Dodaj do ulubionych

Co się w sercu kryje

15.10.21, 05:45
Fragment z Ewangelii (Mk 10, 2-16) . Faryzeusze przystąpili do Jezusa, a chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę.
Odpowiadając, zapytał ich: «Co wam przykazał Mojżesz?»
Oni rzekli: «Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić».
Wówczas Jezus rzekł do nich: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela».
W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: «Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo. Błogosławić a nie złorzeczyć, to chyba jeden z trudniejszych wyborów i czynów. Prostym jest wypowiedzenie kilku słów, które mają wejść głęboko i mają być dotkliwie zapamiętane. Prostym jest posłużyć się zemstą, sponiewierają tym godność drugiego człowieka. Bo przecież własny ból jest bardziej odczuwalny niż ból drugiego człowieka.
trudno jest zahamować swoje reakcje, które są nieraz silniejsze niż wolna, słowo czy przyrzeczenie. Bo przecież nie mogę czynić drugiemu, co mi nie miłe.
Zadziwiające jest dla mnie to, że nieraz zamykam oczy na drugiego człowieka i skupiam się na tym, by mu z serca odpłacić. Przestaje być wtedy dla mnie osobą, a staje się czymś mniej wartym niż krzesło, na którym siedzi. Może wtedy sam przestaje być człowiekiem,a staje się automatem do zadawania bólu. Automatem, który wykonuje swoje zadanie.W momentach takiej próby ,przed która zostajemy postawieni ,warto pamietac ,ze jestesmy grzesznikami..Nic Grzech nie usprawiedliwia ,ale grzech moze byc wybaczony i odpuszczony Zły uczynek nie może i nie powinien byc pietnęm czy cieżarem towarzyszacym nam ,do końca naszego życia.Na ten czas żegnam to forum.Będę tylko czekał na jakiś znak od pewnej uroczej osoby.Pozdrawiam wszystkich.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka