Dodaj do ulubionych

modły przebłagalne

02.08.20, 17:14

czy jakoś tak
w kościołku św.krzyża dziś się odbędą. bo trza bozię przebłagać za
te tęczowe flagi.
modły te mają być też w intencji tych co te chorągiewki powiesili.
mało-wg katabasa te modły odbędą sie na prośbę
wielu zainteresowanych ludków.
Obserwuj wątek
    • kociak40 Re: modły przebłagalne 02.08.20, 18:20

"w kościołku św.krzyża dziś się odbędą. bo trza bozię przebłagać za
      te tęczowe flagi." - krzy-czy

Bez sensu będą te modły przebłagalne. Całe niebo jest na kwarantannie z powodu
      koronawirusa i żadne modły nie są przyjmowane.
    • jacek_x Re: modły przebłagalne 02.08.20, 21:07
      Roman Giertych w swoim wpisie na Twitterze sugeruje, że akty profanacji symboli religijnych przez aktywistów LGBT mogą być korzystne dla PiS. "Myślę, że PiS sam wynajmuje tych debili, którzy bezczeszczą pomniki i figury" – napisał na swoim profilu na Twitterze.
      • kociak40 Re: modły przebłagalne 02.08.20, 23:43

Dziwne jest to, że ci w tych cyrkowych szatach, wiedzą dokładnie, za co i kiedy, Pan Bóg się obraża.
        Zwołują na modły przebłagalne, bo Pan Bóg się obraził, odwrócił się tyłem do wiernych.
        Tylko duże datki na tacę przy tych modłach mogą sprawić, że znowu odwróci się (przez lewe ramię)
        przodem do wiernych.
        • jacek_x Re: modły przebłagalne 03.08.20, 08:26
          Panstwo Watykan tez prowadzi swoją politykę tak jak każde inne panstwo. Ostatnie wybory na prezydenta IIIRP pokazały, że trzeba sie liczyć ze zdaniem "chłopów z Podkarpacia", a ci rozumieją zasady tego swiata podobnie jak założyciel chrzescijanstwa- święty Paweł.
    • pocoo Re: modły przebłagalne 03.08.20, 09:57
      krzy-czy napisał:

> czy jakoś tak
      > w kościołku św.krzyża dziś się odbędą. bo trza bozię przebłagać za
      > te tęczowe flagi.

No to niech błagają ...

> modły te mają być też w intencji tych co te chorągiewki powiesili.

Najzagorzalsi wrogowie tęczy ( biskupi też) latają do Tajlandii i pieprzą bez opamiętania młodych chłopców i dzieci obojga płci.Nawet niemowlęta wykorzystują do swoich dewiacji.
      Modły przebłagalne....dla idiotów.

• kociak40 Re: modły przebłagalne 03.08.20, 17:13

"Modły przebłagalne....dla idiotów." - pocoo

Dokładnie. Biskupi śmieją się z tych modłów przebłagalnych. Liczą tylko pieniądze
        jakie wierni dadzą na tacę z tej okazji do oszustwa i złodziejstwa.
        • mim1656awo Re: modły przebłagalne 08.08.20, 18:15
          kociak40Re: "Modły przebłagalne....dla idiotów." – pocoo. Dokładnie. Biskupi śmieją się z tych modłów przebłagalnych. Liczą tylko pieniądze jakie wierni dadzą na tacę z tej okazji do oszustwa i złodziejstwa.

Pochwalam kotka za trafną syntezę.Pieniądze są kręgosłupem KRK z oddziałami i placówkami w całym świecie.To jest taki koncern międzynarodowy, którego celem jest zbieranie pieniędzy potrzebnych na utrzymanie tego państewka i jego funkcjonariuszy gdziekolwiek będących.Kwintesencje tego systemu (który z Bogiem, Jezusem itd. nie ma nic wspólnego” Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski!) oddaje doskonale Lisa Minnelli w
          Liza Minnelli & Joel Grey - Money, Money 1972 – YouTube.
          zamiast różnych nudnych psalmów.
          Ja oddzielam religię katolicką od tej organizacji która żeruje na wierze, jak sępy na padlinie.Nikt tego nie robi, ale wystarczyłoby poświęcić trochę czasu i postudiować, oczywiście poprzez internet i możliwie w angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub włoskim historię KRK, życiorysy papieży, kleru, ich afery finansowe, seksualne, walkę o władze itd.Dowiedzieć się o tym, o czym nawet kilkanaście lat temu nie mówiło się.To było tabu, aż do śmierci JPII.Nie zapominajmy, że ci z ciupagami nie są głupi, a napewno nie są głupie ich dzieci.Ta organizacja, KRK, prowadzona (to żart powiedzieć że jest prowadzona) przez bardzo inteligentnych, aroganckich (w niektórych przypadkach z różnymi zboczeniami na tle seksualym i nie tylko) funkcjonariuszy zwanych, biskupami, kardynałami (biskup “Wasza Ekscelencjo”, kardynał „Wasza Eminencjo „ i w łapkę całować tak jak nauki Jezusa mówiły), nie zapominając o wikarych i proboszczach.Ten koncern sprzedaje zbawienie po śmierci, wymazuje grzechy w imię Boga ( Bóg o tym wie?), kontroluje poddanych aby żyli pod ich przewodem, jako że są właśnie ci poddani którzy finansują KRK.Nie wspominam o przeogromnych dofinansowaniach KRK przez rządy tych krajów, którego pewni politycy sprzymierzają się z kościołem aby mieć jego poparcie przy wyborach i, w razie wygranej, potem popierać kośćół politycznie (prawa, ustawy, szkolnictwo i nauka obowiązkowa religii już od dziecinnych lat) i - bardzo ważne - finansowo.Nie zapominajmy, że tylko 10% ogromnych sum wpływających z całego świata do skarbca Watykanu idzie na cele charytatywne, na które powinny iśc i na które są zbierane i ofiarowane przez wiernych (owieczki do strzyżenia i czasami też do innych celów o których może być dobrze poinformowany baca), natomiast 90% jest przeznaczone na utrzymanie tego państewka.Tam nie ma miłości, wybaczenia, skromności.Cała kwestia formułki wymawianej przy chrzcie, zmiany personalne księży, unieważnie sakramentu jeśli było wypowiedzone jedne słowo na miejsce innego przy tej samej intencji, oddaje chaos tej instytucji.Kociak, oklaski i mysz na kolacje.
          Ale są też wspaniali księża, pracujący na peryferiach systemu, w codziennym kontakcie z ludźmi ubogimi, z osobami problematycznymi, pełni wyrozumiałości i, zaryzykuję, miłości do bliźniego.Właśnie przez to są wikariuszmi przez całe życie, jeżdżą rowerami lub idą pieszo a to co mają rozdają innym.Znałem osobiście tylko jednego takiego..
          • kociak40 Re: modły przebłagalne 08.08.20, 23:39

"Ale są też wspaniali księża ...... Znałem osobiście tylko jednego takiego." - mim1656awo

Ja osobiście nie znałem takiego księdza. Natomiast słyszałem od dewotek religijnych,
            że gdzieś, hen daleko, jakiś ksiądz jeździ na starym zardzewiałym rowerze, ma połataną
            sukmanę, na głowę leje mu się woda jak msze odprawia, bo dach kościoła jest dziurawy itd.
            Dużo takich w tym typie opowiastek tylko słyszałem.
            • wawrzanka Re: modły przebłagalne 09.08.20, 00:02
              kociak40 napisał:

> Natomiast słyszałem od dewotek religijnych,
              > że gdzieś, hen daleko, jakiś ksiądz jeździ na starym zardzewiałym rowerze, ma połataną
              > sukmanę, na głowę leje mu się woda jak msze odprawia, bo dach kościoła jest dziurawy itd.
              > Dużo takich w tym typie opowiastek tylko słyszałem.

Aż się prosi ikonka klepania się po brzuchu ze śmiechu. A jakże. Są tacy księża. A jak już taki się trafi to wianuszek adoratorek ma jak w banku. A co z resztą? Szara eminencja kleru: za chrzest tyle, za ślub tyle, pogrzeb tyle a tyle. Że też nikt nie wpadł na pomysł, aby te ceremonie odprawiać pod innym szyldem, niż KK. Monopolu nie ma.
          • kociak40 Re: modły przebłagalne 08.08.20, 23:57
            @mim1656awo

"Biskupi śmieją się z tych modłów" - to co napisałem nie jest moim przypuszczeniem,
            ale informacją od dobrego kolegi. Razem chodziliśmy do jednej klasy w podstawówce,
            w liceum. Ja wybrałem studia na wydz. Politechniki Warszawskiej, on Architekturę.
            Pracował w firmie niemieckiej działającej w Polsce. Firma ta budowała kaplice w jednostkach
            wojskowych. On zajmował się umowami, wyceną itd. Miał styczność osobistą z biskupami.
            Bywał u nich w ich pałacach, brał udział w libacjach alkoholowych jakie oni urządzali.
            Był świadkiem jak "chodzili" na czworakach, jak spadali pijani ze schodów, jak naigrywali się
            z głupoty religijnej wiernych, zaśmiewali się z nieprzyzwoitych kawałów o Bogu itd.
            Dużo mi o tym opowiadał. On nie jest wierzący, ale z tym co widział i słyszał był zdumiony
            i zaskoczony, bo zrozumiał, że ci, którzy sterują religią katolicką, nie są wierzącymi.
            Ich Bogiem jest TYLKO pieniądz i rajskie życie bez pracy użytecznej.
            • awariant Re: modły przebłagalne 09.08.20, 00:08
              kociak40 napisał:

> ...
              > ... ci, którzy sterują religią katolicką, nie są wierzącymi.
              > ...

Oszołom powiedziałby, że to są agenci SB, a nie prawdziwi biskupi.
              A suender, że NIEBO wie o tym, ale nie popiera tego typu praktyk.
              • wawrzanka Re: modły przebłagalne 09.08.20, 00:12
                awariant napisał:

> Oszołom powiedziałby, że to są agenci SB, a nie prawdziwi biskupi.
                > A suender, że NIEBO wie o tym, ale nie popiera tego typu praktyk.

I każdy z nich daje na tacę. Bo nigdy nic nie wiadomo.
                • mim1656awo Re: modły przebłagalne 09.08.20, 18:10

kociak40Re: modły przebłagalne ksiądz jeździ na starym zardzewiałym rowerze, ma połataną
                  sukmanę, na głowę leje mu się woda jak msze odprawia, bo dach kościoła jest dziurawy itd.
                  Dużo takich w tym typie opowiastek tylko słyszałem.

To byl początek lat 70-tych.Wikary, o którym pisałem, miał wtedy kolo 35 lat.Ludziom płacił rachunki, dawał żywność, odzież.Wkładał do worka, dosłownie, szynki, chleb, kiełbasy itd. siadał na rower i dawał tym, którzy. nie mieli.Ludzie to widzieli.Rzemieślnicy, za darmo, naprawiali kościól, stolarz naprawiał, wręcz podarował nowe ławki, kupili mu sutannę.Był znany i lubiany.Nie zrobił kariery.Nie miał złotego krzyża ani pierścieni.
                  Kot, po nasyceniu się myszą, celnie pisze o bigotkach.Trudno je krytykować.Prawie zawsze wdowy, stare panny, kobiety które zostały same zrobiły z plebanii i księdza punkt odniesienia do własnych trosk i nadziei.Mają mało i źle na tym padole łez, więc – nie mając absolutnie innych możliwości - składają nadzieję w enigmatycznym Bogu i jego agentom na ziemi aby mieć nadzieje na wieczysty raj i zbawienie.Proste.Ludzie bogaci, o których pisałem, żyją doskonale na tej ziemi, a jeśli nie są suenderami potem pójdą do nieba.Ergo, religia KRK jest dla mas mało uświadomionych i marnie żyjących.Te masy żywią się nadzieją raja po śmierci i płacą klerowi za pośredniczenie w zbawieniu.I to jest to czego KRK chce:mieć: władzę nad ludźmi, nakazywać sposób myslenia i postępowania, zbierać pieniądze, być ponad prawem i likwidować przeciwników.Napełniać trzosy złotem.Furt odwrotnie do nauk Jezusa.Gdyby wrócił na ziemię, to pierwszy miejsce do którego by się udał to Watykan, bo nigdy tam Go nigdy nie było.
                  • kociak40 Re: modły przebłagalne 11.08.20, 23:36

"Kot, po nasyceniu się myszą, celnie pisze o bigotkach." - mim1656awo

To z własnej obserwacji. Miałem dwie babcie oraz ciotki, skrajne dewotki religijne.
                    Co dziwne, ich mężowie (moi dziadkowie, stryjowie) nie byli wierzącymi, przynajmniej
                    nie chodzili do kościoła, nie modlili się. Wszyscy byli oni "trunkowi" i często pijani.
                    Ich kobiety bez przerwy modliły się, aby mężowie nie pili, a ci z kolei twierdzili, że
                    muszą pić, bo nie można z tymi dewotkami wytrzymać w domu. To były czasy, gdzie
                    o rozwodzie ślubu kościelnego nie było mowy.
    • krzy-czy Re: modły przebłagalne 10.09.20, 14:33
      tera pod taterkami naszymi pięknymi gazdowie/i gaździny takoż/, bacowie /bacowowe takoż, juchasi /juchasiny takoż/, będą przebłagalnie się modlić jako przebłagania za ZNIEWAŻENIE krzyża na giewoncie.
    • suender Re: modły przebłagalne 10.09.20, 14:56
      krzy-czy:

> .... przebłagać za te tęczowe flagi. ....

1. Jakie TĘCZOWE flagi?
      Tęczowe to są w siedmiu kolorach dziecino, .............

2. Zalegasz mi (wątek ABC-ateismu)!
      Przeciągasz, bo liczysz iż zapomnę, - ale to pooootrwa, - hi , hi, hi, ......

P.S. :
      "Poebel zna tylko jeden rodzaj oświecenia, oświecenie światłem od wypalonych gwiazd!"
      • krzy-czy Re: modły przebłagalne 10.09.20, 15:52
        najbardziej cię lubię za te przeurocze śmichy-chichy z własnych/ przepraszam za wyrażenie/-dowcipów.
        cóś jakoś tak smiesznie gdzie jest ten twój wątek ??
        na oślej ??taki był mądrzutki ?
        niech ci będzie-pozdrawiam cię MĄDRZUTKO.
        • suender Re: modły przebłagalne 10.09.20, 20:28
          krzy-czy:

> gdzie jest ten twój wątek ?? na oślej ?

Zatem próbujesz z wyprzedzeniem obwinić OŚLĄ, zanim watek się na ośle zna;lazł.oślej nie był, - zabawne, ....
          Wtedy bowiem miałeś okazję do skomentowania.
          Poza tym wpisy z oślej też można komentować, - zakazu nie ma, - he, he, he, he, ......
          Zatem ani chybi liczysz, na przeczekanie, - ale ja jestem uparty, - ot co, .......

P.S. :
          "Poebel zna tylko jeden rodzaj oświecenia, oświecenie światłem od wypalonych gwiazd!"
      • kociak40 Re: modły przebłagalne 10.09.20, 20:01

"TO ZA PROFANACJE KRZYZA NA Giewoncie" - oszołom

Górale będą przepraszać Boga za obrazę, bo Bóg sam nie może się obronić.
        Wymaga też takich jak ty aby Go bronili. Górale są bardziej wierzącymi,
        bo są bliżej Boga. Zatem ty na nizinie jesteś Bogu bardzo potrzebny.
      • krzy-czy Re: modły przebłagalne 10.09.20, 20:01
        co to osiole, zakazali ci temacików otwierać?
        musisz się w obcym wpisywać ? zawsze mawiam że kara boska musi być długa i uciążliwa.
        z czego ty biedulku będziesz utrzymywał teściową. z postojowego u rydzola nie starczy.
        tam biega o tego pasażera pt.adrian duda.
        i chyba o to KArTOfLE chcą bozię przebłagiwać.
        • kociak40 Re: modły przebłagalne 10.09.20, 20:23
          Jest na ten czas, prawidłowo. Oszołom może dyskutować w tematach innych.
          Nie może tylko w takich ilościach otwierać własnych i narzucać o czym ma być
          dyskusja z nim. Każdy jego otwarty temat, to wklejenie linku, a o tym każdy
          może sobie sam poczytać na portalach internetowych.
          • krzy-czy Re: modły przebłagalne 10.09.20, 21:45
            ależ ten bidulek ma na utrzymaniu teściową a przy braku wyników ciężkiej pracy rydzolek wypłaca mu tylko postojowe.tera zaczął nawet na formu HISTORIA się produkować. ale tam go całkiem olewają.
            • kociak40 Re: modły przebłagalne 11.09.20, 11:12

"tera zaczął nawet na formu HISTORIA się produkować. ale tam go całkiem olewają." - krzy-czy

Niektórzy myślą, że sam fakt zaistnienia na forum, zwalnia ich od logicznego myślenia.
      • pocoo Re: modły przebłagalne 11.09.20, 16:12
        oszol-lom-z-rm napisał:

> - TO ZA PROFANACJE KRZYZA NA Giewoncie

A bóg się przebłagać nie da i walnie ciebie tym krzyżem w łeb.Już pokazał co myśli, waląc w krzyż piorunami.
        • kociak40 Re: modły przebłagalne 11.09.20, 16:23

"A bóg się przebłagać nie da i walnie ciebie tym krzyżem w łeb." - pocoo

Kilkanaście lat temu był opisany w gazetach wypadek. Na Podkarpaciu przed
          dużym drewnianym krzyżem, jakiś wierzący klęczał i modlił się. Na skutek
          podmuchu wiatru, oderwała się poprzeczka od krzyża i upadła na głowę
          tego religianta i zabiła go. Jeżeli modlił się aby szybciej spotkać się z Jezusem,
          to modlitwa została wysłuchana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka