Dodaj do ulubionych

Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy....

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.11, 14:01
Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.I tu pytanie z Waszego doświadczenia, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)? Wiem , że sporo ludzi odradzi mi pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi sie) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać granicę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już normalnie Rumunię?
Obserwuj wątek
    • Gość: --- Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.177.83.114.energint.net 02.05.11, 15:22
      Jestem w tym niewielkim procencie osób, które chcą jechać przez Ukrainę.

TAK.

, jadąc w środę lub czwartek, w jakich godzinach i które przejście najlepiej przekraczać polsko-ukraińskie, a może przez Słowację i potem UZHGOROD (bo i taką wersje czytałem)?

UZH tylko samochód. i jest ok - do 1godz stania, Ubla to walka z wiatrakami, łapówki, pytania itp i nie ma później drogi na południe wogóle (wbrew mapie gdzie widać czarny asfalt)

na mukaczewo i lwów jest ŚWIETNY !! asfalt, nówka,
      ale na południe... dalej nie mam pojęcia, raczej dziury jedna na drugiej.

Z krościenka pierwsze 20km urwać koła można - jamy na drodze!! później wmiare ok, ale trzeba tłuc się przez pół kraju, uważaj na przejazdy między obwodami

Wiem , że sporo ludzi odradzi m
      > i pomysł jazdy do Bułgarii przez Ukrainę , ale ja zaryzykuję( nie spieszy mi si
      > e) , powrót będzie trasą Transfogarską.Reasumując, czy lepiej przekraczać grani
      > cę polsko-ukraińską, czy też przez Słowację(Barwinek), Ukrainę i potem już norm
      > alnie Rumunię?

1. sprawdź co trzeba mieć w samochodzie jak Cie słowacy będą kontrolować (kamizelka, itp..)
      2. za 55km/h na Sloveńsko jest 40Euro (!) , ale jedzie się przyjemnie,
      3. przez Węgry może?? autostrada za 20pln ??

DAI tylko czeka na wykroczenie, na Słowackich przejściach to odrazu kontrola i 100 pytań.

Nie pchaj się w Karpaty samochodem bo tam drogi często są tylko na mapie, i po 20km może się okazać że nie ma asfaltu i zaczyna się pole.!! - własne doświadczenia.

Chętnie poczytam wypowiedz kogos kto naprawdę często przekracza przejscia Rumuńskie.
    • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 03.05.11, 13:21
      przejście w Korczowej PL-UA jest Ok.
      Możesz przemyśleć takie trasy:
      1) Lwów-Czop (trasa M06)-Mateszalka-Satu-Mare-itd.
      2) Lwów-Iwano-Frankiwsk-Czerniwci-Siret
      3) Lwów-Ternopol-Chmielnicki-Dunaivtsi-Kamieniec-Podolski (zwiedzanie twierdzy)-Czerniwci
      Trasa Lwów-Ternopol nie jest w najlepszym stanie, sporo dziur, ale jadąc powoli (w dzień!) można śmiało jechać. Ternopol-Chmielnicki jest już lepsza droga, mniej dziur, można jechać szybciej. Chmielnicki-Kamieniec-Podolski też jest ok, w sumie to dawna trasa olimpijska.
      Jadąc przez Siret omijasz wysokie góry w Rumunii.
        • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: 162.27.161.* 06.05.11, 10:23
          pamiętaj, że na paliwie za wiele nie zaoszczędzisz, różnica wynosi nieco ponad 1zł/L, czyli zaoszczędzisz max 80-100 zł na paliwie jadąc przez Ukrainę. W kanistrze wolno przewieźć do Polski 10L, nie wiem jak do Rumunii. No chyba że chcesz zobaczyć Lwów lub Kamieniec-Podolski.
          Nie napisałeś do której miejscowości w Bułgarii jedziesz, jeśli na południe od Burgas, to lepiej przez Serbię.
          • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 12:56
            Jadę do Sv. Vlas, w karnistry nie będę się bawił, ale wydaje mi się, że róznica na litrze jest troszkę większa, z tego co czytam na Ukrainie kosztuje obecnie 9,5 UAH(około 3,4 zł) a u nas i w krajach tranzytowych ponad 5 zł.No i kilometrów najmniej , przynajmniej w stosuku do Serbii (350km).Dzięki serdeczne za info, ja już postanowiłem i sam muszę się przekonać jaka jest rzeczywistość jazdy przez Ukrainę.Trasa powrota przez Rumunie (trasą transfogarską). Bardziej obawiam się kolejek na granicach niż stanu dróg i ich Policji. I tu jak pisałem wcześniej mam problem czy przez naszą granicę, czy przez Słowację i potem Uzhorod na Satu Mare (Rumunia).Pocieszam się,że łatwiej i szybciej jest wyjechać niż wjechać na Ukrainę.
            Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
            • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: 162.27.161.* 06.05.11, 15:38
              ceny paliw - tu podawałem ceny paliw. Nie napisałem jedynie, że paliwo na początku maja zdrożało, np. na Shellu 95 V-power z 11,49 do 11,59. Nie widziałem benzyny ani ropy za 9,50, no chyba ze na jakiejś zapyziałej stacji paliw. Licz benzynę 95 po co najmniej 10 hrywien, co daje ok. 3,44 PLN/L. Masz do przejechania ok. 500 km po Ukrainie od Korczowej do Siret, w Polsce teraz 95 można zatankować za 5,12 PLN, czyli różnica jest ok. 1,70 PLN/L. Mój samochód pali 5L w trasie, czyli zaoszczędzę 2*25L*1,70 PLN = 85 PLN.
              Bezpieczne tankowanie - na stacjach WOC, OKKO, LuKOIL, SHELL, na większości tych stacji można płacić kartą.
              Jeśli chcesz coś pozwiedzać na Ukrainie, no to rozumiem, ale jeśli nie, to jedź po Ukrainie tylko w dzień, żeby widzieć dziury.
              Wjazd na Ukrainę jest bez kolejek - 26.04 stałem 25 minut w Korczowej, teraz już nie ma kolejek. Z powrotem trzeba liczyć dużo więcej czasu na granicy.
              Ceny na Ukrainie w sklepach są podobne jak w Polsce, a nieraz nawet drożej, zależy od sklepu.
              Na granicy UA-RO nie powinno być kolejek, jedynie upewnij się na forum o Rumunii, czy droga przez Siret jest przejezdna, w zeszłym roku była tam niezła powódź.
              Do Sw. Własu możesz jechać przez Konstantę (most 11 lei) albo przez Ruse (most Giurgiu-Ruse 6 euro, Ruse-Giurgiu 2 euro).
              • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 20:18
                Jeszcze raz dzięki,faktycznie Ukrainę zamierzam brać na dzień, nocleg tuż za granicą rumuńską, info o dobrych stacjach i płatnością kartą super (choć tu mam pytanie, czy mając kartę płatniczą master card- pko sa mogę płacić, bo wyczytałem, że tylko Visa, nadmienię, że będąc w Cro, i przejeżdżając przez Słowenię nie było problemu z płatnością na stacjach tą kartą).Niestety polemizowałbym z Tobą co do oszczędności paliwowych(może to nie jest najważniejsze, ale każdy chyba z nas chciałby, by paliwo w Polsce tyle kosztowało). Mianowicie wjeżdżając z pustym bakiem tankuje 50 litrów po podanej przez Ciebie cenie ropy (około 170 zł), przejeżdżam wspomniane 500 km, zużywam około 30 litrów paliwa, dotankowuję (około 110 zł) i dojeżdżam do Bułgarii. Rachunek zakupu łącznie około 80 litrów, a z pewnością wleję więcej na full, po 5 zł, no to rachunek jest "troszkę" inny, dodam, że to tylko w jedną stronę.Chyba, że moje rozumowanie jest mylne, co przyjmę z pokorą.
                Moze w następym poście podam e-maila, aby ktoś mi nie zarzucił prywatnych rozmów z Tobą, chyba, że uznamy tą naszą polemikę za coś pożytecznego dla inych.
                Pozdrawiam
                • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 09:45
                  Nie powinno być problemu z płatnościami kartą Master Card na Ukrainie. Może być problem z Diners i podobnymi mniej popularnymi kartami.
                  Oczywiście można wjechać na granicę samochodem na oparach i zatankować tuż za granicą w Korczowej, jest kilka sensownych stacji do kilku km od granicy, później dopiero na obwodnicy Lwowa. Ostatnia stacja paliw przed granicą PL jest Orlen w Radymno.
                  Od Korczowej przez Iwano-Frankiwsk do Czerniowców jest ok 380 km, jadąc spokojnie pokonasz tę trasę w 7-8 godzin.
                  noclegi w Rumunii np. Villa Alice w Suceava.
                  • Gość: mati Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.11, 10:07
                    Widzę, że masz sporą wiedzę na temat wspomniany,więc dopytam, czy ten nocleg podany przez Ciebie rezerwować czy jechać w ciemno (jadę w dwie rodziny- 6 osób)? W poprzednich postach wspomniałeś o dwóch drogach w Rumunii, która Twoim zdaniem jest lepsza, czytałem ,że przez Ruse mostem przejazd bezproblemowy. Ta druga droga to rozumiem przez Fetesti -(opłata most)- Cernavoda - Basarabi - Constanta - Mangalia - Vama Veche - Durankulak -(winieta)?
                    • Gość: jw Re: Do Bułgarii przez Ukrainę tylko którędy.... IP: *.multi-play.net.pl 07.05.11, 13:49
                      Na bulgaricus możesz wszystkiego dowiedzieć się na temat dojazdu przez Ukrainę lub Rumunię.
                      Może nie będziemy pisać o Rumunii w wątku poświęconym Ukrainie?!
                      Przejdź tu wątek o dojeździe przez Rumunię, to odpowiem jeśli będę wiedział.
                      Przez Cernavoda nie jechałem, więc nie pomogę, ale są komentarze innych użytkowników, więc możesz sobie poczytać i dopytać, ktoś ci odpowie. Jechałem za to kilkakrotnie przez Ruse, przejazd bezproblemowy.
                      W weekendy w motelach w Rumunii często są wesela, szczególnie w sobotę może być problem z noclegiem bez rezerwacji. Zawsze rezerwowałem nocleg i udawało mi się do niego dotrzeć, ale noclegów jest tyle, że nie warto nawet rezerwować, zawsze coś znajdzie się. Drukowałem sobie listę noclegów w promieniu +/- 100-200 km od wyznaczonego celu, bo nigdy nie wiadomo, czy uda się dojechać tam gdzie zaplanowano. Albo wprowadzałem namiary do GPS, ale z dokładnością tych danych bywa różnie. W tygodniu szaleją ciężarówki w Rumunii, dlatego warto jechać w sobotę-niedzielę przez RO, szczególnie w niedzielę jest mniejszy ruch. Można też jechać w nocy przez Rumunię, ale trzeba uważać na dziwne pojazdy na drodze.
                      Jak masz więcej pytań dot. tranzytu przez Rumunię, to pytaj na bulgaricusie, tam ci odpowiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka