Dodaj do ulubionych

Pomoc dla Palestyny

03.10.06, 15:39
Słyszę, że Condoleeza wybiera się w podróż, aby datki dla Palestyny zbierać.
A ja się pytam, czy bracia Arabowie nie mogliby tych biednych Palestyńczyków
wspomóc bez pośrednictwa USA.
Obserwuj wątek
    • swantevit Re: Pomoc dla Palestyny 03.10.06, 15:41
      xionc forumowy powinien puscic koszyczek ofiarny wsrod wrazliwej lewicy
      forumowej..
      Absztyf sie pozniej rozliczy. Polegam na nim.
    • masaladosa Re: Pomoc dla Palestyny 03.10.06, 17:27
      arabowie mieli 50 lat na to aby pomagac swoim braciom palestynczykom
      ale zaden z arabskich krajow muzulmanskich specjalnie sie do tego nie kwapil
      tzw sprawa palestynska byla za to listkiem figowym umozliwiajacym
      usprawiedliwienie dwukrotnej inwazji na izrael

      w jordanii gdzie wielu palestynczykow zylo w dramatycznych warunkach w obozach
      dla uchodzcow i gdzie zaczeli stanowic zagrozenie etniczne swoja liczebnoscia
      doszlo w koncu do rodzaju rewolty przeciw husajnowi po ktorej nie wahanao sie
      ich zmasakrowac-pewnie nie mniej okrutnie niz w sabrze i szatili-i po raz
      kolejny w ich historii wygnac

      przez 50 lat bardzo bogate i posiadajace ogromne terytoria panstwa zatoki
      perskiej nie kiwnely palcem zeby przekazac palestynczykom chocby tymczasowo
      niewielki skrawek ziemi i dac im nawet skromne srodki na jego zagospodarowanie

      zdesperowani palestynczycy byli znacznie bardziej przydatni jako permanentny
      straszak wobec izraela i a ich niedola sluzyla wylacznie jako argument w
      rozmaitych internacjonalistycznych aliansach zawieranych przez arabskie rezimy

      mdosa

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka