Dodaj do ulubionych

Silna potliwość stóp - jak leczyć? 3,5 roku

23.04.10, 13:53
Moja córka odziedziczyła po moim męzu przykrą przypadłość. Dosłownie
leje się jej z nóg. Nigdy nie są suche, cały czas są wilgotne, bez
względu na temperaturę otoczenia. Gdy chodzi na bosaka zostawia
mokre slady na panelach. Skarpety, rajtki zawsze są mokre. Gdy
jeździła wózkiem woziłam ją bez skarpet i wózek był mokry w miejscu,
gdzie trzymała stopy. Mąż ma to samo, ale także na dłoniach.
Zostawia mokre ślady na szafkach, gdy ich dotknie.
Czy to się da leczyć? Gdzie się udać? Jaka jest przyczyna takiej
potliwości? Dodam, że ciało ma suche. Podczas snu poci się głowa,
ale to chyba normalne. Mam dwoje starszych dzieci i poca się
standardowo.
Obserwuj wątek
    • green_hill Re: Silna potliwość stóp - jak leczyć? 3,5 roku 24.04.10, 11:20
      Czy dziecku sinieja i dretwieja palce u stop, nie moze nimi poruszac?

Mialam taka nadpotliwosc od dziecka, dlonie i stopy. Opis Twojej corki pasuje jak ulal. Nie pomagaly zadne leki, dopiero na studiach poddalam sie operacji (sympatektomia piersiowa). Problem z potliwoscia dloni zniknal natychmiast. U stop pozostal, ale nie jest to az tak dolegliwe. Nadpotliwosc stop operuje sie oddzielnie (sympatektomia ledzwiowa).

Twoja corka jest prawdopodobnie za mala na operacje, ale maz z pewnoscia moze cos z tym zrobic, bo przypadlosc na na pewno uprzykrza mu zycie. Udaj sie z corka/mezem do chirurga naczyniowego, moze zaleci leki, ktore pomoga. Niektorym osobom pomaga kapiel w nadmanganianie potasu.

Nadpotliwosc moze, ale nie musi, towarzyszyc zespolowi Raynauda.

• baamami Re: Silna potliwość stóp - jak leczyć? 3,5 roku 29.11.21, 13:22
      Ja na pocące się dłonie miałam zrobiony zabieg sympatektomii piersiowej 20 lat temu. Dłonie od tamtej pory mam suche ale wystąpiło u mnie tzw. pocenie kompensacyjne, które okazało się być chyba jeszcze większym koszmarem więc sympatektomię stanowczo odradzam. Od niedawna stosuję lek Noqturina (biorę go rano a nie wieczorem jak w ulotce) - to hormon wazopresyna (desmopresyna) który wiąże wodę w organizmie ) i przestałam się nadmiernie pocić - dopiero ulga - oby już na stałe. (Lek w sumie przeznaczony jest na chorobę moczówka prosta) Podaję link do strony gdzie jest szwedzki artykuł nt. nadmiernej potliwości i metod jej leczenia www.jneurology.com/articles/hyperhidrosis-an-unknown-widespread-silent-disorder-neuromed-1-1037.php barbrabra@op.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka