Dodaj do ulubionych

Nowy przepis na aquapark w Szczecinie

IP: *.univ.szczecin.pl 03.06.07, 21:45
a po co sklepy dookola? :/ tyle ludzi ze szczecina jezdzi az do Goleniowa na
basen i zjezdzalnie! Taki obiekt musi przynosic zyski! Szczegolnie w 400
tysiecznym miescie! Policzcie dobrze zyski w biznesplanie...
Obserwuj wątek
    • Gość: mikroos Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.07, 21:56
      jak to po co sklepy? żeby aquapark na siebie zarabiał - sam z siebie ma na to nikłe szanse, wbrew pozorom. no i pozostaje druga odpowiedź: a dlaczego nie? jest dobry teren, to niech handlują na nim.
      • Gość: mirek Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 22:07
        5 hekatarów to 50 tysięcy metrów kwadratowych. Za połowę mniejszą działkę przy
        Szosie Polskiej dewloper zapłacił 27 milionów złotych. Ta ma znacznie
        atrakcyjniejszą lokalizację. Może jednak ogłosić normalny przetarg na te 5
        hektarów, jak pójdzie za 100 milinów nie będzie trzeba zaciągać kredytu, a
        jeśli chodzi o koszty utrzymania, to podatki od nieruchomości wybudowanych na
        tych hektarach powinny wystarczyć na dotację do akwaparku.
        • Gość: pieszy odgrzany, ale przypalony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 22:17
          po pierwsze, pan Nowak dobrze wie, że 2,5 ha nie gwarantuje samofinansowania
          więc po co ta cała sztuczka. 5 ha to minimum, żeby taki biznesik funkcjonował.

          poza dyskusją jest jakieś coś handlowego jako dokładka do utrzymania, bo to już
          przerobił Jurczyk ze swoim wice. a i pieniądze nie są znaczone - jak ktoś tam
          pisze, że podatki z nieruchomości
          • swantevit przepis na basen postkomunistyczno-katolicki 04.06.07, 18:29
            Bierzemy ok 5 ha ziemi niczyjej czyli gminnej, kopiemy doly, nalewamy wody,
            obudowujemy budami blaszanymi mieszczacymi- miedzy innymi - natryski, sracze i
            podgladajnie, tanie piwo i bigos, nastepnie swiecimy ten obiekt zawierzajac go
            opatrznosci bozej. Bilety tylko po zlotowce, ale za to darowalismy sobie stacje
            uzdatniania wody i dozorce.
            W imie boze!
        • zbigniews1934 Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie 03.06.07, 22:22
          Dzieki niudolnym włodarzom Szczecina mieszkańcy muszą jezdzic do
          Gryfina,Goleniowa na kapiele wodne bo baseny tez praktycznie nie istnieją.
        • Gość: Sanchez Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: 193.195.186.* 05.06.07, 02:51
          Mirek. Zaprzeczasz sam sobie. Jezeli miasto sprzeda ta dzialke pod wybudowanie
          nieruchomosci to w jaki sposob powtsanie tam Aquapark ??? Jakos to sie nie
          klei :)) Pozdrawiam
    • andreas.007 oby sie udało! 03.06.07, 22:18
      troche sie boje, bo pan Krzystek zapowiedział,
      że miasto samo wybuduje stadion za 300 mln...
      teraz samo aquapark!

      A na razie miasto to samo zamyka szkoły z braku szmalu
      i podwyzsza ceny biletów, bo nie ma na autobusy-trumny... ;((

      Ale wydaje sie, ze taka koncepcja jest najrealniejsza!
      • Gość: andreas bym zapomniał, że przeciez hala bedzie budowana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.07, 23:45
        ach i bym zapomniał, ze hala przeciez ma byc budowana!
        Czy miasto podoła... bo zamkniecie jeszcze kilku szkół
        czy podniesienie cen biletów moze nie wystarczyc?
        • Gość: gosc Re: bym zapomniał, że przeciez hala bedzie budowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 23:50
          Hala,haha nie zostanie wybudowana bo nam jest nie potrzeba taka duzo wg słow
          prezydenta
        • Gość: mirek Re: bym zapomniał, że przeciez hala bedzie budowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 00:11
          w Szczecinie miasto ma tyle atrakcyjnych terenów, że z ich sprzedaży możnaby te
          wszystkie obiekty wybudować. Ale jak zwykle przy takich okazjach co
          poniektórzy chcą ukręcić jakiś własny interes, i dlatego zamiast prostych
          rozwiązań mamy co najmniej dziwne propozycje.
    • Gość: gosc Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 23:41
      Mysle ze szybciej wybuduja Police czy tez Kołbaskowo taki kompleks niż Szczecin
    • zbednydlaregionu tylko nie miasto 04.06.07, 06:15
      Sposób myślenia idzie ogólnie już w dobrą stronę. Świadomość, że może być
      problem z utrzymaniem obiektu to już bardzo dużo. To, że w inny sposób powinien
      być finansowany jest też dobrym tropem. Poprzez towarzyszące obiekty handlowe ?
      Tak ale nie tylko.
      Jednak proszę niech samo miasto takich inwestycji nie robi. Po co ! To będzie
      drogie, żle zarządzane, ryzyko korupcji, nowe stołki podlegające czyjejkolwiek
      familiadzie do szatniarki włącznie etc etc.
      To samo (lub podobnie ) można zrealizować ale rękami i pieniędzmi inwestora a
      jeszcze dostać pieniądze za grunt.
      Jak tak dalej będzie realizowana kaskada pomysłów młodych chłopców gdzie
      inwestorem jest samo miasto to budżet Pentagonu może nie wystarczyć :-)
      • andreas.007 Re: tylko nie miasto 04.06.07, 10:50
        to zdaje sie nazywa sie delegowanie...
        po co samemu zajmowac sobie głowe, delegowac kompetencje i problemy!
        Ale jak to na urzedzie - masz racje,
        bedzie spory rezerwuar posadek i budzetów do wykorzystania, jako łupy wyborcze!

        Jednak nie widze specjalnie chetnych do budowania aquaparku i opieke nim,
        w zamian za grunty...
        Moze sie po prostu okazac, ze zadna rozsadna firma handlowa
        nie ma ochoty w zamian za teren przysparzac sobie problemów,
        którymi sie nie zajmuje normalnie!
    • Gość: kiiisio Dość już mam słuchania IP: *.bazapartner.pl 04.06.07, 08:02
      o nowym aquaparku, chętniej bym do niego POSZEDŁ
    • Gość: kibic Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.chello.pl 04.06.07, 08:48
      lepiej wybudowac basen olimpijski zeby bylo gdzie trenowac
      • Gość: Zbędny Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 08:50
        Jedno z drugim wyobraz sobie da się pogodzić :-)
        • Gość: as Re: dobrze że jacyny nie ma już w radzie miasta IP: 85.219.206.* 04.06.07, 09:15
          wreście można ruszyć po 8 latach przestoju bo tak powinno się robić od dawna
          kawałek terenu sprzedawać pod komercję a na pozostałym budować samemu albo
          znależc komercyjnego partnera do budowy obiektów uzytecznosci publicznej wraz z
          handlem,ale jacyna widziała tam tylko rekracje i małe butiki i liczyła na
          imbecyla ekonomicznego do inwestycji wg jej urojonej wizji przez nia
          straciliśmy tyle lat.
          • Gość: pieszy Re: dobrze że jacyny nie ma już w radzie miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 09:22
            to co piszesz świadczy o kompletnej amnezji lub, że masz roczek.
            wicek nowak był przecieez w grupie która wspierała jacynę i ekipę do której
            należała. ten pomysł z finansowaniem handlem do bzdura i szkoda się nad tym
            pochylać.
            jednak to co ciekawe, juz to wyżej pisałem, to fakt że wicek nowak dobrze wie,
            że 2,5 ha to zamało zeby to mogło się samofinansować bo te minimum to 4 ha
            (według firmy, która realizuje taką inwestycję we wrocławiu).
            • Gość: as Re: dobrze że jacyny nie ma już w radzie miasta IP: 85.219.206.* 04.06.07, 09:53
              jacyna była za uchwaleniem takiego planu że ma być tylko aqapark z małymi
              sklepikami Inwestor prywatny który ma sie na to zdecydować dostanie za 1 zł
              dzierżawę na 30 lat a i jeszcze wybudować miał basen olimpiski , wiemy jak
              przetarg sie zakończył zgłosiła sie firma garażowa .Najmądrzejsza jacyna mówiła
              że to dlatego że potencjalni urojeni w jej głowie inwestorzy mieli za mało
              czasu na zastanowienie i dalej brnełaby w te koncepcję na szczęście dla
              Szczecinian skończyła się ta nieudana kadencja i prezydenta i radnych. Dziś na
              gontynie jest dziki wybieg dla psów nieoficjalnie nazwany im. naszej byłej
              radnej.
              • Gość: obeznany dobrze że jacyna była w radzie miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 21:39
                bo dzięki jacynie na Gontynce jest w planie zagospodarowania przestrzennego
                kompleks basenów a nie hipermarket. i na podstawie wymuszonego przez jacynę
                przy wsparciu kupców planu zagospodarowania przestreznnego obecny prezydent
                musi postawić tam basen a nie hipermarket - tak jak chciał. i nic innego niż
                to, co wywalczyła jacyna w planie zagospodarowania przestrzennego, nie będzie
                mógł zachachmęcić.
                • Gość: Zbędny Re: dobrze że jacyna była w radzie miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 21:59
                  ...i to jest konkret !
                  • Gość: obeznany Re: dobrze że jacyna była w radzie miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 22:10
                    ...niczego nam w tym mieście nie brakuje tak, jak właśnie konkretów!
                    • Gość: as Re: dobrze że jacyna była w radzie miasta IP: 85.219.206.* 05.06.07, 07:46
                      i dzięki temu mamy to co mamy dziki wybieg dla psów im.jacyny bo nikt samego
                      aqaparku nie wybuduje ale już hamulcowej nie ma w radzie i dlatego jest szansa
                      na aqapark
                      • Gość: wares Re: to tak jakby chciała sprzedać malucha za 50000 IP: *.devs.futuro.pl 05.06.07, 14:10
                        i nie opusciła ani trochę bo tak sobie wymyśliła czyli odłożyła sprzedaż na
                        wieczne nigdy tak samo z warunkami na gontynie dla wydumanego inwestora.
                        • Gość: Zbędny Re: to tak jakby chciała sprzedać malucha za 5000 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 16:43
                          ale po co tyle gadać ? opracować warunki przetargu i jedziemy !
                      • Gość: wallis Jacyna na prezydenta Szczecina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 20:44
                        Zaraz. Jacyna wymusiła na Cehaku że na Gontynce będzie aquapark a nie wybieg
                        dla psów bo to wymuszenie dotyczyło tylko planów zagospodarowania
                        przestrzennego. a że kolejni prezydenci nie potrafią wykorzystać zapisów tego
                        planu i zrealizować tam aquaparku, to już insza inszość.
                        Wniosek z tego jest prosty - jacyna na prezydenta Szczecina!
    • kvakva w Szczecinie 04.06.07, 10:26
      Niech się lepiej Krzystek z kumplami skupi nad rozgrzebaną oczyszczalnią
      ścieków. To jest priorytet.
    • Gość: kibic Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.chello.pl 04.06.07, 11:03
      OLIMPIC SZCZECIN zobacz szczegoly
      bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinFiles/67702F0E_PROTOKOL-OLIMPIC-DO%20PUBLIKACJI.pdf

      • Gość: mis Rkolek\jny miejski miś do obsadzania znajomych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:40
        Który z miejskich spółek czy stworów sprawnie funkcjonuje
        SCR ?
        MTS?
        SAA?
        ZDTM?
        MOSIR ?
        Ale Aquapark będzie lepszy. Im miś droższy tym więcej mamy z misia.
        • Gość: andreas im miś wiekszy - tym miś wiekszy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:43
          • Gość: Zbedny Re: im miś wiekszy - tym miś wiekszy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 18:18
            Tak :-)
    • Gość: polip Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a IP: 207.67.54.* 04.06.07, 21:16
      Wiem ze akwapark moze sie utrzymac sam.Wazne zeby byl atrakcyjny a wtedy nie
      musi byc nawet w wieklim miescie aby ludzie gotowi byli do niego przyjechac.
      Problem jest jednak w tym jak wyglada percepcja odpowiedniej ceny za wstep
      calodniowy.
      Jezeli miasto bedzie to firmowac to problem w tym ze ktos bedzie chcial na tym
      cos ugrac - i beda tanie bilety dla tych co kozystaja a reszte beda doplacac
      WSZYSCY szczecinianie w podatkach.

      Pytanie o cene biletu. Nie orientuje w cenach w Goleniowie i Gorzowie.
      Jezeli ma byc aquapark z prawdziwego zdarzenia to niestety bilet tez musi byc
      troche drozszy niez 10zl.
      Jaka bylaby wlasciwa cena?
      strzelam: 80zl duzo/malo/w sam raz

      • andreas.007 Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a 04.06.07, 21:24
        wiesz co byłem w Kudowie Zdroju i tam maja aquapark,
        taki mały - dwa baseny, jakas rzeka i ostre natryski i prady, jackuzi
        oczywiscie sauny.... i nie ma w poblizu centrum handlowego!
        Widziałem tez w Chojnicach aquapark... tez nie ma centrum handlowego...

        Nie wiem jak sobie tam radza?
        Bo bilety taniutkie bardzo, tak ze nie pamietam nawet...
        • zbigniews1934 Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a 04.06.07, 21:43
          Pytanie braku agwa parku w Szczecinie i wielu innych dobrych rzeczy nalezy
          skomentowć jednoznacznie.Wybieracie od lat nieudaczniow lub wogole niechodzicie
          na wybory.Pretensje mozecie miec do siebie.Wiele lat Szczecinem rządzili
          komuniści lub ludzie przez nich wysunięci (Jurczyk)którzy byli nieudolni i mamy
          efekty.Teraz mamy PLATFORME i co się zminilo?Moze wygrane wybory przez PIS
          mogły by ta złą passe Szczecina zminić.Sądze że przegrana Prof.Lubińskiej jest
          przegraną Szczecina w tej kadencji.
          • fe77 Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a 04.06.07, 21:58
            moim skromnym zdaniem to brak odpowiednich ludzi na nizszych stanowiskach
            urzędniczych...taki prosty urzędas od brudnej roboty,co byłby w stanie
            przygotować sensowny wniosek,dziesięciu innych propozycje
            biznesplanu...sensownego,do analizy przez fachowca(jednego lub dwóch praktyków)
            i do roboty:)
            Jak nikt nie ma odwagi zaryzykować to nikt nie zyska,...to niestety nie jest
            inwestycja miasta:) za duże potencjalne straty...
            I faktycznie brak kogoś,kto dałby przysłowiowego kopa w dupę i zagonił do
            roboty osoby,które mają wiedze ,doświadczenie i otwarte głowy...i jeszcze
            pracuja dla miasta,takich ludzi na pewno mozna znależć...tyle tylko,że nie
            wiadomo,czy akurat należą do opcji słusznej i jedynej...:)
        • Gość: as Re:w kudowie zdr cena 20 zł /h IP: 85.219.206.* 05.06.07, 07:48
      • fe77 Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a 04.06.07, 21:41
        głupota...Nikt nie przyjdzie:)
        Bilet 10 zł,ulgowy 2 zł, i po sprawie,5 ha ,z tego część na boiska do
        siatkówki, część na jakiś odlotowy teren dla jeżdżących na deskach i
        rolkach,część na sklepy z profesjonalnym sprzetem dla fanatyków sportów
        ekstremalnych,mini plaża dla małych dzieci,ogródek piwny dla znudzonych
        tatusiów,ratownik i opiekun dla młodszych dzieci i fryzjer ,solarium+
        kosmetyczka dla mamusi,nastolatki(tych najwięcej)kafejka internetowa,i
        spokój...:)))wolność,nawet proponuje wydzielić im osobny kącik:)))
        Sensownie wypełnione wnioski o dofinansowanie z Funduszy unijnych i parę
        dobrych punktów,na których mozna zarobic na utrzymanie...(nie hot-dogi,to jest
        wpisane w krajobraz basenów i tym podobnych:)...przedpołudnie dla szkół i
        przedszkoli,emeryci z klubów seniora:)
        Karnety,znizki, rabaty....zwykły interes,tyle,że musi być ktoś,kto sensownie
        rozpocznie ...nie wierzę w dobre chęci...to za mało.
        • Gość: polip Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a IP: 207.67.54.* 04.06.07, 21:53
          jezeli ma byc: 10zl i 2zl ulgowy...to mysle ze aquapark nigdy nie powstanie.
          • fe77 Re: Cena biletu do aquaparku- ile bys zaplacil/a 04.06.07, 22:05
            Dodaj do tego inne zyski,które wygenerują punkty,które tam powstaną:) Kasa
            jest płynna:) Zwykła kapiel w basenie to przecież nie wszystko...a
            tzw...dodatki? Na tym powinna opierać sie cała strategia:)
            Ale jak kogoś nie stać ,to przyjdzie się wykąpać i to jest sprawiedliwie:)
    • switonemsi A Arkonka? 04.06.07, 21:49
      Po co aquapark w Szczecinie? Arkonke najpierw naprawcie!
      • Gość: pieszy Re: A Arkonka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 21:54
        arkonkę zlikwidują później, w studium już o to zadbali
        • andreas.007 Re: A Arkonka? 05.06.07, 14:17
          masz racje Arkonka!
          Arkonka - bardzo dobra lokalizacja na hotel!
    • Gość: kryształ Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.devs.futuro.pl 04.06.07, 21:59
    • Gość: j. Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: 81.190.126.* 04.06.07, 22:08
      no tak. a może pójść za pomysłem wrocławia i wybudowac park wodny, który nie
      zapcha się już w pierwszych miesiącach działania? 2,5ha to średnio duze pole do
      działania...szczecin potrzebuje kompleksu wodnego z prawdziwego
      zdarzenia...obawiam się, że już na starcie jesteśmy w tym kontekście zacofani...
      • Gość: pieszy Re: Nowy przepis na aquapark w Szczecinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 22:52
        2,5 ha to dla spokoju maluczkich, a interes idzie całą parą
      • Gość: czesław Modelowe Miejske Centrum Wodne IP: 195.28.182.* 05.06.07, 07:01
        będzie zrobione z rozmachem - naprawdę duży basen z ozonowaną wodą, albo
        lepiej dwa żeby po 8 osób nie musiało "pływać" na 1 torze . A sauny - co
        najmniej z 8 suchych i 3 mokre (inaczej stoimy w kolejce do,żeby usiąść na
        ciepłej grzędzie). Ale niestety w saunie trzeba będzie umieścić napisy -
        "Uprasza się o nie siadanie dupą w gaciach bezpośrednio na deski - pocimy
        się w swój ręcznik". A browar z kija w barze po saunie raczej chyba niemożliwy,
        boję się że będą rzygać do jacuzzi.
    • ludendorf Życzę braku opóźnień.... 09.06.07, 01:00
      Bo we Wrocławiu już rok poślizgu stuknął! miał być w lipcu 2006! Nasze władze
      pewnie specjalnie każą budowlańcom tak długo "finiszować" żeby podtrzymać
      igrzyska aby było o czym gadać na forum. Żeby nas jeszcze bardziej sponiewierać
      ci "decydenci" zamierzają otworzyć we wrzśniu kiedy lato się kończy można
      oszaleć!!! Mam nadzieje że u was będzie "normalnie"

      www.parkwodny.wroc.pl/04-2007/kwiecien2007.html
      • ludendorf Re: Życzę braku opóźnień.... 09.06.07, 01:21
        No tak powtórzyłem to co pisali w artykóle ale co tam ;p
    • andreas.007 Mija juz prawie póltoraroku! 10.10.08, 01:08
      "Skąd teraz miasto weźmie pieniądze na budowę? - Z bankowych
      kredytów, które zaciągałaby celowa spółka - odpowiada Nowak. -
      Planujemy wybudować obiekt za około 100 mln zł.

      Baseny, rwące rzeki i zjeżdżalnie mają w przyszłości zajmować
      powierzchnię 2,5 ha.

      - Pozostałe 5 ha przeznaczymy na komercję - mówi Nowak. - Nie podam
      terminu sprzedaży tych gruntów. Najpierw chcemy skupić się na
      budowie aquparku."
      =================================

      Czy skupienie sie dało jakies rezulaty po półtoraroku?
      • Gość: hahahaha Re: Mija juz prawie póltoraroku! IP: *.32-79-r.retail.telecomitalia.it 10.10.08, 01:10
        andreas.007 napisał:
        > Baseny, rwące rzeki i zjeżdżalnie mają w przyszłości zajmować
        > powierzchnię 2,5 ha.

        "rwące rzeki" :))))))))))))))))))
        nie zasnę ze śmiechu :)))))))))))))))))))))
        • cbaabc Nie krępujcie się 10.10.08, 01:47
          Nie zapominajcie odświeżyć wątki: Pleciuga, Kaskada, biurowiec
          Oxygnen, przecież nic się nie dzieje, prawda? Nic nie powstanie :).
      • cbaabc Re: Mija juz prawie póltoraroku! 10.10.08, 01:12
        www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081006/SZCZECIN/487813040
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka