Dodaj do ulubionych

Tajne budowle Hitlera i Stalina w Toruniu.

31.10.05, 11:05
Komleks LOTNISKO.
Wybudowane przez osławioną hitlerowska Organization Todt,znaną z budowy Wału
Atlantyckiego.
Fenomenem jest to,że Lotnisko ma kształt litery "T",byc może dla
upamiętnienia firmy.
W Europie sa tylko trzy tego typu LOTNISKA ,o tym kształcie.
Z Lotniska biegną w pobliski kompleks leśny betonowe drogi o nieznanym
pochodzeniu,jedna z nich miała biec do obecnej pobliskiej NAFTOBAZY,co
miała kryc ta podziemna baza?,fabrykę,magazyny paliw?,składy amunicji?,tak
samo nieznane jest przeznaczenie betonowych dróg biegnących przez lasy?,dokąd
miały biec?,komu i czemu służyć?
Może Lotnisko miało byc dostosowane do Venderwaffe ??,jak chociazby odrzytowe
myśliwce Me 109?.
Zbliżajacy się koniec wojny przerwał ogromne prace nad
Kompleksem "Lotnisko",czy zachowały sie plany przeznaczenia tego bez
wątpienia militarnego systemu,może tam odnajdzie sie odpowiedz
Obserwuj wątek
    • badacz.teorii.spisku Re: Kompeks LOTNISKO 31.10.05, 11:15
      ciekawostką jest to,że Rosjanie nie podjeli działań nad dokończeniem budowy
      KOMPLEKSU,dlaczego,może nie widzieli związku przyczynowego pomiędzy pomiedzy
      wybudowanymi obiektami?
      Odrzutowe ME-109 zuzywały ogromne jak na tamte czasy ilosci paliwa, pobliska
      podziemna baza paliw z systemem niedokończonych dróg betonowych.
      • sugarless koło lotniska znajdują się ukryte bunkry ,nie 31.10.05, 20:57
    • badacz.teorii.spisku Re: KOMPEKS JAR 31.10.05, 11:31
      W końcowych czasach PRL siedziba Radzieckiej Bryg.Saperów,ale czy tak było
      zawsze?
      Ciekawie kompleks prezentuje sie na zdjęciach satelitarnych,dzić mało co po nim
      pozostało,Dwa betonowe silosy w kształcie ogromnych Ziemianek,które wg
      miejscowych służyć miały jak wyrzutnie rakiet?

      Na terenie JARu znajdują znane nielicznym wejścia do betonowych bunkrów,teraz
      zalane woda,ale kiedy sie krzyknie do środko,echo niesie bardzo daleko,czy to
      system połączony?
      Inną ciekawostka sa liczne odwierty wykonane już po opuszczeniu BAZY przez
      Rosjan,czego szukanuo?,co prubowano szybko i po kryjomu nawiercić?,a ryzyko
      niewypałów nie odstraszyło wiertaczy?,bo nie byli to amatorzy.
      • Gość: mynda Re: KOMPEKS JAR IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.05, 11:36
        badacz, nie kompromituj sie tekstami o ODRZUTOWYCH me-109
        • Gość: Ronin Re: ME -109 potrzebowały betonowych pasów IP: *.conn.pl 31.10.05, 11:45
          do startu i lądowania,takie duże były obciążenia,Niemcy zwali je Albatrosami.
        • krotki nie wytrzymałem 31.10.05, 22:10
          nie weytrzymałem i pisze chociaz z uwagi na bezsensowne cięcie postów i watków
          przez tut. adminow nie chce tu pisac "ale muszem"

          najpierw pytania do badacza -czy przymusowe jest pisanie na forum ??
          Czy pisząc ma sie internet? jeśli tak to przeciez w mig mozna wszystko sprawdzić
          i nie pisać bzdur!!!
          Me 109 - odrzutowe ??? człowieku to były walczące od poczatku wojny myśliwce!! A
          odrzutowe owszem były ale Me262 a i były też rakietowe Me163
    • Gość: $ Re: Tajne budowle Hitlera i Stalina w Toruniu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.05, 11:41
      czy Toruń miał być siedliskiem tyranów krzyżaków .stalina , hitlera ?
    • Gość: Ronin Re:Zakłady Chem. POLCHEM a Lotnisko? IP: *.conn.pl 31.10.05, 11:43
      Polchem wybudowany całkowicie przed wojną był własnością belgijskiej spółki,a
      wczasie wojny przejęła go III Rzesza,uwazane były wówczas za jedne z
      najwiekszych w Europie,może tu są związki przyczynowe?
      Dlaczego zakłady Ciężkiej Chemi i pobliskie supernowoczesne betonowe
      lotnisko ,a także obecna Naftobaza nie ulrgłu Dywanowym nalotom Aliantów i
      Rosjan??
      Cały zespół ocalał w nienaruszonym stanie??,dlaczego?,to niebywałe.
      Co Niemcy produkowali w w Zakładach Ciężkiej Chemii koło Lotniska,gdzie te
      wyroby bbyły transportowane?,do Naftobazy,a dalej gdzie?
      Jest wiele niejasności.
    • badacz.teorii.spisku Re: Podtoruński Zespół Rakietowy? 31.10.05, 11:53
      był czy nie?
      W ostatnich dziesiecioleciach PRLu z pewnego rejonu przepedzono grzybiarzy,a
      teren obstawiono radzieckimi zołnierzami,ruszyły roboty,jadąc samochodem po
      obydwu stronach szosy na długości wielu kilometrów widniały astrzegajace
      tablice,Achtung......,a do tej pory były tylko po jednej stronie.
      W miescie wśród wtajemniczonych gruchnęła wieść,że Ruscy mają pod Toruniem
      dużżżżże kurna Rakiety!!!
      • Gość: Ronin Re: Podtoruński Zespół Rakietowy? IP: *.conn.pl 31.10.05, 11:57
        teraz sa tam nasi.
    • Gość: i co podoba się Re: Tajne budowle Hitlera i Stalina w Toruniu. IP: *.conn.pl 31.10.05, 11:56
      • Gość: Ronin Re: Baza GRONOWO. IP: *.conn.pl 31.10.05, 12:00
        Dziś opuszczona wystawiona na sprzedaż.
        Czemu słuzyła,najezona antenami,które wystawały ponad las.Dziś przedstawia
        ruine jak JAR,a wówczas jak mówili"smutni Panowie" dbała o to ,aby ludzie
        zachodnich gów..... nie słuchali.
    • Gość: Ronin Re: Teraz EHELON IP: *.conn.pl 31.10.05, 12:02
      • sdb Re: Teraz EHELON 31.10.05, 14:55
        Me 109 nie byly odrzutowe a Albatross to tez inny samolot- co wy w Dogfight nie
        graliscie?
        • Gość: Ronin Re: Teraz EHELON IP: *.conn.pl 31.10.05, 19:10
          Niemcy mieli odrzutowe samoloty
          • Gość: b3ut Re: Teraz EHELON IP: *.torun.mm.pl 31.10.05, 22:06
            Me 262
            • Gość: rezolutny Ludwik Re: Teraz EHELON IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.05, 00:07
              bardzo ciekawe. bardzo bardzo. można by o tym napisać odcinek Pana Samochodzika
              co nie?
            • Gość: Ronin Re: Teraz EHELON IP: *.conn.pl 01.11.05, 00:47
              tak,chyba sie rąbnołem,ME 262.
    • Gość: damian INWESTYCJE NIEMIECKIE W LATACH 1939-45: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.05, 10:50
      INWESTYCJE NIEMIECKIE W LATACH 1939-45:
      - fabryka prochu w Bydgoszczy
      - obwodnica B-czy "10"
      - betonowka do Torunia przez Solec
      - trasy betonowe od Poznanskiej (Glinki) az przez caly poligon
      - bunkry na poligonie w Toruniu
      - zbiorniki na poligonie w Toruniu7
      - ogromna ozbudowa dworca PKP Torun Kluczyki

      Nietrudno to polaczyc, to wspolny zamysl w Toruniu linni obronnej, w B-czy -
      fabryki amunicji. I podwojne polaczenie drogowe + kolejowe - mocno rozbudowane.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka