kloda-wa 27.10.05, 07:49 2 z 3 najważniejszych ludzi w kraju jest z Gorzowa. Czy nie czas przenieść stolicy do naszego miiasta ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aaa Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.gorzow.mm.pl 27.10.05, 07:52 Mając premiera i marszałka bez trudu przeforsujemy ustawę o spaleniu i zaoraniu Zielonej Góry :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bzdet Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.05, 08:37 Przjawia się u Ciebie AGRESJA, więc te przepisane przez lekarza-psychiatrę pigułki bierze się też rano. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 27.10.05, 08:41 Piscie sobie gorzowiaczki, odgrazajcie sie. Wkoncu te rogi ktos wam utnie a wy znowu przyczolgacie sie do nas skamlac o pieniadze jak takie pieseczki:) PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
mialek Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 12:59 A gdzie niby się poczołgamy, jak po "ustawie plantującej" najbliższym dużym miastem na południe od Gorzowa, będzie Nowa Sól ??? Odpowiedz Link Zgłoś
ardi76 Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 13:03 Gość portalu: aaa napisał(a): > Mając premiera i marszałka bez trudu przeforsujemy ustawę o spaleniu i zaoraniu > > Zielonej Góry :) Taaa...Łóżko w Szpitalu przy Walczaka potrzebne od zaraz:-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
mialek Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 13:07 ardi76 napisał: > > Taaa...Łóżko w Szpitalu przy Walczaka potrzebne od zaraz:-)))) Służymy uprzejmie. Tylko nie zapomnij zabrać ze sobą promesy z NFZ w ZG. ------------------------- Gorzów moim miastem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 27.10.05, 13:09 Gorzowiaczki atakuja forum ZG. Podniecily sie biedactwa i mysla ze sa stolica. A ty mialek napisz jeszcze raz bo nic nie zrozumialem z twojej wypowiedzi. Zielona Gora stolica woj. Lubuskiego Odpowiedz Link Zgłoś
mialek Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 13:18 Ja wiem , że do Ciebie to trzeba mówić "DRUKOWANYMI LITERAMI". Jak dzisiaj rano jechałem przez Zieloną Górę to widziałem strumień ludzi uciekających z miasta. Powiedz mi ZG, czy to strach przed gorzowskim premierem i marszałkiem , czy jakaś inna klęska żywiołowa w mieście ? Jeżeli to pierwsze, to nie macie się czego bać i możecie wracać do domów. To "plantowanie Zielonej Góry" to był tylko żart. Nikt nie chce niszczyć Waszego miasta. Tam przecież nie ma co niszczyć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 27.10.05, 13:21 Klamiesz gorzowiaczku. Jechales przez ZG czy przez obwodnice?????? Nie boimy sie gorzowiaczkow-fanatykow. Ktos tu kiedys napisal "nie martw sie to cieniasy" i mial racje nie udalo wam sie wtedy. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
mialek Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 13:24 Jechałem przez Zg do Otynia. Ale faktycznie , sznur uciekających zielonogórzan sięgał obwodnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jestem z Zielonej Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.05, 09:44 Tia... A ten tłum to nie był uciekający, a biegnący w pośpiechu by bić pokłony pod Pałacem Prezydenckim i Sejmem w Goszufku :) A Pałac Kultury z Warszawy też wam przeniosą ? I pewnie Wisłę i syrenkę też dostaniecie ? Qrcze, tylko co zrobicie z metrem ? Będzie jeździło zamiast Waszego taboru tramwajowego ? Oj człowieku zastanów się co piszesz i jak się podpisujesz, bo obrażasz ludzi z ZG i Sejmu ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: 80.51.233.* 27.10.05, 14:48 łahahahahahaahahahahahahahahha, aż mnie przepona boli ze śmiechu. Nasz kochana pani prezyden jest dużo lepsza niż wasze te tamte, jak im tam...? Aha i większość posłów z Lubuskiego jest z ZG lub ziemi zielonogórskie czy tez byłgo woj zielonogórskiego (aa nie zapominajmy ze Gorzów to tez byłe woj zielonogórskie) oni sie wstawiają za ZG, a sam premier czy kogo wy tam macie, dużo zrobić nie może. Nawet prezedent kwaśniewski choc sie starał nie utowrzył woj koszalińskiego więc nie macie szans. THE END topicku. Odpowiedz Link Zgłoś
fars Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 27.10.05, 17:35 uważajcie bo Polska wrze , abyśmy nie musieli Was chronić po sąsiedzku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dd Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.zgora.dialog.net.pl 27.10.05, 22:04 Ja osobiście jakbym miał w rodzinie takiego Marcienkiewicza czy Jurka to bym się nie przyznawał do tych oszołomów bo wstyd niesamowity. Odpowiedz Link Zgłoś
zielona_gora To smutne 28.10.05, 03:32 Niestety to smutne. Mimo naszych starań nie udało nam się pokonać Gorzówka. Ich miasto szybciej się rozwija. Są mocniejsi ekonomicznie. Ich szkolnictwo wyższe, do tej pory słabe, zaczyna nas doganiać, a nawet przeganiać. Nie udało nam się powiększyć terytorialnie i ciągle Gorzówek jest większym miastem. To wielka przegrana Zielonej Góry. Wielka przegrana naszych władz. Patrząc na rozwój Gorzowa i regresję Zielonej Góry jest mi naprawdę smutno. Gorzó staje się coraz bardziej wielkomiejski, a Zielona Góra dziadzieje. Musimy to zmienić. Czy zauważyliście na tym forum, jakim wielkim patriotyzmem lokalnym cechują się gorzowianie. Ich agresja, zjednoczenie w walce o swoje miasto, zadziorność i determinacja są naprawdę godne podziwu. Życzył bym sobie, żebyśmy my tak potrafili walczyć o nasze miasto. Gorzów, mimo że stracił większość swojego byłego terytorium województwa, nie stał się podrzędnym miastem, ale z mozołem wyrywa Zielonej Górze wszystko co jest możliwe. Gorzowianie są pełni poświęceń, żeby utrzymać prymat najsilniejszego miasta w regionie. I to jest godne podziwu. I tu powinniśmy brać przykład. Mieliśmy szczęście i w trakcie reformy administracyjnej dostał się nam sejmik i dostęp do funduszy wojewódzkich. I co ? Zamiast wykorzystać sytuację , kombinujemy jak dobić gorzowską opiekę zdrowotną i skasować im szpital wojewódzki. Nie tędy droga. Zobaczcie przykład lotniska. My dysponujemy funduszem całego regionu i nic nam nie wychodzi. Gorzowianie podjęli wyzwanie tylko własnymi siłami i nie zdziwiłbym się gdyby im się udało , a nam nie ! Żenada ! Albo weżmiemy się do roboty i będziemy tak twardzi jak ludek z północy, albo przegramy. ---------------------------- Zielona Góra - moja mała ojczyzna Odpowiedz Link Zgłoś
spearss Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 28.10.05, 07:32 Cooooo, gorzów jest bardziej wielkomiejski? łahaha, no co ty bredzisz? Jestes pierwszą osobą która tak mówi, nawet moi kumple z gorzowa sa bardziej za ZG i mówią ze ona jest lepsza. To gorzów z nami przegrał! My powięszymy swój teren! A szkolnictwo wyższe w gorzowie jest na b.niskim poziomie, u nas juz studiujeponad 30tys studentów a u nich?> 5? Moze... i u nich stuiują tylko ludzie z gorzowa i okolic a u nas z całej Polski. gorzuf nie ma szans przy nas :) Odpowiedz Link Zgłoś
zielona_gora Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 28.10.05, 08:21 Możemy się okłamywać, ale spójrz prawdzie w oczy. Gorzów nas przerósł. Zauważ , że edukacja Gorzowa ruszyła z punktu zerowego, a nasza była już nieźle rozwinięta za komuny. Wskaźnik 30/5 wcale nie jest taki korzystny dla nas. Jak nic nie zrobimy , to niedługo będzie 30/30. Ekonomicznie Gorzów nas przytłacza. Jedynie posiadanie sejmiku daje nam jeszcze przewagę, bo możemy drenować kieszenie mieszkańców innych miast dla swojej korzyści. Ale nie tędy droga. Nie w taki sposób powinna być budowana pozycja naszego miasta. Zauważ , że podgorzowskie małe miasta stoją murem za Gorzowem. Panuje przekonanie , że Gorzów jest gwarantem równowagi w województwie i hamulcem dla zapędów Zielonej Góry. A jak jest na południu? Czy mamy oparcie w miastach naszej strefy wpływów? Żary boją się naszej zachłanności. Nowa Sól z politowaniem kiwa na postulaty "trójmiasta lubuskiego". Jak to się dzieje, że Gorzów, mimo małej reprezentacji we władzach samożądowych, cały czas wyrywa nowe urzędy i nowe instytucje ? Bo dla wielu radnych z prowincji jest gwarantem stabilności regionu, a Zielona Góra traktowana jest jak pasożyt. I to musimy zmenić. Musi się zmienić nasza mentalność. A co do sejmiku. Nie jest takie pewne , że będzie w nieskończoność w Zielonej Górze. Przykładem jest sprawa sądu. Gorzów to bogate miasto. I nie jestem taki pewny, czy dla swoich ambitnych celów nie wybulą kasy na budowę budynku sejmiku w Gorzowie. Są do tego zdolni. A mając dwie najważniejsze osoby w państwie, moga pod pozorem pożądkowania administracji, przenieść sejmik do Gorzowa. Oczywiście nie będzie to główny pkt. programu PISu. Odbędzie się to po cichy , w natłoku innych ważnych spraw. Nie czarujmy się. Albo zrobimy coś sensownego, albo już teraz leiej zacznijmy budować lepsze połączenie drogowe do Gorzowa, bo przyjdzie nam tam niedługo jeździć do stolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 28.10.05, 09:23 Spadaj smieciu do gorzowka!!! Myslisz ze dam sie nabrac na te twoje brednie??????? Tak sobie wkrecaj:) gorzowek bogate miasto???? haha haha taaa sejmik przeniosa taaaaaaa:) Ekonomicznie mocniejsze????? U nich jak u nasz zadnego pazadnego inwestora nie ma, wszyscy sie wycofali. Dowidzenia i pamietaj gorzowski palancie ze takimi tekstami nie przestraszysz nasz ale dzieki za podniesienie ducha bojowego wsrod zielonogorzan PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
zielona_gora Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 28.10.05, 10:58 Gdy czytam Twoje posty to czasem wstyd mi , że jestem z Zielonej Góry. Dajesz tylko pretekst gorzowiakom, do mówienia, że wszyscy z naszego miasta to skończone chamy. Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? 28.10.05, 13:41 a moze damy aktywny odpor chamstwu i przepychankom polnoc-poludnie na tym forum? teraz nie ma po co wchodzic na 90% watkow, nie pojawia sie nic nowego poza roznego rodzaju bluzgami. macie jakies propozycje moze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 28.10.05, 14:09 arweno ile jest obecnie chamskich watkow, ktore zostaly zalozone przez gorzowian na forum ZG??? Wiesz te watki w ktorych jest mowa o tym jak teraz gw da lupnia ZG. Ja sie popgubilem. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: 80.51.233.* 28.10.05, 14:13 "zielona_góra" ty nie jestes z ZG, tylko z Gorzwa, za ZIeloną Górą stoją wszystkie miasta koło niej, tzn m.in. Sulechów, Nw. Sól, Zary, Żagań. W gorzowie mają tylko UW i KWP a my mamy całą reszte urzędów i oddziałów wojewódzkich. Jestesmy razem z Szczecinem najważniejszym miastem na zach. Polski i tego nie zmienisz "zielona góro z gorzowa" :P Wszysy uważają ze lepiej sie osiedlić w ZG lub lepiej tam otworzyć oddział i tak właśnie robią, jestesby pod każdym względem lepsi od gorzowa. A szkolnictwo (i jeszcze wyższe) to mamy dużo lepsze. Mamy kilka razy więcej studentów a to o czymś swiadczy. A może "zielona gora" to pani Gabi :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.ztpnet.pl 28.10.05, 14:16 hey zielona_gora Nie jestes zielonogorzaninem!1 Jestes gorzowiaczkiem bez honoru bo tylko taki podszywa sie pod innych Widac to po twoich tekstach. Tekst o szpitalu hehe mowi sam za siebie I te glorie i pochwaly o silnym i wielkim gw tez daja do myslenia. Najepszy jest tekst o szkolnictwie jakoby juz niedlugo gw mial doscignac ZG w liczbie studentow. Daj sobie spokuj. Ps. kto sie wstydzi za mnie??? ja na forum gw juz nie wchodze i nie zakladam chamskich watkow tak jak obecnie 6 na forum ZG od gorozwiaczkow. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Poeta powiedzial 28.10.05, 14:37 Nie mówcie odwróceni tyłem: ja mnie mój moje mój żołądek mój włos mój odcisk moje spodnie moja żona moje dzieci moje zdanie Kochani ludożercy nie zjadajmy się Dobrze bo nie zmartwychwstaniemy Naprawdę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobyla góra Re: Gorzów Wielkopolski stolicą Polski ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.05, 14:48 macie się czym chwalić buahahhaha, marcinkiewicz robi wrażenie, dobra twarz na kapo w obozie zaglady, a jaka elokwencja...buahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś