Dodaj do ulubionych

sylwester w plenerze (domek)

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.03, 23:07
Witam!
Grupa znajomych ( w porywach ma byc ze 30 nawet osob)wybiera sie na sylwka
na dzialke, do domku. Domek jest spory, jest wyposazona kuchnia. Umawiamy
sie, ze kazdy ma wziac cos do zjedzenia...i tu pojawia sie problem; co mozna
by przyrzadzic (najlepiej dzien przed, bo w sylwka jeszcze lece do pracy),
tak, by wziac to ze soba samochodem i ewentualnie szybko "wykonczyc" na
miejscu? Domyslam sie, ze rzadzic beda salatki, wiec moze ktos ma jakis
ciekawszy pomysl? No ewentualnie jakas oryginalna salatka... Z gory
dziekuje :)
Obserwuj wątek
    • guadalahara Re: sylwester w plenerze (domek) 28.12.03, 23:58
      Strogonoff, bigos, leczo :-)
    • Gość: alex Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.den.nilenet.net 29.12.03, 00:34
      Salatki sa super, ale w styczniu bylo by chyba dobrym pomyslem zeby podac cos
      cieplego. Mozesz to zrobic w domu, wsadzic do lodowki a potem tylko przygrzac:
      Klopsy w sosie BBQ lub kazdym innym (mozna je spozywac z uzyciem widelcow lub
      wykalaczek)
      Makaron zapiekany z serem, miesem, sosem pomidorowaym i warzywami (sluze
      wieloma przepisami :-))
      Zrazy zawijane
      Pikantna fasolka po mexykansku (sluze przepisem)
      Bigos (ale ktos jus wspomnial)
      Kielbaski na ruszt,
      albo skoro jest tam wyposazona kuchnia zrob na miejscu deser z zasmarzanych
      bananow z rumem i rodzynkami zajmie ci to tylko kilka minut a efekt
      rewelacyjny. Daj znac czy chcesz przepis :-)




      • Gość: elizka Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 06:28
        Alex - pozadam przepisow..klopsiki, makaronik i banany brzmia nad wyraz
        intrygujaco..:))
        • Gość: alex banany na goraco IP: *.den.nilenet.net 29.12.03, 08:03
          zaczne od bananow :-)Przepis zawsze sie sprawdza robiony "na oko" wiec ci
          podam "na oko" proporcje.
          Skladniki:
          rodzynki (1/4 szklanki),
          kilka lyzek rumu (najlepiej ciemnego)
          kilka lyzek masla,
          odrobina cukru (do smaku)tu uzywamy brazowy, trzcinowy, bo mamy, ale normalny
          tez "zadziala"
          4ry banany (prawie dojzale, czyli jasno zolte i twarde)
          szczypta cynamonu,
          szczypta galki muszkatalowej,
          odrobina obranych i posiekanych migdalow.

          Sposob: zalej rodzynki rumem i odstaw na chwile, na patelni rozpusc maslo i
          dodaj cukier, mieszajac zeby sie rozpuscil. Obrane banany przeciete wzdluz na
          pol (albo kilka kawalkow) wloz na patelnie i gotuj przez kilka minut zeby
          troche zmiekly (ale sie nie rozmazaly na papke)Posyp to cynamonem i galka
          muszkatalowa (jesli lubisz, bo bez nich tez jest to dobre) to czym wlej rum z
          rodzynkami. Mozna to na chwile "podpalic" ale nie koniecznie. Potem tylko wsyp
          migdaly. Podawaj na cieplo, ale najlepiej z galka lodow waniliowych :-)
          Najlepiej sprobuj to zrobic (w mniejszej ilosci) w domu przed impreza tak dla
          wprawy i na imprezie zablysniesz bo zrobisz to w 10 minut nie patrzac na
          przepis :-))

          Jesli chodzi o makarony to jest to dla mnie temat rzeka. Uwielbiam wloska
          kuchnie. Daj znac co lubisz (mieso, ryby, warzywa) i czego nie znosisz to sie
          skoncentruje na tym co moze ci przypasc do gustu :-)

          Podam ci tez sprawdzony przepis na cos w rodzaju pasztetu z kurczaka ktory sie
          super sprawdza w sytacjach bufetu.
          2 szklanki ugotowanego i rozdrobnionego (na wlokienka) miesa z kurczaka
          (najlepiej piersi)
          1/2 szklanki majonezu
          3 lyzki roztopionego masla
          2 dodatkowe lyzki roztopionego masla
          2 lyzki musztardy (typu Dijon)
          szczypta ostrej papryki
          szklanka tartej bulki
          odrobina natki z pietuszki

          Sposob:
          w misce wymieszaj mieso z kurczaka, majonez, 3 lyzki masla, musztarde i
          papryke. Wloz to do plaskiego, zaro-odpornego naczynia (mniej wiecej 20 cm
          srednicy) nastepnie wymieszaj bulke z pietruszka i pozostala czesca masla.
          Posyp to po masie z kurczaka. Wsadz do piekarnika 200C bez pokrywki na mniej
          wiecej 25 min. Gorace postaw na stole obok ciemnego i jasnego pieczywa i nie
          zapomnij podac noz do smarowania :-)


          Pamietaj ze na 30ci osob bedziesz musiala odpowiednio zwiekszyc proporcje

          Co do klopsikow (meatballs)to przyznaje ze kupuje mrozone i zalewam sosem BBQ
          jak nie mam czasu tudziez energii, zeby stac przy garach :-))))
      • julianek_2002 Re: sylwester w plenerze (domek) 29.12.03, 13:01
        proszę o przepis na banany z rumem i rodzynkami.Imprezy w domku nie będzie ale
        deserek się zje.Z góry dziękuje!!!!!!
        • Gość: alex Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.den.nilenet.net 29.12.03, 16:38
          podany powyzej :-))))))
      • zyrafa Re: sylwester w plenerze (domek) 29.12.03, 15:03
        > Pikantna fasolka po mexykansku (sluze przepisem)

        jesli mozna, chetnie poslucham:)
        pozdrawiam,
        z.
        • Gość: alex Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.den.nilenet.net 29.12.03, 19:54
          Pikantna fasola z mieskiem (chilli with beans)jest tym dla kuchni
          meksykanskiej czym w kuchni polskiej jest bigos, bo robi sie tego wielki
          garnek i najlepsza jest odgrzewana kilka razy i jest nieskonczona ilosc
          wariantow:-))) W wiekszosci domow na "dzikim zachodzie" (Teksas,Arizona,
          Colorado)jest to staly bywalec stolu :-))))

          Skladniki:
          2 szklanki fasoli (moga byc najrozniejsze i pomieszane, tylko Jasiek jest za
          duzy i za bardzo jak maka)
          1/2 kg chudego mielonego miesa wolowego
          duza cebula
          kilka zabkow czosnku
          kilka malych marchewek
          pomidory swieze, mrozone lub z puszki
          przyprawe wedle smaku i uznania: sol, pieprz, oregano, koledra, cumin (wyglada
          jak kminek, ale nim nie jest, smakuje troche bardziej anyzowato, ale to nie
          anyz, uzywa sie go tez w kuchni indyjskiej, moze ktos w kraju poda polska
          nazwe, bo nie znam) papryka
          kilka lyzeczek (zalezy od ostrosci proszku) sproszkowanej ostrej papryki typu
          chilli

          Fasole namocz przez noc. Zmien wode i gotuj od miekkosci (albo uzyj z puszki)
          Jak fasola jest juz prawie gotowa, na duzej patelni mieszajac, zrumien
          posiekana cebule, czosnek i mielone mieso (mieso ma nie byc pozlepiane). Pod
          koniec dodaj przyprawy i pomidory (jesli sa swieze lub mrozone to wrzuc je do
          goracej wody na kilka minut zeby zdjac skorke, po czym pokroj mniej wiecej w
          kostke)
          Wymieszaj w wielkim garnku z fasola i niech sie to troche pogotuje, zeby sie
          smaki "przegryzly" (Powinno miec gestosc jak dobry gulasz)
          Podaje sie to w miseczkach (lub glebokich talerzach) posypane odrobina
          zielonego szczypiorku, startego zoltego ostrego sera (typu chedar)i lyzka
          gestej smietany, do tego podaje sie chipsy z kukurydzy lub plaski chleb (lub
          raczej placek) nazywany tortilla.
          Tak jak do bigosu mozna nawrzucac roznych dodatkowych warzyw, lub przypraw i
          poeksperymentowac.
          Powodzenia

          • Gość: P. Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.proxy.aol.com 29.12.03, 20:02
            Dla "ubigosienia" chilli zalecam bigosowe mięsiwa. Znakomit odmiana, jadłem.
            • Gość: alex Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.den.nilenet.net 29.12.03, 20:05
              Znasz moze polskie slowko na CUMIN ???
              • Gość: Krewetka Do Alex IP: 213.131.78.* 30.12.03, 16:55
                Gość portalu: alex napisał(a):

                > Znasz moze polskie slowko na CUMIN ???

                To po naszemu kminek rzymski i absolutnie nie daje sie zastapic zwyklym
                kminkiem. Inny aromat.
                • Gość: alex Re: Do Alex IP: *.den.nilenet.net 30.12.03, 17:11
                  Dzieki za informacje. Faktycznie jedyna wspolna cecha tych dwoch jest ich
                  wyglad :-)
          • apolka do alex 30.12.03, 09:59
            A co zrobić z marchewką? Pokroić i smażyć z cebulą, dodać później?
            • Gość: alex Re: do alex IP: *.den.nilenet.net 30.12.03, 17:08
              Marchewke lub jakiekolwiek inne warzywka (pory, papryke itp) mozesz pokroic i
              albo wrzucic na patelnie jak juz mieso przestanie byc surowe, albo do
              wielkiego garnka jak bedziesz je mieszac z fasola.
              Twoj sposob tez jest dobry o ile masz na patelni lub w garnku wystarczajaco
              duzo miejsca zeby to wszystko mieszac z miesem. Pozatym jesli mieso jest
              tluste to po przesmazeniu mozna odlac to co sie z niego wytopi a wtedy napewno
              lepiej poczekac z warzywami, zeby nie nasiakaly tluszczem :-)


              Jesli dodajesz swieza papryke to najlepiej jest ja najpierw w calosci polozyc
              na grillu zeby sie skorka opiekla ze wszystkich stron, goraca wrzuca sie do
              plastikowej torby, zeby zaparowala. Pol godziny pozniej bardzo latwo sie
              zdejmuje skore i wycina nasiona:-)
    • Gość: Pichciarz Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.proxy.aol.com 29.12.03, 00:35
      Polecam:
      www.kulinaria.kaan.pl
      kliknąć Przepisy i następnie u samej góry "Małe co nieco" oraz "Sałatki,
      surówki".
    • yagienka Re: sylwester w plenerze (domek) 29.12.03, 17:19
      bigos, leczo, łazanki...
    • dharmata Moge do Was wpaść z jedzonkiem? 29.12.03, 21:05
      Moge Moge Nie dajcie się prosić.
      Wezme ze sobą zupkę gulaszową po węgiersku, Chilli con carne, skrzydełka po
      meksykańsku, leczo wegierskie, gruszki w sosie czekoladowym no i na koniec
      sałatke owocową.
      • Gość: elizka Re: Moge do Was wpaść z jedzonkiem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 21:17
        mozesz, mozesz no pewno :) chyba klopsiki rulezzz!! w pikantnym
        sosiku...jakies sugestie? co kupic?
        • dharmata Re: Moge do Was wpaść z jedzonkiem? 29.12.03, 21:31
          jakie klopsiki
          • Gość: egata Coś innego na gorąco IP: *.aster.pl / *.acn.pl 30.12.03, 22:59
            "Chiński bigosik"-nazwa powstała od wyglądu dania na talerzyku.
            Składniki:
            - 1 opakowanie makaronu ryżowego,
            - 1 podwójna pierś kurza,
            - 1 marchewka surowa,
            - 1 pietruszka surowa,
            - 3/4 opakowania grzybów mun,
            - sos sojowy zwykły,
            - sos sojowy grzybowy,
            - 1 ząbek czosnku,
            - chili do zaostrzenia smaku (świeże lub w proszku lub sos).

            Grzyby namoczyć, gotować 15 minut,pokroić w paski.
            Pierś kurczaka pokroić w kostkę.
            Marchewkę i pietruszkę pokroić w zapałki.
            Makaron zaparzyć wg przepisy, odcedzić, pokroić na części.

            W garnku obsmażyć kurczaka, dodać warzywa, poddusić kilka minut dodać grzyby,
            makaron, sosy sojowe do smaku, czosnek przeciśnięty lub posiekany, chili.

            NIE PODLEWAĆ WODĄ!

            Uwaga: łatwo przywiera, dusić na małym ogniu często mieszając, dosolić
            ewentualnie do smaku. Makaron i tak się rozpadnie, czas duszenia zależy od
            gustu czy wolimy warzywa bardziej chrupkie czy mniej.
            Dla 3-4 osób z tych proporcji (głodnych osób)

    • Gość: elizka Re: sylwester w plenerze (domek) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.03, 23:22
      serdeczne dzieki za wszystko, mam przepisow na caly karnawal, tymczasem caly
      gar klopsikow juz gotow....temat aktualny podczas karnawalu, wiec jesli komus
      przyjdzie cos do glowy to poprosze...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka