Dodaj do ulubionych

Grzechy Kościła Katolickiego

17.05.20, 10:17

Siedem grzechów głównych Katechizmu Kościoła Katolickiego:
 Pycha;
 Chciwość;
 Nieczystość;
 Łakomstwo (dosł. “nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu”);
 Zazdrość;
 Gniew;
 Lenistwo lub znużenie duchowe.
Z przykrością stwierdzam, że wszystkie w/w grzechy są przez Kościół nie tylko notorycznie popełniane ale wręcz pielęgnowane.Kościół hołduje tym przymiotom i tym samym uznaje za kierunek w którym podąża. Zmieniły się czasy, zmieniło się myślenie ludzi. wraz z nowymi technologiami i możliwościami pozyskania wiedzy, często przez wiele lat ukrytej lub dla wierzących niedostępnej.W ostatnich latach dramatycznie wzrosła świadomość jeszcze wierzących, a kościół zdaje za tym w ogóle nie podążać i ugruntowuje się w swojej jedynie słusznej, retoryce.Pasterz ma osobisty, ogromny, obowiązek opieki nad stadem owieczek.Ten obowiązek nie może być zlecony trzecim osobom.To nie ludzie odchodzą od Kościoła, to Kościół odchodzi od ludzi.
Kilka dni temuj, w jednym z talk show związanym z powiększaniem się ubóstwa w społeczeństwie jako konsekwencja Covid19, brał udział hierarcha K.K.Czarna suknia, koloratka przyjemny aspekt, miły i dobrze modulowany głos, bogaty słownik dobrze dobranych słow.Wyraził on dużą troskę o ludzi “inaczej bogatych” i podniósł ręce prosząc o pomoc opatrzności.Na szyi miał wspaniały krzyż z masywnego złota, doskonałej faktury, z 6-ma szmaragdami.W geście podnoszenia rąk, opadły rękawy i ukazał się złoty zegarek.To “złoty człowiek „ o żelaznym sercu.
Wczoraj poszedłem pobrać pieniądze z automatu.Pierwsze popołudnie.Ulice puste.Naprzeciwko mnie, wzdłuż murów kamienic szła, wolniutko, stara kobieta.Skurczona, czarny kapelusz, stary płaszcza o wiele za duży, pokrzywione buty.Szła wolno, ze spuszczonymi oczami.Kiedy byłem blisko, wyciągneła nieśmiało rękę nie podnosząc oczu.Dałem 500, wszystko to co pobrałem.
Obserwuj wątek
    • wawrzanka Re: Grzechy Kościła Katolickiego 17.05.20, 11:41
      mim1652avo napisał:

> Zmieniły się czasy, zmieniło się myślenie ludzi. wraz z nowymi technologiami i możliwościami pozyskania wiedzy, często przez wiele lat ukrytej lub dla wierzących niedostępnej.

Te procesy przebiegają powoli. Nabycie wiedzy nie jest jeszcze równoznaczne ze zmianą poglądów, nawyków, czy mentalności. Ludzie mają tendencję, by interpretować fakty naginając je do własnych przekonań.

> Dałem 500, wszystko to co pobrałem.

Brawo ty! Piękny gest. Nieważne, co obdarowana zrobiła z tymi pieniędzmi. Mogła przepić, albo dać na tacę. Jej szczęście było tego warte. Ilu ludzi mógłby uszczęśliwić np. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź po sprzedaniu wszystkiego, co posiada? Ile jednorazowych 500+ mógłby podarować biednym rodzinom? Chyba wolę nie wiedzieć.
      • lumpior Re: Grzechy Kościła Katolickiego 17.05.20, 13:13
        suender napisał:

> mim:
        >
        > > Z przykrością stwierdzam, że wszystkie w/w grzechy są przez Kościół ....
        >
        > Nie ma strachu!: Wszystko jest pod kontrolą Najwyższego!
        >
        > Pozdrawiam naukowo.

joemonster.org/art/38483
          • lumpior Re: Grzechy Kościła Katolickiego 17.05.20, 19:43
            suender napisał:

> lumpior:
            >
            > > joemonster.org/art/38483
            >
            > Takich historyjek pisanych na zamówienie zboru ateistycznego, jest du
            > uużo więcej, - ot co, ....

>
            > Pozdrawiam historycznie.
            Takie wieści masz z ambony,a może ziemia jest płaska? A pozdrowienia to raczej ..dogmatyczne. Ot to.
        • kociak40 Re: Grzechy Kościła Katolickiego 18.05.20, 10:42

"Siedem grzechów głównych Katechizmu Kościoła Katolickiego:
           Pycha;
           Chciwość;
           Nieczystość;
           Łakomstwo (dosł. “nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu”);
           Zazdrość;
           Gniew;
           Lenistwo lub znużenie duchowe.

Siedem grzechów głównych, po jednym na każdy dzień tygodnia, to zbyt mało aby warto żyć.
          Potrzeba jeszcze kilkaset grzechów normalnych, aby cieszyć się życiem.
          • mim1652avo Re: Grzechy Kościła Katolickiego 18.05.20, 16:30

Spada ilość wiernych, a kościoły świecą pustkami
            Od kilkunastu lat słyszymy niezmiennie, że liczba wiernych praktykujących chrześcijan systematycznie spada.Kościól wini za ten stan wszystkich: rodziców, środowisko, nauczycieli – tylko nie siebie!
            Tymczasem wszystko co jest związane z instytucją kościoła wymaga wielkiej reformy. Dzisiaj kościół to zbiór instytucji i obszarów ziemskich należących do jego majątku, który systematycznie się powiększa, co nie idzie w parze ze słowami życia w pokorze, skromności, nie wspominając o ubóstwie. Wierni nie są ślepi i widzą piękne, luksusowo wyposażone wille – zwłaszcza biskupów - samochody, których standard dalece wykracza poza słowo „skromny”, dostrzegają też często drugie, dość hulaszcze życie przedstawicieli kościoła z czym ciężko jest im się pogodzić zwłaszcza w odniesieniu do słów homilii płynących z ambony, piętnujących często wyznawców wiary za chęć życia w luksusie. Dodatkowo niemal każdego tygodnia prasa informuje nas o bardzo wysokich dotacjach państwowych na cele związane z przybytkami kościoła, które to nie przekładają się na troskę o życie wiernych, a służą głównie pomnażaniu majątków. Na tym tle trudno o życie zgodne z zapisami Pisma Świętego do których to zapisów nie stosują się sami namaszczeni.Wiadomości o gwałtach popełnionych w całym świecie na dzieciach ze strony urzędników i funkcjonariuszy Kościoła są na porządku dziennym.To wszystko nie przeszkadza tym ludziom uwarzać się za pośredników między plebem i fantomatycznym Bogiem (o którym nik nic nie wie) i czerpać z tego korzyści materialne szerząc strach i terroryzm psychologiczny.
            • wawrzanka Re: Grzechy Kościła Katolickiego 18.05.20, 17:06
              mim1652avo napisał:

> Tymczasem wszystko co jest związane z instytucją kościoła wymaga wielkiej reformy.

Wielcy dostojnicy na pewno są zaniepokojeni rosnącą świadomością społeczną. Myślę, że kościół ma swoich badaczy rynku i dobrze wie co przejdzie, a co już nie. Ja sama niespecjalnie interesowałam się sprawami kościoła. Gdy wyjechałam z mojej wiochy na studia do dużego miasta, pierwszy raz zderzyłam się z nowym, innym światem. Mocno przeżyłam to, że wszyscy mnie oszukali: rodzice, nauczyciele, księża, katechetki. Wychowywali mnie w duchu polskiego katolicyzmu ludowego i nie znalazł się NIKT, kto poddałby go w wątpliwość. Przestałam interesować się kościołem, ale miałam do niego jakiś sentyment: chorały gregoriańskie, "Imię róży", chłód gotyckiej katedry itp.

Praktyczne zainteresowanie wróciło kilka lat temu, gdy miałam się określić, czy posyłać dziecko na religię w szkole. Wybór był trudny, bo tak: etyka = ostracyzm. Religia = instynkt stadny wraz z innymi baranami. Wtedy trafiłam na to forum. No i przypomniało mi się wszystko. Jak to biegałam do kościółka, na oazę, jakie to głębokie przemyślenia się rodziły w mojej dziecięcej głowie, a wszystko na podstawie religijnych opowiastek. Moje dziecko od początku było wychowywane bez tych bajek, więc religia w szkole to było raczej coś w rodzaju zabawnego spektaklu. Ale jednak.

I nie dalej niż dziś przypomniało mi się, że ja sama pisałam tu wtedy o Janie Pawle bardziej łaskawie, niż dziś. Usprawiedliwiałam go nawet, że sytuacja polityczna była taka, a nie inna, że skupił się na walce z komuną, że nie mógł się koncentrować na wszystkim naraz. Nie znałam ani potęgi zjawiska pedofilii w kościele, ani mafijnego charakteru całej tej wiekowej organizacji. Skala obłudy jest niewiarygodna. Oby równomiernie do niej rosła świadomość ludzi.
              • kociak40 Re: Grzechy Kościła Katolickiego 18.05.20, 22:28

"Tymczasem wszystko co jest związane z instytucją kościoła wymaga wielkiej reformy." - mim1652avo

Instytucja kościelna, sama w sobie, jako pośrednik narzucający wyobrażenie ogółowi wiernych,
                jest coraz w większym stopniu niepotrzebna. Jest niesamowity postęp nauki, który w realny
                sposób wpływa na światopogląd, ludzie mają coraz większy dostęp do własnego rozwoju
                intelektu. Biblia nie jest obecnie żadnym dowodem na istnienie Absolutu. Uważam, że ewentualna wiara religijna będzie zależała, nie od pośredników, ale miała oparcie na własnym
                rozumowaniu i indywidualnym dopasowaniu do własnego wyobrażenia.
                Instytucja kościelna pozostanie wyłącznie dla ludzi, którzy będą chcieć, aby ktoś za nich myślał.
                • mim1652avo Re: Grzechy Kościła Katolickiego 24.05.20, 16:44

Polskatimes.pl 22 listopada 2014 ARLAK
                  “Polska mafia" w Watykanie to przeszłość. Za Spiżową Bramą coraz mniej naszych rodaków
                  Kuria rzymska zmieniła się na naszych oczach. Inaczej wyglądała za Jana Pawła II, inaczej za Benedykta XVI i dziś, za papieża Franciszka. Pewne jest jedno: coraz mniej w niej Polaków.
                  Do historii przeszły już czasy, kiedy głośno mówiono o "polskiej mafii" za Spiżową Bramą. Z przekąsem określano tak Polaków zatrudnionych w poszczególnych kongregacjach Watykanu. "Polska mafia", jak sugerowała m.in. włoska prasa, miała powstać za pontyfikatu Jana Pawła II. Osoby bliskie papieżowi Polakowi byli zdziwieni takimi opiniami, ich zdaniem nie było nic szczególnego w tym, że wśród współpracowników Jana Pawła II było wielu duchownych znad Wisły.
                  Ale o polskich duchownych wciąż mówi się w Watykanie, niestety w złym dla nich kontekście. Nie opadły jeszcze emocje w związku ze sprawą oskarżonego o pedofilię arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. "Nie dość, że Wesołowski dopuścił się haniebnych czynów, już w czasach gdy postawiono mu zarzuty, przez prawie rok jeździł do swego przyjaciela w Szwajcarii. Oczekując na proces za Spiżową Bramą, spędzał czas w hotelu dla duchowieństwa w centrum Rzymu, ciesząc się życiem wolnego człowieka" - grzmieli oburzeni wierni na całym świecie.
                  A kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie polskiego księdza. Został on skazany za oszustwo finansowe i przywłaszczenie sobie pieniędzy. Były ekonom rzymskiej papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej ksiądz Bronisław Morawiec wyrokiem trybunału w Watykanie spędzi w więzieniu 3 lata i 2 miesiące. Morawiec, który - jak się mówi nieoficjalnie - przywłaszczył sobie ponad 200 tys. euro, odwołał się od wyroku. Jeszcze przed procesem wina księdza została potwierdzona przez kapitułę bazyliki. Został wówczas zwolniony z funkcji ekonoma przez jej archiprezbitra Santosa Abrila y Castello.
                  • mim1652avo Re: Grzechy Kościła Katolickiego 05.06.20, 12:42
                    Pijany proboszcz jechał pod prąd
                    Nie dość, że mając trzy promile alkoholu we krwi, wsiadł za kierownicę, to jeszcze jechał pod prąd! A powinien być wzorem do naśladowania, bo jest proboszczem jednej z parafii w Lesznie (woj. wielkopolskie). Ks. Robert K. (52 l.) za swój pijacki rajd odpowie teraz przed sądem.
                    Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy podczas patrolu zobaczyli samochód jadący pod prąd jedną z ulic Leszna. Zatrzymał się dopiero przed autobusem miejskim. Niewiele brakowało, by prowadzący auto ksiądz się z nim zderzył i doprowadził do tragedii!
                    Gdy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego duchownego, nie mieli wątpliwości, że trzeba sprawdzić jego trzeźwość. – Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad trzy promile – mówi Daria Żmuda z policji w Lesznie.Po wylegitymowaniu okazało się, że pijanym kierowcą jest sam proboszcz pobliskiej parafii na leszczyńskim Zaborowie! Teraz musi się liczyć z karą wymierzoną nie tylko przez sąd, ale także przez władze kościelne. Z pewnością zachowanie księdza jest naganne i należy piętnować każdego pijanego kierowcę. Jeszcze nie zapadła decyzja dotycząca konsekwencji wobec księdza, ale sprawa będzie przez kurię traktowana poważnie – zapewnia Fakt ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik kurii metropolitalnej w Poznaniu.
                    Ksiądz Robert K. szybko nie wsiądzie za kierownicę, bo policjanci zabrali mu prawo jazdy, a auto odholowali na policyjny parking. Z kolei parafianie muszą być gotowi na to, że może im się zmienić proboszcz.
                    Spieszył się aby dać prewentywny sakrament ostatniego namaszczenia forumowiczowi o nickname osioł-lom-z-rm.
                      • mim1652avo Re: Grzechy Kościła Katolickiego 10.06.20, 17:18

Marcinkiewicz o ludziach Kościoła: To grzesznicy, 24 sierpnia 2018
                        Kazimierz Marcinkiewicz / Polska Agencja Prasowa / Leszek Szymaski
                        Były premier postanowił wytknąć na swoim profilu w mediach społecznościowych siedem grzechów głównych Kościoła i narodowców. - Taka tam, mam nadzieję, konstruktywna krytyka - pisze.
                        Pierwsze na liście jest łakomstwo. - Można pisać godzinami: domy, pałace, mieszkania, drogie samochody, najdroższe zegarki. I dajcie jeszcze, jeszcze i jeszcze, wy biedni też, nawet wdowi grosz... - wylicza Kazimierz Marcinkiewicz. Na potwierdzenie tych słów przypomina m.in. wezwanie pewnego duchownego do uregulowania dobrowolnych składek. Nawet jeśli zaległości sięgają kilku lat.
                        Po drugie - rozpusta. Tutaj Marcinkiewicz wyciąga tytuły prasowe: „Ksiądz Roman więził 13-letnią dziewczynkę przez ponad rok, gwałcił i bił. Dziś odprawia msze św.”, „Ksiądz skazany za molestowanie nieletnich”, „Ksiądz ma dziecko”. - A przecież rozpusta nie tylko seksu dotyczy - ucina.
                        Po trzecie - chciwość. - Pomnik tego człowieka jako wzorzec chciwości mógłby stanąć w Sevres pod Paryżem - mówi. Kogo? - "Bentleya dostałem od bezdomnego, który oddał mi go przed śmiercią" – to zdanie właściwie mówi wszystko.
                        Po czwarte - gniew. - Hasło „biała Polska” przed obrazem „Czarnej Madonny”. Agresja, nacjonaliści, rasiści, ksenofobia. Zdania wypowiadane przez duchownych: „W średniowieczu tych ludzi (o gejach) palono na stosie, może wrócimy do tych czasów, mam nadzieję.” Kto wychowuje takich agresorów w seminariach? - pyta były premier.
                        Po piąte - zazdrość. - Ludzie Kościoła w Polsce nie szanują innych, inaczej myślących, inaczej wierzących, nie szanują maluczkich i biednych, nie szanują zagubionych i poszukujących - ocenia. Przytacza wypowiedzi duchownych, które mają to udowodnić: „WOŚP zbiera na aborcje i eutanazję”, „Dzieci poczęte z in vitro mają wyczuwalną bruzdę dotykową”, „Trzeba pamiętać, że przemoc jest zapisana w Koranie”.
                        Po szóste - lenistwo. - Kościół w Polsce nie ma dziś czasu dla protestujących niepełnosprawnych, nie ma czasu dla broniących Konstytucji. Jest Kościołem dla władzy i dla bogatych - pada ostra recenzja.
                        I po siódme - pycha. - Dla Kościoła w Polsce porządek prawny i Konstytucja nie mają znaczenia. Kościół uważa, że prawo Boże powinno stać ponad Konstytucją. Dziś Kościół jest wiernym sojusznikiem PiS, udostępnia ambony dla ludzi władzy. Dziś Kościół i władza w Polsce to jedno. Powołanie Chrystusa na króla Polski, nieustające oddawanie miast i wsi władzy Królowej Maryi, budowanie pomników coraz bardziej wyniosłych i wyjątkowych - podsumowuje Kazimierz Marcinkiewicz. I zaraz podsumowuje: - Taka tam – mam nadzieję - konstruktywna krytyka. Choć stan grzesznika wydaje się beznadziejny, niestety, a na beznadziejnych grzesznikach znam się jak mało kto.
                        Skąd u was tyle nienawiści do kościoła?
                        Stąd że są to "diabły wcielone " diabelsk spółka GmbH jak pisze suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka