skuter70 15.05.03, 13:50 powinien przynosic szczescie? (przynajmniej teoretycznie ma taki obowiazek:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ja22ek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:52 To nie zagadka tylko konkurs! chiba... Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:54 a co za różnica? a szczęście zasadniczo przynoszą fontanny - się wrzuca 5 gr i to nam zapewnia szczęśliwe odwiedziny noch einmal Odpowiedz Link Zgłoś
ja22ek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:57 Za 5 gr to żadnego nocha einmala nie będzie! A jak fontanna, to może bartłomiejka? Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:04 to powiedz co przedstawia pomnik w bartlomiejce?:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazzek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie IP: 153.112.43.* 15.05.03, 14:20 Przyjadę, zobaczę, odpowiem :) Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 13:58 skuter70 napisał: > powinien przynosic szczescie? > > (przynajmniej teoretycznie ma taki obowiazek:) jest juz jakis okreslony czy wymyslamy? Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: ja go widziałam 15.05.03, 14:08 i teraz niestety dobrze podpowiada no... prawie dobrze:) Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:03 > jest juz jakis okreslony czy wymyslamy? to trudne pytanie:) pomnik jest okreslony i przedstawia cos co kojarzy sie ze szczesciem:) Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:09 skuter70 napisał: > > > jest juz jakis okreslony czy wymyslamy? > > to trudne pytanie:) > > pomnik jest okreslony i przedstawia cos co kojarzy sie ze szczesciem:) fontanna uwienczona czarnym orlem Hohenzollernow, na pl.Orla Bialego? :D Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:12 czarny orzel to moze za niemca przynosil szczescie:) a my tak bardziej po naszemu dla ulatwienia powiem, ze przynajmniej 2 osoby , ktorych dzis nie ma na forum na mur beton by wiedzialy o co biega:) Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:16 i teraz wyjdzie, że to dźwig samson, na którego widok bbury zaznaje szczęścia Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie 15.05.03, 14:27 skuter70 napisał: > czarny orzel to moze za niemca przynosil szczescie:) > a my tak bardziej po naszemu > > dla ulatwienia powiem, ze przynajmniej 2 osoby , ktorych dzis nie ma na forum > na mur beton by wiedzialy o co biega:) kurcze, to prawdziwa zagwozdka...hmmmmm. najsympatyczniejszy to jest marynarz przy pl. grunwadzkim. moze on? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazzek Re: ZAGADKA: ktory pomnik w szczecinie IP: 153.112.43.* 15.05.03, 14:24 O pomniku podkowy nie słyszałem i nie widziałem :-O Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:42 sie wykazac:) Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:43 nicpodobnego 1. nagroda dla mnie Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:43 1- nagroda: umyc pomnik Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: Franekk jutro wpadnie to bedzie mial okazje 15.05.03, 14:44 za duży nie jest i chyba kiedyś sam sie mył? Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 podpowiedz 15.05.03, 14:51 wiem, ze jestem za mientki podkowa, koniczyna i.... Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: to jasne jak slon ce! 15.05.03, 14:55 no i co z tego? ale gdzie on jest :) Odpowiedz Link Zgłoś
leeshy Re: to jasne jak slon ce! 15.05.03, 22:22 jottka napisała: > no i co z tego? No i jajco. > ale gdzie on jest :) Pytanie brzmialo "ktory pomnik" a nie "gdzie stojacy". Oczywiste jest, ze szczecinski slon stoi na Warszewie, wiec nie bylo po co dodawac, gdzie stoi, bo jest tylko jeden (no chyba ze rzeczywiscie pod kamienica Loitzow tez jakis jest). A gdyby pytanie brzmialo "ktory pomnik przedstawia dwoch mitologicznych gosci?", to czy trzeba by bylo wyjasniac, ze chodzi o pomnik na Walach? Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 POL ODPOWIEDZI JEST 15.05.03, 15:04 obywatel leeshy widac w siwecie bywaly i niejednego slonia podkowal tylko gdzie stoi nasz lokalny slon ???? Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 15:39 ...kolo kamienicy Loizow, wlasciwie to taki calkiem nieduzy, wrecz maly slonik, ale jest. innego nie znam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazzek Re: slon w szczecinie stoi... IP: 153.112.43.* 15.05.03, 15:45 Ale czy do niego można wrzucać te pięciogroszówki? Nb. we Wrocławiu słoń granitowy jako reklamówka stoi firmy kamieniarskiej, i całkiem spory! A w Ziębicach dinożarły z żelbetu. Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: slon w szczecinie stoi... 16.05.03, 11:14 Gość portalu: Jazzek napisał(a): > Ale czy do niego można wrzucać te pięciogroszówki? > Nb. we Wrocławiu słoń granitowy jako reklamówka stoi firmy kamieniarskiej, i > całkiem spory! A w Ziębicach dinożarły z żelbetu. nie, ale czesto sluzy jako wierzchowiec dla nieletnich. Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 15:45 tego to ja nieznam ten o ktorego chodzi to dawna fontanna Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 16:20 skuter70 napisał: > tego to ja nieznam jesli bedziesz szedl shodami w dol kolo przedszkola na grodzkij, to ponizej kamienicy loizow jest taki maly park. tam stoi kamienny slonik > ten o ktorego chodzi to dawna fontanna gdzie??????? :-O Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 17:58 wygląda na to, że mamy w mieście co najmniej DWA słonie no więc szczęście nie opuszcza nas mimo wszystko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shary Re: slon w szczecinie stoi... IP: 62.233.216.* 15.05.03, 20:14 między Szczecińską a Poznańską sobie stoi kamienny, biały z trąbą w górę, tego przy lojcu nie widziałem Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: slon w szczecinie stoi... 15.05.03, 20:18 w imieniu nieobecnego do rana skutera wyrażam wszelkie wyrazy :)) tylko napisz jeszcze, w jakiej dzielnicy w/w ulice się znajdują, bo nie każdy zna ten rejon Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shary Re: slon w szczecinie stoi... IP: 62.233.216.* 15.05.03, 22:33 jottka napisała: > tylko napisz jeszcze, w jakiej dzielnicy w/w ulice się znajdują, bo nie każdy > zna ten rejon - Dzielnica - Nad Odrą ( to inny wątek ) Opiszę jak dojechać do osiedla w którego centrum rzeczony słoń. Z Bramy Portowej ( też ładny pomnik )al.Niepodległości w kierunku Pomnika z gwiazdą bez gwiazdy - al.Wyzwolenia ( po prawej Pomnik Termosem zwany, a zaraz następny w budowie przedstawiający głupotę tych co pozwolenia na budowę takich wydają ) i nadal prosto do takiego ronda na którym z czasem Pomnik Leppera ( ciągłe blokady ), dalej ul.Krasińskiego i Duńską po drodze za Łuczniczą pomnik TBS-ów ( jak można ludzi umieszczać w hangarach po byłej armii czerwonej za 1000 zł / miesiąc? - pomnik taż dla architekta ), Duńską do końca ( co prawda bez pomników ale warto zajrzeć na bok - po prawej Kozia Dolinka w której wesoło wije się Bystry Potok po lewo za Złotowską stawik z karasiami i parą łabędzi), Duńska przechodzi w Szczecińską a przy niej kościółek mały w pięknym parku za kościółkiem skwer w remoncie a na nim słoń - to centrum Warszewa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JACEK ARMATA IP: 64.9.159.* 15.05.03, 15:48 A armata na zamku ? To pomnik czy tylko armata??? Pamietam ze zawsze widzialem ludzi glaszczacych tom armate ....tak jakby na szczescie aboco... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 uscisk dloni jottki wygrali shary z lesshym 16.05.03, 07:42 chodzilo faktycznie o slonia z warszewa o ile pamietam z dziecinstwa byla to fontanna choc nie jestem tak do konca pewien czy widzilem tam kiedys wode:) moze spik pamieta? obecnie placyk jest remontowany i niestety wyglada na to, ze basen fontanny jest zamieniany na klomba:( a drugiego slonia ide dzis poglaskac po trabie:) z ciekawostek warszewskich: - prawdopodobnie stoja tam juz niewykorzystywane poniemieckie slupy linii elektrycznej - sa nedzne resztki poniemieckiego cmentarza - a w lesie warszewskim lezy kamien poswiecony zolnierzom 1 wojny swiatowej kamien powinien co prawda stac ale jakies mlotki "yntelygentne ynaczej" sporym nakladem sil wywrocily glaz Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa 16.05.03, 10:33 bardzo dobrze ale dlaczego nie pisze, skąd on się tam wziął? przedwojenna ludność warszewa lubiła takie egzotyczne akcenty czy hodowała elefanty po podwórkach? Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 dajcie link! 16.05.03, 10:41 bo nie moge znalezc! albo powiedzcie w ktorym dziale Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: dajcie link! 16.05.03, 10:47 w dziale mike102@gazeta.pl:) ale zdjecie to maciupkie bylo i chyba nie widac za to mozna sobie poczytac Odpowiedz Link Zgłoś
mike102 Re: dajcie link! 16.05.03, 11:05 skuter70 napisał: > w dziale mike102@gazeta.pl:) > > ale zdjecie to maciupkie bylo i chyba nie widac > za to mozna sobie poczytac dzienx Skuter! a powiedz jeszcze jakiego wzrostu jest slon, bo przysiegam ze nigdy go na oczy nei widzialem... Odpowiedz Link Zgłoś
skuter70 Re: dajcie link! 16.05.03, 11:16 to nie jest dorosly osobnik:) zdaje sie, ze razem z cokolikiem jest mniejszy od wzrostu doroslego czlowieka albo mniej wiecej w tych granicach moze ktos ma lepsze oko niz ja:) obecnie caly teren jest ogrodzony i nie mozna podejsc i sie zmierzyc:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa IP: *.biot.ar.szczecin.pl 16.05.03, 11:58 jottka napisała: > bardzo dobrze > > ale dlaczego nie pisze, skąd on się tam wziął? przedwojenna ludność warszewa > lubiła takie egzotyczne akcenty czy hodowała elefanty po podwórkach? hodowała , hodowała - dla jaj i dla pierza , ale o tym w Gazecie nie jest napisane więc ośmieliłam się poinfo Ciebie, skorom z zawodu zootechnik. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gradus Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa IP: *.biomag.uni-jena.de 16.05.03, 10:45 Jeden moj kolega mieszka na Warszewie i ma ksywe Slon. Czy to o tego slonia chodzi?? Chociaz na pomnik to on mi nie wyglada (czasem sie rusza) :) Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: o w morde dzis w gazecie jest slon z warszewa 16.05.03, 10:59 jeśli kolega jest przedwojenny, to może on Odpowiedz Link Zgłoś
spik Re: uscisk dloni jottki wygrali shary z lesshym 16.05.03, 17:38 skuter70 napisał: > chodzilo faktycznie o slonia z warszewa > o ile pamietam z dziecinstwa byla to fontanna choc nie jestem tak do konca > pewien czy widzilem tam kiedys wode:) > moze spik pamieta? świadomość, że pamięta się dobrze późnego edwarda skłania raczej do przykrych egzystencjalnych refleksji ;) owszem, wokół słonia rozpościerał się wspaniały akwen, podówczas do kolan mi sięgający i jezeli komuś nie przeszkadzały płyny fizjologiczne oraz bukowe liście zmieszane z wodą to można było strzałką się przepłynąc parę metrów. pod bukami na wystrzępionych ławeczkach zwykł zasiadać wieczorami kwiat warszewskiej młodzieży czyli tzw haszysze, walczący o prymat na dzielnicy ze znamienitym klanem miazgów. Odpowiedz Link Zgłoś