Dodaj do ulubionych

Jak pozwać kogoś nie mając adresu zamieszkania?

03.02.20, 15:02
Koleżanka pożyczyła ode mnie pieniądze. Po upomnieniu się o nie po dłuższym pisaniu w końcu napisała że przykro jej, że nie tak miało to wyglądać, że obiecuje będę je mieć do wtorku i że szanuje mnie i jest mi wdzięczna za pomoc. Minęło wiele wtorków i tylko dostałam ignora, a następnie blokadę na Facebooku, bo się kolejny raz upomniałam o kase. Był to jedyny kontakt jaki do niej miałam. Wiem jak ma na imię i nazwisko i że mieszka w Krynki niedaleko Białegostoku. Mam wszystkie dane rozmów i dane przelewów. Nie jest to duża suma ale nie toleruje takiego traktowania ludzi. Czy jest możliwość wytoczenia jej sprawy bez znajomości adresu?
Dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
Obserwuj wątek
    • j666 Re: Jak pozwać kogoś nie mając adresu zamieszkani 05.02.20, 12:28
      Jest. Sąd wezwie Cię do podania adresu zamieszkania (i Peselu!) i z takim pismem sądu wystąpisz do MSWiA o adres (i może o Pesel?). Kłopot w tym, że sąd da Ci termin 7 dni, a w MSWiA potrzebują 6 tygodni, więc od razu musisz prosić w sądzie o wyznaczenie terminu realnego 2 miesięcy.
      • fetira Re: Jak pozwać kogoś nie mając adresu zamieszkani 06.02.20, 12:38
        Oczywiście ze nie mam jej peselu znam tylko imię i nazwisko i miejscowość :(
      • fetira Re: Jak pozwać kogoś nie mając adresu zamieszkani 06.02.20, 13:49
        Ah sorry zle zrozumiałam. Brzmi to trochę jak dużo zachodu. Prościej by było znaleść ją, ale nie bywam w Krynkach :(
    • arginiusz Re: Jak pozwać kogoś nie mając adresu zamieszkani 24.03.20, 18:33
      Złóż na policji zawiadomienie o wyłudzeniu pożyczki, znajdą ją w celu przesłuchania i otrzymasz adres: windykator.info.pl/na-policje-po-adres-dluznika/ Podobno. Przy okazji może przestraszy się postępowania karnego i odda pieniądze. ;-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka