Dodaj do ulubionych

jazz w stylu The Cinematic Orchestra

19.01.06, 14:45
Możecie podać jakieś zespoły grające podobny jazz/acid jazz jak The Cinematic
Orchestra??? Z góry dzięki za pomoc
Obserwuj wątek
    • fnoll Re: jazz w stylu The Cinematic Orchestra 19.01.06, 16:00
      kakao to nie czekolada, choć też dobre wink

      do Cinematic Orchestra podobnie gra np. Jaga Jazzist, ostatnio nazywająca się
      tylko Jaga, może ci się spodobać również Mr Scruff, Spring Heel Jack i Troublemakers
    • hurakami Re: jazz w stylu The Cinematic Orchestra 19.01.06, 16:48
      Sprobuj Nuspirit Helsinki (niestety, poza jednym LP z 2002 wciaz nie moge sie
      doczekac na cos nowszego, ale siegnac warto!) a z nowszych Skandynawów The five
      corners quintet np. z wydana miesiac temu 'chasin' the jazz gone by'. Jest
      jeszcze Nicola Conte z ostatnia 'Other diretions'. (szczegolowe odsluchy na
      www.soulseduction.com). O ile (troche splycajac) Cinematic tworzy muzyke na
      pograniczu jazzu i elektroniki, o tyle wspomnianym przeze mnie zespolom troche
      blizej do jazzu sensus stricto (choc tez znaja sie na bitach, bo z elektroniki
      wyrosly, o czym swiadcza wczesne plyty).
      A i oczywiscie jeszcze Matthew Herbert i 'Goodbye swingtime' - plyta, ktora
      najbardziej przypomina mi klimat TCO.
      Choc 'Man with the movie camera' jest absolutnie genialny - zwlaszcza, jak sie
      oglada film Viertowa.
      Pozdrawiam,
      h
      • rastafarii Re: jazz w stylu The Cinematic Orchestra 14.04.06, 19:02
        dokladnie . muzyka gdy jest pozar jest genialna.
    • kod_kreskowy Re: jazz w stylu The Cinematic Orchestra 14.04.06, 19:52
      Jukka Eskola - s/t
      Parov Stelar (zwłaszcza Rough Cuts, a tam Psychodelic Jazz i Red-haired Woman)
      Nostalgia 77 - świetne Songs for My Funeral, bardzo dobre The Garden
      być może Red Snapper - Reeled & Skinned i s/t z 2003
      Xploding Plastix - Amateur Girlfriends Go Proskirt Agents
      Chris Joss - You've Been Spiked
      Quantic Soul Orchestra - Pushin' On, Stampede (Quantic "solo" też niczego sobie
      np. Mishaps Happening czy Apricot Morning)
      Hird - Moving On chociażby dla Yukimi Nagano
      • lan.kwai.fong Re: jazz w stylu The Cinematic Orchestra 22.04.06, 02:39
        A ja jeszcze dodam wszystkie płyty grupy Alpha. Zwłaszcza pierwszą (Comes from
        Heaven).

        LKF

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka