Gość: Jolka IP: *.crowley.pl 07.10.04, 18:14 Witam Szukam pomysłu na dobre dania na przyjazd teściowej, w dodatku wybrednej. :-) Mięsko chude, mało ziemniaków, dużo dobrych surówek, dobre ciasto dla cukrzyka. Wdzięczna za pomoc Jolka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hela1 Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 07.10.04, 22:14 Moze filety z kurczaka/ chude sznycle marynowane w soku z cytryny, oliwie, pieprzu i soli. Wklada sie je do formy zaroodpornej, smaruje cienka warstwa smietany (gestej), na to kladzie sie pokrojone w plastry pieczarki (moga byc przezmazone), posypuje estragonem lub majerankiem i zapieka w piekarniku jakies 25 minut na 180 stopni (czas zalezy od grubosci miesa). Do tego ratatouille na cieplo, mizeria lub tzatziki, ziemniaki pieczone w piekarniku z maslem czosnkowym lub sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego. Do tego oliwki w roznych wariantach. Odpowiedz Link Zgłoś
giezik Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 07:18 ale wybredną acz potrafiąca docenić wysiłek, czy nie do końca? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 12:27 W sumie pochwali gdy jej posmakuje. Trochę ciężko przychodzi nam życie w ciepłej rodzinnej atmosferze, dlatego chciałabym czymś ją zaskoczyć i w pewien sposób pochwalić. Będę wdzięczna za dokładne przepisy. Jola "Lubię jeść, lecz bardziej gotować :-)" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LOLEK Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 13:20 ŚLIMAKI W SOSIE WŁASNYM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sola Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 13:30 nic nie rób, na pewno będzie zaskoczona Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Abdul Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: 61.68.22.* 08.10.04, 13:31 Zapiekany granat we wlasnym nadzieniu. Samemu wyjsc np. do toalety Mowa o tym egzotycznym owocu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobullshit Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.spray.net.pl / *.spray.net.pl 08.10.04, 14:31 To może zrób jakieś z jej dań. "Oczywiście" nie będzie tak dobre, jak w jej wykonaniu, ale się podliżesz, przy okazji pytając, jak ona to robi, że takie pyszne wychodzi. Pytanie, czy chcesz się podlizać, czy pochwalić :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giezik Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 14:36 nobull chyba najgorsze rozwiazanie (na podstawie moich doswiadczen. Moim zdaniem powinn zrobic cos prostego (bez ryzyka schrzenienia) acz wyrafinowanego. Tu oczywiscie nasuwaja sie makarony na pierwszy rzut, z tym ze jesli tesciowa jest "typowa" to moze nie docenic ze makaron nie jest rozgotowany. Z drugiej strony niemal zawsze wychodzi, smakuje i niezle wyglada lazania, czy muszelki nadziewane (i nie ma ryzyka nie trafioenia w twardosc) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 14:43 Jola pisała coś o cukrzycy - boję się, że w tym wypadku makarony trzebaby wyeliminować, chyba że makarony z semoliny nie wpływają na poziom cukru - tego nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 14:48 Troszkę postów przeczytałam i widzę że głównie powołują się wszyscy na kuchnię giezika :-) Czy w tym przypadku nie otrzymam żadnego pomocnego przepisu :-) Nie wierzę..... pozdrawiam Jola Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 14:40 Kiedy przeczytałam tytuł wątku, zaczęły mi stawać przed oczami wizje najrozmaitsze, niestety nie związane z kulinariami :) Czy chodzi o narmalny obiadek, czy będzie ten posiłek miał charakter bardziej oficjalny ? Tak sobie myślę, że ciekawy mógłby tu być zestaw włoski, wszak kuchnia wł. jest lekka, pyszna i bogata w jarzyny. Niestety nie podejmuję się cokolwiek sugerować, bo ja jestem na razie na etapie zgłębiania makaronów i pizzy, ale pojawiało się na forum mnóstwo przepisów na wł. dania, a i ekspertów mamy kilku, którzy na pewno chętnie doradzą co z czym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 14:46 Mieszkamy daleko od teściowej więc spotkanie można zakwalifikować do bardziej oficjalnych. Co do makaronów sama nie przepadam, a nie chciałabym aby odniosła wrażenie że sama nie jem bo posiłek jest przygotowany "specjalnie" dla niej. Ewentualnie dobry sos do spaghetti, może i bylo by dobre. Co do pizzy to przerabiałam już rozmaite, głównie na cieście drożdżowym, więc to raczej mało popisowe danie. Dzięki za podpowiedź pozdrawiam serdecznie Jola Odpowiedz Link Zgłoś
jottka napisałaś 08.10.04, 14:50 w 1.poście 'ciasto dla cukrzyka' - bardzo być może, że wszyscy nabrali podejrzeń, że menu powinno odpowiadać diecie dla chorych na tę chorobę, a nie każdy na tym sie zna natomiast o ile żadne ograniczenia w/w rodzaju nie wchodzą w grę, to poprzeglądaj liczne wątki o menu na rózne uroczystości i okazje specjalne - coś sobie znajdziesz wedle gustu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giezik Jolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 14:53 napisz: co lubisz Ty (w czym czujesz sie mocno jesli chodzi o przygotowanie). co lubi Twoj maż i co lubi tesciowa chodzi mi o smaki, rodzaj potraw itp. Wykombinujemy jakis kompromis, ktory wszystkim szczeki urwie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolka Re: Jolu IP: *.crowley.pl 08.10.04, 15:07 No więc ... osobiście jem wszystko, byle smaczne :-) mąż oczywiście człowiek mięsny, karkówka to chyba ulubiony rodzaj mięsa, do tego dobre surówki, i tu chyba pozostałabym przy swojej surówce z brokuł (brokuły, kukurydza, rzodkiewka, ogórek, jabłko zakrapiane majonezem, sól, pieprz, oregano). Co do teściowej to tak jak pisałam chude mięsko, bez żyłek, ości, kości itp. Nie koniecznie obiad wielodaniowy, a przynajmniej bez zupy, gdyż w tym zarówno mąż jak i teściowa się nie lubują. Może filety z łososia, pytanie na jaki sposób przyrządzone. Czy ww. surówka będzie pasowała do ryby? Jak przyrządzić karkówkę (nie kotlety)? Jeśli chodzi o przygotowanie to w kuchni próbuję ciągle czegoś nowego, więc raczej jestem w stanie przyrządzić prawie wszystko.:-) Postanowiłam do Was napisać, gdyż od 8 miesięcy codziennie gotuję obiady dla 3 mężczyzn (mąż i dwóch synków :-)) i już po mału brakuje mi pomysłów na przygotowanie obiadu. Dzięki Jola Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giezik Re: Jolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 15:13 wyglada ze kierunek jest - łosoś albo inna ryba. Moze jakis losos w nietypowym sosie albo zapiekany pstrąg w jogurcie, ziolach itp. Mowie o glownej rzeczy do przygotowania bo dodatki to juz z górki są Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasnowo Re: Jolu IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 15:41 Gieziku - rozpuść wodze fantazji względem tego pstrąga zapiekanego, bo wielkiego mi apetytu narobiłeś - jestem gotowa wskoczyć w samochód i gnać do pobliskiego miasteczka po pstrągi ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giezik :)) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 15:44 to ja Ci podam taki, przy ktorym mua-nie rybna-zonka zmiękla absolutnie (tu z bakym i brunoschem rozprawilismy jak go pozbyc tych osci, zeby ksztalt nie byl naruszony) Pstrąg w bekonie z szałwią Data: 21-05-2004 Kategoria: Ryby. Ilość porcji: 2 Ocena: przynajmniej 10 Składniki: 6 plastrów boczku wędzonego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasnowo Re: :)) IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 16:11 Dziś już nic nie zdziałam - sklepy w Sejnach do 16.00 otwarte, ale jutro zrywam się skoro świt i lecę choćby i do Suwałk :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Finka Re: :)) IP: *.acn.waw.pl 11.10.04, 19:29 ...ot...w pieknych stronach mieszkasz...mmmmmm Odpowiedz Link Zgłoś
krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 15:28 Jolu - myślałam raczej o lekkiej zupce - np. cukiniowo-czosnkowa, jakimś mięsie (może saltimbocca) z ryżem/risotto, carpaccio ważywnym i nie tylko, dobrej sałacie - w tym wypadku z zachowaniem wszelkich reguł i z oryginalnych produktów . Podaj wymogi diety to łatwiej będzie wymyślić deser. Odpowiedz Link Zgłoś
morechee Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 16:11 Ja na odwiedziny teściów (in spe) pod postacią taty-żołądkowca i mamy tradycjonalistki zrobiłam pomidory i paprykę faszerowane drobno podziabaną piersią z kurczaka, ryżem etc. W towarzystwie białego winka sprawdziło się super! A teraz praktycznie ostatnia szansa na takie danko..Polecam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 16:37 Dzięki za wszystkie wskazówki :-) Myślę że ryba będzie na pewno, może te pstrągi :-) a dla męża oczywiście mięsko, poszukam jeszcze Waszych przepisów. Papryki faszerowanej jeszcze nie próbowałam, więc może się skuszę, dwa dni odwiedzin przede mną :-) pozdrawiam Wszystkich serdecznie Jola Odpowiedz Link Zgłoś