Dodaj do ulubionych

ciapkapusta

20.04.06, 11:52
Jak sie jä robi? Wystarczy ugotowac ziemniaki, dodac masla, utluc, a do tego
dodac kapuste kiszonä (wczesniej sparzonä?). Kurcze, ze nigdy nie
przyglädalam sie, jak babcia robila :(
Obserwuj wątek
    • quba Re: ciapkapusta 20.04.06, 12:02
      moge Ci powiedzieć jak ja robie


      pol kilograma ziemniakow obranych i troche posolonych gotuje

      w drugim garnku gotuje pol kilograma kapusty kiszonej
      odcedzam jedno i drugie
      na patelni podsmazam wędzony boczek (10-15 dag)
      pokrojony w kostke, a jak sie przyrumieni dodaje cebulke (1 średnią)tez w
      kostke i podsmazam jescze wszystko razem

      potem ziemniaki i kapuste wkladam do jednego garnka i tluke tluczkiem do
      ziemniakow
      następnie wlawam wszstko z patelni i dalej tluczkiem
      a potem dodaje troche pieprzu mielonego i jeszcze mieszam
      smacznego
      • hatige Re: ciapkapusta 20.04.06, 12:15
        dzieki, o to mniej wiecéj mi chodzilo. U mnie nie bylo boczku.
    • Gość: Xena Re: ciapkapusta IP: *.access.telenet.be 20.04.06, 13:34
      To typowo holenderskie danie ( ze smazonym boczkiem zwykle podawanym osobno)
      Proponuje ci kiedys taka kiszona kapuste dodac do makaronu np swiderki
      i wymieszac .
      Mozna dodac tez smazone pieczarki lub gotowac kapuste na grzybkach suszonych
      ( jak na pierogi )i smazona cebula .
      Latwe i smaczne danie z boczkiem lub z pieczarkami .
      Pyszne z feta w kostke na wierzchu .
      Sprobuj kiedys .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka