Dodaj do ulubionych

Żołnierze wyklęci przez Edelmana

20.05.08, 15:07
O ile polska partyzantka niekomunistyczna dawno odzyskała należne
jej miejsce w historii, to w sprawie jej żydowskiego odpowiednika
dalej niewiele się dzieje.

Polecam:
bernardo.salon24.pl/70334,index.html
Obserwuj wątek
    • techniczny_1 Re: Żołnierze wyklęci przez Edelmana 20.05.08, 20:52
      tak sobie mysle, pewnie chodzi o to, ze tamci zolnierze nie mieliby
      tylu - o ile w ogole - pretensji do Polakow... wiecej, moze by cos
      pozytywnego chlapneli?
    • Gość: Agrest Re: Żołnierze wyklęci przez Edelmana IP: *.centertel.pl 21.10.13, 15:14
      Ludzie tacy jak Franczak Lalek walczyli z komuną z zginęli od kul zomo, szkoda człowiek, ale przyczynił się do tego, że polska jest jaka jest, szkoda że PO i PIS rozkładają ten kraj polacy powinni powiedzieć tym politykom WON!!!!
      50 lat temu zginął Józef Franczak Lalek, ostatni partyzant Rzeczypospolitej
      • Gość: gość Re: Żołnierze wyklęci przez Edelmana IP: *.dynamic.chello.pl 21.10.13, 16:37
        lalek nie walczył z komuną tylko przed nią spyerdalał.. w końcu go dopadli, choć miał sznasę na amnestię.. nikt normalny w 1963 roku nie traktowałby go jako walczącego o wolną Polskę.. ukrywał się bo miał rodzinę.. pierwszy lepszy obywatel szybko by go wydał... co więcej nikt nawet nie wiedział o tym w 1963 że został ujęty czy też zabity..

        o sprawie dopiero opinia publiczna doweidziała się dość niedawno... i nagle zapałano miłością do lalka, którego raczej przeciętny obywatel prl uważałby za zagrożenie nie za wyzwoliciela..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka