Gość: petronela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 23:14 Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne ciuchy. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
black_light Re: rock gotycki 18.12.04, 23:17 A kto powiedział że to jest fenomen. Fenomen to by był jak byś miał Platynowe albo złote płyty a takowych nie ma dla tej muzyki. Bardzo lubie muzykę metalową ale konkretną,o gotyku mam troszkę inne zdanie. To jest muzyka dla zbuntowanych 14 - 16sto latków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: petronela Re: rock gotycki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 23:26 To dziwne, bo ja znam ludzi 30-letnich, którzy słuchają takiej muzy, a ich panny noszą czarne ciuszki i farbują włosy na kolor kruczy. to jest naprawdę żałosne! Odpowiedz Link Zgłoś
8th_star Re: rock gotycki 18.12.04, 23:35 A ja znam ludzi ktorzy nie sluchaja gotyku i sa niewyobrazalnie glupi. Odpowiedz Link Zgłoś
sliwka1977 Re: rock gotycki 18.12.04, 23:42 Gość portalu: petronela napisał(a): > To dziwne, bo ja znam ludzi 30-letnich, którzy słuchają takiej muzy, a ich pann > y noszą czarne ciuszki i farbują włosy na kolor kruczy. to jest naprawdę żałosn > e! Dla Ciebie żałosne, dla nich nie. Czy to Ci w czymś przeszkadza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 18.12.04, 23:53 A nie przyszło ci do blond głowy, ze nie wszyscy fani gotyku się z tym obnoszą? A obnoszą się głównie pozerzy? A pozerzy słuchają tandetnego HIM, MM i innych Within Temptation, które są kiczowatymi kapelami? Co ty wiesz o prawdziwym gotyku, żeby się na ten temat wypowiadać, słoneczna Barbie? Odpowiedz Link Zgłoś
mallina Re: rock gotycki 19.12.04, 03:16 Gość portalu: petronela napisał(a): > Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne ciuch > y. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku. ale co masz na mysli? szelest czarnych ciuchow, szum skrzydel nietoperzy, zgrzyt wampirzych kosci? smieszne ujecie przez Ciebie tematuD Odpowiedz Link Zgłoś
8th_star Re: rock gotycki 19.12.04, 09:16 Chyba jeszcze nalezy spytac co autorka rozumie przez muzyke gotycka. Odpowiedz Link Zgłoś
klymenystra Re: rock gotycki 19.12.04, 09:40 ano wlasnie. rock gotycki to co innego niz metal gotycki a metal gotycki wcale nie jest gotykiem... Odpowiedz Link Zgłoś
negatywista Re: rock gotycki 19.12.04, 11:40 Założe się, że nie przesłuchałaś ani jednej gotyckiej płyty. W tym gatunku wyszło kilka naprawdę bardzo dobrych płyt - np. Fields of the Nephilim ("Elysium"), Paradise Lost ("One Second"), The Cure ("Pornography"), Clan of Xymox ("Medusa") - to te najbardziej znane. Czy nawet "Elodia" Lacrimosy, której ja osobiście nie lubię, ale obiektywnie muszę przyznać, że to dobrze skomponowana i zaaranżowana muzyka. Pewnie nie słyszałaś żadnej z tych płyt. O znajomość takich artystów jak Rozz Williams czy Gitane Demone nawet cie nie posądzam, pewnie nawet ci sie o uszy nie obiło nazwisko. Oczywiście jest w tej muzyce, jak w każdej, dużo produkcji artystycznie miernych, czy wręcz tragicznych, ale jest wiele bardzo dobrych. Subkultura gotycka i otoczka, wampiryzm etc. są traktowane przez większość biorących w tym udział z przymrużeniem oka. Warto, zanim oceni się jakiś nurt, spróbować poznać choć odrobinę co on NAPRAWDĘ sobą reprezentuje. Sięgnąć do źródeł innych niż tylko artykuł w Przekroju czy innej popularnej gazecie. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_63 Re: rock gotycki 19.12.04, 12:31 Od razu widac ze to prowokacja. Mozna zalozyc watek ze sie nie rozumie sluchajacych country bo to ludzie ktorzy pasa krowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bleman Re: rock gotycki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.04, 02:46 Albo prowadzą ciężarówki )) Odpowiedz Link Zgłoś
kosz.marny Re: rock gotycki 20.12.04, 09:33 Gość portalu: petronela napisał(a): > Nie rozumiem jak można słuchać takiego kiczu. Wampiry, nietoperze, czarne ciuch > y. Jaka żenada. Wytłumaczcie mi fenomen tego gatunku. Ale o co Ci konkretnie chodzi - o słuchanie muzyki czy o ciuchy i "wampiryczną" otoczkę? Bo jeśli chodzi o muzykę, to gotyk był kiedyś naprawdę dobrym gatunkiem i pojawiło się w nim sporo Dzieł, (najważniejsze zespoły: Bauhaus, Xmal Deutschland, Clan of Xymox, częściowo The Cure, Joy Division, Sisters of Mercy, ale też wiele innych) ale później (tj. gdzieś pod koniec lat 80.) dawny gotyk się zakończył, a powstał nowy gotyk - związany z muzyką metalową. No i ten jest faktycznie kiczowaty - muzycznie i wizualnie. Ale i tu pojawiają się perełki - np. Type O Negative, w którego twórczości najpierw ujęła mnie autoironia (umiejętność intelektualna wcale nie często spotykana u muzyków, zwłaszcza pozujących na tzw. gotyk), a przy okazji okazało się, że jest to zespół doskonale potrafiący tworzyć mroczne klimaty (np. płyta "October Rust"). Tak więc - zanim coś skrytykujesz - przyjrzyj się temu dokładniej, bo łatwo jest oceniać niesprawiedliwie. Odpowiedz Link Zgłoś
thomas29needles Re: rock gotycki 20.12.04, 11:03 Nie bardzo rozumiem pytanie. Co mają nietoperze i inne stwory do strony akustycznej? Przyznam się, że wypadłem z obiegu, ale chyba mowa o czymś co jest martwe jak norweska błękitna? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uszczypnij_muzo Re: rock gotycki IP: *.toya.net.pl 20.12.04, 11:29 Ja również nie rozumiem, co ludzie widzą w owej muzyce. Niektóre utwory są, owszem, niezłe. Zdecydowana większosc dokonań zespołów gotyckich jest na jedno kopyto.. Ze nie wspomnę o całej otoczce - owe ciuchy, makijaż i temu podobne - jest to tyle śmieszne, co żenujące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 21.12.04, 00:04 Równie dobrze można by spytać, co ludzie widzą w hip-hopie - ta otoczka, te spodnie z pampersem, wszyscy na jedno kopyto, itd. z każdym innym gatunkiem muzycznym. To bez sensu. Czy trzeba zakładać tak idiotyczny wątek? O każdej muzyce można powiedzieć to samo, zależy, kto mówi. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_63 Re: rock gotycki 23.12.04, 18:55 Autorka chyba nie miala nic wiecej do zakomunikowania bo juz nie napisala niczego ponad to co jest wyzej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaija Re: rock gotycki IP: *.elblag.dialog.net.pl 24.12.04, 00:10 Ale ty za to poczułeś się w obowiązku to zakomunikować wszystkim innym. Wszyscy inni, uprzejmie informuję, mają oczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toomasz Re: rock gotycki IP: *.net26.pl / *.net26.pl 24.12.04, 21:30 aele gotyk przecież to nie tylko kapele w stylu Artrosis, ale PRZEDE WSZYSTKIM kapele takie jak Sisters of Mercy, Mission, Fields of the Nephilim, czy nawet The Cult... w Polsce jako "gotyk" przyjął się jakiś dziwny podgatunek metalu... a kapele które wymieniłem wyżej raczej ciężko nazwać kiczowatymi i śpiewającymi o wampirkach czy innych netoperkach Odpowiedz Link Zgłoś
klymenystra Re: rock gotycki 24.12.04, 22:43 w temacie widac, ze dziewcze mialo na mysli rock gotycki, czyli artrosisy, closterkellery i inne delighty a metal gotycki tez istnieje- vide type o negative czy dawniejszy tiamat... Odpowiedz Link Zgłoś