Dodaj do ulubionych

Matka całego świata

26.03.14, 22:12
to ja.

Personel medyczny zwraca się do mnie per mama i to jeszcze per ty (mama podłącz, mama podaj, mama rozbierz). Wkurza mnie to. Ogłaszam konkurs, jak taktownie, acz dowcipnie dać do zrozumienia, że mamowanie jest nietaktowne.
Obserwuj wątek
    • saga55-5 Re: Matka całego świata 26.03.14, 23:48
      Może one tak Cię nazywają, z racji "zażyłości", długiej znajomości ?
      Bo raczej jesteś tam stałym bywalcem wink
      Osobiście tak bym to odebrała. Poza tym, mówią to żartobliwie ? bo tak przypuszczam.
    • lysy-jack Re: Matka całego świata 27.03.14, 00:13
      W zależności kto powie Mama, odpowiadaj spokojnie - dobrze, synuś lub – córuś.
      Na zrozumienie braku taktu bym nie liczył, tak jak nie liczę na to, że pijaczki na parkingu przestaną do mnie do mnie mówić Szefie, Kierowniku itp.
      • jottka Re: Matka całego świata 27.03.14, 00:27
        za córusię lub synusia obraza szan personelu pewnasmile nie bawiłabym się w wymyślanie dowcipnej riposty, bo czemuś się obawiam, że dowolny dowcip zostanie takoż odebrany jako ciężka obraza (no ja tu z sercem do tej baby, a ta mi fochy stroi???). raczej bym w stosownym momencie powiedziała, że wdzięczna będę, jakby pan/ pani zwracał/a się do mnie per "pani petronelo", bo mamą jestem tylko dla tego tu oto (bądź ewentualnych innych pięciu potomkówsmile

i tak ci to zostanie za złe policzone, więc się nie męcz wymyślaniem ozdobnych form, ewentualnie jak nie masz nastroju, to napuść ojca dziecku, żeby pod twoją nieobecność pouczył personel, że od zwracania się do ciebie per "mama zrób to" pokarm ci zanika. czy cokolwiek - cierpliwość na przykładsmile więc żeby przestał po dobroci.

swoją drogą, to i tak jeszcze wersja do przeżycia - swobodne zwroty do starszych osób w rodzaju "no babcia, obiadek jemy!" dopiero są wk...urzającesad
        • jottka a w ogóle 27.03.14, 00:28
          to najmocniej przepraszam! dopiero mnie cuś tknęło, my tu tak wszyscy na ty lecimy, chamy jedne...

no nie obrażajcie się, pani matkosmile
            • yoma Re: a w ogóle 27.03.14, 10:49
              Za Yomatkę nie, ale jakbyście mi tak wszyscy zaczęli mamować, to nie wiem smile

Zresztą co innego zaprzyjaźnione forum, a co innego obca piguła, nespa. Zwłaszcza że niektórym, jakbym się mocno uparła, faktycznie mogłabym być matką smile Na to, co wymyślił Jack, wpadłam, i jeszcze na coś. Wymyślajcie dalej smile
    • lisek.chytrusek Re: Matka całego świata 27.03.14, 08:28
      Matka to jeszcze pół biedy. Ja nie umiałam się upomnieć, żeby mnie pielęgniarki i salowe nie tykały ("a teraz idziesz na tomografię", "weź przestaw tę torbę"). Kurde no, mam lat 30+ i jakąś tam pozycję zawodową, a w szpitalu człowiek staje się nikim.
      • yoma Re: Matka całego świata 27.03.14, 10:54
        Patrz, a jak gniłam na patologii, to jednak obowiązywała forma pani smile Zresztą ja jestem tolerancyjna co do form zwracania się, ale mamowanie mnie wkurza. Nie będzie mi tu byle siksa mówiła mama, własny syn tak do mnie nie mówi smile
        • lysy-jack Re: Matka całego świata 27.03.14, 11:13
          Nie wiem jaką jesteś osobą i na co Cię stać.
          Jeśli taka siksa kiedyś się do Ciebie zwróci w ten sposób, to popatrz jej poważnie głęboko w oczy i najpoważniej jak potrafisz odpowiedz - Nie mogę mieć dzieci!
          Cokolwiek to by miało znaczyć, prawdopodobnie osoba obok się zreflektuje. Na wszelkie próby wyjścia z impasu, odpowiedz jedynie - Przepraszam, ale to są delikatne sprawy.
          Nie daj się wciągnąć w dyskusję na ten temat.
          IMO będziesz miała "pacjenta" z głowy.

Jak kiedyś zrzuciłem ok. 20 kg i ktoś mnie zapytał - co się stało?
          Spokojnie odpowiedziałem - Mam aids.
          Nie było więcej pytań smile
          • niutaki Re: Matka całego świata 27.03.14, 12:08
            Na mnie z kolei jak plachta na byka zwrot bezosobowy: "teraz pojdzie na zabieg" "wezmie to" "podpisze tutaj" noszk....a mac, jakby powiedzenie słowa "pani" bylo ponad sily pielegniarek, jakby bylo czyms uragajacym dla mowiacego. Co ciekawe nigdy lekarz tak sie do mnie nie odezwal, tylko zawsze panie pielegniarki, w osrodku zdrowia, w szpitalu - roznie.
            • lysy-jack Re: Matka całego świata 27.03.14, 12:12
              niutaki napisała:

> Na mnie z kolei jak plachta na byka zwrot bezosobowy: "teraz pojdzie na zabieg"
              > "wezmie to" "podpisze tutaj" noszk....

Tu akurat sprawa jest prosta. Zawsze spoglądam na gadającego, rozglądam się i pytam - KTO?
              • salimis Re: Matka całego świata 27.03.14, 13:14
                Skoro tak ci mamusiują to zwracaj się tak jak lysy napisał lub dziecko drogie.
                Moją siostrę na przykład doprowadza to do szału i nie lubi jak tak do niej mówię. W pracy natomiast jet to normalna forma gdy komuś ktoś coś tłumaczy i nikt się nie obraża. No ale my znamy się przynajmniej trzydzieści lat i żadnemu to nie przeszkadza. Wręcz wywołuje uśmiech wink
                • yvi1 Re: Matka całego świata 27.03.14, 13:23
                  Tutaj nie ma takiego problemu.W szpitalu obowiazkowe pani/ pan.Nawet do niektorych nastolatkowsmile.
                  Co ciekawe miedzy dziecmi zaprzyjaznionymi i ich mamami proste ty,bez zadnych problemow.
                  Tutaj znacznie szybciej przechodzi sie na ty na gruncie prywatnym,za to w urzedach/ szkolach/ szpitalach itp. zawsze na pani/ pan.
                  Grzecznie i stanowczo poprosilabym o inna forme zwracania sie do mnie,i caly czas zwracalabym sie do konkretnej pielegniarki przez per pani ,moze by jej to dalo do mysleniasmile.
                  Ale ,ze zyje gdzie indziej,to niestety nie umiem innej rady dac.
                  Mnie z koleji " ciocia" w ustach 18 - letniego dryblasa denewruje.Wole jak mi po imieniu mowi smile.
    • yoma Re: Matka całego świata 27.03.14, 14:12
      Jedna rzecz jeszcze mnie wkurza. Ot mały trenuje leżenie (jakie leżenie! ostrą wspinaczkę smile ) na brzuszku, przychodzi piguła i zaczyna ćwierkać: oj biedny mały, aje cie mama meńci, śtraśnie mama meńci.

Tu już jestem twarda: proszę tak nie mówić, bo mama nie męczy. Co z tgo, jak następnym razem jest to samo, do niektórych nie dociera słowo mówione.
            • yoma Re: Matka całego świata 27.03.14, 18:04
              W końcu to się wzięło od sióstr zakonnych. Po angielsku pacjent drze się Nurse! czyli pielęgniarko! ale to jedna sylaba, a nie 4 jak u nas.

Dobra, a jak się zwracać do pielęgniarza faceta, zdarzają się tacy? Też siostro? Siostrze (ten sioster?) smile
              • lysy-jack Re: Matka całego świata 27.03.14, 19:53
                yoma napisała:

> Dobra, a jak się zwracać do pielęgniarza faceta, zdarzają się tacy? Też siostro
                > ? Siostrze (ten sioster?) smile

No jak to? Zgodnie z poznanym tu schematem.
                Halo! Czy może mi podać coś na ból głowy?!
                  • pi.asia Re: Matka całego świata 30.03.14, 22:59
                    Bracie, bracie!

Co do mamowania - przyznam, że mnie taki zwrot by nie raził, myślę, że raczej oznacza szacunek pielęgniarki i to, że docenia Twoje zaangażowanie w opiekę nad maluchem; przy tym podkreśla - jesteś MAMĄ - kimś ważnym na tym oddziale, nie jakąś tam obcą panią. Takie stosunki bardziej familiarne niż oficjalne. Tu leży Dziecko, a tu stoi Mama.

A pomysł na oduczenie tego - zrób ogromne, zdziwione oczy i zapytaj niewinnie: To my jesteśmy rodziną????
                    Albo powiedz niby do siebie: cholera, ale musiałam być nawalona, jak podpisywałam dokumenty adopcyjne, że tego nie pamiętam....
                    • yoma Re: Matka całego świata 31.03.14, 15:19
                      I pójdzie w świat, że ta tutaj pije smile Albo: ojej, to ja aż tak staro wyglądam?

PiAś, serce, jaki szacunek... szacunek to ja mam żywić, że piguła rechocze w dyżurce i nie umie sprzętu szpitalnego obsługiwać. To w szpitalu. W domu też jestem matką całego świata, chociaż lekarz już chyba załapał...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka