Dodaj do ulubionych

Karta Etyki

18.03.13, 11:08
Na początek odnośnie nie przestrzegania tej karty!
1-Odpowiedzialność - przełożeni są zobowiązani regularnie informować swoich współpracowników o obowiązujących przepisach i zapewnić im dostęp do odpowiednich szkoleń lub materiałów informacyjnych!
2- Szczerość -jesteśmy wobec siebie prawdomówni i szczerzy.
3-Pasja -Do obowiązków każdego kierownika przełożonego należy motywowanie swoich pracowników i takie organizowanie ich pracy , aby mieli szansę robić w pracy to , co potrafią najlepiej oraz mogli się ustawicznie rozwijać.
4-Otwartość - każdy pracownik ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie i nie poniesie za to negatywnych konsekwencji otwartej , rzeczowej i kultularnej krytyki otoczenia , w tym także swoich przełożonych.
5-Elastyczność - Pracownicy mają obowiązek ciągłego uczenia się , nabywania nowych umiejętności i kompetencji realizowania zmiennych zakresów obowiązków.
Przełożeni mają obowiążek informowania pracowników i kierunkach zmian planowanych nowych funkcjach i nowej organizacji pracy.
- Każda forma dyskryminacji , zastraszania czy mobbingu jest bezwzględnie zabroniona.
Każd pracownik , niezależnie od stanowiska , ma obowiążek niezwłocznego zgłaszania zaobserwowanych przejawów dyskryminacji , nierównego traktowania lub mobbingu.
Wszyscy pracownicy mają równy dostęp do możliwości rozwojowych ( np.szkolenia )
Organizacja pracy 9 plany urlopowe , grafiki ) wynikać z potrzeb danej jednostki i nie obciążać pracownika zadaniami oraz sprawiedliwie uwzględniać ich wnioski.
Rozmowy dyscyplinujące , kary porządkowe oraz wypowiedzenia umów o pracę odbywają się mają w uzasadnionych przypadkach i warunkach zapewniających szacunek obu stron.
Produkty powinny być wyeksponowane i opisane i dostępne w wymaganej ilości.
Gama produktów ma być zrozumiała dla klienta.
Zmojego doświadczenia żaden z tych punktów nie jest przestrzegany w firmie , mimo moich zgłoszeń .
Postaram się jeszcze dziś napisać w którym punkcie jest to w znaczącym stopniu łamane.
Kopię tego postu z uzasadnieniem zostały wysłane do odpowiednich osób odpowiedzialnych za obecny stan !!!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka