IP: *.aster.pl 17.03.07, 11:50
Reklamowałem kurtkę, ponioeważ był wypruty suwak. W reklamacji wyraźnie
zaznzaczyłem, że proszę o wymianę na nową kurtkę. Sprzedawca naprawił mi ten
suwak. Postanowiłem więc nie odbierać tej kurtki i wystosowałem pismo
opierając się o art.8 ustawy o sprzedaży konsumenckiej. Sprzedawca
powiedział, że oni najpierw naprawiają a dopiero jak to jest niemożliwe to
wymieniają. Dodatkowo sprzedawca powołuje się na kodeks handlowy, którego ja
nie znam i straszy mnie rzeczoznawcą.
Reklamacja byla na podstawie paragonu.
Czekam teraz na ustosunkowanie się sprzedawcy do mojego zażalenia.
Czy powinienem walczyć o wymianę czy raczej należey to sobie odpuścić i
przyjąć naporawioną kurtkę. Chodzi przecież o zasady i respektowanie prawa.
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • prawnik-skp Re: bergson 26.03.07, 15:52
      zastąpienie wymiany naprawą tylko z tej racji, że naprawa jest możliwa - jest
      sprzeczne z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
      konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176), z
      art. 8 ust. 1 zd. 1 in fine. Nie ma "kodeksu handlowego'.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka