Dodaj do ulubionych

Cityboard Media nie płaci

02.08.12, 22:31
Witam
Od kilku lat dzierżawię kilka m2 działki firmie CITYBOARD MEDIA, która ma tam swój słup z banerem reklamowym. Przez prawie cały okres współpracy firma wywiązywała się ze swoich zobowiązań wobec mnie - nie było szału, bo pieniądze praktycznie nigdy nie wpływały na mój rachunek zgodnie z umową, ale opóźnienia sięgały kilku dni - co najwyżej 2 tygodni. Od początku roku jednak coś się "zacięło" - na dzień dzisiejszy CITYBOARD MEDIA jest mi winna czynsz za 6 miesięcy. Telefony ani korespondencja nic nie pomagają - na moje wezwania do zapłaty nie reagują, a przez telefon słyszę jedynie, że na razie nie ma pieniędzy.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi problemami ze strony tej firmy? Czy ktoś może skutecznie wyegzekwował swoje należności?
Obserwuj wątek
   • Gość: do właścicielka... Re: a mi placa IP: *.mnc.pl 19.12.12, 19:33
    Zgadzam się z tym, że to jest tekst "klitusia bajdusia". "Wróciło do normy"? Tylko, że normą w tej firmie jest niepłacenie, nieodbieranie telefonów i zirytowanie w trakcie zapytań o zapłatę. Nieoperatywność przerzucają na dzierżawców i ciągle opowiadają o kłopotach i koniecznośći aneksowania umów ( urywania kwot). Jak się zgodziłem to prawie zawsze nosnik jest "na zielono" bo i tak nie płacą. Czy Państwo też popełniliście taki bład?
   • mordimer.madderdin Re: Cityboard Media nie płaci 10.11.12, 07:06
    Gość portalu: madalodz napisał(a):
    Z uporem maniaka dzwonię do ksiegowości, ale w kółko słyszę, że nie przewidują płatności, może koniec tygodnia albo początek pszyszłego.


    Ja za cholerę nie rozumiem: po co DZWONICIE?

    W takim przypadku wysyła się poleconym ZPO wezwanie do zapłaty. Firmy, nawet jeśli nie zapłacą, to tego nie lekceważą - wiedzą, że to ostatni etap przed skierowaniem sprawy do sądu. A wasze telefony mogą sobie olewać do woli.
    • Gość: Wanda Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.152.145.76.dsl.dynamic.t-mobile.pl 10.11.12, 11:13
     Dodam jeszcze ze najlepiej wezwanie wysłać z podaniem nieprzekraczalnego terminu zapłaty i za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. A zreszta , list dwukrotnie nieodebrany to list odebrany.
     Telefony to nerwy , czas i pieniądze wyrzucone w błoto. Chamów którzy nie wywiązyja sie z podpisanych umów należy ścigać sądownie szybko / biegną terminy przedawnienia/ i bezpardonowo. Wanda
  • Gość: MH Re: Cityboard Media nie płaci IP: 194.93.124.* 18.01.13, 12:05
   Witam,
   Ja też mam nosnik cityboard u siebie na posesji. Od niepamiętnych czasów firma nie płaciła na czas, ale te opóxnienia były powiedzmy dwumiesięczne. Obesnie mają nie zapłacone za 3 miesiace, a za chwilę będzie termin 4 płatności. Odpowiedzi są żadne - na zasadzie że nie wiedza kiedy i ile zapłacą.
   Próbowali renegpocjowac Umowę ale się nie zgodzilismy. Jeżdżę duzo po Polsce i widzę, że większośc nosników CBM jest nieoklejonych (w przeciwieństwie do innych firm). Obawiam sie wiec że ta firma zbankrutuje zanim zdąży nam zapłacić. Moze powinnismy sie zjednoczyć i zrobić im np złą prasę w mediach ?
  • calabi-yau Re: Cityboard Media nie płaci 18.04.13, 21:48
   Przyznam, ze nie bardzo widze inne wyjscie niz skorzystanie z prawa do wystapienia do sądu o ogloszenie upadlosci. Moge sie mylic, bo nie jestem prawnikiem, a do zrodla Wikipedia podchodze z pewna ostroznoscia, ale link pl.wikipedia.org/wiki/Post%C4%99powanie_upad%C5%82o%C5%9Bciowe pokazuje, ze:
   "Upadłość ogłasza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny. Dłużnik jest niewypłacalny, jeżeli nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań."
   Dalej zas czytam, ze "Zobowiązanie wymagalne - zobowiązanie, którego termin płatności minął, a które nie zostało przedawnione lub umorzone."
   Na moje oko Cityboard Media jest dluznikiem, ktory stał sie niewyplacalny.
   Byc moze ktorys z czlonkow zarzadu bedzie mial inne zdanie (www.krs-online.com.pl/cityboard-media-sp-z-o-o-krs-23188.html pokazuje, ze inne zdanie moga miec pan Michal Stan lub pan Marcin Stan). Od razu tez mowie, ze firma nie znajduje sie pod adresem wskazanym w KRS. Krotki wywiad wskazuje, ze adres podany na stronie Cityboard (00-640 Warszawa, ul. Mokotowska 1) jest poprawny.
   No i ewentualne pytanie: gdzie skladac wnioski. Jak pokazuje Wiki:
   "Do rozpoznania spraw o ogłoszenie upadłości właściwy jest sąd upadłościowy, właściwy dla zakładu głównego przedsiębiorstwa dłużnika. O właściwości miejscowej sądu decyduje w pierwszej kolejności siedziba przedsiębiorstwa; jeżeli składa się ono z kilku zakładów, położonych w okręgu właściwości różnych sądów właściwość miejscową oznacza się według siedziby zakładu głównego."
   Mysle, ze kilka wnioskow dotyczacych tego samego podmiotu, zlozonych we w miare zblizonych terminach, moze dac spodziewany efekt.
   Czy macie moze inne pomysly jak zmusic dluznika do uregulowania zobowiazan?

   CY
  • Gość: wnerwiony Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.13, 17:27
   Jakieś dwa lata tamu dla dobra sprawy na prośbę Cityboard zgodziłem się na obniżenie wynagrodzenia przy braku obłożenia. Mówili, że mają trudny okres przejściowy i że za najdalej rok wszystko wróci do normy. Jestem uczciwym człowiekiem, też mam firmę i wiem jak to jest mieć kłopoty finansowe kiedy brakuje klienta, więc się zgodziłem. Myślałem, że w końcu choć mniej ale zaczną płacić w terminie. Nic bardziej mylnego! Mimo obniżki i tak aktualnie zalegają za faktury od początku roku. Terminowo nigdy nie płacili ale teraz to już zakrawa na złodziejstwo. Wystawiam noty korygujące, których też nie płacą. Kiedyś telefony wystarczały, teraz już nic nie wnoszą, można dzwonić do upadłego. Miły pan przyjmuje zgłoszenie i ponoć przekazuje monit do Warszawy a Warszawa ma nas w nosie i nie płaci. Straszyłem komornikiem, nie pomogło. Teraz pozostaje już tylko wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym i oddanie sprawy do sądu o zapłatę długów. Wygrać musimy na 100%. Bo jak już ogłoszą upadłość, co raczej jest nieuniknione, to nic nie dostaniemy! Więc lepiej zrobić to teraz kiedy są jeszcze szanse na odzyskanie pieniędzy przez komornika sądowego.
   • Gość: romi Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.13, 14:35
    Wystąpiłem w sierpniu do sądu w o ogłoszenie upadłości. konieczne są przykłady, jako DOWODY dla sądu, ze nie płaca od więcej, niż 1 wierzyciela. pr o swoje adresy, a skontaktuję się osobiście celem zmontowania koalicji. opłata sądowa za wniosek o upadłość to 1000 zł. Liczę, że znajdzie sie kilka osób i na zrzutkę koszt ten nie będzie bolesny,czekam na chętnych....
    • Gość: Bolek Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.wtvk.pl 10.09.13, 18:06
     Witam
     Czy to dobry pomysł z zgłoszeniem do upadłości? Nie znam się na prawie ale wedle mnie jedyny majątek jaki ta firma posiada to ZŁOM z konstrukcji reklamy który trzeba zdemontować !!! Nie wiem czy po sprzedaży majątku zostanie tyle aby zaspokoić wszystkich a nawet kogokolwiek? No chyba że odbywa się to w inny sposób? Może lepiej wezwanie do zapłaty, cisnąc o kasą , rozwiązać umowę i pożegnać się. Nie liczyłbym aby te firmę przeją ktoś inny i spłacił długi poprzednika.
   • Gość: kajjo Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.13, 05:48
    Ja dzierżawię im teren od ponad 10 lat, ale tak źle z płatnościami jeszcze nie było. Jedynie co skutkuje aby cokolwiek płacili to mail do nich z informacją, że wyłączam im prąd ze względu na długi. I zawsze coś przeleją na konto, a jak się ociągają to wyłączam im oświetlenie nośnika szczególnie jak wisi jakiś plakat. Bardzo szybki jest wtedy kontakt z ich strony z prośbą o prąd.
    • Gość: DZIERZAWCA Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.mnc.pl 13.12.13, 11:05
     Ja również mam podobne problemy. Namawiam jednak do rozważenia czy jest sens dobijania dłużnika i mimo wszystko partnera. Prościej i sensowniej jest się rozstać i liczyć na spłatę zobowiązań z działalności czynnej firmy niż nieistniejącej..Znam przypadki gdzie ogłoszono upadłość i resztki pieniędzy trafiły do syndyka, likwidatora itp. Wierzyciele dostali "0".
   • Gość: Barbara Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.14, 14:56
    Witam!
    Może ktoś z Państwa podpowie jak spowodować,żeby nie rozmontowali nośnika.Czy demontaż urządzenia wymaga zgody jakiejś instytucji,czy też można go rozmontować w dowolnym czasie bez niczyjej zgody?
    Nie mam kontroli nad działką,gdyż jest nieogrodzona i znajduje się daleko od mojego miejsca zamieszkania.
    Poza tym sytuacja taka jak innych,jeszcze się nie zdarzyło żeby zapłacili w terminie ,odsetki w ogóle ignorują.Wezwania do zapłaty kieruję średnio co trzy miesiące,ostatnio wypowiedziałam umowę dzierżawy ,wyznaczyłam termin zapłaty i poczekam.Następnie kieruję wniosek do sądu,ale widzę,że marne mam szanse na odzyskanie pieniędzy,a jak mi nośnik zostanie to przynajmniej sama będę go mogła dzierżawić.:Proszę o podpowiedź.Czy upadłość nie spowoduje wyprzedaży całego majątku,w tym tablic reklamowych.Jak likwidator sprzeda majątek to przede wszystkim zaspokoi należności US i ZUS oraz pracowników,a co z nami,czy wystarczy pieniędzy,raczej wątpię.Stwórzmy jakieś forum pokrzywdzonych na facebooku i domagajmy się wspólnie kasy lub urządzeń.
    • Gość: alfa Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.nettel.pl 06.06.14, 10:42
     popieram pomysł stworzenia forum pokrzywdzonych przez cityboard.
     Mnie nie zapłacili od wakacji 2013 r.
     Co do poruszonego tematu demontazu nośnika reklamowego to...może on stanowić zabezpieczenia należności dłużnika w myśl KC i można go zatrzymać jako wyrównanie strat.
     Ale na otwartej działce trzeba by trzymać straż. W ogrodzeniu po prostu pogonić oszustów a w razie czego wezwać policję i przedstawić pismo o zniesieniu wzajemnych długów na podstawie Kodeksu Cywilnego.
      • Gość: UWAGA Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.mnc.pl 09.07.14, 10:35
       Czy komuś w Krakowie lub innym mieście też proponują 2 stawki uzależnione od obłożenia? Słyszałem, że są to śmieszne kwoty i taki nośnik jest oklejany w ostateczności bo nie mają kosztów z nim związanych. Odezwijcie się bo powinniśmy nie dać się kiwać!!!
       • loop-wawa Re: Cityboard Media nie płaci 11.08.14, 19:50
        Gość portalu: UWAGA napisał(a):

        > Czy komuś w Krakowie lub innym mieście też proponują 2 stawki uzależnione od ob
        > łożenia? Słyszałem, że są to śmieszne kwoty i taki nośnik jest oklejany w ostat
        > eczności bo nie mają kosztów z nim związanych. Odezwijcie się bo powinniśmy nie
        > dać się kiwać!!!
        Witam, w Warszawie przerabiałem przez 7 lat umowy, wszystkie opcje umowy. Takie rozwiązanie 2 stawki są najgorsze i dodatkowo gubiłem się ile za co w miesiącu. Co do płatności to ciągle były po czasie, podanym w umowie, w miarę upływu czasu coraz dłużej czekałem, aż doszło do płatności raz na pół roku, przy umowie o płatność raz w miesiącu przy zapisie "do 30 dnia miesiąca płatne z góry". Jak można płacić za dany miesiąc w 30 dniu z góry! W tym roku otrzymałem (na moje pismo) ponad 300 zł. odsetek. Rozwiązałem umowę w maju 2014r. i jeszcze czekam na zapłatę za ostatni miesiąc (maj). Po interwencji w lipcu dowiedziałem się że mam zaplanowaną wypłatę na koniec sierpnia. Ot i cały obraz Cityboard Media. Pod rozwagę, jak ustawione są wypłaty czynszów. Pzdrawiam.
        • Gość: ad.UWAGA Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.mnc.pl 19.09.14, 13:14
         Mnie podobnie, najpierw propozycja niepłacenia a raczej symboliczna opłata za nieobłożenie a jak nie to wypowiedzenia. Bez względu na treść i zapiski i tak się nie wywiązuje firma z terminów. Powinniśmy poszukać innych firm lub nawet lepiej zrezygnować wogóle z wirtualnych pieniędzy i realnie opłacanych podatków od wystawianych faktur. Szkoda zdrowia i pieniędzy!!!!
             • Gość: Ninka Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.15, 12:40
              Nie ma co narzekać. Umowa w momencie podpisania jest dwustronnie omawiana i uzgodniona. Jeśli któraś ze Stron nie dotrzymuje warunków umowy to zgodnie z obowiazującym prawem po prostu rozwiazujemy tę umowę. Czy był zapis o natychmiastowym wypowiedzeniu jeśli warunki są nie dotrzymane ??? Obie Strony umowy mają te same prawa. czas je egzekwować a nie narzekac
              • Gość: ad porada Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.mnc.pl 09.02.15, 20:33
               Proponujesz wyjście, które nie daje gwarancji zapłaty za wszystkie zaległości ( wcześniej opłacone zostały zapłacone od nich podatki). Oni tylko nas to czekają. Zabiorą nośnik i szukaj wiatru w polu. Trzeba dokonać zastawu na urządzeniach wówczas jest szansa, ze nawet sprzedając je za pośrednikiem komornika na złom- coś się odzyska.
               • Gość: Pytanie Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.mnc.pl 09.02.15, 20:38
                Ci panowie z City są święcie przekonani, że na wszystko pójdziemy bo nikogo na ich miejsce nie znajdziemy. Moim znajomym po rozstaniu udało się jednak znależć następcę.
                A tak w ogóle to mnie zastanawia czy to już jest koniec tej firmy czy wychodzą pomału zmniejszając ilość reklam? Co sadzicie?
               • loop-wawa Re: Cityboard Media nie płaci 10.02.15, 11:44
                Gość portalu: ad porada napisał(a):

                > Proponujesz wyjście, które nie daje gwarancji zapłaty za wszystkie zaległości (
                > wcześniej opłacone zostały zapłacone od nich podatki). Oni tylko nas to czekaj
                > ą. Zabiorą nośnik i szukaj wiatru w polu. Trzeba dokonać zastawu na urządzeniac
                > h wówczas jest szansa, ze nawet sprzedając je za pośrednikiem komornika na złom
                > - coś się odzyska.
                Witam, uważam że jakby komornik sprzedał na złom to trzebaby dopłacić komornikowi do tego interesu.
                Ja w swojej sprawie liczyłem się z ewentualnością sprawy sądowej w momencie zabrania nośnika reklamy i nie wypłaceniu zaległości. Choć sprawa mogłaby trwać długo to jednak warto byłoby pokazać że można z nimi wygrać, a i koszty sądowe zapłaciliby, do tego miałem wcześniej przygotowaną korespondencję wysyłaną poleconym za potwierdzeniem odbioru, jaką zgromadziłem przez 7 lat trwania umowy dotyczącą niedotrzymywania terminów płatności.
  • loop-wawa Re: Cityboard Media nie płaci 08.02.15, 23:45
   Witam, zobacz moje 2 wpisy "loop-wawa" Rozwiązuj umowę jak możesz, a możesz z powodu opóźnień z płatnościami w trybie natychmiastowym (sprawdź jak masz w umowie na taką sytuację) i nękaj pismami o wypłatę. Wysyłaj polecone za potwierdzeniem odbioru.
   • edytek10 Re: Cityboard Media nie płaci 05.08.15, 14:34
    pomogłam osobie odzyskać od Cityboard pieniądze już 2 razy. pierwszy raz zapłacili ponad 10 tys. tydzień temu ok 15 tys. Najpierw wezwanie do zapłaty , potem pozew do sądu i nakaz zapłaty. płaca bez komornika bo wiedzą jakie dodatkowe koszty się z tym wiążą.
  • Gość: Tadeusz_Sobczak197 Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.146.3.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.12.15, 10:26
   Od 2006 roku dzierżawię teren pod reklamy Cityboard Media. Do tej pory opóźnienie zdarzyło się tylko raz. Po upływie 2 tygodniowego terminu płatności zacząłem interweniować (najpierw telefon, później jeszcze ponaglenia mailowe). Po prawie 2 miesiącach otrzymałem zaległe zobowiązanie. Wymieniony przeze mnie incydent przez tyle lat współpracy zdarzył się tylko raz i jak dotąd nie mam żadnych zastrzeżeń...Nie wiem skąd bierze się tyle niepochlebnych komentarzy na temat tej firmy.
   • loop-wawa Re: Cityboard Media nie płaci 02.12.15, 17:43
    Witam Panie Tadeusz_Sobczak197, ano tyle niepochlebnych komentarzy bierze się z przyczyn niezależnych od poszkodowanych. Sam przeżyłem przez kilka lat ostre spięcia na temat dotrzymywania terminów płatności, to wiem co piszę i współczuję poszkodowanym. Ale już się uwolniłem od Cityboard Media, bez strat. Niech Pan się cieszy że jak dotąd omija Pana ta wielka niedogodność. I nie będzie się Pan dziwił jak Pana dopadnie ta w/w sytuacja. Czego Panu nie życzę i pozdrawiam.
  • libero2000 Re: Cityboard Media nie płaci 07.12.15, 09:27
   Witam, jestem ich dzierżawcą i jest jedna metoda - przypominać się i wskazywać upływające terminy płatności. Ja dostaję i pieniądze za dzierżawę i prąd - z opóźnieniem, ale to jednak źródło dochodu dla mnie i rodziny.
  • libero2000 Re: Cityboard Media nie płaci 22.12.15, 08:05
   Posłuchałem waszych rad i dzwoniłem do firmy i bardzo poważnie rozmawiałem. I poszło... dostałem wpłatę - to pierwsza część nalezności, ale jak widać zdecydowane metody działają. Jest nadzieja nie tylko na Swięta.
   • Gość: seweryn_guminski Re: Cityboard Media nie płaci IP: *.cityboard.pl 17.10.16, 16:04
    Ja mam podpisaną umowe od stycznia tego roku z Cityboard i jak na razie nasza współpraca układa się dobrze, nie ma opóźnień, pieniązki na czas. Jeszcze gadżeciki firmowe dostałem przy podpisaniu umowy. A wynajmowałem przez 5 lat teren pod bilbord konkurencyjnej firmie i już miałem dość opóźnień, dopominanie się telefoniczne albo mejlowe nie skutkowały, bo i tak nie przekierowywali mnie do księgowych, a na wytoczenie im sprawy nie miałbym nawet pieniędzy. Potrafili nie płacić nawet pół roku. Cityboard jest w porządku, jak ktoś chce mieć jakiś dodatkowy dochód to bardzo polecam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka