tamarysz 23.09.02, 11:56 No własnie... szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić? :))) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kluba1 Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.we.client2.attbi.com 23.09.02, 16:48 tamarysz napisała: > No własnie... > szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić? > :))) Drewniana miske natrzec czosnkiem (czosnek oczywiscie wybrac z miski) pozniej dodac salate "romain" w kawalkach, dodac oliwe , wymieszac b. dobrze, pozniej ocet, wymieszac b. dobrze, rozgnieciona paste z anchois, wymieszac dobrze, jajko "w koszulce"( mozna dodac surowe jesli kto lubi) wymieszac dobrze, swiezo starty parmezan, wymieszac dobrze, sol i bialy pieprz , wymieszac dobrze a na sam koniec podsmazone, natarte czosnkiem kosteczki z bulki paryskiej na chrupko - wymieszac dobrze i natychmiast podawac. Mieszac salate lyzkami i nie ugniatac, w zasadzie zbierac z obu stron z dna i podrzucac w powietrze nad miska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia_ania Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: 4.1R* / *.justice.vic.gov.au 24.09.02, 07:13 Gość portalu: kluba1 napisał(a): > tamarysz napisała: > > > No własnie... > > szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Może ktoś wie jak go zrobić? > > :))) > > Drewniana miske natrzec czosnkiem (czosnek oczywiscie wybrac z miski) pozniej > > dodac salate "romain" w kawalkach, dodac oliwe , wymieszac b. dobrze, pozniej > ocet, wymieszac b. dobrze, rozgnieciona paste z anchois, wymieszac dobrze, > jajko "w koszulce"( mozna dodac surowe jesli kto lubi) wymieszac dobrze, swiezo > > starty parmezan, wymieszac dobrze, sol i bialy pieprz , wymieszac dobrze a na > sam koniec podsmazone, natarte czosnkiem kosteczki z bulki paryskiej na > chrupko - wymieszac dobrze i natychmiast podawac. Mieszac salate lyzkami i nie > ugniatac, w zasadzie zbierac z obu stron z dna i podrzucac w powietrze nad > miska. Ja zamiast pasty z anchois, dodaje je cale w kawalkach, a dodatkowo do twoich ingrediensow male skwareczki z boczku - pycha!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alka Cezar IP: *.chello.pl 24.09.02, 08:34 Hej, a ja Cezara robię tak: sałatę porwaną w listki - do miski natartej czosnkiem, mieszam z dobrą oliwą, do niej anchoisy pokrojone ale niezbyt drobno, do tego starty ser typu blue, do tego grzanki z buleczki podsmażone w oliwie z czosnkiem, wreszcie to wszystko, tuż przed podaniem, ale gdy grzanki są jeszcze gorące, mieszam z jajkiem gotowanym przez minutę. Dużo pieprzu! W ogóle ważne, żeby to robić tuż przed podaniem a nie wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roy Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.tpnet.pl / *.dhcp.adsl.tpnet.pl 24.09.02, 10:50 CESAR DREASSING: 0,5 litra oliwy z oliwek, 2 jajka (surowe), 60g. Anchovies, 30g parmesan (starty), 15ml octu sherry, 10ml octu winnego czerwonego, 1 ząbek czosnku, 0,5 -1 łyżeczki musztardy Dijon, posiekana pietruszka (wg gustu) Połączyć jajka, anchovies, parmesan, czosnek i musztardę i zmiksować, następnie dodać ocet i powoli dodawać oliwę i miksować, na końcu dodać pietruszkę, sól i pieprz biały, Sałatkę robi się według gustu, a więc sałata, jajka gotowane na twardo, anchovies, małe grzanki kostki (po usmażeniu gdy ciepłe posypać parmesanem, oczywiście smażyć na oliwie), parmesan pokrojony w cienkie paski (najlepiej maszynką do obierania ziemniaków), cebula, itd. SMACZNEGO Odpowiedz Link Zgłoś
tamarysz Re: soz z anchois do sałaty cezara 27.09.02, 14:28 Dzięki Roy, biegne wypróbować :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kot Re: soz z anchois do sałaty cezara IP: *.gazeta.pl 27.09.02, 22:42 Zapraszam do cafe zielnik to wszystko wyjasnie ;) Odpowiedz Link Zgłoś