Dodaj do ulubionych

Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy....

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.11, 14:01
Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.I tu pytanie z Waszego doświadczenia, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)? Wiem , że sporo ludzi odradzi mi pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi sie) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać granicę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już normalnie Rumunię?
Obserwuj wątek
    • Gość: --- Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.177.83.114.energint.net 02.05.11, 15:22
      Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.

TAK.

, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)?

UZH tylko samochód. i jest ok - do 1godz stania, Ubla to walka z wiatrakami, łapówki, pytania itp i nie ma później drogi na południe wogóle (wbrew mapie gdzie widać czarny asfalt)

na mukaczewo i lwów jest ŚWIETNY !! asfalt, nówka,
      ale na południe... dalej nie mam pojęcia, raczej dziury jedna na drugiej.

Z krościenka pierwsze 20km urwać koła można - jamy na drodze!! później wmiare ok, ale trzeba tłuc się przez pół kraju, uważaj na przejazdy między obwodami

Wiem , że sporo ludzi odradzi m
      > i pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi si
      > e) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać grani
      > cę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już norm
      > alnie Rumunię?

1. sprawdź co trzeba mieć w samochodzie jak Cie słowacy będą kontrolować (kamizelka, itp..)
      2. za 55km/h na Sloveńsko jest 40Euro (!) , ale jedzie się przyjemnie,
      3. przez Węgry może?? autostrada za 20pln ??

DAI tylko czeka na wykroczenie, na Słowackich przejściach to odrazu kontrola i 100 pytań.

Nie pchaj się w Karpaty samochodem bo tam drogi często są tylko na mapie, i po 20km może się okazać że nie ma asfaltu i zaczyna się pole.!! - własne doświadczenia.

Chętnie poczytam wypowiedz kogos kto naprawdę często przekracza przejscia Rumuńskie.
    • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 03.05.11, 13:21
      przejście w Korczowej PL-UA jest Ok.
      Możesz przemyśleć takie trasy:
      1) Lwów-Czop (trasa M06)-Mateszalka-Satu-Mare-itd.
      2) Lwów-Iwano-Frankiwsk-Czerniwci-Siret
      3) Lwów-Ternopol-Chmielnicki-Dunaivtsi-Kamieniec-Podolski (zwiedzanie twierdzy)-Czerniwci
      Trasa Lwów-Ternopol nie jest w najlepszym stanie, sporo dziur, ale jadąc powoli (w dzień!) można śmiało jechać. Ternopol-Chmielnicki jest już lepsza droga, mniej dziur, można jechać szybciej. Chmielnicki-Kamieniec-Podolski też jest ok, w sumie to dawna trasa olimpijska.
      Jadąc przez Siret omijasz wysokie góry w Rumunii.
        • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: 162.27.161.* 06.05.11, 10:23
          pamiętaj, że na paliwie za wiele nie zaoszczędzisz, różnica wynosi nieco ponad 1zł/L, czyli zaoszczędzisz max 80-100 zł na paliwie jadąc przez Ukrainę. W kanistrze wolno przewieźć do Polski 10L, nie wiem jak do Rumunii. No chyba że chcesz zobaczyć Lwów lub Kamieniec-Podolski.
          Nie napisałeś do której miejscowości w Bułgarii jedziesz, jeśli na południe od Burgas, to lepiej przez Serbię.
          • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 12:56
            Jadę do Sv. Vlas, w karnistry nie będę się bawił, ale wydaje mi się, że róznica na litrze jest troszkę większa, z tego co czytam na Ukrainie kosztuje obecnie 9,5 UAH(około 3,4 zł) a u nas i w krajach tranzytowych ponad 5 zł.No i kilometrów najmniej , przynajmniej w stosuku do Serbii (350km).Dzięki serdeczne za info, ja już postanowiłem i sam muszę się przekonać jaka jest rzeczywistość jazdy przez Ukrainę.Trasa powrota przez Rumunie (trasą transfogarską). Bardziej obawiam się kolejek na granicach niż stanu dróg i ich Policji. I tu jak pisałem wcześniej mam problem czy przez naszą granicę, czy przez Słowację i potem Uzhorod na Satu Mare (Rumunia).Pocieszam się,że łatwiej i szybciej jest wyjechać niż wjechać na Ukrainę.
            Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
            • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: 162.27.161.* 06.05.11, 15:38
              ceny paliw - tu podawałem ceny paliw. Nie napisałem jedynie, że paliwo na początku maja zdrożało, np. na Shellu 95 V-power z 11,49 do 11,59. Nie widziałem benzyny ani ropy za 9,50, no chyba ze na jakiejś zapyziałej stacji paliw. Licz benzynę 95 po co najmniej 10 hrywien, co daje ok. 3,44 PLN/L. Masz do przejechania ok. 500 km po Ukrainie od Korczowej do Siret, w Polsce teraz 95 można zatankować za 5,12 PLN, czyli różnica jest ok. 1,70 PLN/L. Mój samochód pali 5L w trasie, czyli zaoszczędzę 2*25L*1,70 PLN = 85 PLN.
              Bezpieczne tankowanie - na stacjach WOC, OKKO, LuKOIL, SHELL, na większości tych stacji można płacić kartą.
              Jeśli chcesz coś pozwiedzać na Ukrainie, no to rozumiem, ale jeśli nie, to jedź po Ukrainie tylko w dzień, żeby widzieć dziury.
              Wjazd na Ukrainę jest bez kolejek - 26.04 stałem 25 minut w Korczowej, teraz już nie ma kolejek. Z powrotem trzeba liczyć dużo więcej czasu na granicy.
              Ceny na Ukrainie w sklepach są podobne jak w Polsce, a nieraz nawet drożej, zależy od sklepu.
              Na granicy UA-RO nie powinno być kolejek, jedynie upewnij się na forum o Rumunii, czy droga przez Siret jest przejezdna, w zeszłym roku była tam niezła powódź.
              Do Sw. Własu możesz jechać przez Konstantę (most 11 lei) albo przez Ruse (most Giurgiu-Ruse 6 euro, Ruse-Giurgiu 2 euro).
              • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 20:18
                Jeszcze raz dzięki,faktycznie Ukrainę zamierzam brać na dzień, nocleg tuż za granicą rumuńską, info o dobrych stacjach i płatnością kartą super (choć tu mam pytanie, czy mając kartę płatniczą master card- pko sa mogę płacić, bo wyczytałem, że tylko Visa, nadmienię, że będąc w Cro, i przejeżdżając przez Słowenię nie było problemu z płatnością na stacjach tą kartą).Niestety polemizowałbym z Tobą co do oszczędności paliwowych(może to nie jest najważniejsze, ale każdy chyba z nas chciałby, by paliwo w Polsce tyle kosztowało). Mianowicie wjeżdżając z pustym bakiem tankuje 50 litrów po podanej przez Ciebie cenie ropy (około 170 zł), przejeżdżam wspomniane 500 km, zużywam około 30 litrów paliwa, dotankowuję (około 110 zł) i dojeżdżam do Bułgarii. Rachunek zakupu łącznie około 80 litrów, a z pewnością wleję więcej na full, po 5 zł, no to rachunek jest "troszkę" inny, dodam, że to tylko w jedną stronę.Chyba, że moje rozumowanie jest mylne, co przyjmę z pokorą.
                Moze w następym poście podam e-maila, aby ktoś mi nie zarzucił prywatnych rozmów z Tobą, chyba, że uznamy tą naszą polemikę za coś pożytecznego dla inych.
                Pozdrawiam
                • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 09:45
                  Nie powinno być problemu z płatnościami kartą Master Card na Ukrainie. Może być problem z Diners i podobnymi mniej popularnymi kartami.
                  Oczywiście można wjechać na granicę samochodem na oparach i zatankować tuż za granicą w Korczowej, jest kilka sensownych stacji do kilku km od granicy, później dopiero na obwodnicy Lwowa. Ostatnia stacja paliw przed granicą PL jest Orlen w Radymno.
                  Od Korczowej przez Iwano-Frankiwsk do Czerniowców jest ok 380 km, jadąc spokojnie pokonasz tę trasę w 7-8 godzin.
                  noclegi w Rumunii np. Villa Alice w Suceava.
                  • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.11, 10:07
                    Widzę, że masz sporą wiedzę na temat wspomniany,więc dopytam, czy ten nocleg podany przez Ciebie rezerwować czy jechać w ciemno (jadę w dwie rodziny- 6 osób)? W poprzednich postach wspomniałeś o dwóch drogach w Rumunii, która Twoim zdaniem jest lepsza, czytałem ,że przez Ruse mostem przejazd bezproblemowy. Ta druga droga to rozumiem przez Fetesti -(opłata most)- Cernavoda - Basarabi - Constanta - Mangalia - Vama Veche - Durankulak -(winieta)?
                    • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 13:49
                      Na bulgaricus możesz wszystkiego dowiedzieć się na temat dojazdu przez Ukrainę lub Rumunię.
                      Może nie będziemy pisać o Rumunii w wątku poświęconym Ukrainie?!
                      Przejdź tu wątek o dojeździe przez Rumunię, to odpowiem jeśli będę wiedział.
                      Przez Cernavoda nie jechałem, więc nie pomogę, ale są komentarze innych użytkowników, więc możesz sobie poczytać i dopytać, ktoś ci odpowie. Jechałem za to kilkakrotnie przez Ruse, przejazd bezproblemowy.
                      W weekendy w motelach w Rumunii często są wesela, szczególnie w sobotę może być problem z noclegiem bez rezerwacji. Zawsze rezerwowałem nocleg i udawało mi się do niego dotrzeć, ale noclegów jest tyle, że nie warto nawet rezerwować, zawsze coś znajdzie się. Drukowałem sobie listę noclegów w promieniu +/- 100-200 km od wyznaczonego celu, bo nigdy nie wiadomo, czy uda się dojechać tam gdzie zaplanowano. Albo wprowadzałem namiary do GPS, ale z dokładnością tych danych bywa różnie. W tygodniu szaleją ciężarówki w Rumunii, dlatego warto jechać w sobotę-niedzielę przez RO, szczególnie w niedzielę jest mniejszy ruch. Można też jechać w nocy przez Rumunię, ale trzeba uważać na dziwne pojazdy na drodze.
                      Jak masz więcej pytań dot. tranzytu przez Rumunię, to pytaj na bulgaricusie, tam ci odpowiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka