Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 20:34 może ktoś wie jak można zaprosic znajomych z ukrainy na kilka dni do polski Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bogdanch.0 Re: wiza 08.01.08, 08:36 witam.z jakiej miescowosci chcesz zaprosic do siebie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.08, 00:48 miejscowość nazywa się żaszków tj.w czerkaskiej obłaści Odpowiedz Link Zgłoś
zulcia73 Re: wiza 11.01.08, 14:05 muszą sobie w najbliższym konsulacie wyrobić wizy,do tej pory nie było problemu z przejazdem,nie wiem jak jest teraz,można zrobić też zaproszenie -teraz mozna w powiatowych urzędach,zapraszając kogoś zobowiązujesz się do pokrycia wszelkich kosztów z pobytem cudzoziemca. Odpowiedz Link Zgłoś
dora3456 Re: wiza 11.01.08, 14:51 Przeszlam przez procedure w grudniu wiec chetnie pomoge. Trzeba wybrac sie do odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania oddzialu Urzedu Wojewodzkiego (sprawdz w internecie liste punktow przyjmowania wnioskow) i przyniesc -zaswiadczenie o posiadaniu mieszkania (np kopie ksiegi wiczystej) / umowe najmu - ze bedziesz mial ich gdzie ugoscic - zaswiadczenie o zarobkach lub wydruk z konta bankowego -musi byc 900 zl na miesiac na glowe (twoi domownicy + zaproszeni) - oplate 27 za kazdego zaproszonego - wypelniony wniosek (jest na stonie www.mazowsze.uw.gov.pl/news.php?id=887) - dowod osobisty lub poswiadczenie zameldowania - bo wniosek sklada sie tam gdzie jestes zameldowany) Na odpowiedz czeka sie 33 dni, ja mam nadzieje dostane za tydzien. Powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lulu Re: wiza IP: *.magnus.kiev.ua 18.01.08, 11:54 Przepraszam, a skąd wzięłaś to 900 zł/głowę???? Odpowiedz Link Zgłoś
agrareoligada Re: wiza 17.01.08, 20:55 pierwsza rzecz.to zapraszany musi posiadac paszport ,a ty jego dane.Bierzesz z urzędu miasta formularz do wypełnienia,zaświadczenie o zarobkach i takie inne.Wszystkiego dowiesz się w urzędzie.teraz nie z tej beczki-właśnie 1 lutego jadę w odwiedziny do rodziny ,10 km od żaszkowa:))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zulcia73 Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.08, 12:46 ha.. to znaczy że jak nie mam 900 zł na osobę (a nie mam)to nie mogę zaprosić tesciowej do siebie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Re: wiza IP: *.3s.pl 18.01.08, 13:16 Oczywiście ,że możesz,ale obowiązek wykazania posiadania środków na pobyt leży po stronie zapraszanej.Inna sprawa że nie zawsze jerst to wymagane na granicy.Od Polakó 10 lat temu też wymagano tego,takie przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: wiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.08, 10:34 bardzo wam dziękuje za podane informacje. Odpowiedz Link Zgłoś