IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 20:34
może ktoś wie jak można zaprosic znajomych z ukrainy na kilka dni do polski
Obserwuj wątek
    • bogdanch.0 Re: wiza 08.01.08, 08:36
      witam.z jakiej miescowosci chcesz zaprosic do siebie?
      • Gość: kasia Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.08, 00:48
        miejscowość nazywa się żaszków tj.w czerkaskiej obłaści
    • zulcia73 Re: wiza 11.01.08, 14:05
      muszą sobie w najbliższym konsulacie wyrobić wizy,do tej pory nie
      było problemu z przejazdem,nie wiem jak jest teraz,można zrobić też
      zaproszenie -teraz mozna w powiatowych urzędach,zapraszając kogoś
      zobowiązujesz się do pokrycia wszelkich kosztów z pobytem
      cudzoziemca.
      • dora3456 Re: wiza 11.01.08, 14:51
        Przeszlam przez procedure w grudniu wiec chetnie pomoge.
        Trzeba wybrac sie do odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania
        oddzialu Urzedu Wojewodzkiego (sprawdz w internecie liste punktow
        przyjmowania wnioskow) i przyniesc
        -zaswiadczenie o posiadaniu mieszkania (np kopie ksiegi wiczystej) /
        umowe najmu - ze bedziesz mial ich gdzie ugoscic
        - zaswiadczenie o zarobkach lub wydruk z konta bankowego -musi byc
        900 zl na miesiac na glowe (twoi domownicy + zaproszeni)
        - oplate 27 za kazdego zaproszonego
        - wypelniony wniosek (jest na stonie
        www.mazowsze.uw.gov.pl/news.php?id=887)
        - dowod osobisty lub poswiadczenie zameldowania - bo wniosek sklada
        sie tam gdzie jestes zameldowany)

        Na odpowiedz czeka sie 33 dni, ja mam nadzieje dostane za tydzien.

        Powodzenia
        • Gość: lulu Re: wiza IP: *.magnus.kiev.ua 18.01.08, 11:54
          Przepraszam, a skąd wzięłaś to 900 zł/głowę????
    • agrareoligada Re: wiza 17.01.08, 20:55
      pierwsza rzecz.to zapraszany musi posiadac paszport ,a ty jego dane.Bierzesz z
      urzędu miasta formularz do wypełnienia,zaświadczenie o zarobkach i takie
      inne.Wszystkiego dowiesz się w urzędzie.teraz nie z tej beczki-właśnie 1 lutego
      jadę w odwiedziny do rodziny ,10 km od żaszkowa:)))))))
      • Gość: zulcia73 Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.08, 12:46
        ha.. to znaczy że jak nie mam 900 zł na osobę (a nie mam)to nie mogę
        zaprosić tesciowej do siebie?
        • Gość: Darek Re: wiza IP: *.3s.pl 18.01.08, 13:16
          Oczywiście ,że możesz,ale obowiązek wykazania posiadania środków na
          pobyt leży po stronie zapraszanej.Inna sprawa że nie zawsze jerst to
          wymagane na granicy.Od Polakó 10 lat temu też wymagano tego,takie
          przepisy.
    • Gość: kasia Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.08, 10:34
      bardzo wam dziękuje za podane informacje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka