Dodaj do ulubionych

rock gotycki

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 23:14
Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne ciuchy. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku.
Obserwuj wątek
    • black_light Re: rock gotycki 18.12.04, 23:17
      A kto powiedział że to jest fenomen. Fenomen to by był jak byś miał Platynowe
      albo złote płyty a takowych nie ma dla tej muzyki. Bardzo lubie muzykę metalową
      ale konkretną,o gotyku mam troszkę inne zdanie. To jest muzyka dla zbuntowanych
      14 - 16sto latków.
      • Gość: petronela Re: rock gotycki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 23:26
        To dziwne, bo ja znam ludzi 30-letnich, którzy słuchają takiej muzy, a ich panny noszą czarne ciuszki i farbują włosy na kolor kruczy. to jest naprawdę żałosne!
        • 8th_star Re: rock gotycki 18.12.04, 23:35
          A ja znam ludzi ktorzy nie sluchaja gotyku i sa niewyobrazalnie glupi.
        • sliwka1977 Re: rock gotycki 18.12.04, 23:42
          Gość portalu: petronela napisał(a):

          > To dziwne, bo ja znam ludzi 30-letnich, którzy słuchają takiej muzy, a ich
          pann
          > y noszą czarne ciuszki i farbują włosy na kolor kruczy. to jest naprawdę
          żałosn
          > e!


          Dla Ciebie żałosne, dla nich nie. Czy to Ci w czymś przeszkadza?
        • Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 18.12.04, 23:53
          A nie przyszło ci do blond głowy, ze nie wszyscy fani gotyku się z tym obnoszą?
          A obnoszą się głównie pozerzy? A pozerzy słuchają tandetnego HIM, MM i innych
          Within Temptation, które są kiczowatymi kapelami?
          Co ty wiesz o prawdziwym gotyku, żeby się na ten temat wypowiadać, słoneczna
          Barbie?
    • mallina Re: rock gotycki 19.12.04, 03:16
      Gość portalu: petronela napisał(a):

      > Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne ciuch
      > y. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku.

      ale co masz na mysli?
      szelest czarnych ciuchow, szum skrzydel nietoperzy, zgrzyt wampirzych kosci?
      smieszne ujecie przez Ciebie tematubig_grinD
      • 8th_star Re: rock gotycki 19.12.04, 09:16
        Chyba jeszcze nalezy spytac co autorka rozumie przez muzyke gotycka.
        • klymenystra Re: rock gotycki 19.12.04, 09:40
          ano wlasnie. rock gotycki to co innego niz metal gotycki a metal gotycki wcale
          nie jest gotykiem...
    • negatywista Re: rock gotycki 19.12.04, 11:40
      Założe się, że nie przesłuchałaś ani jednej gotyckiej płyty. W tym gatunku
      wyszło kilka naprawdę bardzo dobrych płyt - np. Fields of the Nephilim
      ("Elysium"), Paradise Lost ("One Second"), The Cure ("Pornography"), Clan of
      Xymox ("Medusa") - to te najbardziej znane. Czy nawet "Elodia" Lacrimosy,
      której ja osobiście nie lubię, ale obiektywnie muszę przyznać, że to dobrze
      skomponowana i zaaranżowana muzyka. Pewnie nie słyszałaś żadnej z tych płyt. O
      znajomość takich artystów jak Rozz Williams czy Gitane Demone nawet cie nie
      posądzam, pewnie nawet ci sie o uszy nie obiło nazwisko.
      Oczywiście jest w tej muzyce, jak w każdej, dużo produkcji artystycznie
      miernych, czy wręcz tragicznych, ale jest wiele bardzo dobrych. Subkultura
      gotycka i otoczka, wampiryzm etc. są traktowane przez większość biorących w tym
      udział z przymrużeniem oka. Warto, zanim oceni się jakiś nurt, spróbować poznać
      choć odrobinę co on NAPRAWDĘ sobą reprezentuje. Sięgnąć do źródeł innych niż
      tylko artykuł w Przekroju czy innej popularnej gazecie.
    • piotrek_63 Re: rock gotycki 19.12.04, 12:31
      Od razu widac ze to prowokacja. Mozna zalozyc watek ze sie nie rozumie
      sluchajacych country bo to ludzie ktorzy pasa krowy.
      • humbak Offtopic 20.12.04, 11:14
        big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
      • Gość: Bleman Re: rock gotycki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.04, 02:46
        Albo prowadzą ciężarówki wink))
    • kosz.marny Re: rock gotycki 20.12.04, 09:33
      Gość portalu: petronela napisał(a):

      > Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne
      ciuch
      > y. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku.


      Ale o co Ci konkretnie chodzi - o słuchanie muzyki czy o ciuchy i "wampiryczną"
      otoczkę? Bo jeśli chodzi o muzykę, to gotyk był kiedyś naprawdę dobrym
      gatunkiem i pojawiło się w nim sporo Dzieł, (najważniejsze zespoły: Bauhaus,
      Xmal Deutschland, Clan of Xymox, częściowo The Cure, Joy Division, Sisters of
      Mercy, ale też wiele innych) ale później (tj. gdzieś pod koniec lat 80.) dawny
      gotyk się zakończył, a powstał nowy gotyk - związany z muzyką metalową. No i
      ten jest faktycznie kiczowaty - muzycznie i wizualnie. Ale i tu pojawiają się
      perełki - np. Type O Negative, w którego twórczości najpierw ujęła mnie
      autoironia (umiejętność intelektualna wcale nie często spotykana u muzyków,
      zwłaszcza pozujących na tzw. gotyk), a przy okazji okazało się, że jest to
      zespół doskonale potrafiący tworzyć mroczne klimaty (np. płyta "October Rust").
      Tak więc - zanim coś skrytykujesz - przyjrzyj się temu dokładniej, bo łatwo
      jest oceniać niesprawiedliwie.
    • thomas29needles Re: rock gotycki 20.12.04, 11:03
      Nie bardzo rozumiem pytanie. Co mają nietoperze i inne stwory do strony
      akustycznej? Przyznam się, że wypadłem z obiegu, ale chyba mowa o czymś co jest
      martwe jak norweska błękitna?
    • Gość: uszczypnij_muzo Re: rock gotycki IP: *.toya.net.pl 20.12.04, 11:29
      Ja również nie rozumiem, co ludzie widzą w owej muzyce. Niektóre utwory są,
      owszem, niezłe. Zdecydowana większosc dokonań zespołów gotyckich jest na jedno
      kopyto.. Ze nie wspomnę o całej otoczce - owe ciuchy, makijaż i temu podobne -
      jest to tyle śmieszne, co żenujące.
      • Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 21.12.04, 00:04
        Równie dobrze można by spytać, co ludzie widzą w hip-hopie - ta otoczka, te
        spodnie z pampersem, wszyscy na jedno kopyto, itd. z każdym innym gatunkiem
        muzycznym. To bez sensu.
        Czy trzeba zakładać tak idiotyczny wątek? O każdej muzyce można powiedzieć to
        samo, zależy, kto mówi.
        • piotrek_63 Re: rock gotycki 23.12.04, 18:55
          Autorka chyba nie miala nic wiecej do zakomunikowania bo juz nie napisala
          niczego ponad to co jest wyzej...
          • Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 24.12.04, 00:10
            Ale ty za to poczułeś się w obowiązku to zakomunikować wszystkim innym. Wszyscy
            inni, uprzejmie informuję, mają oczy.
      • Gość: Toomasz Re: rock gotycki IP: *.net26.pl / *.net26.pl 24.12.04, 21:30
        aele gotyk przecież to nie tylko kapele w stylu Artrosis, ale PRZEDE WSZYSTKIM
        kapele takie jak Sisters of Mercy, Mission, Fields of the Nephilim, czy nawet
        The Cult... w Polsce jako "gotyk" przyjął się jakiś dziwny podgatunek metalu...
        a kapele które wymieniłem wyżej raczej ciężko nazwać kiczowatymi i śpiewającymi
        o wampirkach czy innych netoperkachsmile
        • klymenystra Re: rock gotycki 24.12.04, 22:43
          w temacie widac, ze dziewcze mialo na mysli rock gotycki, czyli artrosisy,
          closterkellery i inne delighty smile
          a metal gotycki tez istnieje- vide type o negative czy dawniejszy tiamat...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka