Dodaj do ulubionych

apetyt a pasożyty

17.11.10, 12:01
czy ktoś się spotkał z przypadkiem, że jego dziecko miało pasożyty, ale jednocześnie nie cierpało na brak apetytu?smile moje dziecko 3 rok z rzędu ma zapchany nos, katar zalegający głęboko nie chce spłynąć, leki p.alergiczne nie działają, trzeci migdał wycięty nic nie pomogło ,myślę żeby zrobić badanie na pasożyty ale wszędzie czytam że jednym z objawów jest brak apetytu, a mój uwielbia jeść i je dużo, sam już niewiem jak mu pomóc.
Obserwuj wątek
    • hesperia1 Re: apetyt a pasożyty 17.11.10, 13:03
      Mój syn(3,5) ma apetyt i rzadko się zdarza że czegoś nie lubi.Tez podejrzewam pasożyty,chociaż badania próbek kału nic nie wykazały.Też był leczony na alergie,ale to mu raczej nie pomagało.
    • szczesliwa.mama78 Re: apetyt a pasożyty 17.11.10, 15:39
      Mogę Ci napisać, że mój synek 3,5 roku jest po leczeniu na pasożyty. Badanie kału wykazało glistę ludzką. Mały jada normalnie, je wszystko, tzn. bardzo zróżnicowanie, bo tak jest uczony od najmłodszych latek. Właściwie to nic nie wskazywało, że ma pasożyta. Jest już po drugiej serii zentelem, vermoxem, pyrantelum - wszystkie trzy na raz. Śpi po nocach spokojnie, nie miał ani nie ma kaszlu. Ostatnio usłyszałam, że powinnam poddać pod wątpliwość wynik badania, a wyszło z kału za pierwszym razem. Na ten katar spróbuj Sinupret krople - ziołowy lek ułatwiający usuwanie wydzieliny cena ok. 37 zł w mojej miejscowości. Spróbuj zrobić badanie na candida, nie wiem jakie, ale zapytaj. Czytałam, że candida może być powodem przewlekłego kataru. Nie wiem, co ci doradzić. Mój synek ma zapchany nosek od ok. tygodnia, ale okazało się, że wydzielina spływa po gardle i dostał antybiotyk (ostatnio pół roku temu). Choruje rzadko, ale dzisiaj jedziemy priv na wizytę do larygologa, sprawdzić 3 migdał ( u was wycięty). Dziwne, tak długo katar...
      • koko.6 Re: apetyt a pasożyty 17.11.10, 15:59
        To nie tak z tym brakiem apetytu.
        Objawem może być zarówno jego brak jak i wzmożony apetyt zwłaszcza na słodkie i nabiał. Zarówno kiepskie przyrosty wagi jak i wzmożony przyrost wagi. Skutki pasożytów często mogą być przeciwstawne u różnych osób.
        Jeśli chodzi o przykład to ja taki znam. Moja córka miała słabe przyrosty przy pasożytach a córka mojej koleżanki rosła jak na drożdżach, nie mieściła się w siatkach cen. dla swojego wieku i też miała lamblie.
        Tak samo przeciwstawnymi objawami są biegunki i zaparcia. Objawy mogą być różne, poczytaj jeszcze tutaj w postach Sigvaris:
        forum.gazeta.pl/forum/w,578,27748150,,lambie_a_alergia.html?v=2
        • eskp Re: apetyt a pasożyty 18.11.10, 09:59
          to rzeczywiście różne te objawy, weznę się w końcu za te badania, w końcu to nic nie bolismile gdzieś wyczytałam że jak się leczy dziecko długo i nie wiadomo co mu jest to mogą to być pasożyty właśnie.

p.s - sinupret stosowałam, właściwie wszystko już stosowałam co możliwe, na candide nie robiłam badań, ostatnio miał biały nalot w gardle lekarka przepisała mu flu.. coś tam na grzyby właśnie ale dostał strasznej wysypki i musiałam odstawić
        • szczesliwa.mama78 Re: apetyt a pasożyty 18.11.10, 10:35
          Widzisz, tak właściwie to z badań kału wyszła u mojego synka glista ludzka. Je normalnie, przyrasta normalnie waga i wzrost, nie miał żadnych objawów bytowania pasożytów, nie uwielbia mleka ani słodyczy, ani też się nimi nie zajada. Dla mnie ten wynik był jednym wielkim znakiem zapytania. Z tego, co wiem dr do którego chodzę pryw wkurzył się, bo jeden lab w moim mieście wykrywa same pasożyty. Pewna pani powiedziała mi, że mylą jaja glisty z jakimś innym żyjątkiem, ale nie wiem jakim. Może się spotkałyście z czymś takim ?
          --
          Najważniejsza jest prawda. Kłamstwo niszczy ludzi.
              • rottka Re: apetyt a pasożyty 14.12.10, 12:57
                o właśnie chciałam to napisać, u nas tak samo, młody ma apetyt super, za słodyczami nie przepada, lubi mleko to fakt, skóra piękna, w nocy śpi, od małego uczulenia na wiele rzeczy, (wziewne) mega katary od października do wiosny (podejrzenie pleśni, w badaniach nie wyszło) migdał usunięty - odrósł. Jak miał ok. 2 latek miał lamblie - przeleczony metronidazolem, oczywiście bez diety i sprzątania - (nie miałam netu smile ) Potem ani lepiej, ani gorzej, przez parę lat. W zeszłym roku robiłam badania w Felixie - wyszła tylko candida. Więc dieta itp. Troszkę lepiej - ale tu myślę, że zasługa homeopaty duża.

W tym roku powtórzyłam badania na candidę, oczywiście znów albo raczej wciąż jest. Znów dieta. Przeczytałam na fo o labolatorium w Zabrzu i wysłałam próbki na pasożyty i lamblie, w sumie dla świętego spokoju bardziej, bo dzieciaki odrobaczone właśnie zentelem i wyszły młodemu lamblie, powtórne badania dla córki, i kolejne, (ona fanka słodyczy, woda z nosa, kaszle nocne itp. duuużo gorzej choruje plus alergia na meble,farby i w zasadzie wszystko co nowe, APETYTY OK) I oczywiście są, o ironio nawet się ucieszyłam, wiem na czym stoję wreszcie, jak pomyślę o tych wszystkich lekach jakie dzieci zjadły, kupie kasy na badania i lekarzy, diagnozach i tekstach o przeczulonej mamusi, to mnie telepie.
                Nie zastanawiaj się zrób badania, i to nie raz a kilka razy dla pewności. Przypominam koszt badania jednej próbki w Zabrzu to 4 pln. Gdzieś na fo jest adres i tel.

uff. wygadałam się wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka