Dodaj do ulubionych

Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów

16.04.09, 11:26
W większości miast tej wielkości jest po kilka teatrów. Oprócz państwowego są
też prywatne. Niech zwolnieni aktorzy skrzykną się, i otworzą swój teatr,
jeśli nie mają zamiar emigrować za pracą do innych miast, co pewnie ich czeka.
Ale niech też władze uczciwiej dzielą dotacje- nie tylko dla teatrów
państwowych, ale i tych niezależnych. Apeluję do wladz miasta Zielonej Góry,
by także włączyły się w stworzenie konkurencyjnego teatru poprzez np. system
grantów na sztuki teatralne dla teatrów niezależnych, jak to ma miejsce w
innych miastach.
Obserwuj wątek
    • Gość: tony Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.zgora.dialog.net.pl 16.04.09, 13:02

      to, co się dzieje w teatrze, jest chore. I to same dobre nazwiska do odstrzału.
      Dobry zespół budowany jest przez lata. Masakra. Burzyć jest łatwo.
      • Gość: Adam Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 14:45
        No właśnie, niech aktorzy się skrzykną i zrobią konkurencję. Sam mam kilkoro
        aktorów z prywatnych teatrów- stowarzyszeń za znajomych. Chodzę na ich sztuki.
        Tyle że w Warszawie miasto daje gigantyczne granty na przedstawienia teatralne,
        w Ziel. Górze nie. W Warszawie w co którymś starym magazynie czy warsztacie
        rezyduje jakiś niezależny teatr.
        • Gość: dziad Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 15:10
          A jakie jest zainteresowanie spektaklami teatralnymi w malutkiej
          Zielonce w porównaniu do wielkiej Warszawy ? Jeżeli jest podobnie to
          nic nie stoi na przeszkodzie, by aktorzy budowali swoje własne
          magazynowe teatry i teatrrzyki. Chęci i jeszcze raz chęci...
          Ciągłe narzekanie i wyciąganie kasy od podatnika nie jest sztuką
          godną teatru. Zdrowiej będzie , gdy instytucje tego typu zaczną
          zarabiać na siebie. Wymusi to z pewnością walkę o widza oraz jakość
          spektakli.
          • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 16.04.09, 16:16
            1.Dyrektor Teatru ma "zbójeckie" prawo budować SWÓJ zespół. 2.Aktor
            sobie może podyskutować w klubie albo u babci na urodzinach.Taki zawód wybrał
            3.Aktor zasiedziały w mieście
            monoteatralnym ,jest "trupem" (nie po 30-tce)
            4.Teatry lubuskie powinny być teatrami
            miejskimi.Miasto chce mieć teatr i stać je na taki luksus to ma .
            5. Zawód aktora obwarowany jest pewnymi uwarunkowaniami,które
            aktor zna.Sa to m/innymi niepewność jutra,rozpieprzone życie
            osobiste,uzależnienie kariery od dyrektora,reżysera i paru innych osób,a dopiero
            na końcu od siebie,świadomość,że przychodzi starość,a ról babć jest mało
            itd.6.Bzdura,że widz chce aktorów młodych-widz chce aktorów dobrych,a nie
            zasiedziałych.Widz chce aktorów NOWYCH anie "dobrych" przez staż .Szanowny Panie
            Czarnota (nie mylić z miernotą ) Zmień Pan pracę.
            • Gość: rodzic ucznia Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 16:51
              to co wyprawia 'dyrektor" jest poniżej krytyki, dla pracowników
              Urzędu Miasta oferuje kupno biletów w cenie promocyjnej "5 zł",a dla
              uczniów gimnazjum na tę samą sztukę po 12 zł. Nie ma co najlepiej
              dorabiać się na szkołach.
            • Gość: dziad Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 16:52
              ale.gratka.pl/ogloszenie/560619_kurs_wozki_jezdniowe_wozek_widlowy_ue.html

            • Gość: dziad Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 17:07
              Aspiracje bycia metropolią z teatrami, lotniskami i innymi bajerami
              ponad wszystko. Kto ma płacić za lubuskie wodotryski ku uciesze
              nielicznych miłośników lubuskiej tożsamości ?
            • Gość: były widz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.04.09, 23:03
              Drogi Panie nojman0 (to jest "zero", prawda?)
              Ad1 dyrektor teatru ma OBOWIAZEK wsłuchiwac się i reagowac na zapotrzebowanie widowni, teatr nie jest jego prywatna fabryka śrubek;
              Ad2 aktor dyskutuje głównie poprzez swoja pracę i głównie z tymi dla kogo pracuje, czyli z widownią; głosem w dyskusji wytykanego przez Pana, bardzo niegrzecznie, Pana Czarnoty sa jego cztery Leony;
              Ad3 Aktor zasiedziały w TL? Przyjrzyjcie się tym którzy zostali; jezeli Pani Donimirska nie jest zasiedziała (jak wynika z wpisów na stronie TL teatrze od 1989)i jest przed 30tką, to nie rozumiem tego argumentu;
              Ad4 Każde miasto powinno miec teatr, czy je na to stac, czy nie; głowa dyrektora, żeby dla miasta teatr nie był luksusem;
              Ad5 Zawód aktora jest jak kazdy inny w dzisiejszych czasach ("niepewność jutra,rozpieprzone życie osobiste,uzależnienie kariery od dyrektora,(...)i paru innych osób;
              Ad6 Widz chce aktorów których lubi i szanuje i na których "chodzi"; nie mam nic przeciwko aktorom młodym; ale konia z rzedem temu, komu sie nie mylą te aktorki-klony którymi sie otoczył Pan Dyrektor
              Ps.
              Panie dyrektorze Czechowski, pewnie to Pana mało obchodzi, ale oto stracił Pan kilku wiernych od lat widzów TLu; chyba, że ktoś przejrzy na oczy, że za bardzo się Pan w Zielonej Górze zasiedział....
            • lelo.m Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 08:49
              nojman0 - szkoda że psujesz jakość dyskusji nerwową i niegrzeczną
              kreską. "zbójeckie" prawo? hmm... Takie prawo może akceptować i
              usprawiedliwiać tylko barbarzyńska etyka. Osobiście bardzo lubie
              role i obecność Wojciecha Czarnoty w LT a kim lub raczej wg Twojego
              opisu "czym" jest aktor nie skomentuje. Ciekawe kim jesteś i czym
              się zajmujesz:) Pozdrawiam
        • Gość: ewa Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.aster.pl 16.04.09, 17:23
          Adas idz na prezydenta miasta,po drugie-kto sie w magistracie zna na
          teatrze,zeby wybierac sztuki i dawac granty? dyr,teatru lubi zwalnac-onegdaj w
          Kaliszu zwolnij Justyne Szafran-kwitła wtedy w kraju rolą E,Piaf,i stara nie
          była.Ja tam mogę bez naszego teatru zyc...zauważyłam ze od roku GO nie ma.....
          • Gość: była teatromanka Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.aster.pl 18.04.09, 19:31
            Justyna Szafran jest w teatrze muzycznym we Wrocławiu...
            teatr powinien pracować "aktorami", to na nich się chodzi; nasi, ci, ktorzy w poprzednich latach zostali ocenieni bardzo dobrze, dostali Leony, to nasze gwiazdy; teatr bez gwiazd jest niczym, a pan Czechowski nie pokazał nam nic ciekawego, pokazał za to składankę piosenek cygańskich, wykonaną przez amatorów, on to rezyserował! wziął pewnie za to niezłe pieniądze! takiej żenady jeszcze w teatrze w ZG nie było! miejsce dla amatorów i tego typu produkcji to ZOK a nie teatr, w którym powinni pracować zawodowi aktorzy; amarorom mozna udostepniac scenę, ale nie firmować, że to teatr!
    • er_ra Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 16.04.09, 18:22
      >Każdy z nas artystów doskonale wie, że taka jest kolej w tym >zawodzie.
      Często zmieniamy miejsce pracy - mówi Czechowski.

      czego panu dyrektorowi serdecznie życzę!
    • Gość: Zenka Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 19:36
      Bilety po 5 zł były nie tylko dla pracowników UM, kazdy mógł sobie
      kupic taki bilet w kasie teatru - własnie tak zrobiłam.
    • Gość: panie nojman 0 panie nojman 0 IP: 92.244.57.* 16.04.09, 22:26
      panie nojman pan czarnota jest wybitnym aktorem tego teatru . bar
      moskwa ,innamorato i wiele ,wiele innych przedstawien ,zdobyte
      leony !!!! pan panie nojman sikal w majty jak pan czarnota gral
      wybitne role w lubuskim !!! co sie tyczy czechowskiego to zwolnienie
      pana czarnoty to wybitna prywata !!!!!! pokazal czechowski na co go
      stac i dlatego byl nie lubiany w kaliszu gdzie pogoniono mu kota -
      grzechy glowne czechowskiego w lubuskim - prywata !!!!!!!!!!!
      wieczny rezyser i czlowiek do KASY !!!sprzedaz autobusu
      teatralnego !! ta sprawa powinien zajac sie prokurator !!!!
      beznadziejny repertuar , nic dla dzieci i mlodziezy - zero
      przedsawien typu lektura !!! MASAKRA W LUBUSKIM TRWA !!! i mam
      nadzieje ze to jest ostatni sezon czechowskiego !! panie nojman
      czapki z glow przed takimi aktorami jak pan czarnota !!!! - mysle ze
      ta sprawa zajmie sie prasa jak i urzad marszalkowski !!!
      • Gość: barabara Re: panie nojman 0 IP: *.zgora.dialog.net.pl 17.04.09, 11:56
        drogi gościu,który w obronie pana czarnoty desperacko podajesz przykłady"baru
        moskwa" i "innamorato".jeśli w świetle owych...spektakli,że tak powiem...pan
        czarnota ma się nam objawić jako świetny reżyser to ja zdecydowanie wolę
        profesjonalistów lub przynajmniej ludzi z pasją,mających coś do
        powiedzenia.jeśli natomiast owe spektakle miały nas przekonać o wybitnych
        umiejętnościach aktorskich p.czarnoty to przyznaję że problem mam już na etapie
        nazwania sobie:kogo on tam gra?...pozdrawiam i szanuję determinację.leonów nie
        kwestionuję,ale"innamorato" i "bar moskwa"???już chyba bardziej kulą w płot się
        nie dało.a może,kto wie,panu czarnocie odechciało się już wkładać energię i
        pomysły w ten zawód?...
        • Gość: były widz Re: panie nojman 0 IP: 217.96.100.* 17.04.09, 15:14
          droga barbaro, abstrachując od sympatii czy antypatii do
          poszczególnych aktorów - jest to indywidualna ocena każdego z
          widzów, tak samo zresztą jak recenzowanie spektakli, akurat
          przytoczone "bar moskwa" i "innamorato", o ile sie orientuję grane
          są przy pełnej widowni (np. te spektakle,na których byłam grane były
          przy pełnych salach) - to jestem w Twojej drużynie, też wolę ludzi z
          pasją,mających coś do powiedzenia, czyli próbujących robić
          cokolwiek, poza "odgrywaniem", więc jeżeli aktor ma ochotę sprawdzic
          się w tworzeniu, a nie tylko odtwarzaniu - chwała mu, to chyba
          świadczy jednoznacznie o tym, że nie "odechciało mu się już wkładać
          energię i pomysły w ten zawód?"...
          mysle, że teraz nie bedziesz na pewno miała okazji do oceny innych
          przedsięwzięć reżyserskich, poza twórczoscią Pana dyrektora - ten
          sezon juz pokazał, jaki Pan Dyrektor-reżyser jest bardzo płodny,
          podejrzewam, że w najblizszym sezonie nikt nie będzie miał szansy
          reżyserować niczego i wszystkie premiery będą przygotowywane przez
          jednego-jedynego "twórcę"; pozdrawiam
    • mali.na25 Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 00:44
      Brawo! Artykuł bomba wreszcie ktoś się przeciwstawił Panu
      Dyrektorowi!Zmiany w teatrze nie ograniczają się tylko do zwolnień
      WSPANIAŁYCH aktorów ale i roszad wśród pozostałego personelu. Czy
      wyobrażacie sobie Państwo teatr bez własnej pracowni krawieckiej,
      modelatorni czy stolarni? Takie są zamysły Pana Roberta-dramat. Czy
      ktoś może odświeży dlaczego i w jaki sposób zmykał z Kalisza? Pan
      Dyrektor ma wspaniałego doradcę w postaci Pani audyt której też
      należałoby się dokładniej poprzyglądać.
    • fatfa Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 02:31
      Panie Czechowski jeśli chce pan odświeżyć zespół artystyczny niech
      pan zacznie od siebie i swoich popleczników,którzy pomogli panu w
      bólach otrzymać w końcu nominację dyrektorską/Donimirska i inni
      stojący pod gabinetem z wazeliną/.Mam jednak nadzieję,że władze od
      września wykopią pana z kolesiami,zanim rozpieprzycie Lubuski do
      końca.A może lepiej dać teatr pod jedną dyrekcję np.Tomaszewicza i
      robić łączone spektakle z aktorami dwóch scen,gorzowscy w Zielonej i
      odwrotnie.Gęby byłyby mniej opatrzone,a odległość tylko
      100km.Szybkiego powrotu do domu panie Czechowski!!!
      • Gość: el-a Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.aster.pl 18.04.09, 19:38
        pani Donimirska jest chyba przewodniczącą związków zawodowych w teatrze, dlatego nie jest zwolniona.....wspaniała aktorka, a działaczka skuteczna? skutecznie trwa na etacie....
        bo u nas nie wystarczy być dobrym aktorem, pan Czechowski woli takich, co nie mają dobrej opinii widzów..
        • Gość: telewidz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.aster.pl 21.04.09, 14:17
          O ile się nie mylę to Pani Donimirska zdobyła w zeszłym roku Leona
          czyli Nagrodę dla najpopularniejszego aktora - wybór publiczności -
          więc hsalo, że jest niepopularna chyba trochę nie za bardzo pasuje
          do faktów... Dyrektor wygrał konkurs i ma prawo dokonywac takich
          zmian jakie uzna za stosowne. Na pewno zmiany się niektórym nie
          podobaja, inni są zachwyceni powiewem swieżości. Teatr jest na pewno
          inny niż za poprzedniej kadencji. Gorszy czy lepszy?? nie wiem. Na
          pewno inny. Ja z ocena poczekam do końca kadencji
    • Gość: realista Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.zgora.dialog.net.pl 17.04.09, 10:50
      tak szczerze czy Pan Czarnota naprawde nie ma Sobie nic do zarzucenia? czy
      zawsze rzetelnie przykladnie wykonuje swoja prace, nie odcina kuponów itd...
      Jesli rzeczywiscie jest taki świetny i wspaniały to przecież Zawsze znajdzie
      sobie prace i to w Lepszym teatrze.
      w poczatkach teatru aktory nalezal do wedrownej trupy i tak powinno byc i teraz
      - nie popada sie w marazm, czerpie sie inspiracje z nowych miejsc i ludzi.
      ludzie miejcie troche godnosci!!!
      a tonacy chwyta sie brzytwy .
      • piotr-56 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 15:42
        Panie realisto!
        Ja myślę, że tu nie chodzi o Pana Czarnotę on sobie świetnie
        poradzi, bo jest dobry. Tu chodzi o Teatr i to co się w nim dzieję
        po wpisach widzę, że pracownicy teatru mają wiele wątpliwości co do
        Pana Czechowskiego. A miało być tak kolorowo.
    • nojman0 Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 11:12
      Sposób ataku,słownictwo,pokrętna,acz pozornie logiczna argumentacja pokazują że
      Dyrektora Teatru atakują aktorzy i to prawdopodobnie zgromadzeni dookoła Pana
      Czarnoty.Czyli ŚITWA,albo inaczej KOTERIA.Jestem widzem teatralnym tak Teatru w
      Zielonej Górze jak i Teatru w Gorzowie Nie mam nic przeciwko P.Czarnocie.Wiele
      jego Ról to naprawdę perełki.Ale mam wiele przeciwko uzurpowaniu sobie prawa
      współrządzenia Teatrem.Demokracja w Teatrze !!!! W głowie się aktorom
      (niektórym) przewraca .W zakresie repertuaru,obsady itp dyktatorem jest
      DYREKTOR.Prawie zawsze Jakieś rady programowe to była fikcja wymagana przez
      władze.Zawsze mnie ciekawiło dlaczego w teatrach w Zielonej Górze i w Gorzowie
      zawsze Związki Zawodowe (rózne)zakładali aktorzy starsi (a przynajmniej
      inspirowali)Młodzi grali ,młodzi uczyli się tekstu,młodzi ćwiczyli dykcję itd.
      p. Nie jestem młody p.Czarnota to przy mnie młodzian.Inna rzecz ,że faktycznie
      Tomaszewicz w Gorzowie radzi sobie lepiej Pozdrawiam
      • kordua Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 11:36
        Panie nojmanie niek pan tak nie mowi o aktorach chociasz ma pan
        racje ze to wedrowcy taki zawod sobie wybrali, ale piękny. A Pan
        dyrektor jak byl w kaliszu tylko szesc lat pracowal zeby cos zmienić
        bo on sie nie boji , ale sie nie udalo i go wyrzucili. Mi buylo
        przykro bo zal czlowieka i rezysera bo co on teraz zrobi, ale prosze
        jak sobie poradzil! I ja bylam na "Wizycie pani ani" wiele razy to
        wspaniala sztuka! Pozdrawiam
      • Gość: były widz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: 217.96.100.* 17.04.09, 16:26
        to raczej Pana sposób odpowiedzi na "atak" (gruba przesada...),
        słownictwo (SITWA, KOTERIA), postawa wobec Dyrektora-Boga, pokazuje
        cos zupełnie przeciwnego niż mi (nam?) Pan zarzuca. Przykro mi
        rozczarować, ale nie jestem ani aktorem, ani sitwą żadnego z
        wyrzuconych aktorów - ani Czarnoty, ani Beaty Beling,ani Wioletty
        Sokal, a podobno, jak "mówią na mieście" odchodzi też Ludwik
        Schiller - widziałam go ostatnio w Barze Moskwa, spektaklu, o ktorym
        niektórzy na tym forum wypowiadają się z takim lekceważeniem, nie
        wyglądał jakby się wybierał na "emeryturę", wręcz przeciwnie,
        tryskał energią i zachwycał głosem, z którego jest znany. Jestem
        zwykłym widzem (jak Pan?), nie mam zamiaru wtrącać się w polityke
        kadrową, jak sam określiłeś DYKTATORA, chciałabym po prostu, jako
        pracodawca również Pana Czechowskiego poznać argumenty, które
        przemawiają za tym, że mam się rozstać z ulubionymi aktorami. Myślę,
        ze mamy do tego prawo, jako widzowie... wierni widzowie (myślę, że
        przez ostatnie jakieś 20 lat obejrzałam z 80% premier LT);
        podoba mi się idea połączenia dwóch scen ZG i Gorzowskiej, pod
        skrzydłami Tomaszewicza? czemu nie?
        a przy okazji, czy ktoś wie, kto jest szefem związków zawodowych w
        TL?
    • jacenteusz Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 11:53
      Ocena argumentów obu stron traci sens po wyrwaniu ich z KONTEKSTU. W takiej
      sytuacji bowiem rację mają obie strony. A zwłaszcza Ci, którzy twierdzą, że
      dyrektor teatru ma prawo do suwerennych działań, często bezwzględnych, a zawód
      aktora niesie za sobą wiele konsekwencji z brakiem poczucie bezpiecznego jutra
      na pierwszym miejscu.
      Taki sam problem mamy przy próbie oceny: która dyrekcja, Bucka czy
      Czechowskiego jest lepsza. Tu z kolei ocena nie może być oderwana od próby
      odczytania INTENCJI tego lub tamtego szefa.
      Osobiście mam wyrobiony swój pogląd, ale pozostawiam każdemu z forumowiczów
      osobno ocenić KONTEKST zwolnień i INTENCJE obecnego szefa.
      • jacenteusz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 12:26
        Podałem te wykładniki dyskusji, aby uniknąć żenujących, niemerytorycznych czy
        wręcz wulgarnych argumentów, które płyną z obu stron dyskusji, a także pojawiają
        się we wszystkich forach, na wszystkie tematy, a co mnie wyjątkowo wkurza...
        • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 15:50
          Konieczna skrótowość wypowiedzi zniekształca argumenty,pozbawia dyskusję
          niuansów.Ale w tym przypadku sprawa jest prosta jak budowa cepa.Co do
          uwarunkowań zawodu aktora -myślenie tożsame,co do specjalnych "uprawnień"
          dyrektora -się zgadzamy.Co do tezy że jak świat światem , a teatr teatrem
          aktorzy knuli ,plotkowali ,podrzucali sobie świnie itd,itd dogadać się możemy
          ale w klubie.Droga naprawy atmosfery jest prosta ,1 Albo sobie wygarnąć ,zaufać
          i pracować dalej,albo rozpocząć kroki w Urzędzie Marszałkowskim,czyli u
          pracodawcy wymiany dyrektora.A niech mi może ktoś wytłumaczy dlaczego ostatnie
          tarcia zakończyły się w Gorzowie po odejściu dyr. Baniukiewicza.Potem dobry
          okres Majora,a następnie Złoty Wiek za dyr.Tomaszewicza.A w Zielonej Górze bez
          przerwy harmider.Nowy dyrektor jeszcze nie objął stanowiska ,a już
          protesty.Ledwie ,ledwie coś zrobił-rozróba.A myślicie,że w gorzowie
          p.Beata,p.Teresa czy p.Cezary grają w każdej sztuce?A u nas grupa niestety
          zramolałych podżegaczy wypuszcza w maliny tzw. nazwisko i zaciera rączki .Tekstu
          się uczyć!!!!!!
    • Gość: nojman o = 0 nojman 0 =0 IP: 92.244.57.* 17.04.09, 16:20
      do tego jak pisze o sobie nojmana 0 = 0 !!!!! jestes wasc nojman
      mniejszy od zera i taka masz ksywke !!! sluchaj 0 jezeli takiego
      aktora jak pan czarnota nazywasz/ miernota / to pan czarnota moze
      podac ciebie 0 do sadu no ale przez int . wszystko mozna - pan
      wojtek jest laureatem wielu nagrod i zdobywca wielu leonow-
      przedstawienie - bar i innamo. sa to flagowe przedstawieniaw tej
      chwili w teatrze chodza ludzie az do bulu i jest kasa dla teatru a
      drogi 0 czy wiesz kto jest pomyslodawca tych kasowych
      spektakli !!! no wlasnie miedzy innymi pan czarnota !!! - KASA to
      jest milosc pana czechowskiego na wydre lapie wszystkie rezyserki ,
      juz tu pisano o sprzedazy autokaru , i innych bo to wyjdzie w
      praniu - dla pana 0 piosenka mniej niz zero !!!!!!
    • Gość: vicek Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: 78.8.220.* 17.04.09, 20:53
      Piszcie sobie co chcecie, ale odwalcie się od przewodniczącej związków!
      Ona na pewno stanęła w obronie zwalnianych ludzi i walczyła o nich jak
      lwica...cha cha cha.
      A teraz poważnie pani Elżbieto, gdyby nie to, że jest Pani przewodniczącą
      związku była by Pani pierwsza do odstrzału, dyrektor przecież wiedział, że nie
      może zwolnić przewodniczącego, więc co zrobił? Kupił sobie przewodniczącą dając
      jej najlepsze role i najwyższe stawki. Dobrał sobie kaprala Faraona aby
      musztrował młodych i jest wspaniała trójca nie do ruszenia.
      Panie dyrektorze Pan Nowak też był przyjacielem przewodniczącej, ale się srogo
      przejechał. Powodzenia w przepychance.
    • Gość: kaka Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: 78.8.220.* 17.04.09, 22:24
      Co to jest za teatr, w którym jak się okazuje największymi hitami
      (najliczniejsza widownia)są dwa przedstawienia sklecone przez aktorów ze
      śpiewanych wcześniej po knajpach piosenek po włosku i rosyjsku.
      To tak ma wyglądać teatr dyrektora i jedynego, słusznego, nie zastąpionego
      reżysera w jednej osobie.
      Jeżeli tak to ja dziękuje bardzo.
    • kordua Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 17.04.09, 22:40
      Jagby to powiedziec pan Czarnota jest bardzo przystojny i jest
      dobrym aktorem i szkoda ze go wyrzucil Pan dyrektor bo ma z niego
      duzo pociechy, ale moze sie nie dogadali. Kazdy ma cos za uszami i
      moze chodzi o to ze ktos cos powiedzial i stand cala afera. Ja mysle
      ze to nie jest dobre i ze trzeba rozmawiac o tych sprawach. Pan
      Czarnota mi sie bardzo podobal w "Wizycie pani Ani" naprawde byl
      swietny moze sie jeszcze dogadaja. Pozdrawiam
      • Gość: fankapanawojtka Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.09, 23:21
        Tak tu sobie dyskutujecie, dogryzacia sobie, a ja chciałam się
        zwrócić bezpośrednio do Pana Czarnoty: Kochany Panie Wojtku, dla
        mnie jest Pan świetnym aktorem i cudownym, ciepłym człowiekiem
        obdarzonym nieprawdopodobnym poczuciem humoru. Jeżeli Pana odejście
        z TL stanie się faktem (staram się nie dopuścić tej myśli do siebie)
        będzie to dla mnie wielka strata. Co roku głosowałam na Pana w
        Leonach i będę to robić nadal:) Ma Pan miłość widzów i tego Panu
        nikt nie odbierze. Serdecznie pozdrawiam!
    • Gość: pytanie Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.09, 23:12
      Kto wie, jaki jest powód zwolnienia pana Czarnoty? Znamy jego wiele znakomitych
      kreacji. Umiejętności, warsztat, aparycja,praktyka, wiek, czynią go aktorem
      uniwersalnym. Dlaczego więc nie będzie dla niego roli w repertuarze LT?
    • Gość: fatfa Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.silesnet.net 18.04.09, 01:14
      Prosty wniosek:wykopać Czechowskiego-kończy mu się umowa,oczywiście
      wcześniej rozliczając z repertuaru i finansów,dać dyrekcję
      Donimirskiej,na co choruje od lat.Funkcji dyrektora nie może łączyć
      z funkcją przewodniczącej związków,które sama założyła i po sezonie
      lub dwóch nie ma pani dyrektor,bo Cywińską lub Meisnerową nie jest i
      ne będzie.Lepiej stracić sezon niż teatr,a przy okazji pozbyć się,
      niezłej w sumie aktorki,ale od lat złego ducha LT.
    • Gość: vicek Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: 78.8.220.* 18.04.09, 09:32
      Dyrektorzy wylatują prędzej czy później, ale Pani przewodnicząca zawsze gdzieś
      wokół się kręci i smrodzi.
      Scenariusz zawsze jest podobny. Przychodzi nowy dyrektor - przewodnicząca zawsze
      jest blisko i ma co chce. Jak zaczyna robić się większy smrodek wycofuje się
      rakiem . Uwierzcie mi wiem co piszę.
      Związkowcy otwórzcie w końcu oczy i wybierzcie kogoś kto zawsze stanie za wami,
      a nie będzie dbał tylko o swoją prywatę topiąc przy okazji wiele osób, w tym
      nawet wydawałoby się przyjaciół.
    • an_konta Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 09:49
      Znaczy, że dyrektor do D U P Y !!!
      • kordua Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 10:24
        Prosze pani nie wolno tak pisac ze Pan dyrektor jest do DE bo to nie
        prawda i kto to wie ten wie. Pan Czarnota jest swietny, ale trzeba
        pomyslec co jest wazniejsze dla teatru a przeciez moga sie dogadac.
        Oczywiscie najlepiej sie pogodzic bo wtedy tak wychodzi jak
        na "Wizycie pani Ani" i wiecej takich przedstawien prosze!
    • Gość: bar Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.09, 10:49
      Beata Beling i Wojciech Czarnota to najbardziej twórczy ludzie w zespole
      aktorskim. To dzięki nim i ich inicjatywie LT miał bogatszy repertuar, bowiem
      robili adaptacje, pisali scenariusze, reżyserowali.
      Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego się takich ludzi zwalnia, zamiast ich
      doceniać i nagradzać?
      • Gość: przykro Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.04.09, 13:45
        widzisz drogi bar, wynika z tego jasno, że w zespole dyrektora-czechowskiego nie chodzi o to żeby byc twórczym i miec inicjatywe, tylko żeby tępo realizowac "twórcze" zamysły reżysera-czechowskiego, zeby mógł sobie chłopak zarobić ile zdąży, zanim pojedzie rozwalac inny teatr; przykre...
      • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 19.04.09, 13:55
        Za darmo ???
    • Gość: rippa Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.aster.pl 18.04.09, 12:46
      Lubuski teatr niestety jest kiepski,odpadki aktorów i brak dobrych
      reżyserów,sztuki mierne.nie ma co żałować.tak wywawlić wszystkich razem z
      dyrektorem,zrobić porządny trening aktorski i zacząć od nowa.eh szkoda gadać.A
      Kaspar Hauser to największa porażka sezonu!
      • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 18:16
        P.RIPPA Jeden z nielicznych normalnych głosów.Cała reszta to czyjaś frakcja
        Bufetowo-restauracyjno-kawiarniane pyskówki przenoszą na forum gazety.A prawda
        jest okrutna-Kaspar Hauser ---kicha.Bar Moskwa,czy Innamorato do pięt nie
        dorastają gorzowskiemu Fame.O Trzy razy Piaf nie wspomnę bo to poziom dla
        zespołu zielonogórskiego nieosiągalny.Albo zespół rozpirzyć.albo zamiast
        pyskować zabrać się za trening dykcji,emisji głosowej,za ćwiczenia
        fizyczne.Szczególnie te ostatnie przydadzą się aktorom naszego teatru.O opiece
        geriatrycznej -nie wspomnę
        • Gość: były widz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.04.09, 18:45
          a kto reżyserował tę kichę? Toż sam Król Lew! wprawdzie, jak juz się zorientowal, że skopał spektakl, nazwał to ostrożnie "opieką reżyserska", czy jak kto woli "reżyserią zbiorową"... trzeba przyznać - bardzo sprytnie... :) P. nojman0 jeszcze raz muszę Pana rozczarować, nie wszyscy na tym forum pasują do Pana teorii spiskowej - ja np nie jestem ani pracownikiem teatru, ani niczyją frakcją iwypowiadam sie wyłącznie w swoim imieniu - długoletniego widza TLu; pozdrawiam;
          • Gość: kaka Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.04.09, 20:00
            Raczej mi wygląda, że to nojman0 jest z jakiejś frakcji, albo jakiejś
            "świętej trójcy" adorującej Czechowskiemu.
    • Gość: GOŚĆ PORTALU Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.09, 20:01
      TO DZIWNE,DYREKTORZE,ŻE NIE MA PAN NIC DO ZAOFEROWANIA
      DOŚWIADCZONYM,CHĘTNIE PRZEZ NAS OGLADANYM AKTOROM.A CZEGO MAMY
      OCZEKIWAĆ OD DYLETANTÓW,KTÓRYMI ZAWALIŁ PAN TEATR?TO NIE JEST
      MIEJSCE NA NA TEATR AMATORSKI!A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE...
      • Gość: krytyk Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.04.09, 20:34
        Myślę, że dyrektor nie chciał przyznać się do błędu jeżeli chodzi o linię jaką
        przyjął od początku swojej kadencji. Najpierw złożył kilku aktorom propozycje
        nie do odrzucenia -przejście na emeryturę(Karasiński,Romanowski, Waigelt),
        następnie przyjął chyba z dziesięciu młodych i wie doskonale, że większość z
        nich jest bardzo słabiutka, jednak właśnie przyznanie się do tego oznaczało by
        jego porażkę. Zwolnił więc następnych "starych", aby bronić wcześniej obranej
        koncepcji. Nie ważne jaki będzie teatr, jaki będzie poziom, przecież on nie jest
        emocjonalnie związany z tym miastem i niedługo stąd odejdzie. Tutaj ma tylko
        jeden cel - wyrwać jak najwięcej kasy. Młodzi mu nie podskoczą, bo się boją.
        Tych, co mają swoje zdanie pozwalniął. Donimirską kupił rolami i stawkami za
        spektakle. Dyrektorze tak trzymaj, a w przyszłości będziemy jeździć na spektakle
        do Gorzowa.
        • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 22:02
          Jedna z niewielu rozsądnych wypowiedzi.Tak być może-tylko co dalej?Albo ta cała
          awantura rozejdzie się po kościach (co daj Boże),albo nastąpi długa wojna na
          wyniszczenie i tak Teatr będzie do d...y,no bo każdy chciał będzie wydrzeć
          szmal i byle tylko wejść na dechy.Dyrektor i tak i tak jest spalony.I nie ma
          znaczenia czy ten,czy tamten teatr rozłożył(wielu rozkładało),nie ma znaczenia
          wianuszek "dworu" (każdy miał) Znaczenie mieć będzie tylko vox populi i siła
          przełożenia tego głosu na Urząd Marszałkowski.Tylko czy tak rozbici aktorzy mają
          coś do zaproponowania społeczeństwu Z-G.Może faktycznie lepiej by było wymienić
          zespół aktorski?Naturalnie dyrektora też.KTOŚ TEGO DYREKTORA WYBRAŁ.DZIAŁAŁA
          JAKAŚ KOMISJA!!!To może by tak wymienić przy okazji nieodpowiedzialnych
          urzędasów z UM.Jak kasować sitwy to tamtą też.I tylko zostawić P.Helenkę z
          zespołem technicznym.No może nie z całym.NIE JESTEM W ŻADNEJ KOTERII.Nie pracuję
          w żadnym teatrze.Po prostu obserwuję i mam swoje zdanie.
    • Gość: ekonomista Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.04.09, 21:01
      Pan Czechowski ma prawo prowadzić swoją politykę i to robi.
      Chciałbym jednak zapytać jaka jest sytuacja finansowa teatru, bo tak wszyscy
      piszą, że dyrektor kosi grubą kasę. Myślę, że tym Czechowski mógłby się obronić
      tym bardziej, że pamiętam jak na początku swojej kadencji zaatakował
      poprzedniego dyrektora, że teatr ma długi (tekst w wyborczej). Mnie przekonują
      dobrzy menadżerowie, jak z kasą jest super nie ma problemu jak kasa jest pusta
      do widzenia. No to jak jest z tą kasą.
      • Gość: fankapanawojtka Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.09, 22:55
        Pan Nojman 0, taki niby zwyczajny, spoza koterii i sitwy a zespół
        techniczny zna??? Dziwne...Ja jako zwykły widz, oczarowany magią
        teatru, nie mam pojęcia, co się dzieje za kulisami...Nawet Pani
        Helenki nie znam:(
        • Gość: SmutnyWspółpracown Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.zgora.dialog.net.pl 18.04.09, 23:14
          Pani Helenka jest Cool:) Zresztą sporo jest w TL fajnych ludzi. Wśród technicznych, pań sprzątaczek, pracowników biurowych, portierów, aktorów zarówno strarych jak i nowych. I jest mi ogromnie przykro, że tak się dzieje, jak się dzieje, że czytam takie słowa jak w artykule i w komentarzach. Afery, afery, brak szlachetności, Prawdy, piękna. Życie dane nam jest na krótko. I szkoda go tracić:( A jednak łatwo o tym zapominamy:((((
          • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 18.04.09, 23:31
            W tym TEATRZE zawsze było dużo wspaniałych ludzi.W tym mieście zawsze było dużo
            ludzi którzy kochali teatr.To miasto było kiedyś synonimem kultury Ziem
            Zachodnich.I ma szanse tym być dalej.Tylko szlachetność strasznie staniała.
            Charyzma -czy ktoś pamięta że cechę ta miewali (powinni mieć ) dyrektorzy ? Czy
            ktoś z aktorów widział kiedyś aktora starego już ,ale z "górnej półki"który
            pocałował scenę na której grał Osterwa? Nie kłócił sie,że go w bajce nie
            obsadzono,cieszył się ,że gra na tej scenie.Kasa,kasa,kasa itd.to główny motyw
            działania Piękno było w tamtym geście.
            • Gość: gość Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.tpn.ceron.pl 19.04.09, 00:12
              Zapewne nikt nie widział starego aktora bo w Lubuskim Teatrze takich
              nie ma bo wszystkich dyrektor Czechowski wysłał na wcześniejszą
              emeryturę. Dlatego młodzi nie mają wzorów do naśladowania. Pan
              Dyrektor nie szanuje "starych" otacza się młodymi bo ma nadzieję, że
              sam także tym samym jest młody, nic bardziej mylnego.
        • nojman0 Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 19.04.09, 13:59
          A szkoda.
    • Gość: Kinomany "Sto rąk, Sto sztyletów" - ostatnio na tym bylem.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.09, 22:56
      ... w tym lubuskim cyrku.
      Gó...any temat i gó...any teatr. Na zapleczu śmierdzi wódą,
      papierochami, narkotykami i komuną.
      Zamknąć to parakulturalne ścierwowisko, przechowalnię dla
      ukształconych i zadufanych w sobie beztalenci.
      Często uzależnionych i tkwiących w utopijnej dekadencji ałtystów.
      W języku ludzkim brakuje słów na opisanie tego czegoś.
      Tragikomiczny wrzód na dupie miasta.
      • Gość: fankapanawojtka Re: "Sto rąk, Sto sztyletów" - ostatnio na tym by IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.09, 23:08
        Oooo, następny zwykły widz, co zaplecze zna jak własną kieszeń...
      • nojman0 Re: "Sto rąk, Sto sztyletów" - ostatnio na tym by 18.04.09, 23:16
        W dwóch sprawach trochę przesadziłeś.Z "komuną" i z "narkotykami" Teatr
        faktycznie taki sobie,ale na Boga co masz do papierochów i wódeczki,a i
        elemenciki dekadencji też są milutkie.A co ci przeszkadza uzależniona
        aktoreczka.Co ci przeszkadza głupota absolwenta lalkarstwa.Byle grał i to
        DOBRZE.Aktor nie musi być inteligentny-AKTOR MA GRAć.wRZÓD MOŻNA WYCIĄĆ,ALE CO W
        ZAMIAN.Może CYRK?Cyrk-to jest prawdziwa sztuka.
      • Gość: były widz Re: "Sto rąk, Sto sztyletów" - ostatnio na tym by IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 00:43
        "sto rak, sto sztyletów"?! człowieku! ze 25 lat temu była ta premiera! no to rzeczywiście jesteś na bieżąco..... ;)
        idź ty sobie do multikina, kup sobie popcorn i obejrzyj "dragon balla" czy co tam teraz grają...
      • Gość: Euller Re: "Sto rąk, Sto sztyletów" - ostatnio na tym by IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 17:51
        Kinomany je frustrat? Chiba tak.
    • Gość: pan D Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 00:17
      "durny ten co stary las wycina,<br />
      na łące długo nie poleży"
    • Gość: widz Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.tpn.ceron.pl 19.04.09, 00:51
      Zauważcie, że z dyrekcji Bucka repertuar był zróżnicowany. Gdzie się
      podziały takie spektakle jak "Grechuta", Łgarz czy
      rewelacyjne "Zabijanie Gomułki". Dyrektor Czechowski raczy nas
      samymi smutami, albo o nieudanych związkach damsko męskich, albo o
      rozchisteryzowanych aktorkach. Panie Czechowski ja przychodzę do
      Teatru żeby się zrelaksować a nie oglądać problemy innych ludzi.
      Zmiłuj się Pan nad nami. Amen
      • kordua Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów 19.04.09, 01:05
        Ja uwazam ze tak nie mozna mowic i o Dyrektorze same chamstwa a to
        jest zdolny artysta i wspaonialy czlowiek on umie przyciogac ludzi
        do teatru i to nie prawda ze pokazuje same smuty jak nie wiesz to
        nie gadaj! Ja widzialam "Wizyte pani Ani" wiele razy bo jest na co
        patrzec i uczyc sie. Pozdrawiam
        • Gość: były widz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 01:15
          czy ktoś mi moze wyjasnić, co to jest ta "wizyta pani ani" co to kordua jest taka zachwycona? :/
          • Gość: ... Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.tpn.ceron.pl 19.04.09, 01:20
            Chodzi jej chyba o "Wizyte starszej Pani" jak się nie wie na co się
            chodzi do teatru to lepiej wogóle nie chodzić.
            • Gość: były widz Re: Dyrektor Teatru Lubuskiego zwalnia aktorów IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 01:27
              tak sie domyśliłam, ale skoro pisze, że widziała kilka razy, to zwątpiłam......no cóż się dziwić - wyznawczyni Czechowskiego... :/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka