hatige 20.04.06, 11:52 Jak sie jä robi? Wystarczy ugotowac ziemniaki, dodac masla, utluc, a do tego dodac kapuste kiszonä (wczesniej sparzonä?). Kurcze, ze nigdy nie przyglädalam sie, jak babcia robila :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
quba Re: ciapkapusta 20.04.06, 12:02 moge Ci powiedzieć jak ja robie pol kilograma ziemniakow obranych i troche posolonych gotuje w drugim garnku gotuje pol kilograma kapusty kiszonej odcedzam jedno i drugie na patelni podsmazam wędzony boczek (10-15 dag) pokrojony w kostke, a jak sie przyrumieni dodaje cebulke (1 średnią)tez w kostke i podsmazam jescze wszystko razem potem ziemniaki i kapuste wkladam do jednego garnka i tluke tluczkiem do ziemniakow następnie wlawam wszstko z patelni i dalej tluczkiem a potem dodaje troche pieprzu mielonego i jeszcze mieszam smacznego Odpowiedz Link Zgłoś
hatige Re: ciapkapusta 20.04.06, 12:15 dzieki, o to mniej wiecéj mi chodzilo. U mnie nie bylo boczku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xena Re: ciapkapusta IP: *.access.telenet.be 20.04.06, 13:34 To typowo holenderskie danie ( ze smazonym boczkiem zwykle podawanym osobno) Proponuje ci kiedys taka kiszona kapuste dodac do makaronu np swiderki i wymieszac . Mozna dodac tez smazone pieczarki lub gotowac kapuste na grzybkach suszonych ( jak na pierogi )i smazona cebula . Latwe i smaczne danie z boczkiem lub z pieczarkami . Pyszne z feta w kostke na wierzchu . Sprobuj kiedys . Odpowiedz Link Zgłoś