Dodaj do ulubionych

Central Wings

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.05, 10:25
Witam wszystkich,

W marcu wybieram się do Edynburga na koncert, liniami Central Wings. Będę
leciał z Warszawy. Chciałbym mieć pewność, czy Central Wings jest linią
stosunkowo pewną i solidną, tzn. na przykład nie okaże się, że lot zostanie
nagle odwołany, będę miał problem, aby dotrzeć na miejsce na czas koncertu i
zostanę z przysłowiową ręką w nocniku... Oczywiście między planowanym
przylotem a koncertem będę miał sporo czasu (6 godzin), więc nie martwię się o
ew. opóźnienia, a raczej o to, czy nie trafię na "lot widmo" ;-) Od czasu do
czasu słyszy się, że tani przewoźnicy (przelotnicy? ;-)) zawodzą.

Stąd właśnie moje pytanie: czy ktoś z Was latał Central Wingsami? Jeśli tak,
to proszę napisać o Waszych wrażeniach. Warto im zaufać? :)

Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!

ŁW
Obserwuj wątek
    • Gość: helga Re: Central Wings IP: *.aster.pl 20.08.05, 12:06
      Gdybym miała bilet na koncert (z pewnością nietani) nie wybrałabym CW ani innego
      tego typu przewoźnika z "zapasem" 6 godzin - to żaden zapas. W przypadku tych
      przewoźników trzeba myśleć o 2-3 dniach zapasu. CW są dobrym czarterem dla biur
      podróży, ale jako osoba prywatna - tu można poczytać ich regulamin - nie mam
      zbyt wielu gwarancji.
      Przykład: kilka dni planowanych w Paryżu, w maju tego roku. Lot odbył się CZTERY
      dni później, dobrze, że można było przerezerwować hotel.
      Ale nie zawsze tak musi być, więc szczęścia życzę i powodzenia.
    • Gość: martka Re: Central Wings IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 15:10
      kilka dni temu wracałam z CW z Krety, na lotnisku o godzinie 1 w nocy okazalo
      sie ze samolot jest opozniony ponad 2 godzi, musielismy spac na plstikowych
      krzeselkach ale taka cena za tansze bilety; okazalo sie ze nie lecimy
      bezposrednio wo W-wy tylko przez Rodos, tam wywalili nas na 20 min z samolotu i
      dopiero zapakowano z dosiadajacymi sie na Rodos, wiele "atrakcji" nad samym
      ranem kiedy cżłowiek jest totalnie nieprzytomny, ale lot pzrebiegł spokojnie (w
      obie strony pilot ładnie ladowal i startowal, stewardesy miłe)
      • Gość: marcin Re: Central Wings IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.05, 16:25
        martka pisze prawde - skad wiem?
        Dzisiaj wrocilem z krety liniami central wings (lot 18.IX., planowany wylot okolo 3 w nocy). Znowu wydarzyla sie podobna sytuacja. Samolot rzeczywiscie wylecial okolo 3 w nocy ale niestety Z WARSZAWY. Na Krecie byl okolo piatej nad ranem. Boarding okolo 6 rano. W Polsce bylismy o 8 polskiego czasu. Trzy godziny pozniej niz planowano.
        A to o tak pikus w porownaniu z tym co przytrafilo mi sie w maju w pradze (tez CW). Samolot ulegl jakiejs awarii, zdarza sie. Wylot caly czas sie opoznial (planowany na okolo 15). O 22 zapadla decyzja, ze nie lecimy tego dnia. Odstawiono nas do hotelu (na marginesie bardzo przyzwoity - 4 gwiazdki). Nastepnego dnia pobudka okolo piatej i transfer na lotnisko. Tutaj zaczyna robic sie smiesznie. Odprawa bagazowa, paszportowa, wszystko gra. Wchodzimy na bramke, widzimy samolot przez szybe (wyglada sprawnie ale kto to wie). nadchodzi czas planowanego boardingu (ok. 9.00) ale okazuje sie, ze samolot stoi pusty a ZALOGI NIE MA NA POKLADZIE. Telefon do CW mowia nam, ze zaloga jest w srodku i na nas czaeka a my najwyrazniej jestesmy przy zlej bramce (w sali zebrani wszyscy pasazerowie ze smiechem ogladaja samolot przez okno). Prosimy czeska obsluge bramki, zeby to sprawdzila, oczywiscie nikogo nie ma na pokladzie. Zaloga pojawia sie ok. 40 min. pozniej przy brawach zmeczonych pasazerow. Wchdza na poklad gdzie gina na jakis czas. Wychodzi do nas pilot i mowi ... ZE KTOS SIE WLAMAL NA POKLAD SAMOLOTU pod ich nieobecnosc, i ze musimy poczekac zanim wszystko sprawdza. Rozgrywa sprawe z mina pokerzysty, mowi ze powinien zawiadomic sluzby o wlamaniu ale NIE UCZYNI TEGO, ZEBY PRZYSPIESZYC WYLOT. ciekawa procedura lub cieniutki bajerek ale pasazerowie daja mu spokoj bo facet jest wyraznie zdenerwowany. Po jakiejs godzinie wpuszczaja nas na poklad, wyobrazcie sobie atmosfere. Troche balem sie o zycie. skonczylo sie ok o 15 bylem w warszawie czylo okolo 20 godzin spoznienia. Po tej wyprawie obiecalem sobie, ze z CW juz nie pojade az tu trafil sie ten wczorajszy czarter z piekla rodem.
        Dobre strony CW: Jak juz lata to lot jest bardzo komfortowy (to pewnie kwestia szczescia do pogody jakie mi dopisywalo), bardzo mila obsluga, odprawy z glownego terminala a nie etiudy. Jezeli zdaza sie opoznienie to oczywiscie zapewniaja kupony na pozywienie i napoje oraz w razie potrzeby porzadny hotel.
        Troche malo pozytywow jak dla mnie, nigdy z nimi juz nie polece
    • Gość: turystka Re: Central Wings IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.05, 22:09
      Wróciłam 18.09 z Rzymu. Opóźnienie 10,5 godz. Całą noc koczowaliśmy na dwóch
      lotniskach ( w pewnym momencie przewieziono nas z Ciampino na Fumicino).
      Dotarłam do domu wykończona. Przy 10 godzinach jeszcze nie nie przysługuje od
      linii ;)
      W czerwcu wracałam z nimi z Rodos (charter). Wtedy opóźnienie było tylko 3
      godzinne.
      Ciekwa jestem czy ktoś miał z nimi szczęście polecieć i wrócić bez żadnego
      opóźnienia? Ja z Centralwings korzystać już nie będę. Samolot wybieram w celu
      szybkiego dotarcia do celu. Gdybym chciała podróżować kilkanaście godzin
      wybrałabym autokar. Podróż zajęłąby trochę dłużej ale byłabym nastawiona i
      przygotowana na niewygody. Rozumiem, że to są tanie linie, jednak mimo wszystko
      uważam, że jakiś standard powinien być utrzymany. W Centralwings nie jest.
      • Gość: maximan Re: Central Wings IP: *.chello.pl 19.09.05, 22:21
        a ja CW lecialem do Pragi w marcu i nie bylo zadnych problemow. Jak wracalem tez
        nic. wszystko sprawnie i punktualnie. Ale LOT mamusia CW to po prostu szkoda
        gadac. Na majorke z powodu awarii podeslali drugi samolot i nie zmiescilo sie
        okolo 15pasazerow. z powodu, ze byla to niedziela nigdzie nie mozna bylo sie
        dodzwonic a nasz rezydent dal noge z lotniska i tyle. Do domu worcilem 2dni
        pozniej. ehh ale wspomnienia.
        • Gość: kl leciałem z nimi 6 razy i zawsze było OK IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.09.05, 23:04
          Raz spóxnili sie 1h45 min w Londynie i raz do Hanoweru półtorej godziny (pewnie
          czarter nocny im się przedłużył). Latałem też innymi tanimi liniami i nigdy nie
          miałem większego opóźnienia, a przeważnie wylot o czasie. Dwa razy przez
          opóźnienia Lufthansy nie zdążyłem na samolot i spędzałek kilka godzin na
          lotnisku we Frankfurcie, raz mi to zafundował Lot, który też miał kilka
          spóźnień, ale w granicach dwóch godzin. Dlatego sądzę, że to był wypadek przy
          pracy. Pozdrawiam
    • Gość: Sylwia Re: Central Wings IP: *.apix.com.pl 22.09.05, 11:45
      Jestem świeżo po doświadczeniach z Centralwings, po locie w obie strony do
      Pragi. W jedną stronę - 100% punktualności, wszystko OK, sprawnie, bez zarzutu.
      W drugą stronę - czekaliśmy na lotnisku Ruzyne 7 godzin. Na szczęście nie
      spieszyliśmy się nigdzie, acz wolałabym spędzić ten czas w mieście, a nie na
      zatłoczonym lotnisku. Powód opóźnienia - problem techniczny wymagający naprawy.
        • Gość: m&m Re: Central Wings IP: *.chello.pl 02.10.05, 08:31
          Na wakacje centralwings - porazka. Na Krete zamiast 17 wrzesnia polecielismy 18
          (po czterech godzinach opoznienia i histerycznych awanturach na lotnisku).
          Wrocilismy dzisiaj z okolo dwugodzinnym opoznieniem - co mysle - w przypadku
          wylotu o godz. 5ej nad ranem zamiast 3ej - tez jest znaczace.
          Najciekawsze byly informacje o powodzie opoznienia:
          pierwszy - po prostu brak samolotu,
          drugi - zepsuty silnik, ale juz naprawiaja,
          trzeci - rozszczelniona kabina - ale to tez da sie szybko naprawic.
          Odlecielismy samolotem lotowskim, a wrocilismy Fischer'em.
          Nigdy wiecej wakacji z biurem pdrozy, ktore kooperuje z CentralWings.
            • Gość: m&m Re: Central Wings IP: *.chello.pl 02.10.05, 18:27
              Różnica była taka, ża samolot Fischera wygladał na calkiem nowy i przylecial, a
              Central mial w tym czasie dwa samoloty z awariami - jeden w Warszawie a drugi w
              Hurghadzie - przynajmniej taka informacje przekazal rezydent jako powód
              opóźnienia podany przez CW.
              Dodatkowo załoga lotu Fischera poinformowała ze Central jako ich zleceniodawca
              nie przewidział żadnej obsługi pokładowej - nie było wiec można nawet zamówic
              kawy jesli ktoś miałby ochotę. Kiedys lecieliśmy liniami Fischera i było bardzo OK.
              Raczej już wiecej nie zdecyduję się lecieć tymi liniami - szkoda czasu i nerwów.
    • bradz Re: Central Wings 15.10.05, 21:10
      Wracałam 2 tyg temu z Palma de Mallorca, 3 godz. opóźnienia. Dostałyśmy od
      Neckermana kupony na kanapke i picie (kanapka - jak dla mnie paskudna), napoju -
      300 ml, co tam kto chciał. Gdybym wiedziała, to zostawiłybyśmy sobie scrabble
      w podręcznym bagażu, a tak to obserwowałyśmy co 3 min start z tego największego
      czarterowego lotniska w Europie. Ponieważ godzina wylotu była świetna tj.
      13.30, więc wylot 3 godz. później nie był niczym złym.
    • Gość: ardiss Re: Central Wings IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.05, 12:45
      Leciałam z Centralwings na poczatku pażdziernika na Majorkę. Samolot w jedną i
      w drugą stronę leciał planowo i nie było żadnych niespodzianek. Jedyny minus,
      to to, że samoloty Centralwings są małe - to są chyba Airbusy, tak więc biorąc
      pod uwagę długośc moich nóg było mi trochę ciasno. Powrotną drogę odbyliśmy tez
      Centralwings, ale samolot był LOTowski- z Logo LOT-u i to był chyba Boeing.
      Miejsca było dużo więcej, ale z kolei było dośc ciepło. A.. i catering na
      pokładzie jest płatny:)Stewardesy milsze były kiedy już wracaliśmy do
      Warszawy:))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka