Dodaj do ulubionych

ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie

15.05.03, 13:50
powinien przynosic szczescie?

(przynajmniej teoretycznie ma taki obowiazek:)
Obserwuj wątek
    • ja22ek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:52
      To nie zagadka tylko konkurs! chiba...
      • jottka Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:54
        a co za różnica?

        a szczęście zasadniczo przynoszą fontanny - się wrzuca 5 gr i to nam zapewnia
        szczęśliwe odwiedziny noch einmal
        • ja22ek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:57
          Za 5 gr to żadnego nocha einmala nie będzie!
          A jak fontanna, to może bartłomiejka?
          • skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:04
            to powiedz co przedstawia pomnik w bartlomiejce?:)
            • Gość: Jazzek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie IP: 153.112.43.* 15.05.03, 14:20
              Przyjadę, zobaczę, odpowiem :)
    • mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:58
      skuter70 napisał:

      > powinien przynosic szczescie?
      >
      > (przynajmniej teoretycznie ma taki obowiazek:)

      jest juz jakis okreslony czy wymyslamy?
      • jottka ja go widziałam 15.05.03, 14:03
        ale nie powiem :)
        • skuter70 Re: ja go widziałam 15.05.03, 14:08
          i teraz niestety dobrze podpowiada

          no... prawie dobrze:)
      • skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:03

        > jest juz jakis okreslony czy wymyslamy?

        to trudne pytanie:)

        pomnik jest okreslony i przedstawia cos co kojarzy sie ze szczesciem:)
        • mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:09
          skuter70 napisał:

          >
          > > jest juz jakis okreslony czy wymyslamy?
          >
          > to trudne pytanie:)
          >
          > pomnik jest okreslony i przedstawia cos co kojarzy sie ze szczesciem:)

          fontanna uwienczona czarnym orlem Hohenzollernow, na pl.Orla Bialego? :D
          • skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:12
            czarny orzel to moze za niemca przynosil szczescie:)
            a my tak bardziej po naszemu

            dla ulatwienia powiem, ze przynajmniej 2 osoby , ktorych dzis nie ma na forum
            na mur beton by wiedzialy o co biega:)
            • jottka Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:16
              i teraz wyjdzie, że to dźwig samson, na którego widok bbury zaznaje szczęścia
            • mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:27
              skuter70 napisał:

              > czarny orzel to moze za niemca przynosil szczescie:)
              > a my tak bardziej po naszemu
              >
              > dla ulatwienia powiem, ze przynajmniej 2 osoby , ktorych dzis nie ma na forum
              > na mur beton by wiedzialy o co biega:)

              kurcze, to prawdziwa zagwozdka...hmmmmm.
              najsympatyczniejszy to jest marynarz przy pl. grunwadzkim. moze on?
        • Gość: Jazzek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie IP: 153.112.43.* 15.05.03, 14:24
          O pomniku podkowy nie słyszałem i nie widziałem :-O
    • skuter70 Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:42
      sie wykazac:)
      • jottka Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:43
        nicpodobnego

        1. nagroda dla mnie
        • skuter70 Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:43
          1- nagroda:

          umyc pomnik
          • jottka Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:44
            za duży nie jest

            i chyba kiedyś sam sie mył?
    • skuter70 podpowiedz 15.05.03, 14:51
      wiem, ze jestem za mientki

      podkowa, koniczyna i....
      • jottka Re: podpowiedz 15.05.03, 14:52
        koń albo krowa

    • leeshy to jasne jak slon ce! 15.05.03, 14:52
      slon
      • jottka Re: to jasne jak slon ce! 15.05.03, 14:55
        no i co z tego?

        ale gdzie on jest :)
        • leeshy Re: to jasne jak slon ce! 15.05.03, 22:22
          jottka napisała:

          > no i co z tego?

          No i jajco.

          > ale gdzie on jest :)

          Pytanie brzmialo "ktory pomnik" a nie "gdzie stojacy".
          Oczywiste jest, ze szczecinski slon stoi na Warszewie, wiec nie bylo po co
          dodawac, gdzie stoi, bo jest tylko jeden (no chyba ze rzeczywiscie pod
          kamienica Loitzow tez jakis jest).
          A gdyby pytanie brzmialo "ktory pomnik przedstawia dwoch mitologicznych
          gosci?", to czy trzeba by bylo wyjasniac, ze chodzi o pomnik na Walach?


    • skuter70 POL ODPOWIEDZI JEST 15.05.03, 15:04
      obywatel leeshy widac w siwecie bywaly i niejednego slonia podkowal

      tylko gdzie stoi nasz lokalny slon ????
      • jottka Re: POL ODPOWIEDZI JEST 15.05.03, 15:05
        a nie na słon(i)ecznym?
      • mike102 slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 15:39
        ...kolo kamienicy Loizow, wlasciwie to taki calkiem nieduzy, wrecz maly slonik,
        ale jest. innego nie znam.
        • Gość: Jazzek Re: slon w szczecinie stoi... IP: 153.112.43.* 15.05.03, 15:45
          Ale czy do niego można wrzucać te pięciogroszówki?
          Nb. we Wrocławiu słoń granitowy jako reklamówka stoi firmy kamieniarskiej, i
          całkiem spory! A w Ziębicach dinożarły z żelbetu.
          • mike102 Re: slon w szczecinie stoi... 16.05.03, 11:14
            Gość portalu: Jazzek napisał(a):

            > Ale czy do niego można wrzucać te pięciogroszówki?
            > Nb. we Wrocławiu słoń granitowy jako reklamówka stoi firmy kamieniarskiej, i
            > całkiem spory! A w Ziębicach dinożarły z żelbetu.

            nie, ale czesto sluzy jako wierzchowiec dla nieletnich.
        • skuter70 Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 15:45
          tego to ja nieznam

          ten o ktorego chodzi to dawna fontanna
          • mike102 Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 16:20
            skuter70 napisał:

            > tego to ja nieznam

            jesli bedziesz szedl shodami w dol kolo przedszkola na grodzkij, to ponizej
            kamienicy loizow jest taki maly park. tam stoi kamienny slonik

            > ten o ktorego chodzi to dawna fontanna

            gdzie??????? :-O
            • jottka Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 17:58
              wygląda na to, że mamy w mieście co najmniej DWA słonie

              no więc szczęście nie opuszcza nas mimo wszystko
              • Gość: shary Re: slon w szczecinie stoi... IP: 62.233.216.* 15.05.03, 20:14
                między Szczecińską a Poznańską sobie stoi kamienny, biały z trąbą w górę, tego
                przy lojcu nie widziałem
                • jottka Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 20:18
                  w imieniu nieobecnego do rana skutera wyrażam wszelkie wyrazy :))

                  tylko napisz jeszcze, w jakiej dzielnicy w/w ulice się znajdują, bo nie każdy
                  zna ten rejon
                  • Gość: shary Re: slon w szczecinie stoi... IP: 62.233.216.* 15.05.03, 22:33
                    jottka napisała:

                    > tylko napisz jeszcze, w jakiej dzielnicy w/w ulice się znajdują, bo nie każdy
                    > zna ten rejon

                    - Dzielnica - Nad Odrą ( to inny wątek )
                    Opiszę jak dojechać do osiedla w którego centrum rzeczony słoń. Z Bramy
                    Portowej ( też ładny pomnik )al.Niepodległości w kierunku Pomnika z gwiazdą bez
                    gwiazdy - al.Wyzwolenia ( po prawej Pomnik Termosem zwany, a zaraz następny w
                    budowie przedstawiający głupotę tych co pozwolenia na budowę takich wydają ) i
                    nadal prosto do takiego ronda na którym z czasem Pomnik Leppera ( ciągłe
                    blokady ), dalej ul.Krasińskiego i Duńską po drodze za Łuczniczą pomnik TBS-ów
                    ( jak można ludzi umieszczać w hangarach po byłej armii czerwonej za 1000 zł /
                    miesiąc? - pomnik taż dla architekta ), Duńską do końca ( co prawda bez
                    pomników ale warto zajrzeć na bok - po prawej Kozia Dolinka w której wesoło
                    wije się Bystry Potok po lewo za Złotowską stawik z karasiami i parą łabędzi),
                    Duńska przechodzi w Szczecińską a przy niej kościółek mały w pięknym parku za
                    kościółkiem skwer w remoncie a na nim słoń - to centrum Warszewa.
        • Gość: JACEK ARMATA IP: 64.9.159.* 15.05.03, 15:48
          A armata na zamku ? To pomnik czy tylko armata???

          Pamietam ze zawsze widzialem ludzi glaszczacych tom
          armate ....tak jakby na szczescie aboco...
          ;-)

    • skuter70 uscisk dloni jottki wygrali shary z lesshym 16.05.03, 07:42
      chodzilo faktycznie o slonia z warszewa
      o ile pamietam z dziecinstwa byla to fontanna choc nie jestem tak do konca
      pewien czy widzilem tam kiedys wode:)
      moze spik pamieta?

      obecnie placyk jest remontowany i niestety wyglada na to, ze basen fontanny
      jest zamieniany na klomba:(

      a drugiego slonia ide dzis poglaskac po trabie:)

      z ciekawostek warszewskich:
      - prawdopodobnie stoja tam juz niewykorzystywane poniemieckie slupy linii
      elektrycznej
      - sa nedzne resztki poniemieckiego cmentarza
      - a w lesie warszewskim lezy kamien poswiecony zolnierzom 1 wojny swiatowej
      kamien powinien co prawda stac ale jakies mlotki "yntelygentne ynaczej" sporym
      nakladem sil wywrocily glaz
      • skuter70 o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa n/t 16.05.03, 08:06
        • jottka Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa 16.05.03, 10:33
          bardzo dobrze

          ale dlaczego nie pisze, skąd on się tam wziął? przedwojenna ludność warszewa
          lubiła takie egzotyczne akcenty czy hodowała elefanty po podwórkach?
          • mike102 dajcie link! 16.05.03, 10:41
            bo nie moge znalezc!
            albo powiedzcie w ktorym dziale
            • skuter70 Re: dajcie link! 16.05.03, 10:47
              w dziale mike102@gazeta.pl:)

              ale zdjecie to maciupkie bylo i chyba nie widac
              za to mozna sobie poczytac
              • mike102 Re: dajcie link! 16.05.03, 11:05
                skuter70 napisał:

                > w dziale mike102@gazeta.pl:)
                >
                > ale zdjecie to maciupkie bylo i chyba nie widac
                > za to mozna sobie poczytac

                dzienx Skuter!
                a powiedz jeszcze jakiego wzrostu jest slon, bo przysiegam ze nigdy go na oczy
                nei widzialem...
                • skuter70 Re: dajcie link! 16.05.03, 11:16
                  to nie jest dorosly osobnik:)
                  zdaje sie, ze razem z cokolikiem jest mniejszy od wzrostu doroslego czlowieka
                  albo mniej wiecej w tych granicach

                  moze ktos ma lepsze oko niz ja:)

                  obecnie caly teren jest ogrodzony i nie mozna podejsc i sie zmierzyc:)
          • Gość: XYZ Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa IP: *.biot.ar.szczecin.pl 16.05.03, 11:58
            jottka napisała:

            > bardzo dobrze
            >
            > ale dlaczego nie pisze, skąd on się tam wziął? przedwojenna ludność warszewa
            > lubiła takie egzotyczne akcenty czy hodowała elefanty po podwórkach?

            hodowała , hodowała - dla jaj i dla pierza , ale o tym w Gazecie nie jest
            napisane więc ośmieliłam się poinfo Ciebie, skorom z zawodu zootechnik. PZDR
        • Gość: Gradus Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa IP: *.biomag.uni-jena.de 16.05.03, 10:45
          Jeden moj kolega mieszka na Warszewie i ma ksywe Slon.
          Czy to o tego slonia chodzi?? Chociaz na pomnik to on mi
          nie wyglada (czasem sie rusza) :)
          • jottka Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa 16.05.03, 10:59
            jeśli kolega jest przedwojenny, to może on
      • spik Re: uscisk dloni jottki wygrali shary z lesshym 16.05.03, 17:38
        skuter70 napisał:

        > chodzilo faktycznie o slonia z warszewa
        > o ile pamietam z dziecinstwa byla to fontanna choc nie jestem tak do konca
        > pewien czy widzilem tam kiedys wode:)
        > moze spik pamieta?

        świadomość, że pamięta się dobrze późnego edwarda skłania
        raczej do przykrych egzystencjalnych refleksji ;)

        owszem, wokół słonia rozpościerał się wspaniały akwen,
        podówczas do kolan mi sięgający i jezeli komuś nie przeszkadzały
        płyny fizjologiczne oraz bukowe liście zmieszane z wodą
        to można było strzałką się przepłynąc parę metrów.

        pod bukami na wystrzępionych ławeczkach zwykł zasiadać
        wieczorami kwiat warszewskiej młodzieży czyli tzw haszysze,
        walczący o prymat na dzielnicy ze znamienitym klanem miazgów.



Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka