostatnio posypala sie w gruz szczecinska
        > Sciana placzu-obiekt architektury miejskiego krajobrazu ktory od
        > najmlodszych lat kojarzyl mi sie nierozerwalnie z moim miastem-
        > Szczecinem.

        to chyba pochodzisz z jakiejs rodziny patologicznej bo to byla jedynie zaslona
        dla mentow. teraz jest cakliem sympatyczna rzezba-fontanna. postep jest znaczny
        jednak.

        Teraz chcecie wyburzyc Kosmos.Obecnie mieszkam w
        > Krakowie tutaj calkiem niedawno calkowicie odremontowano i
        > zmodernizowano kino ktore jest wiekowo podobne do Kosmosu-kino
        > Kijow.

        wlasine w tym rzecz. ludzie z poznia chcapostawic nowe kino i moga wlaczyc
        mozajke. krakowa nie bylo stac na nowe a my mozemy miec.
        ale komus to przeszkadza.
        Jest ono teraz pod wzgledem technicznym jednym z

        Szczecin coraz latwiej i chetniej pozbywa sie
        > tego co jest nim samym-calym charakterem tego miasta,jego
        > historia,dusza i wspomnieniami-zastanowcie sie ilu z nas bylo
        > tam na pierwszych randkach?!

        dziewczyno ale nie mozna kultywowac skansenu. wiekszosc tez pewnie byla w jakis
        kaprysach czy lucynce i paulince na lodach ale to nie te czasy. jesli takie
        socrealistyczne koszmary maja decydowac o charakterze miasta to mamy juz
        smiercjakiejkolwiek arcitektury. przeniescie go sobie do krakowa i postawcie na
        srodku nowj huty. obok wandy idealnie bedzie pasowal. bron Boze na rynku.

        Z drugiej zas strony nie moge sie
        > oprzec wrazeniu ze nie chodzi tu wcale o Kosmos sam w sobie,jego
        > potrzebnosc czy bezuzytecznosc.W maju ma zostac otwarte w
        > Szczecinie Multikino spolki ITI-czy nagla decyzja o usmierceniu
        > Kosmosu nie wynika przypadkiem z tego faktu?

        no wlasnie jest dokladnie odwrotnie na to kmijsce ma powastac nowe kino, ktore
        bedzie spelniac warunki cywilizowanego swiata wlasnie po to zeby kosmos nie
        splajtowal.


        bo skoro ludzie nie
        > chodza w Szczecinie do kina i trzeba zmodernizowac funkcje
        > Kosmosu to po co otwierac kompleks kinowy z kilkunastoma salami
        > jesli swieci one beda pustkami?

        ale czemu ty albo konserwator macie decydowac ile sal ma ktos sobie otworzyc.
        jesli ma ochote to moze ich zrobic 100. jego biznes. jego problem.

        jaka architekture ty skonczylas jesli wolno spytac?
        pozdrawiam rado
    • Gość: jams Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: 217.153.5.* 30.01.03, 22:15
      bardzo ladny list pani Kasiu, ale dlaczego wyjechala pani ze swojego
      ulubionego miasta???? moze dlatego ze ciezko tu cokolwiek zarobic, co???
      moim zdaniem jezeli przerobienie kosmosu na papierowego pterodaktyla da prace
      10 osobom to nikt nawet nie powinien sie zastanawiac, bo niestety nikt nie
      zauwaza "piekna" czy "interesujacego" ksztaltu tej budowli. proby zas
      przeszkodzenia wlascicielowi w dysponowaniu JEGO WŁASNYM majatkiem z
      niewyjasnionych przyczyn sa żenujące i wskazują tylko na jedne możliwe w tym
      kraju rozwiazanie. ktoś chce wziąść w łapę!
      pani kasiu prosze nie wracac do tego miasta, to taka dobra rada mieszkanca
      grodu gryfa, tak naprawdę historia Szczecina sprowadza sie to do tego, że poza
      ludzmi z tego forum wszyscy mają to miasto w dupie.
      • sen_c Re: Co dalej z kinem Kosmos? 31.01.03, 09:48
        O gustach się nie dyskutuje, więc powiem, że moim zdaniem z kina Kosmos, nie
        powinien pozostać kamień na kamieniu.
      • buazen Re: Co dalej z kinem Kosmos? 31.01.03, 09:56
        Racja. Tylko forumowicze dbają o to miasto!
        • Gość: baca Re: Co dalej z kinem Kosmos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.03, 12:09
          Mam drobne pytanie: po co utrzyumujemy Radnych Rady Miasta oraz Prezydenta,
          skoro w sprawie jednego miejskiego budynku decyduje nie miasto,ani nawet nie
          jego właściciel, tylko jedna pani, mianowania kiedyś konserwatorem zabytków.
          Wygląda na to, że ma uprawnienia i decyzyjność większą niż Prezydent, wybrany w
          bezpośrednich wyborach.
          • duo1 Re: Co dalej z kinem Kosmos? 31.01.03, 12:14
            Gość portalu: baca napisał(a):

            > Mam drobne pytanie: po co utrzyumujemy Radnych Rady Miasta oraz Prezydenta,
            > skoro w sprawie jednego miejskiego budynku decyduje nie miasto,ani nawet nie
            > jego właściciel, tylko jedna pani, mianowania kiedyś konserwatorem zabytków.
            > Wygląda na to, że ma uprawnienia i decyzyjność większą niż Prezydent, wybrany
            w
            >
            > bezpośrednich wyborach.


            heh... a najlepsze jest to, ze konserwator zabytow decyduje o losie budynku,
            ktory zabytkiem nie jest!
            • Gość: ? Re: A może... IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.01.03, 12:29
              Pani Konserwator dawno (:)) temu przeżyła w tym kinie jakieś emocjonujące i od
              dawna zapomniane uniesienie.Prawda jest zapewne mniej romantyczna: konkurencja
              buduje inne multikina więc szuka sposobu na udupienie tej sprawy. Gdzie była
              P.Stanecka jak projektowano Galaxy w centrum miasta. P. Stanecka i jej sposób
              myślenia to dopiero zabytek.
              • duo1 Re: A może... 31.01.03, 12:46
                widocznie ten parking na terenie ktorego buduja galaxsyf nie byl az tak
                zabytkowy zeby zie pani konserwator wtracala... a szkoda... bylby to chyba
                pierwszy na swiecie zabytkowy parking!

                Gość portalu: ? napisał(a):

                > Pani Konserwator dawno (:)) temu przeżyła w tym kinie jakieś emocjonujące i
                od
                > dawna zapomniane uniesienie.Prawda jest zapewne mniej romantyczna:
                konkurencja
                > buduje inne multikina więc szuka sposobu na udupienie tej sprawy. Gdzie była
                > P.Stanecka jak projektowano Galaxy w centrum miasta. P. Stanecka i jej sposób
                > myślenia to dopiero zabytek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka