Dodaj do ulubionych

Badania na IgE a pasożyty

21.11.12, 14:05
Help bo juz nie wiem gdzie szukać rady Chodzę od lekarza do lekarza Przed wczoraj odebrałam wyniki badań mojego 7 l.synka IgE 733 !!!!!Alergolog powiedz. że to silna alergia Trudno znaleźć alergen i profilaktycznie podała leki XYZAL Wcześniejsze testy skórne oraz wziewne niczego niepokojącego nie wskazały
Synek od roku ma silny duszący kaszel Generalnie rano i wieczorkiem W związku ze w rodzinie są alergicy podejrzewamy również i u niego silny odczyn alergiczny.
Koleżanka mi powiedz że również może to oznaczać iż dziecko ma pasozyty.
Czy przy tak wysokim IgE 733 mogą sie pojawić pasozyty Prosze o porade Gdzie moge sie udac w celu wyleczenia dziecka
Zrozpaczona mama
Obserwuj wątek
    • marzena_gajewska Re: Badania na IgE a pasożyty 08.01.13, 14:35
      Witam,
      Zarówno w chorobach alergicznych jak i pasożytniczych IgE total może być podwyższone. Należy więc wykonać u dziecka badanie kału w kierunku pasożytów. Jeśli wynik wyjdzie ujemny mamy do czynienia z alergią. Testy prick u dzieci dość często nie wskazują na co jest uczulone. Polecam badanie IgE specyficzne - panel wziewny ponieważ opisane przez Panią objawy chorobowe u dziecka i dodatkowy wywiad rodzinny wskazują, że mamy do czynienia z chorobą alergiczną. Zalecam wizytę u specjalisty alergologa.
      Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska
      • luxfera1 Re: Badania na IgE a pasożyty 09.01.13, 21:11
        Pani Marzeno ,dobrze Pani wie że testy z kały rzadko wychodzą dodatnie i są kompletnie niemiarodajne...
        Z sugestią alergii dziecko będzie brało sterydy,wziewy i nie wiadomo co jeszcze które będą karmić pasozyty na piękne tluste okazy.Najwyższy czas otworzyć oczy.My rodzice przechodzimy piekło z niekompetencją,całe lata leczymy alergie której nie ma.Pozatym po co uzywać słowo "leczenie"skoro całe lata nie ma efektu.Leczyć to doprowadzić do stanu w którym dziecko jest zdrowe i nie bierze farmakologii.Kiedy patrzę wstecz na moje dzieci-ofiary takiego własnie stereoptypu to naprawdę serce mi sciska.A dziecko może być zdrowe,nie kaszlące wiecznie lub chrząkające non stop,pociagające nosem,wiecznie zasmarkane,słabe i blade.Ech,szkoda gadać.
    • isia79 Re: Badania na IgE a pasożyty 08.01.13, 15:39
      Mam ten sam problem, syn kaszle od 1/2 roku IgE 200, osłuchowo są mziany w płucach, ale ma wszystkie objawy świadczące o pasożytach.

ja jestem wyko nczona, każdy sugeruje co innego, mam dość lekarzy.......
    • mesmerka79 Re: Badania na IgE a pasożyty 09.01.13, 10:08
      Polecam przebadanie aparatem Salvia i zastosowanie leków dr. Joalis a . Mojej koleżanki córeczka miała potworny kaszel. Przeszła badania alergologiczne no i wyszła alergia na pleśń. Pomimo że koleżanka zachowała niesamowitą sterylność w domu, nadal powtarzały się epizody z kaszlem w nocy. Poleciłam jej badanie tym aparatem. Wyszło że owszem, jest w organizmie pleśń ale od razu, zbadano przyczynę. Okazało się że mała nie trawi mleka krowiego! Niestrawione białka mleka osiadały się w drogach oddechowych i w stawach, tworząc pożywkę dla pleśni. Całkowita dieta bez mleka i produktów zawierających go usunęły pleń z organizmu i koniec z alergią. Może jeść produkty fermentowane i ser żółty. O innych perypetiach z pasożytami opisałam na innym forum.
        • isia79 Re: Badania na IgE a pasożyty 09.01.13, 22:30
          Ale czy badanie krwi nie jest wiarygodniejsze niż biorezonans?
          Glista daje zmiany osłuchowe?
          Z biorezonansu glista + a z krwi wynik na glistę i toksokarozę negatywny, eozynofile w normie, IgE 200. Nie miał temp.
          Puszczam go do szkoły, ale nie wiem, czy dobrze robię.
          Moja homeo nie ma w stylu leczenia pasożytów, inna, której się radziłam dała mi vernicadis, ale który wynik jest bardziej wiarygodny?

Aha, CRP 2,1, czyli w normie.
          Boję się, że to jakieś chlamydiowe, mykoplasmatyczne zapalenie płuc.
          Co robić?
          • kaczuszka_k Re: Badania na IgE a pasożyty 10.01.13, 12:52
            dzień dobry,
            chcę zrobić badania na lamblie. Oczywiście zależy mi aby wyszły w wynikach jeśli są.
            Co mogę zrobić? Czytałam że warto je podrażnić, tylko czym?
            Chodzi o dzieci: 1rok 4m-ce i 3 lata 5m-cy. Chociaż u starszego to będę robiła też badania na glistę. Jak zwiększyć szanse na wykrycie pasożytów??
            Z góry dziękuję za pomoc.
            Może dodam, że robiliśmy badania pod koniec listopada u starszego i wyszły owsiki i candida++. Przeleczona cała rodzina ale bez poprawy w objawach klinicznych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka