Dodaj do ulubionych

Reklama wiary

29.07.20, 19:25

W TV, na przypadkowym kanale "Trwam", miałem już przerzucić na inny kanał, ale
pewien wywód tego osobnika w tych cyrkowych szatach i tej czapie na głowie,
zaciekawił mnie. Coś na wstępie pieprzył o doniosłości potrzeby duchowieństwa,
i podał przykład, że największą tragedią jaką tylko można sobie wyobrazić, jest
możliwość, że możemy umrzeć bez olejów świętych. Zapewne jest producentem
tego dość drogiego specyfiku i reklamował go wiernym. Reklama jest dźwignią
handlu. Mogę sobie to nawet wyobrazić. Umieramy, nie jesteśmy już zdolni do
niczego, a rodzina może nam zafundować ten drogi specyfik aby nasza dusza
miała większą śliskość i łatwiej dostała się do nieba. Tylko ten w tych cyrkowych
szatach może nam zaaplikować te olejum święte. Bez niego ogromna tragedia.
Trafimy bez tego do Czyśćca i będzie jeszcze drożej dla rodziny.
Usługa droga, ale to ostatni wydatek dla rodziny.
Obserwuj wątek
      • kociak40 Re: Reklama wiary 29.07.20, 20:09

Jak sądzę, ci w tych cyrkowych szatach i czapach na głowie (jakby uciekli z cyrku!)
        są dla ciebie autorytetem i twoja logika jest w otoczona kokonem ich dogmatów.
        To co głoszą jest dla ciebie samoprzylepne.
      • pocoo Re: Reklama wiary 29.07.20, 22:16
        suender napisał:

> A gdzie dowód z "wkładką korupcyjną"?

Zapytaj któregokolwiek biskupa, a zobaczysz i nie będziesz musiał prosić Nieba o wizję.
        • suender Re: Reklama wiary 30.07.20, 08:13
          pooco:

> Zapytaj któregokolwiek biskupa, .....

- Ale ja parzcież pytam biskupa kociaka4, bo on na razie tylko tak napisał, - nie umiesz czytać?
          - Będziesz WYNIESIONA!

Pozdrawiam życzliwie.
            • mim1652avo Re: Reklama wiary 30.07.20, 19:09
              Nasz australiski radomczyk, Piotr Listkiewicz, w swoich interesujących, krótkich (-+ 10 min.), syntetycznych, filmikach (google, Piotr Listkiewicz „ślepi przewodnikami ślepych„ polecam też inne) robi analizę raportu między KRK i wiernymi.Cytuję tylko niektóre zdania:
              - duchowieństwo tworzy religie dla mas bo tylko wielka ilość zapewnia wysokie dochody.Jak każdy produkt dla mas te nauki sa bardzo tandetne.Dla nich religia jest tylko intratnym biznesem.Im więcej odbiorców, tym większe zyski dla niewielkiej grupy osób;
              - towarem tego biznesu jest “zbawienie”;
              - ideologia KRK jest dziecinnie prosta: podporządkuj się woli KRK i władz, płać, a pójdziezs do nieba; jeśli tego nie będziesz robił, będziesz smażył się w ogniu piekielnym przez wszechczasy;
              - jak powiedział Jezus “nie można służyć jednocześnie Bogu i mamonie”.
              Tak jak każdy produkt do sprzedaży, to wszystko jest podprawione wspaniałą choreografią, szatami, pieśniami, kadzidłami, obrzędami itd.A przeciez to tylko i jedynie biznes, aby rzeka pieniędzy płynęła do ich skarbca.Ale to się kończy.
              Są głupcy, raczej ociemniali fanatycy, którzy robią sobie prewentywne namaszczenia olejkami (może chcą potem iść na plaże i mieć już olejek przed słońcem?).
              • kociak40 Re: Reklama wiary 30.07.20, 20:08

"towarem tego biznesu jest “zbawienie”" - mim1652avo

Towar bardzo "atrakcyjny" - można kupić wirtualne zbawienie, za realne pieniądze.
                Te oszustwo pozwala nam osłodzić gorycz rzeczywistości wiarą w lepsze jutro.
              • kociak40 Re: Reklama wiary 12.08.20, 22:18

"duchowieństwo tworzy religie dla mas bo tylko wielka ilość zapewnia wysokie dochody." - mim1656avo

Religia musi opierać się na ciemnocie, na wiernych jak najmniej wykształconych.
                Nauka dowodzi, że w całym wszechświecie nie ma oddziaływań natychmiastowych.
                Kler "naucza", że przez zaklęcia, słowne wypowiadanie regułek, takie działanie
                tylko słowa, ma moc sprawczą i natychmiastową.
              • pocoo Re: Reklama wiary 13.08.20, 09:10
                mim1652avo napisał:

> - duchowieństwo tworzy religie dla mas bo tylko wielka ilość zapewnia wysokie d
                > ochody.
                > - towarem tego biznesu jest “zbawienie”;
                > - ideologia KRK jest dziecinnie prosta: podporządkuj się woli KRK i władz, płać
                > , a pójdziezs do nieba; jeśli tego nie będziesz robił, będziesz smażył się w og
                > niu piekielnym przez wszechczasy;

Gigantyczne oszustwo w "Majestacie Prawa".
                Rządzący płacą fortunę takiemu Kościołowi, który posiada największą liczbę dusz. Ci opłacani przez Rząd "klakierzy", przekonują durniów do największej "piramidalnej bzdury". Tylko durniów można przekonać do każdego bzdetu. I bądź tu człowieku mądry, wśród wszędobylskiej głupoty, zacietrzewienia , kłamstwa, oszustwa i najmojszej prawdy.
            • pocoo Re: Reklama wiary 30.07.20, 20:17
              kociak40 napisał:

> Biskupi, to lenie bardzo pobożni - pracują tylko od święta.
              >
              Jeżeli muszą. Jak nie muszą to i tak pieniądze spływające do nich rzeką , wydają na dziwki, hazard,. alkohol i inne ziemskie uciechy.W biskupich dupach mają niebo i cały Kosmos.
              • kociak40 Re: Reklama wiary 31.07.20, 17:36

"W biskupich dupach mają niebo i cały Kosmos." - pocoo

Bogaci liczą pieniądze , na inne sprawy nie mają czasu.
                Zegary są cierpliwe, każdemu wybiją ostatnią godzinę.
    • kalllka Re: Reklama wiary 13.08.20, 11:06
      Ale nie bardzo rozumiem, uważasz, ze w tv dedykowanej religii nie powinno się „reklamować „ wiary, czy chodzi ci o sposób jej ..proklamowania?

PS wedle mnie, właśnie takie jak twój wątek, kociaku, w którym pomieszałeś i poplataniem pojęc, doprowadzają do medialnego.. chaosu.
      Wyglada jakbyś klepal byle co, byle coś napisać.
      • pocoo Re: Reklama wiary 13.08.20, 11:20
        kalllka napisała:

> Ale nie bardzo rozumiem, uważasz, ze w tv dedykowanej religii nie powinno się „
        > reklamować „ wiary,

W religijnej, proszę bardzo, ale w żadnej innej.
        Każda reklama jest oszustwem. Religijna nade wszystko. Chcesz, wierz, ale nie namawiaj innych do płacenia za oszustwo.
        • kalllka Re: Reklama wiary 13.08.20, 11:42
          No właśnie o tym napisałam, ze kociak wątpiąc- idiotycznie wyłożył się na logice- wykładanej, jak sam napisał, w tv religijnej.
          A ty mi na to, takoż idiotycznie, ze cię namawiam do płacenia (!) za oszustwo...

• kociak40 Re: Reklama wiary 13.08.20, 17:01

"No właśnie o tym napisałam, ze kociak wątpiąc- idiotycznie wyłożył się na logice- wykładanej, jak sam napisał, w tv religijnej." - kalllka

Religia jest oszustwem do wyłudzania "wirtualną prawdą" rzeczywistych pieniędzy.
            Oczywiście, że na religiach nie znam się dostatecznie, ale oszustwa dostrzegam.
            Mnie nie ograniczają żadne dogmaty religijne i tylko chcę nadać pewną logikę religii.
            Duchowni wtedy kłamią, kiedy mówienie prawdy ich przerasta. Wierni w to wierzą, bo chcą
            w to wierzyć.
          • awariant Re: Reklama wiary 13.08.20, 22:37
            kalllka napisała:

> No właśnie o tym napisałam, ze kociak wątpiąc- idiotycznie wyłożył się na logice
            > - wykładanej, jak sam napisał, w tv religijnej.

Dlaczego zaraz wyłożył?

Czy mamy do czynienia z TV Trwam czy z Mango TV - nic nie stoi na przeszkodzie,
            by móc oceniać jakość reklamowanych produktów lub intencje polecających go osób.
            • kociak40 Re: Reklama wiary 14.08.20, 02:22

"nic nie stoi na przeszkodzie,
              by móc oceniać jakość reklamowanych produktów lub intencje polecających go osób." - awariant

Duchowny reklamował i polecał te olejum święte, że daje to poczucie, że dojrzeliśmy już całkowicie
              i możemy spadać (w tym przypadku unieść się do góry).
          • pocoo Re: Reklama wiary 14.08.20, 09:11
            kalllka napisała:

> A ty mi na to, takoż idiotycznie, ze cię namawiam do płacenia (!) za oszustwo.
            >

Ostrożniej proszę, kiedy mi odpowiadasz.
            " Nie zrozumiałaś mnie, ja nie namawiam do płacenia za religijne oszustwa".
            I od razu lepiej.
      • pocoo Re: Reklama wiary 14.08.20, 09:17
        kalllka napisała:

> PS wedle mnie, właśnie takie jak twój wątek, kociaku, w którym pomieszałeś i po
        > plataniem pojęc, doprowadzają do medialnego.. chaosu.
        > Wyglada jakbyś klepal byle co, byle coś napisać.

Proszę. Zmień słownictwo. i nie obrażaj tych, od których wiele mogłabyś się nauczyć. Chyba nie chcesz, aby chamstwo było twoja wizytówką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka