zawsze mnie zastanawiało czemu akurat z krajów skandynawskich wywodzi sie
taka ogromna ilość cenionych zespołów metalowych( głownie death -
metalowych), chocby wspomnieć tylko o Therion, Tiamat, Bathory, Theatre of
Tragedy czy Mayhem, ale jak wiecie to jest tylko ta czołowka.
Co ma w sobie skandynawia, że akurat tam rodzą się takie pomysły??
Dlaczego np. nie słyszymy tak wiele o zespołach metalowych z Hiszpanii,
Włoch, Grecji, czy klimaty południa nie sprzyjają tego typu muzyce???
A może kto ma w sobie więcej krwi wojowniczych wikingów ten potrafi
lepiej "wiosłowć" na gitarze

))