20.11.19, 22:26

Pierwszy raz w życiu wyjechałam na urlop w listopadzie. Serdecznie pozdrawiam Was wszystkich z Sycylii, gdzie spędzę tydzień.
Wszystko przez to, że z Katowic Ryanair zaczął latać do wielu nowych miejsc. M. in. właśnie do Katanii. Noclegi zamówiliśmy w Syrakuzach, samochód miał być Renault Clio, a jest Jeep renegade. W cenie Clio zresztą. Wszystko tanio ale na poziomie.
Boże, chyba tu zostanę na zawsze.
Ale Was i tak nie odpuszczę.
Buziaki.
Obserwuj wątek
  • trusiaa Re: Urlop 21.11.19, 07:35
   Ale Ci fajnie :) Czy mogłabyś zapakować trochę słońca i przesłać nam kurierem?
   Mię całą noc śniło się, że jadę. Pociągiem nad Bałtyk. A tu się okazuje, że przecież mogłam samolotem na Sycylię.
   Wszystkiego Ci miłego i pięknego.
   • scoutek Re: Urlop 21.11.19, 09:39
    Wcale nie jest aż tak ciepło, ale rzeczywiście ciepłej niż w Kato. Ale za to intensywnie, bo chcemy zobaczyć jak najwięcej.
    Wczoraj chodziliśmy po Syrakuzach, klimatycznie, przyjemnie, jak to we Włoszech hałaśliwie. Do tego biedniej niż na północy, ale bardzo się starają i ciężko pracują na chleb. Ale strasznie grzeczni i uprzejmi.

    PS. Andaluzja w planach, może wczesną wiosną
     • scoutek Re: Urlop 27.11.19, 12:46
      Siedzę na lotnisku w Katanii i czekam na odlot.
      Fajnie było. Ciepło, najzimniej na Etnie 13 st. C, ale to i tak było największe wrażenie, kopci cały czas. Natura chyba bardziej działa na zmysły, niż budowle. Choć te oczywiście też.
      Najpiękniejsze miasto? Taormina. Nawet po sezonie. Najpiękniejszy zabytek? Pałac i katedra w Palermo. Ze skorup teatry rzymski i grecki w Syrakuzach. Albo całość pozostałości świątyń w Agrigento.
      I jedzenie. Pycha.
      Największa wada? Chaos panujący na drogach. Wierzcie lub nie, ale my to mamy wyższą (i to jak!) cywilizację w ruchu drogowym. Drogi też mamy lepsze. Naprawdę. Tu dziury są nawet w autostradach. U nas nie parkują aut na rondach, wiaduktach czy środku drogi. I po trzy rzędy od chodnika. Przepisy to delikatna sugestia, której nikt się nie poddaje. Poza cudzoziemcami. Czerwone? Spieszy mi się, przejadę wolniej. Albo szybciej. Co tam.
      Znałam to z Rzymu. Ale tu jest jeszcze gorzej. Ale nic, nie ma śladów przeżyć na wynajętym aucie. Wszystko gra.
      Wszędzie dobrze....
      I hasło na koniec znalezione gdzieś po drodze: Time is made for travelling.
      Yes.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka