ralston 04.01.06, 15:29 www.wm.pl/Index.php?ct=elk&sct=elk&id=804215 Nauczyciel z Ełku złapał na gorącym rabusia i odstawił go na policję. Zuch chłop! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
koks77 Re: Zuch! 04.01.06, 15:39 Rzeczywiście, zwykle nikt w takich razach nie reaguje... ***** Inna sprawa to głupota ludzi; 10 kafli i to jeszcze do saszetki??!! Dżizas, gdzie takie stare pierniki się uchowały? Z lodowca ich wyciągnęli? Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 04.01.06, 15:48 Więcej takich chodzi po świecie - zapewniam. Jeden z kolegów z mojej poprzedniej firmy stracił kiedyś w ten sposób 20 tysięcy peelenów. A miałem go za rozsądnego człeka... Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 04.01.06, 15:51 ralston napisał: > Więcej takich chodzi po świecie - zapewniam. Oczywiście miałem na myśli tych staruszków, bo w sumie to raczej takich jak ten nauczyciel trzeba by chyba było z lodowców powyciągać. Rzadkie relikty... Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 04.01.06, 15:59 Ekhem, a `znaleźne` to dali? Bo `dziękuję` to wciąż darmowe jest :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 05.01.06, 17:40 www.wm.pl/Index.php?ct=elk&sct=elk&id=804895 No i nasz dzielny nauczyciel otrzymał dyplom i podziękowania. O znaleźnym ani słowa. Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 05.01.06, 17:44 No to następnym razem zastanowi się czy warto narażać się na "kosę pod żebra" za "dziękuję" i goździka Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 05.01.06, 17:46 Eee... może to taki bohater z powołania - jak mój kolega. Tylko koledze przeszło, jak został ojcem czwórki dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 05.01.06, 17:48 <Tylko koledze przeszło, jak został ojcem czwórki dzieci.> No właśnie; jak mawiał klasyk: byt określa świadomość :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 05.01.06, 17:50 Taaa... ale wcześniej był chojrak. Kieszonkowcom w autobusie nie pozwalał kroić i takie tam... Za to mu rozwalili wesele, obrzucając gości płytami chodnikowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 05.01.06, 17:52 Skoro taki kozak to aż boję się zapytać, co zrobił z tymi `obrzucającymi` :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 05.01.06, 17:55 Niewiele był w stanie. Śledztwo zostało umorzone z powodu braku sprawców. Bandziory zostały przesłuchane w charakterze świadków. Któryś z nich ustosunkowany był. Tatuś w sądzie lub w prokuraturze. Tak bym chciał, żeby się Ziobrze udało z tym porządek zrobić... Odpowiedz Link Zgłoś
manio15 Re: Zuch! 05.01.06, 22:30 ralston napisał: > Niewiele był w stanie. Śledztwo zostało umorzone z powodu braku sprawców. > Bandziory zostały przesłuchane w charakterze świadków. Któryś z nich > ustosunkowany był. Tatuś w sądzie lub w prokuraturze. Tak bym chciał, żeby się > Ziobrze udało z tym porządek zrobić... podobnie może być i tym razem , a upubliczniony przez media dobroczyńca może z zemsty nie być taki ładny, albo może nie być taki ładny jego samochodzik,rowerek czy cuś. Jestem pewien że następnym razem się zastanowi. Dobrze ze nie przylał gagatkowi na miejsu bo miałby sam sprawę o pobicie. Jednym słowem podziwiam ale nie polecam naśladować. Nawet policjant zastanawia się czasem czy warto - choć nie powinien (zastanawiać się oczywiście). Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 05.01.06, 23:29 Dlatego mamy taką popapraną sytuację w kraju. Ludzie się boją nawet bronić, bo to ryzyko, że się w trybiki wymiaru sprawiedliwości trafi. Niekoniecznie w charakterze ofiary. Sam kiedyś zbastowałem mając grubą gałąź w ręku i złodzieja samochodowego naprzeciwko. Skląłem go tylko szpetnie i sobie poszedł. Zawiadomiłem policję i tyle... Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 06.01.06, 10:38 Trzeba było prać! Następnie zeznać policji że napastnik spadł ze schodów, choćby rzecz miała miejsce w szczerym polu, a Ty nadal trzymałbyś w dłoni zakrwawioną sztachetę.:). Policjant też człowiek- zrozumie! Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 06.01.06, 10:51 W bardziej oczywistych przypadkach obrony własnej ludzie mieli wielkie problemy... Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 06.01.06, 10:52 Ale tak naprawdę, to jakoś nie byłem w stanie zaatakować człowieka, mimo pełnej świadomości, że to złodziej... Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 06.01.06, 11:27 Kłopoty mają tylko ci, którzy bronią się spluwami- tu władzuchna nie znosi konkurencji. Prokurator też się nie czepia, bo w końcu ilu z nim nie wybito szyby w aucie i nie "zkrojono" radia, czy głupich kołpaków, wycieraxczek, choćby anteny... Zresztą bywa, że i podejrzany trafia z komisariatu na przesłuchanie u prokuratora w stanie, że tak powiem "lekkiego obicia". Jeśli prokurator jest młody to zadaje głupie pytania typu "co się panu stało?", na co podejrzany mamrocze, że przed zatrzymaniem poślizgnął się na oblodzonym chodniku (latem :)), lub z wujkiem Zenkiem wymieniał poglądy. Te poglądy o surowości dla stosujących obronę konieczną (w rozumieniu dość szerokim) są znacznie przesadzone przez szukające sensacji mendia. Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 06.01.06, 11:30 Ciekawy jestem zakończenia sprawy tego facia, co zastrzelił gościa, który "przyszedł do niego przez balkonową szybę w nocy na herbatkę"-jak pisały mendia Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 06.01.06, 11:31 koks77 napisał: > Ciekawy jestem zakończenia sprawy tego facia, co zastrzelił gościa, który > "przyszedł do niego przez balkonową szybę w nocy na herbatkę"-jak pisały mendia Chyba prokurator umorzył sprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Zuch! 06.01.06, 11:31 Dlatego taksiarze zamiast np. noża wożą pod fotelem duży śrubokręt. Zawsze łatwiej oddalić zarzut o niewspólmierności obrony, bo przecież śrubokręt to nie broń... Odpowiedz Link Zgłoś
koks77 Re: Zuch! 06.01.06, 11:53 W razie jakiejś zemsty policja ostro bierze w obroty typa, który ma coś wspólnego ze sprawą...Tu naprawdę nie ma przebacz; koledzy niech zapomną o lukrowanych serialach policyjnych. Bardziej to przypomina film "Pitbull" "Przepraszam, czy tu biją"? :-D Odpowiedz Link Zgłoś