Dodaj do ulubionych

Pytanie z innego forum

14.10.21, 12:56
Na innym forum znalazłem pytanie: czym różni się wiara ludzi w uzdrawiającą moc cieciorki w nodze od wiary ludzi, "że ich po śmierci jakiś żyd-zombie do nieba zabierze?" Pomoże ktoś znaleźć odpowiedź na to pytanie?

S.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Pytanie z innego forum 14.10.21, 13:30
   Różni się fundamentalnie. Belzebub nie walczy z fałszywymi Bogami, Prorokami, albo środkami leczniczymi, wprost przeciwnie wciska nam leki i szczepionki podejrzanego pochodzenia. Belzebub walczy z Jezusem Chrystusem!
    • mim1656awo Re: Pytanie z innego forum 14.10.21, 14:44

     wariant_bRe: Pytanie z innego forum14.10.21, 13:57
     qwardian napisał: Belzebub ... wprost przeciwnie wciska nam leki i szczepionki podejrzanego pochodzenia. Belzebub walczy z Jezusem Chrystusem!
     wariant To kto nam wciska tego Jezusa?
     czym różni się wiara ludzi w uzdrawiającą moc cieciorki w nodze od wiary ludzi, "że ich po śmierci jakiś żyd-zombie do nieba zabierze?" Pomoże ktoś znaleźć odpowiedź na to pytanie?
     -------------------------------------------------------------------------------------
     Wg mnie zasadnicza różnica między wiarą w cieciorek i w żyda- zombie jest w cenie.W pieniądzach, w monecie, w kasie itd.Efekt końcowy jest identyczny, z tym, że cieciorek kosztuje parę ZŁP, trwa, jego „moc” jest bezpośrednia i nie wymaga pośredników.Cieciorek nie zmusza nas moralnie do odrzucania ziemskich dóbr aby funkcjonował, nie wpyc ha ręce w majtki naszych nieletnich dzieci i wnuków, nie wyciąga od nas innych pieniędzy, nie wmawia nam, że inne cieciorki są gorsze i nie funkcjonują, nie robi nam mobbingu umysłowego, nie układa się z organizacjami politycznymi, aby kupować tylko te ciociorki, nie wchodzi między uda niewiast itd.Niech żyje cieciorek!Pozostaje pytanie: jak zachowa się producent cieciorków?Proponuję rozwiązanie: niech każdy, kto chce mieć cudowny cieciorek, sam go sobie zrobi.OK?
   • snajper55 Re: Pytanie z innego forum 15.10.21, 14:17
    qwardian napisał:

    > Różni się fundamentalnie. Belzebub nie walczy z fałszywymi Bogami, Prorokami, a
    > lbo środkami leczniczymi, wprost przeciwnie wciska nam leki i szczepionki podej
    > rzanego pochodzenia. Belzebub walczy z Jezusem Chrystusem!

    To oczywiste. A Śpiąca Królewna nie walczy ze Smokiem Wawelskim. Bajowe postacie wchodzą w relacje jedynie z postaciami z ich bajki. Dlatego Belzebub nie walczy z Mzimu a Zeus nie rzuca błyskawicami w Ra.

    S.
   • snajper55 Re: Pytanie z innego forum 15.10.21, 00:07
    helena-maryla napisał:

    > Temat pracy doktorskiej :
    >
    > "Choroby psychiczne w Ewangeliach" , aut. Albert Schweitzer /1875-1965/

    Temat ciekawy. Pozwolę sobie wkleić obszerny cytat z Wiki:

    "Charles Binet-Sanglé definiował chorobę Jezusa jako „paranoję na tle religijnym”:

    W skrócie natura halucynacji Jezusa, tak jak zostały one opisane w ewangeliach kanonicznych, pozwala nam dojść do wniosku, że założyciel chrześcijaństwa cierpiał na paranoję na tle religijnym

    Zgodził się z nim prominentny nowojorski psychiatra dr William Hirsch, który w roku 1912 opublikował „Religion and Civilization: The Conclusions of a Psychiatrist” („Religia i cywilizacja: Konkluzje psychiatry”). Dr Hirsch wyliczył przeróżne przypadki odmiennego zachowania Jezusa. Zgodził się z Binet-Sanglém co do występowania halucynacji u Jezusa i wskazywał obecność u niego „dużych urojeń, które nieustannie potęgowały się”. Twierdził on, że Jezus był „paranoikiem” – prostym i zwyczajnym. Dodaje też:

    Wszystko co wiemy o Jezusie, pasuje tak doskonale do klinicznego obrazu paranoi, że jest wprost trudne do pomyślenia, iż ktokolwiek dobrze obeznany z zaburzeniami psychicznymi, mógłby kwestionować poprawność tej diagnozy.

    Według Binet-Sanglégo i Hirscha cuda Jezusa były wynikiem głównie sugestii lub autosugestii."

    pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie_psychiczne_Jezusa
    S.
    • n4rmoorr Re: Pytanie z innego forum 15.10.21, 03:23
     iblia wielokrotnie pokazuje nam, że nie będzie łatwo. Jednak bardzo często zapominamy, jak bardzo Bóg nam pomaga. Nigdy nie zostawia nas na pastwę losu. Zawsze jest z nami. Niestety, dzisiejsze zepchnięcie wierzących na margines społeczeństwa oraz wyśmiewanie ich, jest w  pewnym sensie formą prześladowań. ,,I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, który i duszę, i ciało może zgubić w piekle. (…) Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,28.32-33). Dlatego nie wstydźmy się Jezusa .Ciecierzyca, znana także jako cieciorka lub groch włoski, to roślina strączkowa, której właściwości zdrowotne od dawna są docenianie w krajach basenu Morza Śródziemnomorskiego i Bliskiego Wschodu. W kuchni arabskiej ciecierzycę wykorzystuje się do przyrządzenia słynnych falafeli czy humusu, czyli pasty do smarowania pieczywa. W Egipcie nasiona ciecierzycy traktowane są jako afrodyzjak, ponieważ działają silnie pobudzająco.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka