Dodaj do ulubionych

soz z anchois do sałaty cezara

23.09.02, 11:56
No własnie...
szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić?
:)))
Obserwuj wątek
    • Gość: kluba1 Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.we.client2.attbi.com 23.09.02, 16:48
      tamarysz napisała:

      > No własnie...
      > szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić?
      > :)))

      Drewniana miske natrzec czosnkiem (czosnek oczywiscie wybrac z miski) pozniej
      dodac salate "romain" w kawalkach, dodac oliwe , wymieszac b. dobrze, pozniej
      ocet, wymieszac b. dobrze, rozgnieciona paste z anchois, wymieszac dobrze,
      jajko "w koszulce"( mozna dodac surowe jesli kto lubi) wymieszac dobrze, swiezo
      starty parmezan, wymieszac dobrze, sol i bialy pieprz , wymieszac dobrze a na
      sam koniec podsmazone, natarte czosnkiem kosteczki z bulki paryskiej na
      chrupko - wymieszac dobrze i natychmiast podawac. Mieszac salate lyzkami i nie
      ugniatac, w zasadzie zbierac z obu stron z dna i podrzucac w powietrze nad
      miska.
      • Gość: kasia_ania Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: 4.1R* / *.justice.vic.gov.au 24.09.02, 07:13
        Gość portalu: kluba1 napisał(a):

        > tamarysz napisała:
        >
        > > No własnie...
        > > szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić?
        > > :)))
        >
        > Drewniana miske natrzec czosnkiem (czosnek oczywiscie wybrac z miski)
        pozniej
        >
        > dodac salate "romain" w kawalkach, dodac oliwe , wymieszac b. dobrze, pozniej
        > ocet, wymieszac b. dobrze, rozgnieciona paste z anchois, wymieszac dobrze,
        > jajko "w koszulce"( mozna dodac surowe jesli kto lubi) wymieszac dobrze,
        swiezo
        >
        > starty parmezan, wymieszac dobrze, sol i bialy pieprz , wymieszac dobrze a na
        > sam koniec podsmazone, natarte czosnkiem kosteczki z bulki paryskiej na
        > chrupko - wymieszac dobrze i natychmiast podawac. Mieszac salate lyzkami i
        nie
        > ugniatac, w zasadzie zbierac z obu stron z dna i podrzucac w powietrze nad
        > miska.

        Ja zamiast pasty z anchois, dodaje je cale w kawalkach, a dodatkowo do twoich
        ingrediensow male skwareczki z boczku - pycha!!!!!!
        • Gość: Alka Cezar IP: *.chello.pl 24.09.02, 08:34
          Hej, a ja Cezara robię tak: sałatę porwaną w listki - do miski natartej
          czosnkiem, mieszam z dobrą oliwą, do niej anchoisy pokrojone ale niezbyt
          drobno, do tego starty ser typu blue, do tego grzanki z buleczki podsmażone w
          oliwie z czosnkiem, wreszcie to wszystko, tuż przed podaniem, ale gdy grzanki
          są jeszcze gorące, mieszam z jajkiem gotowanym przez minutę. Dużo pieprzu!
          W ogóle ważne, żeby to robić tuż przed podaniem a nie wcześniej.
    • Gość: Roy Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.tpnet.pl / *.dhcp.adsl.tpnet.pl 24.09.02, 10:50
      CESAR DREASSING:
      0,5 litra oliwy z oliwek,
      2 jajka (surowe),
      60g. Anchovies,
      30g parmesan (starty),
      15ml octu sherry,
      10ml octu winnego czerwonego,
      1 ząbek czosnku,
      0,5 -1 łyżeczki musztardy Dijon,
      posiekana pietruszka (wg gustu)

      Połączyć jajka, anchovies, parmesan, czosnek i musztardę i zmiksować, następnie
      dodać ocet i powoli dodawać oliwę i miksować, na końcu dodać pietruszkę, sól i
      pieprz biały,

      Sałatkę robi się według gustu, a więc sałata, jajka gotowane na twardo,
      anchovies, małe grzanki kostki (po usmażeniu gdy ciepłe posypać parmesanem,
      oczywiście smażyć na oliwie), parmesan pokrojony w cienkie paski (najlepiej
      maszynką do obierania ziemniaków), cebula, itd.

      SMACZNEGO
      • tamarysz Re: soz z anchois do sałaty cezara 27.09.02, 14:28
        Dzięki Roy, biegne wypróbować :)))
    • Gość: kot Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.gazeta.pl 27.09.02, 22:42
      Zapraszam do cafe zielnik to wszystko wyjasnie ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka