Gość: michal
IP: *.aster.pl
17.03.07, 11:50
Reklamowałem kurtkę, ponioeważ był wypruty suwak. W reklamacji wyraźnie
zaznzaczyłem, że proszę o wymianę na nową kurtkę. Sprzedawca naprawił mi ten
suwak. Postanowiłem więc nie odbierać tej kurtki i wystosowałem pismo
opierając się o art.8 ustawy o sprzedaży konsumenckiej. Sprzedawca
powiedział, że oni najpierw naprawiają a dopiero jak to jest niemożliwe to
wymieniają. Dodatkowo sprzedawca powołuje się na kodeks handlowy, którego ja
nie znam i straszy mnie rzeczoznawcą.
Reklamacja byla na podstawie paragonu.
Czekam teraz na ustosunkowanie się sprzedawcy do mojego zażalenia.
Czy powinienem walczyć o wymianę czy raczej należey to sobie odpuścić i
przyjąć naporawioną kurtkę. Chodzi przecież o zasady i respektowanie prawa.
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.