elka42 24.09.02, 19:43 Proszę o jakiś orginalny przepis na gorące danie,na przyjęcie dla 8-miu osób.MIle widziany również przepis na ciekawą i orginalną sałatkę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Dora Re: Pomóżcie! IP: 2.3.STABLE* / 172.30.7.* 26.09.02, 10:51 Proponuję schab po moskiewsku, pycha! Potrzebne: schab - 8 cienkich plasterków tak 0,5-0,7 cm (ja kroję lekko zmrożony) pieczarki - 70 dkg cebulka - 1-2 szt. kwaskowate jabłka - ze 3-4 szt. ser żółty - 20-30 dkg majonez - 2 słoiki No i te plasterki schabu na noc pozostawiam w przyprawach (jakich kto lubi, ja to robię z vegetą, ziółkami i odrobina oleju). Następnie układa sie je na blaszce jeden przy drugim. Na to układamy warstewkę, pokrojonych a potem przesmażonych z cebulką pieczarek (posolone i popieprzone do smaku). Potem idzie warstwa startych jabłek (oczywiście bez skórki). Potem wastwa startego żółtego sera i na wierzch warstwa majonezu. No i na ok. 1 godzine do piekarnika (na ok. 200 stopni), ja włączam najpierw ogrzewanie tylko od spodu, żeby wierzch za szybko sie nie spiekł i dopiero na koniec daję ogrzewanie od góry. U koleżanki jadłam to z pieczonymi ziemniaczkami, a sama podałam z ryżem. Ale to juz kwestia gustu. I tak i tak smakuje dobrze :) Smacznego! Odpowiedz Link Zgłoś