Dodaj do ulubionych

Czym zaskoczyć teściową ?????

IP: *.crowley.pl 07.10.04, 18:14
Witam
Szukam pomysłu na dobre dania na przyjazd teściowej, w dodatku wybrednej. :-)
Mięsko chude, mało ziemniaków, dużo dobrych surówek, dobre ciasto dla
cukrzyka.
Wdzięczna za pomoc
Jolka
Obserwuj wątek
    • hela1 Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 07.10.04, 22:14
      Moze filety z kurczaka/ chude sznycle marynowane w soku z cytryny, oliwie,
      pieprzu i soli. Wklada sie je do formy zaroodpornej, smaruje cienka warstwa
      smietany (gestej), na to kladzie sie pokrojone w plastry pieczarki (moga byc
      przezmazone), posypuje estragonem lub majerankiem i zapieka w piekarniku jakies
      25 minut na 180 stopni (czas zalezy od grubosci miesa).
      Do tego ratatouille na cieplo, mizeria lub tzatziki, ziemniaki pieczone w
      piekarniku z maslem czosnkowym lub sosem czosnkowym na bazie jogurtu
      naturalnego.
      Do tego oliwki w roznych wariantach.
    • giezik Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 07:18
      ale wybredną acz potrafiąca docenić wysiłek, czy nie do końca?
      • Gość: Jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 12:27
        W sumie pochwali gdy jej posmakuje.
        Trochę ciężko przychodzi nam życie w ciepłej rodzinnej atmosferze, dlatego
        chciałabym czymś ją zaskoczyć i w pewien sposób pochwalić.
        Będę wdzięczna za dokładne przepisy.
        Jola

        "Lubię jeść, lecz bardziej gotować :-)"
    • sabba moze tu cos znajdziesz 08.10.04, 13:17
      www.pinezka.pl/content/view/110//
    • Gość: LOLEK Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 13:20
      ŚLIMAKI W SOSIE WŁASNYM
    • Gość: sola Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 13:30
      nic nie rób, na pewno będzie zaskoczona
    • Gość: Abdul Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: 61.68.22.* 08.10.04, 13:31
      Zapiekany granat we wlasnym nadzieniu. Samemu wyjsc np. do toalety
      Mowa o tym egzotycznym owocu
    • Gość: Nobullshit Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.spray.net.pl / *.spray.net.pl 08.10.04, 14:31
      To może zrób jakieś z jej dań. "Oczywiście" nie będzie tak dobre,
      jak w jej wykonaniu, ale się podliżesz, przy okazji pytając,
      jak ona to robi, że takie pyszne wychodzi.

      Pytanie, czy chcesz się podlizać, czy pochwalić :)
      • Gość: giezik Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 14:36
        nobull chyba najgorsze rozwiazanie (na podstawie moich doswiadczen. Moim zdaniem powinn zrobic cos prostego (bez ryzyka schrzenienia) acz wyrafinowanego.
        Tu oczywiscie nasuwaja sie makarony na pierwszy rzut, z tym ze jesli tesciowa jest "typowa" to moze nie docenic ze makaron nie jest rozgotowany.
        Z drugiej strony niemal zawsze wychodzi, smakuje i niezle wyglada lazania, czy muszelki nadziewane (i nie ma ryzyka nie trafioenia w twardosc)
        • Gość: krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 14:43
          Jola pisała coś o cukrzycy - boję się, że w tym wypadku makarony trzebaby
          wyeliminować, chyba że makarony z semoliny nie wpływają na poziom cukru - tego
          nie wiem.
        • Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 14:48
          Troszkę postów przeczytałam i widzę że głównie powołują się wszyscy na kuchnię
          giezika :-)
          Czy w tym przypadku nie otrzymam żadnego pomocnego przepisu :-)
          Nie wierzę.....

          pozdrawiam
          Jola
    • Gość: krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 14:40
      Kiedy przeczytałam tytuł wątku, zaczęły mi stawać przed oczami wizje
      najrozmaitsze, niestety nie związane z kulinariami :)
      Czy chodzi o narmalny obiadek, czy będzie ten posiłek miał charakter bardziej
      oficjalny ? Tak sobie myślę, że ciekawy mógłby tu być zestaw włoski, wszak
      kuchnia wł. jest lekka, pyszna i bogata w jarzyny.
      Niestety nie podejmuję się cokolwiek sugerować, bo ja jestem na razie na etapie
      zgłębiania makaronów i pizzy, ale pojawiało się na forum mnóstwo przepisów na
      wł. dania, a i ekspertów mamy kilku, którzy na pewno chętnie doradzą co z czym.
      • Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 14:46
        Mieszkamy daleko od teściowej więc spotkanie można zakwalifikować do bardziej
        oficjalnych.
        Co do makaronów sama nie przepadam, a nie chciałabym aby odniosła wrażenie że
        sama nie jem bo posiłek jest przygotowany "specjalnie" dla niej.
        Ewentualnie dobry sos do spaghetti, może i bylo by dobre.
        Co do pizzy to przerabiałam już rozmaite, głównie na cieście drożdżowym, więc
        to raczej mało popisowe danie.
        Dzięki za podpowiedź
        pozdrawiam serdecznie
        Jola
        • jottka napisałaś 08.10.04, 14:50
          w 1.poście 'ciasto dla cukrzyka' - bardzo być może, że wszyscy nabrali
          podejrzeń, że menu powinno odpowiadać diecie dla chorych na tę chorobę, a nie
          każdy na tym sie zna

          natomiast o ile żadne ograniczenia w/w rodzaju nie wchodzą w grę, to
          poprzeglądaj liczne wątki o menu na rózne uroczystości i okazje specjalne - coś
          sobie znajdziesz wedle gustu
          • Gość: giezik Jolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 14:53
            napisz: co lubisz Ty (w czym czujesz sie mocno jesli chodzi o przygotowanie).
            co lubi Twoj maż
            i co lubi tesciowa

            chodzi mi o smaki, rodzaj potraw itp. Wykombinujemy jakis kompromis, ktory wszystkim szczeki urwie
            • Gość: jolka Re: Jolu IP: *.crowley.pl 08.10.04, 15:07
              No więc ...
              osobiście jem wszystko, byle smaczne :-)
              mąż oczywiście człowiek mięsny, karkówka to chyba ulubiony rodzaj mięsa, do
              tego dobre surówki, i tu chyba pozostałabym przy swojej surówce z brokuł
              (brokuły, kukurydza, rzodkiewka, ogórek, jabłko zakrapiane majonezem, sól,
              pieprz, oregano).
              Co do teściowej to tak jak pisałam chude mięsko, bez żyłek, ości, kości itp.
              Nie koniecznie obiad wielodaniowy, a przynajmniej bez zupy, gdyż w tym zarówno
              mąż jak i teściowa się nie lubują.
              Może filety z łososia, pytanie na jaki sposób przyrządzone.
              Czy ww. surówka będzie pasowała do ryby?
              Jak przyrządzić karkówkę (nie kotlety)?
              Jeśli chodzi o przygotowanie to w kuchni próbuję ciągle czegoś nowego, więc
              raczej jestem w stanie przyrządzić prawie wszystko.:-)

              Postanowiłam do Was napisać, gdyż od 8 miesięcy codziennie gotuję obiady dla 3
              mężczyzn (mąż i dwóch synków :-)) i już po mału brakuje mi pomysłów na
              przygotowanie obiadu.

              Dzięki
              Jola
              • Gość: giezik Re: Jolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 15:13
                wyglada ze kierunek jest - łosoś albo inna ryba.
                Moze jakis losos w nietypowym sosie albo zapiekany pstrąg w jogurcie, ziolach itp. Mowie o glownej rzeczy do przygotowania bo dodatki to juz z górki są
                • Gość: krasnowo Re: Jolu IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 15:41
                  Gieziku - rozpuść wodze fantazji względem tego pstrąga zapiekanego, bo
                  wielkiego mi apetytu narobiłeś - jestem gotowa wskoczyć w samochód i gnać do
                  pobliskiego miasteczka po pstrągi !
                  • Gość: giezik :)) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 15:44
                    to ja Ci podam taki, przy ktorym mua-nie rybna-zonka zmiękla absolutnie (tu z bakym i brunoschem rozprawilismy jak go pozbyc tych osci, zeby ksztalt nie byl naruszony)

                    Pstrąg w bekonie z szałwią
                    Data: 21-05-2004
                    Kategoria: Ryby.
                    Ilość porcji: 2
                    Ocena: przynajmniej 10
                    Składniki:
                    6 plastrów boczku wędzonego
                    • Gość: krasnowo Re: :)) IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 08.10.04, 16:11
                      Dziś już nic nie zdziałam - sklepy w Sejnach do 16.00 otwarte, ale jutro zrywam
                      się skoro świt i lecę choćby i do Suwałk :)
                      • Gość: Finka Re: :)) IP: *.acn.waw.pl 11.10.04, 19:29
                        ...ot...w pieknych stronach mieszkasz...mmmmmm
        • krasnowo Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 15:28
          Jolu - myślałam raczej o lekkiej zupce - np. cukiniowo-czosnkowa, jakimś mięsie
          (może saltimbocca) z ryżem/risotto, carpaccio ważywnym i nie tylko, dobrej
          sałacie - w tym wypadku z zachowaniem wszelkich reguł i z oryginalnych
          produktów . Podaj wymogi diety to łatwiej będzie wymyślić deser.
    • morechee Re: Czym zaskoczyć teściową ????? 08.10.04, 16:11
      Ja na odwiedziny teściów (in spe) pod postacią taty-żołądkowca i mamy
      tradycjonalistki zrobiłam pomidory i paprykę faszerowane drobno podziabaną
      piersią z kurczaka, ryżem etc. W towarzystwie białego winka sprawdziło się
      super! A teraz praktycznie ostatnia szansa na takie danko..Polecam!
      • Gość: jolka Re: Czym zaskoczyć teściową ????? IP: *.crowley.pl 08.10.04, 16:37
        Dzięki za wszystkie wskazówki :-)
        Myślę że ryba będzie na pewno, może te pstrągi :-) a dla męża oczywiście
        mięsko, poszukam jeszcze Waszych przepisów.
        Papryki faszerowanej jeszcze nie próbowałam, więc może się skuszę, dwa dni
        odwiedzin przede mną :-)

        pozdrawiam Wszystkich serdecznie
        Jola
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka