Dodaj do ulubionych

Pomóżcie!

24.09.02, 19:43
Proszę o jakiś orginalny przepis na gorące danie,na przyjęcie dla 8-miu
osób.MIle widziany również przepis na ciekawą i orginalną sałatkę.
Obserwuj wątek
    • Gość: Dora Re: Pomóżcie! IP: 2.3.STABLE* / 172.30.7.* 26.09.02, 10:51
      Proponuję schab po moskiewsku, pycha!
      Potrzebne:
      schab - 8 cienkich plasterków tak 0,5-0,7 cm (ja kroję lekko zmrożony)
      pieczarki - 70 dkg
      cebulka - 1-2 szt.
      kwaskowate jabłka - ze 3-4 szt.
      ser żółty - 20-30 dkg
      majonez - 2 słoiki

      No i te plasterki schabu na noc pozostawiam w przyprawach (jakich kto lubi, ja
      to robię z vegetą, ziółkami i odrobina oleju). Następnie układa sie je na
      blaszce jeden przy drugim. Na to układamy warstewkę, pokrojonych a potem
      przesmażonych z cebulką pieczarek (posolone i popieprzone do smaku). Potem
      idzie warstwa startych jabłek (oczywiście bez skórki). Potem wastwa startego
      żółtego sera i na wierzch warstwa majonezu. No i na ok. 1 godzine do piekarnika
      (na ok. 200 stopni), ja włączam najpierw ogrzewanie tylko od spodu, żeby
      wierzch za szybko sie nie spiekł i dopiero na koniec daję ogrzewanie od góry. U
      koleżanki jadłam to z pieczonymi ziemniaczkami, a sama podałam z ryżem. Ale to
      juz kwestia gustu. I tak i tak smakuje dobrze :) Smacznego!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka