Dodaj do ulubionych

500 świętych

16.11.20, 17:40
Hehe, przez 600 lat zrobiono tylko 300 świętych podczas gdy jeden Wojtyła zrobił ich 500 :) Jak ja bym tak pracował po lebkach to by mnie wypierdzielono po 1 dniu z pracy.
"Co ciekawe, jak podaj Reuters, papież Jan Paweł II w ciągu 27 lat swojego pontyfikatu kanonizował aż 500 świętych. Przez 600 lat Kościoła, podczas trwania pontyfikatu poprzednich papieży, kanonizowano natomiast tylko 300 świętych. To pokazuje, z jak ogromną szybkością rozpatrywano biografie świętych i uznawano ich za osoby, które z całą pewnością przebywają w Niebie, gdy Głową Kościoła Katolickiego był Karol Wojtyła."
www.o2.pl/informacje/katolicka-gazeta-w-usa-jan-pawel-ii-podwazyl-swiadectwo-kosciola-6576256570219008a
Obserwuj wątek
    • awariant Re: 500 świętych 16.11.20, 18:52
      dbender napisał:

> Hehe, przez 600 lat zrobiono tylko 300 świętych podczas gdy jeden Wojtyła zrobił ich 500 :)

Tak po prawdzie to tylko 488, ale że w tym pięciu zbiorowych, więc 483+381 czyli razem 864.
      Żal tylko, że nie wszyscy święci dokonali cudu uzdrowienia, bo mielibyśmy wiele uratowanych
      istnień ludzkich, które mogłyby potwierdzić niewątpliwą świętość kanonizowanych przez JP2.

Ale, ponieważ Jan Paweł II był papieżem - podróżnikiem, sporą część kanonizowanych
      i beatyfikowanych trzeba potraktować jako dar Watykanu dla państw i kościołów, które
      odwiedził papież w swoich licznych pielgrzymkach.
      • kociak40 Re: 500 świętych 16.11.20, 19:04

"Żal tylko, że nie wszyscy święci dokonali cudu uzdrowienia" - awariant

Tacy co tego nie dokonali to święci niedyplomowani. Muszą jeszcze
        zaliczyć egzamin do tego, aby go otrzymać. Dopiero wtedy modlitwy
        do nich o łaski będą mogły być kierowane do nieba.
        • awariant Re: 500 świętych 16.11.20, 20:00
          kociak40 napisał:

> Tacy co tego nie dokonali to święci niedyplomowani.

Ale idea świętych zbiorowych spodobała mi się.
          Do takich 120 męczenników chińskich można się naprawdę długo modlić.

Nawet beatyfikowano ich na raty poczynając od Leona XIII. Siedmiu papieży.
          Dopiero Jan Paweł Drugi beatyfikował dwóch ostatnich w 1983 i kanonizował
          ich do kupy, znaczy zbiorczo, 1 pażdzienika 2000 roku. I jeszcze dodał im gratis
          Marię Józefę od Serca Jezusowego, Katarzynę Marię Drexel i Józefinę Bakhita.
          Ależ ta uroczystość musiała trwać... a Bóg tylko patrzył, głaskał siwą brodę i podziwiał.
    • krzy-czy Re: 500 świętych 16.11.20, 20:20
      jakoś tak było że za świętego zrobił jakiego bandziora z dawnej jugosławii.
      nie pamiętam ło cóż siem tam rozchodziło.
      ale święty bandzior był.
      • awariant Re: 500 świętych 17.11.20, 11:18
        krzy-czy napisał:

> jakoś tak było że za świętego zrobił jakiego bandziora z dawnej jugosławii.
        > nie pamiętam ło cóż siem tam rozchodziło.
        > ale święty bandzior był.

Tylko błogosławiony od 1998 r. To "dar" papieża Jana Pawła II dla narodu chorwackiego.
        Prawie ukończony proces kanonizacyjny został zawieszony przez papieża Franciszka.

Swoją drogą losy bł. kardynała Alojzije Viktora Stepinaca i poglavnika Ante Pavelića
        świetnie ilustrują stosunek Watykanu do faszyzmu i rolę Kościoła Katolickiego w II WŚ.
    • edico Re: 500 świętych 22.11.20, 00:18
      Nie wiem, bo nie liczyłem, ale wyczytałem gdzieś, że było ich ponad dwa tysiące. Myślę, że w necie ta informacja jest jeszcze do odszukania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka