Dodaj do ulubionych

Obrazki z pandemii

27.03.20, 20:20
Dla tych którzy najbliższy weekend spędzą na Costa del Hol, lub Playa Łazienka pragnę przekazać kilka informacji ze świata za drzwiami. Ponieważ nadal staramy się pracować więc co rano jedziemy samochodem do pracy. Za naszym warszawskim domem jest naprawdę duży las który szczęśliwie jest niewzruszalny bo stanowi strefę ochronną oczyszczalni ścieków. Czasami jeżdżąc uliczkami wokół oczyszczalni (bardzo wygodny skrót) widywaliśmy dziki ale to co zobaczyliśmy dzisiaj zadziwiło nas niezwykle. Jeździ tam się bardzo wolno bo jakiś geniusz wymyślił sobie na tych bocznych drogach położyć całą serię "leżących policjantów". I oto rano tuż przed naszym samochodem ulicę przeszedł młody lis jeszcze w zimowym garniturku ale lis to lis. Gdy po południu wracaliśmy do domu obok nas przebiegły cztery młode sarenki. Wiedziałam że ten las jest pełen zwierząt ale dotąd siedziały one gdzieś głęboko w ostępach ale teraz gdy zniknęły prawie do zera samochody i ludzie zwierzęta postanowiły przejąć cały las we władanie.
Niestety konkluzja z tych obserwacji, dla mnie zafiksowanego przyrodnika (nie ekologa) nie są zbyt radosne. Natura bez nas doskonale sobie poradzi. Jesteśmy gatunkiem inwazyjnym i jak widać źle wykorzystaliśmy dany nam przez ewolucję czas.
Obserwuj wątek
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 10.04.20, 08:26
   Do napisania sprowokował mnie filmik (dzięks to m.y.q.2).
   Szumowski, na zarzut pomijania przez rząd niektórych informacji dotyczących ofiar koronawirusa w Polsce, oświadczył: - Musielibyśmy mieć jakąś gigantyczną siatkę agentów, którzy ukrywają razem z nami te wszystkie zgony. Logiczne, prawda? Przecież zakazy wypowiadania się na temat tego, co dzieje się za oficjalną fasadą, nie wiążą się z budowaniem agentury, wystarczy odpowiednio postraszyć, zasugerować oszczędne gospodarowanie prawdą. Wystarczy jako przyczynę zgonu wpisać... zatrzymanie akcji serca. A pan Szumowski "tylko raportuje nam to co dostaje od wszystkich pracowników, od wszystkich medyków". Proste.

   W Polsce jest 80 tysięcy podopiecznych DPS-ów tymczasem ich pracownikom "zamyka się usta, żeby nie mówili dziennikarzom, co się w nich dzieje". Zważywszy na mechanizmy rozprzestrzeniania się wirusa, za chwilę większość pensjonariuszy i pracowników domów opieki zachoruje. Dwa tygodnie temu Szumowski chwalił się przygotowaniem 20 szpitali jednoimiennych z 10 tysiącami miejsc. Zostały one już niemal całkowicie wykorzystane. Mówi się o konieczności przygotowania kolejnych 10 tysięcy łóżek (ciekawe, które szpitale specjalistyczne trzeba będzie poświęcić). Co się stanie z pacjentami DPS-ów? Placówki się zamknie z chorymi w środku, z nadzieją, że nabiorą odporności przez zakażenie?

   Ja wam mówię: jest dobrze,
   Jest dobrze, jest dobrze,
   Ale nie najgorzej jest.


  • inna57 "Pan Rysowany" 25.04.20, 21:25
   Ponieważ sport zamarł jak cała reszta zaczyna nam tego coraz bardziej brakować. Kolega M wielki fan sportów motorowych przeżywa to bardzo dotkliwie. Z tego powodu ucieszył się że Eurosport pokaże wirtualny wyścig Formuły E. Niestety okazało się że takie wyścigi nie wzbudzają żadnych emocji nawet jeżeli za konsolami zasiadają najlepsi kierowcy świata.

   Kto z Was pamięta kto to był Pan Cerowany?
  • erte2 Re: Obrazki z pandemii 25.04.20, 23:53
   inna 57 napisała:
   Dla tych którzy najbliższy weekend spędzą na Costa del Hol, lub Playa Łazienka pragnę przekazać kilka informacji....

   "Tym" kochaniutka, "tym" a nie "dla tych"....
    • erte2 Re: Obrazki z pandemii 26.04.20, 11:51
     inna57

     Za Wikipedią:

     Etymologia słowa
     Słowa inżynieria i inżynier pochodzą od francuskich wyrazów ingénieur oraz ingénierie. Określenia te pochodzą z kolei od starofrancuskiego terminu engigneor.

     Francuskie ingénieur (człowiek twórczego umysłu, wynalazca, konstruktor w rozumieniu projektant i wykonawca w jednym) jest wyrazem ogólnoromańskim – z łacińskiego ingeniosus (wł. ingegnoso) oznaczającego osobę wyszkoloną, co pochodzi od łacińskiego ingenium (charakter, inteligencja, talent). Z języków romańskich przeszedł do innych języków indoeuropejskich.


     Fajne, nie? :-))).
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 02.08.20, 07:47
   Pandemia jest dobra na wszystko
   Pandemia na drogę za śliską
   Pandemia na stopę za niską
   Pandemia podniesie Ci ją
   Parararara...


   Takie pisie pacaneum:

   "Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi."

  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 12.08.20, 10:12
   Coraz częściej słyszę w rozmowach ze "zwyczajnymi ludźmi", że lekarze dostają za każdego zdiagnozowanego pacjenta 7700 PLN. Okazuje się, że podobne rewelacje głoszą też w Ameryce.
   Pachnie mi to pisią prowokacją, bo jest dokładnie odwrotnie - waadzy zależy przecież na ładnych statystykach.
   • magdolot Re: Obrazki z pandemii 09.10.20, 03:24
    Dziś fpadłam na taką stronkę dla zwyczajnych ludzi:

    sibaev4.github.io/coll/?gclid=EAIaIQobChMI1NryjPuk7AIVIqR3Ch0JDgs2EAEYASAAEgKnAfD_BwE

    i doznałam ataku szału od stóp do głów, od zuych lekarzy co sobie chcom zarobić aż po wysranie robakuf ze wontroby, jakże to epokowy preparat skoro ma takie efekty on. Komentarze też piękne nad wyraz i na dodatek szalenie autentyczne. Próbowałam się fpisać ze wrednym pytaniem, czy robaki z wontroby wysrywa się uszami i o dziwo się fcale nie da. I obok są piękne artykuły prasowe, tak smakowite, że aż se kliknęłam i o dziwo fcale się nie otfierają tyż, ino człeka wywala pod zamówienie cudownego preparatu na robaki.

    A fpadłam na tę stronkę, gdyż z nudów robię nalewki i od ładnych kilku dni na różnych stronach z nalewkami mnie te cholerne robaki dopadały i se kliknęłam, żeby sprawdzić co im odwala z tymi robakami. Moda jakaś?
    Niedługo będę zalewać robaka tarninuffką, aroniuffką, żurawinuffką i pigwowcuffką aż mi będzie mazura tańcował we wontrobie, hej!
   • magdolot Re: Obrazki z pandemii 09.10.20, 03:36
    Ta cytata ze Pinokia wzmacnia mi podejrzenia, co mię się narodziły dziś po zmroku jak żem stała rowerem na śfiatłach i zaobserwowała bilborda, że antykowidoffce od plandemii się zwołują na rozrabianie akurat na 10-go. Skoro wydrukowały i nalepiły bilborda, to Pinokio był drugi z obwołaniem pandemii akurat w tym terminie? Przycisnęły go?
   • magdolot Re: Obrazki z pandemii 12.10.20, 01:22
    Ony tamuj bez masek permanentnie latały, na tej Łysej Górze. E-PiSk-opat cały. Przekazałam ja Sanepidu wezwanie Wojtyły: "Nie lękajcie się!"

    Rzecznik okolicznego pojeba oświadczył, że pojeb sobotę spędzał m.in. na bierzmowaniu, gdysz nik ich o Skworcu nie zawiadomił [Akurat! Pojeby nie mają telefonów?], a w niedzielę miał w planie wykańczać maltańskich kawalerów [ mimo, że fstrętne pismaki go w sumie zawiadomiły o Skworcu]... Chwalebnie końsekwentna walka z ideologią singli? Laicyzacja społeczeństwa za pomocą wydychanych aerozoli?
    • magdolot Re: Obrazki z pandemii 14.10.20, 15:05
     Kilkaset dzieci wybierzmowanych kowidem przez biskupa:

     opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,26396747,zakazony-koronawirusem-biskup-udzielil-bierzmowania-kilkuset.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

     To chyba jednak laicyzacja za pomocą aerozoli, nie walka z ideologią singli.
     • magdolot Re: Obrazki z pandemii 14.10.20, 17:21
      Kurna mania, znalazłam doniesienie o dzień wcześniejsze:
      opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,26393965,koronawirus-opolscy-biskupi-zakazeni-covid-19-prosza-wiernych.html

      Znaczy, taki biskup lata sobie bez majtek na gębie po Łysej Górze, potem bierzmuje swej trzódce kowidem stado dziatek, a trzódka powinna się modlić ZA NIEGO?! A to, żesz kurrrrna mania, pieprzone skromnisie!
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 14.10.20, 10:58
   Wielkie panisko Sasin przejechał się po lekarzach - tylko patrzeć jak będzie próbował wsadzić ich w kamasze (tzn. tych, których nie zdąży wsadzić Ziobro).


   https://pbs.twimg.com/media/EkOHlikXsAU9nZb?format=jpg&name=small

   Obrzydzenie bierze na jego wolszewickie popisy: - Widać, że traktuje Pan swój zawód w kategorii misji. Powtórzę - wielki szacunek dla lekarzy za poświęcenie w walce z COVID-19. Cham niedopudrowany.

   Nierząd szczuje na lekarzy, żeby w razie katastrofy to ich obarczyć winą za niedopełnienie obowiązków, ffszak już wiemy, że rząd itself jest świetnie do pandemii przygotowany.
   A seweryn (dalej kolportuje bzdury o płaceniu pacjentom 700 zł (sic!) za podpisanie wypisu ze szpitala z fałszywą diagnozą o leczeniu covidu i o tym, że lekarze dostają po parę tysi za taką diagnozę :(
   • inna57 Re: Obrazki z pandemii 14.10.20, 14:30
    Mała poprawka. Cham nie jest niedopudrowany. Wszak za nasze zatrudnił sobie makijażystkę za drobne 10 000 PLN miesięcznie.
    A Seweryn Sutener ocknie się dopiero wtedy gdy już wkrótce tych grobów do oporządzenia będzie miał kilkukrotnie więcej niż obecnie. Znamienne jest to że dobrze poczynania rządu oceniają wyłącznie wyborcy pisu i peeselu. Czyli wieś nadal tańczy i śpiewa.
   • magdolot Re: Obrazki z pandemii 15.10.20, 13:43
    Wiosną w Hiszpanii służba zdrowia zbierała maski nurkowe z Decathlonu, takie na całą twarz, bo dało się przez nie podawać tlen.
    Dobrze, że Karczewski nie żąda by ogryzkami od tych cudownych jabłek jeszcze rzucać w lekarzy, aby czar się dopełnił. Rzygać mi się chce od tej żmijowej obrony Częstochowy. Barf!
  • inna57 Nie maseczka lecz... 15.10.20, 18:58
   Nie maseczka lecz pokaźny różaniec w ręku oto co ma bronić pewną młodą osóbkę na jednej ze stołecznych ulic. Oczywiście żaden ze stróżów prawa nie ośmieli się nawet gęby otworzyć do takiej "osobniczki-rozsadniczki" wirusa.
   Co rano obserwuję dzieciaki (3-4 klasa) które przychodzą na lekcje angielskiego wszystkie karnie w prawidłowo noszonych maseczkach. Gdy zagadnęłam je raz dlaczego chodzą w maseczkach chociaż nie muszą pewien rezolutny piegusek odpowiedział - "my to robimy dla babć i dziadków żeby w buzi nie przynieść wirusa".
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 17.10.20, 08:52
   - Pracujemy nad stworzeniem tzw. klauzuli dobrego Samarytanina, zakładającej, że w ramach walki z COVID-19, błędy popełniane nieumyślnie przez lekarzy nie będą karane - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że takie rozwiązania pozwolą medykom czuć się bezpieczniej.

   Łaskawe paniska :[
   • ave.duce Re: Obrazki z pandemii 18.10.20, 11:31
    trusiaa napisała:

    > - błędy popełniane nieumyślnie przez lekarzy nie będą karane -
    powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.


    Czy ktoś wie/słyszał o błędach umyślnie popełnianych przez lekarzy (oprócz sprawy ziobrowego tatusia...)?
  • behemot17-13 Re: Obrazki z pandemii 18.10.20, 09:50
   Kompletnie poroniony pomysł rządzących - 10 - 12 dla seniorów. Cóż, z racji przekroczenia magicznej granicy - 60 lat, załapałem się na to udogodnienie. W sumie nawet mnie rajcuje taka okoliczność, se pójdę se kupię, się posmarkam ze śmiechu, bo w tych godzinach zapierdal... i żebym nie wiem jak chciał, dla mnie to o kant d... potłuc. Pomijając moją osobę, te udogodnienie z godzinami dla ludzi nieco starszych jest tak przestrzelone, jak 70 milionków Sasina.
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 22.10.20, 09:56
   Dworczyk o Szpitalu Polowym na Stadionie Narodowym: - Mamy nadzieję, że ten szpital nie będzie musiał przyjmować pacjentów. No ba! Przecież takiego stadionu ogrzać się nie da - zimna przestrzeń przyda się w innych celach.
   • magdolot Re: Obrazki z pandemii 23.10.20, 01:16
    1.00 - pod Kaczuchem robi się ostro. Gaz łzawiący, kamienie.
    "Cała Polska krzyczy z nami: jebać Jarka z jego psami", "Gestapo", "Mordercy", "Zachowaj dystans od mojej macicy"
    Manifestacja zamawia na mieście mleko do mycia. Pono z różnych miast jadą posiłki. Nie tylko policyjne. Są zatrzymani. Są posłowie lewicy. "Zdejmij mundur, przeproś matkę", "Raz, dwa,trzy, jebać psy", Zdejmij mundur, przeproś ojca też, przeproś, kurwa, wszystkich"
    Przez megafon lecą instrukcje co robić w razie zatrzymania - zapiszcie numer do adwokata na skórze [idzie numer], numer do posła, zatrzymywani mają wrzeszczeć jak się nazywają.

    Wygląda, że Kaczuch jest w stanie oblężenia.
    Wkurwić akurat ten segment społeczeństwa, który nie boi się pandemii - bezcenne.
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 24.10.20, 11:32
   Dostałam esmesem alert RCB: "Jeżeli możesz, zostań w domu. Pomagaj seniorom."

   Yyyy, ale, że jak? Zdalnie?

   Hasła układają resortowe dzieci.

   Chcemy żyć i walczyć w pokoju.
   Wzmożona kontrola - dźwignią społecznego zaufania.
   Nie pij! Powierzamy Ci nasze wspólne dobro.
   Praca, nauka, spokój.
   Partia walczy z narodem o lepsze jutro.


   A w ogóle to: Obywatelu, pomóż milicji. Wypałuj się sam.
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 26.10.20, 10:54
   Tak to jest.

   Najbardziej urzekła mnie historia:
   Rodzina Malwiny załapała się z kolei na podwójną kwarantannę, bo… sanepid nie odnotował poprzedniej. - Moi rodzice byli "pozytywni", a ja siedziałam z nimi na kwarantannie. Po dwóch tygodniach poszłam do szkoły. Minęło kilka dni, sanepid zadzwonił i moja mama usłyszała, że mam wracać do domu. Powiedzieli jej, że nie odnotowali mojej kwarantanny, więc muszę na nią pójść jeszcze raz. "Kamil Nosel Wkręca"?

   • inna57 Re: Obrazki z pandemii 23.11.20, 19:20
    Pierwszego "narciarza" RP mam w poważaniu, bo taki z niego narciarz jak z koziej dupy trąba.

    Moją uwagę zwróciła jednak załączona piosenka a w zasadzie dysonans oczy kontra uszy. Piosenka jest typowo góralska zaś na obrazku tytułowym mamy dziewczynkę i chłopczyka w strojach łowickich. Typowo łowickie są również wycinanki. Mamy naprawdę fajny folklor warto więc wysilić się i tworząc kanał edukacyjny zadbać o precyzyjne szczegóły.
  • inna57 Serce mi się kraje... 18.12.20, 20:15
   Nie umiem manifestować uczuć ale tym razem poległam.
   Jesteśmy z Kolegą M razem od 45 lat. Razem w domu, w pracy i na wakacjach. Przez te 45 lat rozstawaliśmy się tylko na 7 dni w roku. Kolega M jechał na narty, które uwielbia, ja nienawidząc śniegu zostawałam w domu. I nagle ten porządek nam się zawalił. Rozsądek i wszystkie choroby współistniejące wykreśliły narty z harmonogramu.
   Przy okazji oglądania jakiejś transmisji sportowej z alpejskich stoków zobaczyłam w oczach mojego ukochanego męża łzy tęsknoty. Utracił coś co ukochał. Planował już zimowy męski wyjazd na narty z wnukiem i dziś już wie że nic z tego w tym sezonie nie będzie. Nie umiem Go pocieszyć, żeby zagłuszyć złość rzucił się w wir remontowania naszego domu. Powtarza że robi to żeby utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej ale coraz częściej mówi "już nigdy na narty nie pojadę", wyniósł cały sprzęt na strych... Jak się ma 65 lat i słyszy wokół o coraz większej liczbie tych którzy odchodzą to trudno pokusić się o optymizm.
   A ja sobie bez Niego nie poradzę, mogę robić za pamięć zewnętrzną ale życiowo jestem zupełnie nieporadna. ManSapiens wie o czym piszę.
   • behemot17-13 Re: Serce mi się kraje... 18.12.20, 21:23
    W takiej sytuacji warto zaglądnąć wstecz Waszego życia. Było, jest i mam nadzieje, będzie, tak poukładane jak dotąd. Nie ma co się szarpać z zrządzeniem losu, antycypować, wyprzedzać zdarzenia które mogą nie mieć miejsca. Jest tak, że wielu ludzi czytając Twój wpis zazdrości Wam, w dobrym tego słowa znaczeniu, ja na pewno. Trzymajcie się cieplutko.
  • trusiaa Re: Obrazki z pandemii 05.01.21, 11:49
   Się pisi wysilili - opublikowali listę punktów szczepień wg województw. Żeby znaleźć właściwy punkt, trzeba przelecieć kilka(naście) stron, gdzie miejscowości są ułożone niealfabetycznie, a ulic ani na lekarstwo. Gdy nie daj borze cienisty, kliknie się w "szczegóły" nie dowiemy się niczego nowego, za to wyrzuci nas na stronę główną. Jest, co prawda, możliwość wyszukania miejscowości (ulicy już nie), ale jeśli w spisie nie znajdziemy tej wybranej, pozostaje dalsze szukanie na piechotę. Aha - jest też miejsce na powiaty. Puste miejsce.
  • inna57 Nie podoba mi się 08.01.21, 20:00
   Nie podoba mi się fakt że tak łatwo przechodzimy obojętnie nad przypadkami "omijania" przez pewne osoby kolejki po zdrowie i wolność.

   Ja reaguje w takim wypadku pełnym ostracyzmem. Tak jak nie tankuje na orlenie od czasu przejęcia go przez partię, już nie kupię lodów Grycana, nie użyję kosmetyków pani Orfinger (Eris to nazwisko które pani Irena zmieniła biznesowo), nie pójdę na spektakl pani Jandy. Nie i już.

   Czy naprawdę przekonuje Was bajeczka o tym że dawki miały się zmarnować to na szybko zaszczepili tych do których numery telefonów mieli w notesie. Przecież to jest brednia. Nie wykonywali tych szczepień na dworcu kolejowym tylko w warunkach szpitalnych gdzie wśród pacjentów znalazłoby się wielu którym ta szczepionka mogła uratować życie. Państwo "celebryci" okazaliście się wszyscy jak jeden wielkim moralnym zerem. To odium cwaniactwa powinno się za wami ciągnąć do końca waszych dni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka