beatrix13 15.08.06, 20:02 jak przed chwilą podano w Faktach; donosił na innych literatów, a kto nie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: syf Re: Herbert - były współpracownik SB IP: 62.69.212.* 15.08.06, 20:15 Okazuje się, że świat to syf Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: Herbert - były współpracownik SB 15.08.06, 20:20 puszka pandory powoli sie otwiera, ideały bruku siegaja, wczoraj Grass,' dziś Herbert, a jutro .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 Re: Herbert - były współpracownik SB IP: 195.150.112.* 15.08.06, 20:27 jutro, gwiazdory Kaczory,he,he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: empe42 Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.06, 20:38 a jutro Ty? Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: Herbert - były współpracownik SB 15.08.06, 20:41 jeszcze mnnie w planach nie było,kiedy inni donosili,więc ja odpadam, ale może Ty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: empe42 Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.06, 20:45 Ja też nie, więc możemy spać spokojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: Herbert - były współpracownik SB 15.08.06, 20:48 my tak, ale to niekomfortowe uczucie jak dowiaduje się, że ktoś kogo twórczość cenię,okazuje sie szują Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hardy Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.chello.pl 15.08.06, 20:55 Gó..o prawda z Herbertem! Rok temu publikowali jego papiery i wypowiadała sie jego żona. To Król TW Rycerz niech pokaże swoje papiery i opowie jak go zwerbowali podczas obozu ZSMP, za nieobyczajny występek. Byloby trochę śmiechu. Uwłaszczony komuch jego mac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ,,, Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.chello.pl 15.08.06, 21:10 Co racja, to racja. IPN już zdementował te "rewelacje" tygodnika Wprost. Herbert spotykał się z tymi szujami z SB, o czym sam pisał do rodziny, ale nigdy na nikogo nie donosił i nie był TW. Nadinterpretacja dziennikarzy i tyle. Zapowiada się więc proces o zniesławienie. Mam nadzieję, że spadkobiercy nie popuszczą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: preemption Herbert to człowiek niezłomny IP: *.ipt.aol.com 15.08.06, 21:16 Też nie ufam temu pseudoprawicowemu członkowi b. PZPR. Król szuka za wszelką cenę sensacji, żeby zwiększyć sprzedaż swojego tygodnika. W tym celu gotowy jest opluć nawet największe autorytety. Oczywiście są ludzie, którzy uwierzą w każdą bajkę sprzedaną im przez media. Publikacja we "Wprost" jest zwykła kpiną z rzetelnego i profesjonalnego dziennikarstwa. Tygodnik "Wprost" kolejny raz pokazał, że w gruncie rzeczy jest pseudoprawicowym i pseudoliberalnym pismem. Herbert był przez całe swoje życie człowiekiem niezłomnym. A tutaj informacja z portalu Onet: Dr Ptasińska z IPN-u na antenie TVN24 wyraziła zdziwienie, że "sprawa ta teraz wyszła" i przypomniała, że akta SB dotyczące poety zostały opublikowane w ubiegłym roku. "Jednoznacznie z nich wynika, że Herbert nie współpracował z SB" - podkreśliła Ptasińska. Dr Ptasińska-Wójcik wraz z Grzegorzem Majchrzakiem (oboje z IPN) napisała wstęp do 153. numeru paryskich "Zeszytów Historycznych" , w którym ukazały się materiały z "operacyjnego rozpracowywania" Herberta w latach 1967-70. "Sporą część mego krótkiego pobytu w Ludowej spędziłem na rozmowach z łapsami... Spodziewałem się trochę tego, ale nie wiedziałem, że będzie to tak intensywne i zaciekłe" - tak pisał Zbigniew Herbert do swych londyńskich przyjaciół Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich w maju 1969 z Berlina Zachodniego. I dodawał: »W rezultacie nikogo nie wydałem, sam się wykręciłem sianem, i kiedy zapowiadało się na serię seansów, odłączyłem się od nieprzyjaciela. Ale wróciłem z dość nadszarpniętymi nerwami i teraz muszę się kurować«" - czytamy w artykule Tomasza Fiałkowskiego "Baudeler, czyli Herbert oczami łapsów", w "Tygodniku Powszechnym" z listopada ubiegłego roku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: Herbert to człowiek niezłomny IP: *.chello.pl 15.08.06, 21:46 "Wprost" się wygłupił. Newsik cokolwiek nieświeży i podkolorowany. Dziwi mnie tylko, że ludziska od razu to łykają jak młode pelikany. Albo są bardzo młodzi i naiwni, albo słabo wykształceni. Odpowiedz Link Zgłoś
mamoniowa303 Re: Herbert - były współpracownik SB 15.08.06, 21:09 nigdy go nie lubilam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hardy Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.chello.pl 15.08.06, 21:18 Bo pochwalnych wierszy o stalinie nie pisał, jak nasza krakowska ciotka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 będą jaja, jak delegatem okaże się Dziwisz albo JP IP: 195.150.112.* 15.08.06, 21:24 ks. Zalewski nadal jest solą w oku krakowskiej kurii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: preemption Ale głupoty IP: *.ipt.aol.com 15.08.06, 21:27 Fantazja paranoika Cię ponosi. Odpowiedz Link Zgłoś
mamoniowa303 Re: Ale głupoty 15.08.06, 21:28 Gość portalu: preemption napisał(a): > Fantazja paranoika Cię ponosi. milicjanta/policjanta Odpowiedz Link Zgłoś
fistoffury Re: Ale głupoty 15.08.06, 21:29 mamoniowa303 napisała: > Gość portalu: preemption napisał(a): > > > Fantazja paranoika Cię ponosi. > > milicjanta/policjanta wy tak sie nie smiejcie bo moze Henio z Resortu i cos wie... Odpowiedz Link Zgłoś
mamoniowa303 Re: Herbert - były współpracownik SB 15.08.06, 21:26 nie, dlaczego od razu taki argument? Ani jego, ani jej wiersze mnie nie przekonaly. Sa ludzie, ktorzy cenia Majakowskiego za pasje z jaka pisal. I w porzadku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: preemption Kiepsko z tym forum IP: *.ipt.aol.com 15.08.06, 21:21 Czy to forum ma być areną służącą oczernianiu przyzwoitych ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ILO Re: Herbert - były współpracownik SB IP: *.bazapartner.pl 15.08.06, 21:40 Idiotów w tym kraju nie brakuje, ale z nastaniem Kaczorów przybywa.Niedługo się okaże żejak się był w Szk/ Podst. w ZHP to jest się agentem SB.I zaraz okaże się że nawet Karol Wojtyła był SB-kiem.Chory kraj i chora prasa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 Re: Herbert - były współpracownik SB IP: 195.150.112.* 15.08.06, 22:02 towarzysz sekretarz Marek Król, ps. SB-ecki 'Rycerz' wydaje opinię moralności o innych Polakach. Pieprzony, wysokiego szczebla ,komunistyczny aparatczyk który uwłaszczył sie na majątku państwowym. Kto rozliczy tą czerwoną kanalię ? wiadomosci.onet.pl/1371299,11,item.html Odpowiedz Link Zgłoś
blackexit mozna czytac 15.08.06, 23:16 czasem cos innego niz wprost. ladnie opisane bylo to w tygodniku powszechnym. w listopadzie roku ubieglego. link nizej. nie dajmy sie wciagnac tej samej odmianie chlopsko-moczarowskiego bagna. tygodnik.onet.pl/1548,1257013,dzial.html pozdrawiam black Odpowiedz Link Zgłoś